...

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
Xillenn
Posts: 152
Joined: 01/02/2015 20:43

#1 ...

Post by Xillenn »

...
Last edited by Xillenn on 10/04/2024 18:40, edited 3 times in total.
User avatar
Mračajski proto
Posts: 7292
Joined: 03/04/2012 12:06

#2 Re: Gimnazija Obala - Sarajevo

Post by Mračajski proto »

Bezveze su im djevojčice. Jok to.
Xillenn
Posts: 152
Joined: 01/02/2015 20:43

#3 Re: Gimnazija Obala - Sarajevo

Post by Xillenn »

...
Last edited by Xillenn on 10/04/2024 18:40, edited 3 times in total.
lajlica
Posts: 201
Joined: 17/07/2013 15:12

#4 Re: Gimnazija Obala - Sarajevo

Post by lajlica »

msm da moras imat otprilike najmanje 80 bodova,i msm da mozes upisat,samo ti zavisi od eksterne.
i na kraju uvijek prime dodatnih 15-20 ucenika
nn1412
Posts: 23
Joined: 30/08/2013 23:13

#5 Re: Gimnazija Obala - Sarajevo

Post by nn1412 »

Upravo zavrsavam tu skolu i mogu ti reci nesto iz svog iskustva. Posto nije bilo te eksterne mature kad sam se ja upisivala ne znam kako to ide, ali sigurno ces se moci upisati ako imas dovljno bodova. Poslije isteka roka prime jos nekoliko ispod crte.
Sto se tice ucenja ni ja nisam bila bas neki dobar đak tj nisam imala nekek radne navike i zbog te nespremnosti sam se bas namucila pogotovo 1. i 2. razred i iskusila sta znaci pasti iz jednog ili vise predmeta na polugodistu. Odmah da te upozorim cim se upises u gimnaziju, zaboravi na osnovnu jer cesto kazu ma isti su predmeti samo malo teze, mogu ti reci da nije tako! Gradiva ima previse, testovi, pismene, neki profesori traze previse nego sto to vecina moze, taman ispravis jednu ocjenu dobijes losu iz druge, ima nepravednih prof itd.
U Obali ti je poznato da kojeg god prof fizike i hemije dobijes znaj da si na*ebo, jest da su mnogi stariji i stroziji prof otisli u penziju ove god, al opet ih ima zeznutih.
Za raspored nadam se da si informisan, nema prve i druge smjene nego je nastava od 8 do 16:45, zavisi kad pocinjes npr ako imas 7 casova i pocinjes od 9 to ti je do 3 i sl (u pocetku to zna biti pravo glupo ali ja sam se navikla nakon prvog razreda)
NE bih da pretjeruem ali i ja sam mislila da ce biti lahko ali se ispotavilo da uopste nije i također znam puno osoba koje su odustale i otisle u tehnicke skole jer nisu mogle podnijeti pritisak.
Nadam se da ti ovo nece pokvariti misljenje al bolje se informisati na vrijeme! Samo je bitno da ti odlucis sta hoces i da ne mislis u sebi ja cu tu gdje i moja raja jer vjeruj mi naci ces puno bolje raje u srednjoj samo treba vremena da se naviknes! Cim prođes prvi i drugi a i treci u cetvrtom ce biti prava uzivancija vjeruj mi! :thumbup:
Post Reply