Del Ponte optužila VATIKAN!

HRVojeVukcicHRVATinic
Posts: 76
Joined: 30/12/2004 23:00

#26

Post by HRVojeVukcicHRVATinic »

HRVojeVukcicHRVATinic wrote:Prvi post i odmah uvrede!!
Moderator
Ispravak imam 30ak postova, tako piše u profilu.

Interesantno je da je najveća hajka nad hajkama na Gotovinu.
Kakav Karađžić, ma on je janješce, Mladić općepoznata dobričina.
Ali Gotovina je svirepi krvolok, ubica i đavolji sluga :lol: :lol:
User avatar
CiCiban
Posts: 2077
Joined: 17/02/2002 00:00

#27

Post by CiCiban »

cuj :oops: onda mora da je nesto licno ... od teta karle mislim :? ;)
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#28

Post by danas »

HRVojeVukcicHRVATinic wrote:
HRVojeVukcicHRVATinic wrote:Prvi post i odmah uvrede!!
Moderator
Ispravak imam 30ak postova, tako piše u profilu.

Interesantno je da je najveća hajka nad hajkama na Gotovinu.
Kakav Karađžić, ma on je janješce, Mladić općepoznata dobričina.
Ali Gotovina je svirepi krvolok, ubica i đavolji sluga :lol: :lol:
kako li samo radi logika, to je cudo jedno... :-)
princip spojenih posuda, ili sta li vec dodje... :?
ako je gotovina zlocinac, onda automatski mora da je mladic janjesce...
:roll: :roll: :roll:
HRVojeVukcicHRVATinic
Posts: 76
Joined: 30/12/2004 23:00

#29

Post by HRVojeVukcicHRVATinic »

danas wrote:
HRVojeVukcicHRVATinic wrote:
HRVojeVukcicHRVATinic wrote:Prvi post i odmah uvrede!!
Moderator
Ispravak imam 30ak postova, tako piše u profilu.

Interesantno je da je najveća hajka nad hajkama na Gotovinu.
Kakav Karađžić, ma on je janješce, Mladić općepoznata dobričina.
Ali Gotovina je svirepi krvolok, ubica i đavolji sluga :lol: :lol:
kako li samo radi logika, to je cudo jedno... :-)
princip spojenih posuda, ili sta li vec dodje... :?
ako je gotovina zlocinac, onda automatski mora da je mladic janjesce...
:roll: :roll: :roll:
Nije princip spojenih posuda već činjenice:

1) Jučer, čovjek zaposlen u Engleskoj ambasadi, Hrvat(osuđivan!!!) plaćen od Njezinog Visičanstva ispali petardicu. Svi mediji pišu o terorizmu, Hrvatska ovo, Hrvatska ono, BBC skočio na noge o anti-EU historiji u Hrvatskoj. A čovjeka zaposlio MI6

2) Danas, Carla del Ponte optužila poglavara najveće vjerske zajednice na svijetu ( 1.6 mlrd) te moralnog autoriteta da skriva koga - Gotovinu, bez ijednog dokaza!!

Pa ne čini li vam se da je ovo sve orgestrirano. Da dan za danom na BBC-u glavna vijest bude Hrvatska u negativnom kontekstu. Evo vidim u Basri nemiri, Englezi pucaju na civile, a oni sami sebi podmeću bombe i optužuju Papu!!!

MI6, vas ima valjda tisuću na Balkanu, ali nijedan od vas nije izgleda James Bond. Samo ste za ovce čuvat po balkanskim vrletima
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#30

Post by mostarac »

HRVojeVukcicHRVATinic wrote:
danas wrote:
HRVojeVukcicHRVATinic wrote: Ispravak imam 30ak postova, tako piše u profilu.

Interesantno je da je najveća hajka nad hajkama na Gotovinu.
Kakav Karađžić, ma on je janješce, Mladić općepoznata dobričina.
Ali Gotovina je svirepi krvolok, ubica i đavolji sluga :lol: :lol:
kako li samo radi logika, to je cudo jedno... :-)
princip spojenih posuda, ili sta li vec dodje... :?
ako je gotovina zlocinac, onda automatski mora da je mladic janjesce...
:roll: :roll: :roll:
Nije princip spojenih posuda već činjenice:

1) Jučer, čovjek zaposlen u Engleskoj ambasadi, Hrvat(osuđivan!!!) plaćen od Njezinog Visičanstva ispali petardicu. Svi mediji pišu o terorizmu, Hrvatska ovo, Hrvatska ono, BBC skočio na noge o anti-EU historiji u Hrvatskoj. A čovjeka zaposlio MI6

2) Danas, Carla del Ponte optužila poglavara najveće vjerske zajednice na svijetu ( 1.6 mlrd) te moralnog autoriteta da skriva koga - Gotovinu, bez ijednog dokaza!!

Pa ne čini li vam se da je ovo sve orgestrirano. Da dan za danom na BBC-u glavna vijest bude Hrvatska u negativnom kontekstu. Evo vidim u Basri nemiri, Englezi pucaju na civile, a oni sami sebi podmeću bombe i optužuju Papu!!!

MI6, vas ima valjda tisuću na Balkanu, ali nijedan od vas nije izgleda James Bond. Samo ste za ovce čuvat po balkanskim vrletima
ti nichim ne dokaza da gotovinu ne sakrivaju fratri, kako Antu, tako i onu drugu, poznatiju kao lova :D
User avatar
CiCiban
Posts: 2077
Joined: 17/02/2002 00:00

#31

Post by CiCiban »

koju logiku koriste pri odredivanju kazne za ratne zlocince :-?
to je puno cudnije
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#32

Post by danas »

HRVojeVukcicHRVATinic wrote: Nije princip spojenih posuda već činjenice:

1) Jučer, čovjek zaposlen u Engleskoj ambasadi, Hrvat(osuđivan!!!) plaćen od Njezinog Visičanstva ispali petardicu. Svi mediji pišu o terorizmu, Hrvatska ovo, Hrvatska ono, BBC skočio na noge o anti-EU historiji u Hrvatskoj. A čovjeka zaposlio MI6
ako hoces o ovome, otvori novu temu... veze nema sa ovom
HRVojeVukcicHRVATinic wrote: 2) Danas, Carla del Ponte optužila poglavara najveće vjerske zajednice na svijetu ( 1.6 mlrd) te moralnog autoriteta da skriva koga - Gotovinu, bez ijednog dokaza!!
meni papa nije nikakav moralni autoritet vec covjek "na poziciji" kao i svaki drugi, te kao takav nije postedjen ikakvog "svjetovnog" kritiziranja. a koliko shvatam, vatikan odbija ikakav komentar, bas ko i SPC kad ih pitaju za karadzica...
HRVojeVukcicHRVATinic wrote: Pa ne čini li vam se da je ovo sve orgestrirano. Da dan za danom na BBC-u glavna vijest bude Hrvatska u negativnom kontekstu. Evo vidim u Basri nemiri, Englezi pucaju na civile, a oni sami sebi podmeću bombe i optužuju Papu!!!
ne, ne cini mi se orkestrirano. ne patim od teorija da se ceo/cijeli svet/svijet urotio/zavjerio protiv mene...
User avatar
CiCiban
Posts: 2077
Joined: 17/02/2002 00:00

#33

Post by CiCiban »

HRVojeVukcicHRVATinic wrote: 2) Danas, Carla del Ponte optužila poglavara najveće vjerske zajednice na svijetu ( 1.6 mlrd) te moralnog autoriteta da skriva koga - Gotovinu, bez ijednog dokaza!!
mislis..zena koja je mafiji rekla NE, bez razloga nekoga optuzuje?
HRVojeVukcicHRVATinic
Posts: 76
Joined: 30/12/2004 23:00

#34

Post by HRVojeVukcicHRVATinic »

umro je mostar wrote:
HRVojeVukcicHRVATinic wrote:
danas wrote: kako li samo radi logika, to je cudo jedno... :-)
princip spojenih posuda, ili sta li vec dodje... :?
ako je gotovina zlocinac, onda automatski mora da je mladic janjesce...
:roll: :roll: :roll:
Nije princip spojenih posuda već činjenice:

1) Jučer, čovjek zaposlen u Engleskoj ambasadi, Hrvat(osuđivan!!!) plaćen od Njezinog Visičanstva ispali petardicu. Svi mediji pišu o terorizmu, Hrvatska ovo, Hrvatska ono, BBC skočio na noge o anti-EU historiji u Hrvatskoj. A čovjeka zaposlio MI6

2) Danas, Carla del Ponte optužila poglavara najveće vjerske zajednice na svijetu ( 1.6 mlrd) te moralnog autoriteta da skriva koga - Gotovinu, bez ijednog dokaza!!

Pa ne čini li vam se da je ovo sve orgestrirano. Da dan za danom na BBC-u glavna vijest bude Hrvatska u negativnom kontekstu. Evo vidim u Basri nemiri, Englezi pucaju na civile, a oni sami sebi podmeću bombe i optužuju Papu!!!

MI6, vas ima valjda tisuću na Balkanu, ali nijedan od vas nije izgleda James Bond. Samo ste za ovce čuvat po balkanskim vrletima
ti nichim ne dokaza da gotovinu ne sakrivaju fratri, kako Antu, tako i onu drugu, poznatiju kao lova :D
Hoćeš da ti ja dokažem da Gotovinu ne skrivaju fratri.
Da razmislimo, 15000 vojnika EUFORA, CIA, MI6(Paddy i Co&), FPD,ex. KGB, OESS, tisuće obavještajaca se razmilio po balkanu + 3 mil. Hrvata koji bi za 5 milijuna€ drage volje otkrili Gotovinu, i pogodi šta nitko ne zna gdje je Gotovina??

Ali fratri znaju!!! Moćna je ta organizacija, jako moćna.
Gotovina je inače jako povezan sa Francuskom, ima i njihovo državljanstvo. Ko zna možda ga fratri u Francuskoj kriju :roll:
HRVojeVukcicHRVATinic
Posts: 76
Joined: 30/12/2004 23:00

#35

Post by HRVojeVukcicHRVATinic »

danas wrote:
HRVojeVukcicHRVATinic wrote: Nije princip spojenih posuda već činjenice:

1) Jučer, čovjek zaposlen u Engleskoj ambasadi, Hrvat(osuđivan!!!) plaćen od Njezinog Visičanstva ispali petardicu. Svi mediji pišu o terorizmu, Hrvatska ovo, Hrvatska ono, BBC skočio na noge o anti-EU historiji u Hrvatskoj. A čovjeka zaposlio MI6
ako hoces o ovome, otvori novu temu... veze nema sa ovom
HRVojeVukcicHRVATinic wrote: 2) Danas, Carla del Ponte optužila poglavara najveće vjerske zajednice na svijetu ( 1.6 mlrd) te moralnog autoriteta da skriva koga - Gotovinu, bez ijednog dokaza!!
meni papa nije nikakav moralni autoritet vec covjek "na poziciji" kao i svaki drugi, te kao takav nije postedjen ikakvog "svjetovnog" kritiziranja. a koliko shvatam, vatikan odbija ikakav komentar, bas ko i SPC kad ih pitaju za karadzica...
HRVojeVukcicHRVATinic wrote: Pa ne čini li vam se da je ovo sve orgestrirano. Da dan za danom na BBC-u glavna vijest bude Hrvatska u negativnom kontekstu. Evo vidim u Basri nemiri, Englezi pucaju na civile, a oni sami sebi podmeću bombe i optužuju Papu!!!
ne, ne cini mi se orkestrirano. ne patim od teorija da se ceo/cijeli svet/svijet urotio/zavjerio protiv mene...
Nije se urotio cijeli svijet nego samo Engleska.. Interesantno najveći ulagaći u španjolski, bugarski turizam su Englezi. U Hrvatskoj ih kao ulagača nema ni na kapaljku(uglavnom Njemci i Austrijanci). Sasvim je logično da Hrvatskoj(a izgleda i Bosni) podmeću klipove. Ah ta stara kolonijalna flundra se neda. Samo treba pratiti BBC, garant će sutra nešto negativno iskočiti :)
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#36

Post by danas »

joj jarane, mozda sam i mogla nesto pricat... al' sa ovim engleskim konspiracijama, fakat ne znam sta da ti kazem... :-)
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#37

Post by mostarac »

HRVojeVukcicHRVATinic wrote:
umro je mostar wrote:
HRVojeVukcicHRVATinic wrote: Nije princip spojenih posuda već činjenice:

1) Jučer, čovjek zaposlen u Engleskoj ambasadi, Hrvat(osuđivan!!!) plaćen od Njezinog Visičanstva ispali petardicu. Svi mediji pišu o terorizmu, Hrvatska ovo, Hrvatska ono, BBC skočio na noge o anti-EU historiji u Hrvatskoj. A čovjeka zaposlio MI6

2) Danas, Carla del Ponte optužila poglavara najveće vjerske zajednice na svijetu ( 1.6 mlrd) te moralnog autoriteta da skriva koga - Gotovinu, bez ijednog dokaza!!

Pa ne čini li vam se da je ovo sve orgestrirano. Da dan za danom na BBC-u glavna vijest bude Hrvatska u negativnom kontekstu. Evo vidim u Basri nemiri, Englezi pucaju na civile, a oni sami sebi podmeću bombe i optužuju Papu!!!

MI6, vas ima valjda tisuću na Balkanu, ali nijedan od vas nije izgleda James Bond. Samo ste za ovce čuvat po balkanskim vrletima
ti nichim ne dokaza da gotovinu ne sakrivaju fratri, kako Antu, tako i onu drugu, poznatiju kao lova :D
Hoćeš da ti ja dokažem da Gotovinu ne skrivaju fratri.
Da razmislimo, 15000 vojnika EUFORA, CIA, MI6(Paddy i Co&), FPD,ex. KGB, OESS, tisuće obavještajaca se razmilio po balkanu + 3 mil. Hrvata koji bi za 5 milijuna€ drage volje otkrili Gotovinu, i pogodi šta nitko ne zna gdje je Gotovina??

Ali fratri znaju!!! Moćna je ta organizacija, jako moćna.
Gotovina je inače jako povezan sa Francuskom, ima i njihovo državljanstvo. Ko zna možda ga fratri u Francuskoj kriju :roll:
iskustvo s crkvom nam govori da ima i sredstava i nacina i sto je najbitnije volje da stiti zlocince i svi znamo gdje je zavrsilo zlato iz Jasenovca i da je fratar Karlo Korunic bio jedan od vodja ustaskog pokreta u emigraciji dok mu UDBA nije glave dosla i znamo da je crkva itekako sposobna na te stvari i ima sredstva i nacin da to uradi i da joj sakrivanje zlocinaca nije strano.
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#38

Post by Fair Life »

danas wrote:... a od mene -- ja svakako vjerujem da je ovo istina, a i ne iznenadjuje me nimalo. eto. :roll:
Eto... i od mene. Ni malo ne sumnjam u postojanje njihove obavjestajne sluzbe. O Gotovini ? Moguce... vrlo moguce.

Gotovina je supak... Treba da stisne guzicu i da ode u Hag, bas onako kako je to uradio general Ademi.

Najcistiji racun bi bio i Karadjicu i Mladicu... i Gotovini... i svim malim i velikim zlocincima smjestiti metak u glavu. I mirna Bosna...
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#39

Post by manijak1 »

Mislim da katolička crkva ima najrazvijeniju obavještajnu službu
Ovo nije daleko od istine , utemeljena je još davne 1164-e :D .
Međutim .......to je sporedna tema emisije . :D
RPM
Posts: 1048
Joined: 11/01/2004 00:00

#40

Post by RPM »

pita uciteljica Pericu:

"Perice, kako se zovu oni koji pomazu ratnim zlocincima?" .... :roll:
zico
Posts: 285
Joined: 18/03/2005 11:41

#41

Post by zico »


ti nichim ne dokaza da gotovinu ne sakrivaju fratri, kako Antu, tako i onu drugu, poznatiju kao lova

Da li u pravu optuzba dokazuje krivicu ili obrana nevinost?Ili mozda i jedno i drugo?Ja bi rekao da netko drugi treba vec jednom obrazloziti
svoje tvrdnje.
Recimo ovako,ja kazem da si ti opljackao nekoga..I tko tu treba dokazivati svoju tvrdnju,ja ili ti?

Ja ne iskljucujem mogucnost skrivanja kod fratara no vrijeme je da Carla gukne o dokazima koje ona ima.Pritom ne mislim na javnost,ima
medjunarodna zajednica dovoljno ljudi na terenu a ako im treba tehnicka
podrska mislim da ni tu ne oskudijevaju...I u cemu je onda problem!!!

U pravnom svijetu ne smijes prikrivati dokaze koje imas a takodjer ako opetovano opuzujes bilo koga i takav cin mora imati nekakav kredibilitet.
kahrovic
Posts: 1
Joined: 08/06/2003 00:00
Location: Sarajevo, BiH

#42 vjerujem da je Carla u pravu

Post by kahrovic »

100% sam uvjeren da je Carla u pravu. Vatikan vjerovatno ima svoju tajnu službu. Al u tom svemu ne treba zaboraviti ni na istočne komšije. Isto tako sam uvjeren da pravoslavna crkva skriva Karađića i Mladića. Jebi ga, Gotovina je bio ratni zločinac, al je branio Hrvatsku. Nema mu čevjek šta posebno zamjerit. Isto ko kod nas Juka, Caco il Ćelo. (dobri ljudi).
zico
Posts: 285
Joined: 18/03/2005 11:41

#43

Post by zico »

Bez namjere da umanjujem utjecaj Vatikana u svijetu,ali kolicina ispranosti mozga tim Vatikanom(posebno u Srbiji) je fascinantna.

Ajde strucnjaci,kada ste se vec nasli pametovati o skrivanju ratnih zlocinaca nakon WWII,recite mi da li je Vatikan skrivao cetnickog vojvodu popa Djujica u SAD-u do njegove smrti.Pa i Andriju Artukovica su izrucili tek kada se u biljku pretvorio.A nije nebitno spomenuti da je
u SAD izabran jedan,jedini katolik za predsjednika a i taj je ubijen.
Ante Pavelic je pobjegao u Argentinu uz presutnu suglasnost SADa.
Zadnjih godina WWII rata kada je bilo jasno da ce Njemacka izgubiti rat
,medju veilikim silama je vec pocela podjela svijeta.
Tako je i SAD smatrao da bi bilo kakav disident(pa makar bio zlocinac tipa Ante Pavelica) moze pomoci u borbi protiv tadasnje komunisticke vlasti,naravno ako ta vlast krene krivim putem.
A sto mislite sto su saveznici napravili sa cijelom silom njemackih znanstvenika nakon WWII.Da li su ih osudili?Da li stavrno mislite da su oni bili samo znanstvenici u Trecem Reichu?
Pa Englezi su trebali objesiti Von Brauna koji je direktno odgovoran za
V2 i najvece razaranje Londona i drugih gradova.A kad ono...

Imate i svjezije primjere.Jedna od najkatolickijih zemalja(Italija)
na svijetu zbog svojih je imperijalnih teznji stvorila zavidnu povijest
saveznistva sa velikosrpskom politikom.To se najvise ocitovalo u WWII
ratu gdje su Talijani bili glavni logisticari cetnickog pokreta(posebno u Crnoj Gori i Dalmatinskom zaledju) a i u zadnjem ratu su u liku De Michellisa imali slicne programatske ciljeve...
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#44

Post by manijak1 »

Vatikan vjerovatno ima svoju tajnu službu.
:D
Tajna Svetog Očinstva :D postoji već preko osam stotina godina.
da pamtis
Posts: 1514
Joined: 16/07/2005 14:10

#45

Post by da pamtis »

Izjava Karle del Ponte je poniženje za Hrvate u BiH
SARAJEVO - Kardinal Vinko Puljić, nadbiskup vrhbosanski, izjavio je juče da je iznenađen izjavom glavnog tužioca Haškog tribunala Karle del Ponte da Vatikan skriva haškog optuženika Antu Gotovinu i da je Hrvati u BiH doživljavaju kao poniženje.

Puljić je kazao da ljudi koji se nalaze na tako važnim položajima moraju biti odgovorniji u svojim izjavama.

"Izjava Karle del Ponte je i optužba. Čuo sam mišljenja da je Haški sud u stvari politički sud. Bojim se da će ljudi koji su to rekli biti u pravu nakon ovakvih izjava.

Da li je to traženje da svi budu jednako krivi. Prvo su optužili Pravoslavnu crkvu da skriva Radovana Karadžića. Nisam vidio da je ta optužba dokazana. E, sada da ne bude samo Pravoslavna crkva kriva, treba optužiti i Katoličku crkvu.

Mislim da je taj duh koji je vladao od početka rata da smo svi krivi prisutan u ovoj izjavi", rekao je juče Puljić u Sarajevu.

"Ovu izjavu mi, katolici, koji smo manjina u BiH, doživljavamo kao poniženje, jer mi stalno negdje moramo biti krivi. Osjećam da treba biti više odgovornosti, pogotovo ako taj sud sebe zove međunarodnim", dodao je Puljić.

Naglasio je da izjava Karle del Ponte dolazi u ciljano vrijeme jer se želi obezvrijediti proces evropske integracije Republike Hrvatske.

"Ova izjava je došla u ciljano vrijeme jer Sveta stolica podupire proces evropske integracije u Hrvatskoj, a ljudi koji nisu skloni toj integraciji žele to obezvrijediti, a onda i nas Hrvate u BiH koji stalno ukazujemo da nedostaje ravnopravnosti u svim strukturama. Kad se nema osjećaja ni poštovanja prema glavi našoj, onda koliko mi tek vrijedimo", kazao je Puljić.

Dodao je da su i lažne informacije da se hrvatski general Ante Gotovina skriva u samostanima u Hercegovini.

"Ja imam jednog svećenika u svojoj kući koji je vrlo sličan Anti Gotovini. Oni mogu doći i hapsiti ga kao što su to uradili sa jednim svećenikom u samostanu u Rami misleći da je to Gotovina. Ko je taj ko daje netačne informacije i da li taj odgovara za takve informacije. Jadno je društvo u kojem nema odgovornosti", rekao je kardinal Puljić.

Optužbe Del Ponteove o skrivanju haškog bjegunca u franjevačkim samostanima Vatikan je odbacio.

A. ŠUŠNJAR

Mediji moraju poštovati razlike
Crkva želi da mediji priđu poštivanju različitosti, uvažavanju različitosti i odgajanju da mi živimo u toj različitosti i da tako možemo graditi mir u Bosni i Hercegovini, a svaka druga zloupotreba jeste zapravo pripremanje terena novog konflikta.

To je kazao juče u Sarajevu nadbiskup vrhbosanski kardinal Vinko Puljić na tradicionalnom susretu novinara, koji je održan u povodu 39. svjetskog dana sredstava društvenog priopćavanja što ga Katolička crkva u BiH obilježava u posljednjoj sedmici septembra.

Puljić, koji je ujedno pročelnik Vijeća za sredstva društvenog priopćavanja Biskupske konferencije BiH, predstavio je poruku "Mediji u službi razumijevanja među narodima", koju je na spomendan sv. Franje Saleškog 24. januara ove godine uputio tadašnji papa Ivan Pavao Drugi.
rei
Posts: 1101
Joined: 21/02/2005 12:40

#46

Post by rei »

zlata wrote:Moram dodati da se na ovom forumu tesko more pisnut' protiv pape, popa, Vatikana...a mores lajat' protiv muslimana, Cerica i slicnih, kol'ko hoces.
Kad je umr'o Ivan Pavao...moji komentari su brisani. Za mene nije bio svetinja....nego co'j'k....isto k'o i Ceric i Alija. Nikad mi jos nije obrisan nit'ijedan komentar o Bosnjacima, muslimanima, Ceticu, hodzama, hafizima, SDA. A svi znadu kol'ko su mi simpa. :x

Nakon papine smrti....i brisanja komentara....imala sam utisak da zivim u bivsoj YU. Ne'smi's pisnut' da nebi "uvrijedio" neciju religiju. Kol'ko znam...BiH nije teokracija, nego troglava "demokratska" etnokracija. Znaci...valjda bi trebali imati pravo raspravljati i komentirati, i o Kat. Crkvi. U Vatikanu su ljudi....a ne bozje svetinje.


cudo da te nisu izbrisali ..... ovdje se ne brisu komentari kad se pise sta kome padne na um o Bosnjacima, itd , sto vise pljuju to bolje
. samo ne znam kako ce uredjivaci ovog foruma i njihovi dugogodisnji miljenici pljuvaci,
prezivjeti pominjanje pape i kardinala u negativnom kontekstu...
haman se nije nikako mogla zaobici ova tema... jah tora vam forumskog

:oops: :kravata: :D
User avatar
sekiracija
Posts: 1004
Joined: 07/06/2003 00:00

#47

Post by sekiracija »

Kad sam ja ovo govorio bio sam banovan 8)
Kad ovo govori Karla stavljam je na BANA :D
zlata
Posts: 2679
Joined: 06/09/2002 00:00

#48

Post by zlata »

Vinko Puljic:
"Ova izjava je došla u ciljano vrijeme jer Sveta stolica podupire proces evropske integracije u Hrvatskoj, a ljudi koji nisu skloni toj integraciji žele to obezvrijediti, a onda i nas Hrvate u BiH koji stalno ukazujemo da nedostaje ravnopravnosti u svim strukturama. Kad se nema osjećaja ni poštovanja prema glavi našoj, onda koliko mi tek vrijedimo", kazao je Puljić.

Ja misl'la glavni grad Hrvatske je Zagreb...a ono...Vatikan! Zbunjena sam...koja glava? Zanimljivo je kako se svi ovi vjerski poglavari vazda nevini i "cisti" ko bistra voda!
Post Reply