Dekorativna svijetla (Led rasvjeta)

Post Reply
User avatar
hekaton
Posts: 863
Joined: 19/12/2013 11:31

#1 Dekorativna svijetla (Led rasvjeta)

Post by hekaton »

Gdje kupujete led rasvjetu za dnevni boravak....trake sijalice za ugradnju u knauf (rigips) etc
_ado_
Posts: 657
Joined: 18/10/2007 18:32

#2 Re: Dekorativna svijetla (Led rasvjeta)

Post by _ado_ »

Pozitivna iskustva sa brendom vtac, prodavnica u naselju Miljacka, ne znam tacan naziv prodavnice.
mnjonja
Posts: 264
Joined: 19/09/2017 09:33

#3 Re: Dekorativna svijetla (Led rasvjeta)

Post by mnjonja »

Na Kovacicma radnja, Spot92
Cini se da imaju dobar izbor
Doduse poskupi se cine il ja nisam u toku
Stropna led nosilica, preko 20km
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#4 Re: Dekorativna svijetla (Led rasvjeta)

Post by Maraschino »

isfurano je to.
User avatar
hekaton
Posts: 863
Joined: 19/12/2013 11:31

#5 Re: Dekorativna svijetla (Led rasvjeta)

Post by hekaton »

Maraschino wrote:isfurano je to.
sta je sad in :D prosvijetli me
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#6 Re: Dekorativna svijetla (Led rasvjeta)

Post by insomnia78 »

Na istom mjestu dje i lavove za kapiju
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#7 Re: Dekorativna svijetla (Led rasvjeta)

Post by Maraschino »

hekaton wrote:
Maraschino wrote:isfurano je to.
sta je sad in :D prosvijetli me
pregledaj malo ovu temu

pa si prespavao i industrijsku rasvjetu...sta je slijedece, ne znam. :D
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#8 Re: Dekorativna svijetla (Led rasvjeta)

Post by Maraschino »

insomnia78 wrote:Na istom mjestu dje i lavove za kapiju
:lol:

meni su cool oni ljabudovi i poneka koza betonska.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#9 Re: Dekorativna svijetla (Led rasvjeta)

Post by insomnia78 »

A dobro bez koze nemore. Cijela Tuzla...
User avatar
hekaton
Posts: 863
Joined: 19/12/2013 11:31

#10 Re: Dekorativna svijetla (Led rasvjeta)

Post by hekaton »

Pošteno upitah i zajebah se....aj dobro
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#11 Re: Dekorativna svijetla (Led rasvjeta)

Post by Maraschino »

hekaton wrote:Pošteno upitah i zajebah se....aj dobro
Nemoj me pogresno shvatiti ali sam ti dobronamjerno htio da kazem da je to bilo popularno prije par godina i kada pogledas gdje je to svako postavljao, smucilo mi se.
Kako god da ih postavis nimalo nije jednostavno jer trazi skrivanje i prostor.

Te led trake su me podsjetile na ono vrijeme farbanja zidova u razlicite boje. Cega sam se sve nagledao samo sam rekao ili bijelo ili nikako.

Ziv ti nama bio. Ako te to jos interesuje, potrazi po trgovinama jer toga bar sada ima.
User avatar
hekaton
Posts: 863
Joined: 19/12/2013 11:31

#12 Re: Dekorativna svijetla (Led rasvjeta)

Post by hekaton »

Maraschino wrote:
hekaton wrote:Pošteno upitah i zajebah se....aj dobro
Nemoj me pogresno shvatiti ali sam ti dobronamjerno htio da kazem da je to bilo popularno prije par godina i kada pogledas gdje je to svako postavljao, smucilo mi se.
Kako god da ih postavis nimalo nije jednostavno jer trazi skrivanje i prostor.

Te led trake su me podsjetile na ono vrijeme farbanja zidova u razlicite boje. Cega sam se sve nagledao samo sam rekao ili bijelo ili nikako.

Ziv ti nama bio. Ako te to jos interesuje, potrazi po trgovinama jer toga bar sada ima.
ma sad se preispitujem jesam li se zajebao, platih mladog dizajenera enterijera da to nacrta, majstora za rigips da to napravi...kapiram da ce biti s mjerom i ukusom...cilj je da ima pored dekorativne i prakticnu svrhu...a to da su stavljane ledice i gdje treba i gdje ne treba svakako stoji.
Moja inicijalna ideja je da ta svijetla mogu kontrolisati uz pomoc nekog od uredjaja za kontorlu glasom, kako u kuhinji tako u dnevnoj i da to stvarno ima neki smisao i svrhu...ne treba mi turbo folk studio i kic u kuci...
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#13 Re: Dekorativna svijetla (Led rasvjeta)

Post by Maraschino »

hekaton wrote: ma sad se preispitujem jesam li se zajebao, platih mladog dizajenera enterijera da to nacrta, majstora za rigips da to napravi...kapiram da ce biti s mjerom i ukusom...cilj je da ima pored dekorativne i prakticnu svrhu...a to da su stavljane ledice i gdje treba i gdje ne treba svakako stoji.
Moja inicijalna ideja je da ta svijetla mogu kontrolisati uz pomoc nekog od uredjaja za kontorlu glasom, kako u kuhinji tako u dnevnoj i da to stvarno ima neki smisao i svrhu...ne treba mi turbo folk studio i kic u kuci...
Sretno u svakom slucaju :thumbup:
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#14 Re: Dekorativna svijetla (Led rasvjeta)

Post by vatrogasac »

Imao sam trogodišnje pozitivno iskustvo sa LED sijalicama ESPERANZA i kupim nedavno još tri komada i radile par mjeseci uredno, a sada kada se tek upali pucketaju nekada duže, a nekada kraće trepćući i onda satima do gašenja sijaju odlično i bez tih pucketanja izuzev rijetko jedna još u prvom satu. Povadio bih ja njih iako su nove i zamijenio, ali ako ću sa novim imati isti problem ne znam šta dobijam. Neko možda imao slično iskustvo pa riješio?
LED sijalica ESPERANZA, A60 E27 12W, warm white, A+, 1150 lm, ELL112
LED sijalica ESPERANZA, A65 E27 14W, warm white, A+, 1190 lm, ELL159
DonieBrasco
Posts: 15211
Joined: 31/08/2016 16:09

#15 Re: Dekorativna svijetla (Led rasvjeta)

Post by DonieBrasco »

Da li je potrebno mjenjati trafoe (transformatore) prije prelaska na LED sijlice sa halogenih ?

Pod trafo mislim na ovu stvar (slika samo radi ilustracije ne mislim bas na ovakav isti nego odgovarajuci)

Image

Konkretno radi se o zamjeni tj. prelasku sa halogenih "GU 10", "G 4" sijalica, i standardnih "E27" i "E14" sijalica na LED sijalice.

Ima li neko da je elektricar ovdje i da zna konkretno sta pitam, da se ipak ne igram sa strujom i zivotom. :D

E27 i E14 su standarna grla/sijalice, jedno malo deblje od drugoga, mislim da manje vise svi znate kako to izgleda sigurno ih imate u vasem domu.

A evo dole slike samo ilustracije radi za ova druga dva (GU 10 i G 4) ako ne znate, mada mislim da vas ima sa ovakvim sijalicama u vasem domu.
Spoiler
Show
Image
GU 10

Image
G 4
suit_up
Posts: 724
Joined: 31/12/2019 11:25

#16 Re: Dekorativna svijetla (Led rasvjeta)

Post by suit_up »

DonieBrasco wrote: 19/04/2020 21:42 Da li je potrebno mjenjati trafoe (transformatore) prije prelaska na LED sijlice sa halogenih ?

Pod trafo mislim na ovu stvar (slika samo radi ilustracije ne mislim bas na ovakav isti nego odgovarajuci)

Image

Konkretno radi se o zamjeni tj. prelasku sa halogenih "GU 10", "G 4" sijalica, i standardnih "E27" i "E14" sijalica na LED sijalice.

Ima li neko da je elektricar ovdje i da zna konkretno sta pitam, da se ipak ne igram sa strujom i zivotom. :D

E27 i E14 su standarna grla/sijalice, jedno malo deblje od drugoga, mislim da manje vise svi znate kako to izgleda sigurno ih imate u vasem domu.

A evo dole slike samo ilustracije radi za ova druga dva (GU 10 i G 4) ako ne znate, mada mislim da vas ima sa ovakvim sijalicama u vasem domu.
Spoiler
Show
Image
GU 10

Image
G 4
Ako je "obična" LED sijalica u pitanju tada ništa ne diraš i samo je zavrneš u postojeće grlo jer je ona već fabrički podešena da radi na kućnom naponu (pretpostavljam da ima fabrički integriran transformator kao i LED plafonjere), ako su u pitanju LED trake tada se uvodi transformator.
DonieBrasco
Posts: 15211
Joined: 31/08/2016 16:09

#17 Re: Dekorativna svijetla (Led rasvjeta)

Post by DonieBrasco »

Da li to vazi i za ove gore navedene sijalice GU10 i G4, samo ih stavim tj. zamjenim ?
suit_up
Posts: 724
Joined: 31/12/2019 11:25

#18 Re: Dekorativna svijetla (Led rasvjeta)

Post by suit_up »

DonieBrasco wrote: 20/04/2020 09:55 Da li to vazi i za ove gore navedene sijalice GU10 i G4, samo ih stavim tj. zamjenim ?
Da, trebalo bi biti i navedeno na pakovanju ili čak na samoj sijalici da radi na 220 V.

Nešto ovako (doduše ovo je E27, ali nebitno)...Image

Ja imam 17 G9 sijalica u dnevnom i trpezariji, sve u LED tehnologiji, sve rade kao prvog dana (a 3 godine im je), nema tu neke mudrosti, samo kupiš sijalicu za pripadajuće grlo i gotova stvar.
invazijaleptira
Posts: 8
Joined: 23/06/2021 12:34

#19 Re: Dekorativna svijetla (Led rasvjeta)

Post by invazijaleptira »

Ja sam kupovala par puta preko xenonlight firme i jako sam zadovoljna. Imaju bas veliki izbor i dobar kvalitet.
http://www.xenonlight.rs/
Post Reply