Dekan ETF -a - diskusija

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
zz215
Posts: 59
Joined: 06/04/2021 23:00

#1 Dekan ETF -a - diskusija

Post by zz215 »

Pozdrav svima :-D
Student sam 1. godine ETFa u Sarajevu i jednostavno ne znam gdje da se obratim.. Tek sam upisao prvu godinu i ne mogu da vjerujem sta se desava na nasem faksu. Nas dekan nije normalan, kao sto tema kaze umislio da je Bog.. pocele su kruziti price o njegovim postupcima, a niko nece nista da poduzme, pa da probam ovdje :-D
Imate li kakvih domisljatih ideja kako doticnom stati u kraj??
User avatar
Truba
Posts: 81179
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2 Re: Kako je dekan ETF-a umislio da je Bog

Post by Truba »

Suti i uci
User avatar
R A V E N
Posts: 640
Joined: 05/06/2008 01:21

#3 Re: Kako je dekan ETF-a umislio da je Bog

Post by R A V E N »

O kakvim postupcima? Kako se on zove? Koje stranke je član (ako je)?
User avatar
R A V E N
Posts: 640
Joined: 05/06/2008 01:21

#4 Re: Kako je dekan ETF-a umislio da je Bog

Post by R A V E N »

Black swan-u, zar je tako opasan? Podijeli objektivnu istinu sa nama.
User avatar
gdesi bre
Posts: 582
Joined: 13/02/2021 17:54
Location: gdje god hocu

#5 Re: Kako je dekan ETF-a umislio da je Bog

Post by gdesi bre »

zz215 wrote: 06/04/2021 23:29 Pozdrav svima :-D
Student sam 1. godine ETFa u Sarajevu i jednostavno ne znam gdje da se obratim.. Tek sam upisao prvu godinu i ne mogu da vjerujem sta se desava na nasem faksu. Nas dekan nije normalan, kao sto tema kaze umislio da je Bog.. pocele su kruziti price o njegovim postupcima, a niko nece nista da poduzme, pa da probam ovdje :-D
Imate li kakvih domisljatih ideja kako doticnom stati u kraj??
Snimi to bozije ponasanje pa ti isti video materijal moze posluzit da ga tuzis,ako ovde ima leđa i ako je sda covjek mozes ga tuzit sudu za ljudska prava u Strazburu :D
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#6 Re: Kako je dekan ETF-a umislio da je Bog

Post by hrasno38 »

Hahahahha cuj Velagic umislio??? Prosto ne mogu da vjerujem nije on uopste takav.....on je jos gori! Ne ulazeci u njegovu pamet, intelegenciju, obrazovanje i strucnost da bi radio sa ljudima a pogotovo rukovodio najvaznija stvar je da budes covjek. Velagic je klasicna sirovina koji vjerovatno moze nauciti studenta na svom predmetu ali ako mu nesto nije po volji pocinje da pokazuje svoju pravu stranu. Mogu samo da zamislim kako je veselo prodekanima sa njim s obzirom da on ima u sebi tu zicu da je napamentniji u svemu.
A mozda je "Laki" malo nervozan i radi sina ako ne ide sve onako kako je babuka zamislio. To i jesu najveci problemi nasih fakulteta sto se u izboru profesora i dekana zadnje gledaju ljudske karakteristike a koje su u biti najvaznije.
Pisao sam ja vec o njegovim igrama kada je stajao iskljucivo na stranu svojih profesora poslusnika a kontra studenata tako da ovo nije nista novo. Borite se, organizujte se, napisite peticije UNSI i Ministarstvu obrazovanja gdje su sada ljudi koji ga sigurno politcki ne podrzavaju, saljite u medije. Morate se poceti hrabro boriti za svoja prava jer vasi roditelji placaju vase studije (vecinom) i za svvoje pare ako nista imate pravo na ljudski odnos.
Velagic je klasicni karijerista koji je spreman da gazi preko leseva da bi dosao do svoga cilja i sto je na zalost nije jedini ni zadnji.
zz215
Posts: 59
Joined: 06/04/2021 23:00

#7 Re: Kako je dekan ETF-a umislio da je Bog

Post by zz215 »

Iskreno, black_swan da nisam naucio vec ne bih se borio protiv nepravde..
Ovo je doslo do mene, maloprije je cak bilo stavljeno na grupu na fb Etf Materijali, ali neko od vjerovatno dekanovih ljudi je obrisao.
Ovo je mail koji su nasi predstavnici dobili kad su pisali zahtjev ispred svih studenata da ponedjeljak radi Uskrsa bude neradni.. Ovo je ludilo!
Ma o tom snimanju, dalo bi se i to da nije korone, znalo se cuti kako se dere kad se prolazi na prvom spratu :zoka:
https://ibb.co/1m4SCM4
https://ibb.co/qFppm6s
https://ibb.co/YQQM3fz
https://ibb.co/6177XX2
zz215
Posts: 59
Joined: 06/04/2021 23:00

#8 Re: Kako je dekan ETF-a umislio da je Bog

Post by zz215 »

R A V E N wrote: 06/04/2021 23:40 O kakvim postupcima? Kako se on zove? Koje stranke je član (ako je)?
Ne znam, ali ponasa se kao Sebija na KCUS, vjerovatno je to SDA
zz215
Posts: 59
Joined: 06/04/2021 23:00

#9 Re: Kako je dekan ETF-a umislio da je Bog

Post by zz215 »

gdesi bre wrote: 06/04/2021 23:45
zz215 wrote: 06/04/2021 23:29 Pozdrav svima :-D
Student sam 1. godine ETFa u Sarajevu i jednostavno ne znam gdje da se obratim.. Tek sam upisao prvu godinu i ne mogu da vjerujem sta se desava na nasem faksu. Nas dekan nije normalan, kao sto tema kaze umislio da je Bog.. pocele su kruziti price o njegovim postupcima, a niko nece nista da poduzme, pa da probam ovdje :-D
Imate li kakvih domisljatih ideja kako doticnom stati u kraj??
Snimi to bozije ponasanje pa ti isti video materijal moze posluzit da ga tuzis,ako ovde ima leđa i ako je sda covjek mozes ga tuzit sudu za ljudska prava u Strazburu :D
Hvala na podrsci, iskreno se nadam da su nasi profesori dovoljno razumni da ga smijene.. ne znam sto sam onda upisivao ovaj fakultet. Da sam znao da je ovakav odnos vrha fakulteta, ne bih ni upisao. Generalno se treba malo vise pricati o ovim stvarima
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#10 Re: Kako je dekan ETF-a umislio da je Bog

Post by hrasno38 »

zz215 wrote: 06/04/2021 23:53
R A V E N wrote: 06/04/2021 23:40 O kakvim postupcima? Kako se on zove? Koje stranke je član (ako je)?
Ne znam, ali ponasa se kao Sebija na KCUS, vjerovatno je to SDA
Pa Velagic je starija verzija Zahiragica. To su ti mentaliteti.
zz215
Posts: 59
Joined: 06/04/2021 23:00

#11 Re: Kako je dekan ETF-a umislio da je Bog

Post by zz215 »

hrasno38 wrote: 06/04/2021 23:55
zz215 wrote: 06/04/2021 23:53
R A V E N wrote: 06/04/2021 23:40 O kakvim postupcima? Kako se on zove? Koje stranke je član (ako je)?
Ne znam, ali ponasa se kao Sebija na KCUS, vjerovatno je to SDA


Pa Velagic je starija verzija Zahiragica. To su ti mentaliteti.
Otprilike. Ne znam cak ni koliko ce piti vode slati na rektorat ista, jer se svi predstavnici studenata boje jer ce ga kad tad sresti na nekom predmetu, a i njima se diplomira.
Ne vidi se izlaz iz ove situacije osim da ga vijece smijeni jer ga je ono i izabralo
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#12 Re: Kako je dekan ETF-a umislio da je Bog

Post by hrasno38 »

zz215 wrote: 06/04/2021 23:58
hrasno38 wrote: 06/04/2021 23:55
zz215 wrote: 06/04/2021 23:53
Ne znam, ali ponasa se kao Sebija na KCUS, vjerovatno je to SDA


Pa Velagic je starija verzija Zahiragica. To su ti mentaliteti.
Otprilike. Ne znam cak ni koliko ce piti vode slati na rektorat ista, jer se svi predstavnici studenata boje jer ce ga kad tad sresti na nekom predmetu, a i njima se diplomira.
Ne vidi se izlaz iz ove situacije osim da ga vijece smijeni jer ga je ono i izabralo
Rektorat izmedju ostalih...Ministarstvo obrazovanja i mediji!......Evo sad naletih u Avazu o velikom naucniku......https://avaz.ba/kantoni/sarajevo/571705 ... 805-maraka
zz215
Posts: 59
Joined: 06/04/2021 23:00

#13 Re: Kako je dekan ETF-a umislio da je Bog

Post by zz215 »

hrasno38 wrote: 07/04/2021 00:00
zz215 wrote: 06/04/2021 23:58
hrasno38 wrote: 06/04/2021 23:55

Pa Velagic je starija verzija Zahiragica. To su ti mentaliteti.
Otprilike. Ne znam cak ni koliko ce piti vode slati na rektorat ista, jer se svi predstavnici studenata boje jer ce ga kad tad sresti na nekom predmetu, a i njima se diplomira.
Ne vidi se izlaz iz ove situacije osim da ga vijece smijeni jer ga je ono i izabralo
Rektorat izmedju ostalih...Ministarstvo obrazovanja i mediji!......Evo sad naletih u Avazu o velikom naucniku......https://avaz.ba/kantoni/sarajevo/571705 ... 805-maraka

Ma to je ta psiha, samo mi je cudno sto ne da da se Uskrs slavi, ali se moze regularno u vrijeme dzume ne raditi. To je za nas bas bilo cudno, jer ako mogu svi bajrami, sto ne mogu i ostali praznici.. Ocito je covjek sto s bismilom sebi pare u dzep stvlja
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#14 Re: Kako je dekan ETF-a umislio da je Bog

Post by hrasno38 »

zz215 wrote: 07/04/2021 00:05
hrasno38 wrote: 07/04/2021 00:00
zz215 wrote: 06/04/2021 23:58
Otprilike. Ne znam cak ni koliko ce piti vode slati na rektorat ista, jer se svi predstavnici studenata boje jer ce ga kad tad sresti na nekom predmetu, a i njima se diplomira.
Ne vidi se izlaz iz ove situacije osim da ga vijece smijeni jer ga je ono i izabralo
Rektorat izmedju ostalih...Ministarstvo obrazovanja i mediji!......Evo sad naletih u Avazu o velikom naucniku......https://avaz.ba/kantoni/sarajevo/571705 ... 805-maraka

Ma to je ta psiha, samo mi je cudno sto ne da da se Uskrs slavi, ali se moze regularno u vrijeme dzume ne raditi. To je za nas bas bilo cudno, jer ako mogu svi bajrami, sto ne mogu i ostali praznici.. Ocito je covjek sto s bismilom sebi pare u dzep stvlja
Po zakonu svi vjerski praznici se moraju slaviti. Koliko znam da srednje i osnovne skole ne rade na katolicki uskrs Veliki petak, na Bozic i dva Bajrama po jedan dan e sad ne znam da li to vazi i za fakultete mada ne vidim razlog zasto ne bi vazilo jer tu odluku donosi minsitarstvo obrazovanja.
zz215
Posts: 59
Joined: 06/04/2021 23:00

#15 Re: Kako je dekan ETF-a umislio da je Bog

Post by zz215 »

hrasno38 wrote: 07/04/2021 00:08
zz215 wrote: 07/04/2021 00:05
hrasno38 wrote: 07/04/2021 00:00

Rektorat izmedju ostalih...Ministarstvo obrazovanja i mediji!......Evo sad naletih u Avazu o velikom naucniku......https://avaz.ba/kantoni/sarajevo/571705 ... 805-maraka

Ma to je ta psiha, samo mi je cudno sto ne da da se Uskrs slavi, ali se moze regularno u vrijeme dzume ne raditi. To je za nas bas bilo cudno, jer ako mogu svi bajrami, sto ne mogu i ostali praznici.. Ocito je covjek sto s bismilom sebi pare u dzep stvlja
Po zakonu svi vjerski praznici se moraju slaviti. Koliko znam da srednje i osnovne skole ne rade na katolicki uskrs Veliki petak, na Bozic i dva Bajrama po jedan dan e sad ne znam da li to vazi i za fakultete mada ne vidim razlog zasto ne bi vazilo jer tu odluku donosi minsitarstvo obrazovanja.
U kalendaru Univerziteta regularno je bio planiran neradni dan, samo sto do sad niko nije to uocio. I jedan od argumenata dekana je 'sto to do sad niko nije trazio?' .. Tacno je vise za politiku nego za fakultet
Nino Ninic
Posts: 2
Joined: 06/04/2021 23:48

#16 Re: Kako je dekan ETF-a umislio da je Bog

Post by Nino Ninic »

Kao student također prve godine, moram priznati da sam razocaran. Situacija je vise nego strasna. I vise odgovara periodu diktature nego modernog suvremenog doba.
Razlog tomu je sigurno okolnost da je mali od Velagica upisao ETF sa ne bas sjajnim rezultatima na prijemnom. A znate kako je kada roditelji imaju velika ocekivanja i umisle da su im djeca iznadprosjecna, a u stvarnosti nesto sasvim drugo ..
Sto se onda desi? Gubitak objektivnosti i provodjenje sile. Nad kime? Nastavnicima prve godine.
Vec je postala javna tajna o pritiscima na nastavnice na matematikama i fizikama, ulozena energija, trud i nagovaranje studenata da prijave "neadekvatne" metode rada prof. Ljubovica, koji je zaista dao sve od sebe da nam sto vise olaksa. Ima jos toga, npr. rezultati ispita malog od Velagica na OE ... Ali sta moze biti dijete od najreferentnijeg prof na ETF-u nego cudo od djeteta!
nekome
Posts: 2878
Joined: 17/05/2011 10:41

#17 Re: Kako je dekan ETF-a umislio da je Bog

Post by nekome »

sutite i ucite
to sto ce se neko provuci hoce vazda bilo i bit ce, gledaj sebe uci

@ExNihilo @Chmoljo
kako da bookmarkujem temu ili se ta opcija izgubila?
zz215
Posts: 59
Joined: 06/04/2021 23:00

#18 Re: Kako je dekan ETF-a umislio da je Bog

Post by zz215 »

Nino Ninic wrote: 07/04/2021 00:12 Kao student također prve godine, moram priznati da sam razocaran. Situacija je vise nego strasna. I vise odgovara periodu diktature nego modernog suvremenog doba.
Razlog tomu je sigurno okolnost da je mali od Velagica upisao ETF sa ne bas sjajnim rezultatima na prijemnom. A znate kako je kada roditelji imaju velika ocekivanja i umisle da su im djeca iznadprosjecna, a u stvarnosti nesto sasvim drugo ..
Sto se onda desi? Gubitak objektivnosti i provodjenje sile. Nad kime? Nastavnicima prve godine.
Vec je postala javna tajna o pritiscima na nastavnice na matematikama i fizikama, ulozena energija, trud i nagovaranje studenata da prijave "neadekvatne" metode rada prof. Ljubovica, koji je zaista dao sve od sebe da nam sto vise olaksa. Ima jos toga, npr. rezultati ispita malog od Velagica na OE ... Ali sta moze biti dijete od najreferentnijeg prof na ETF-u nego cudo od djeteta!
Da, ispit koji smo imali na OE, sin od dekana je bas briljirao. Do tada se uopce nije isticao, na pocetku godine je bio super i bas kolegijalan. Ali kada su prosli i dosli ispiti, vidjelo se da nista od njegovog postenja nema.
Bas je fakultet izgubio sve sto je vrijedilo.. sada su nam rekli da ce dvije sedmice trajati ispiti, isto odluka dekana. To nikad prije nije bilo i dosta ljudi to ne odgovara, ali dzaba kad odgovara njegovom sinu.
last mohicans
Posts: 11672
Joined: 09/08/2012 23:19

#19 Re: Kako je dekan ETF-a umislio da je Bog

Post by last mohicans »

Jesi ti taj sto ni jedan ispit nije polozio, a htio bi da skida dekana? I da li si ti katolik koji slavi uskrs pa ti je ovo toliko bitno i koliko ima onih koji slave ovaj blagdan i ima li drugih problema pored ovoga?
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#20 Re: Kako je dekan ETF-a umislio da je Bog

Post by hrasno38 »

Huh procitah ovo od A-Z i strasno je koliko je taj covjek umisljen. Cuj "Odakle sloboda da se tako priča?"....nisam znao da kod dekana stoje dozvole za pricu??? Pa ako se nije do sada pricalo o dekanima kako Velagic kaze, a sto je aposlutna neistina jer se pricallo i o Konjiciji i njegovom zemljaku i haveru Aksamovicu, to znaci da su do sada dekkani uglavnom valjali a da ovaj ocito ne valja. Jos jedna nebuloza proizasla iz pera Tora sa ETF-a "dekan je najreferentniji profesor na ETF-u". Jest ako sam sebe proglasis najreferentnijim. Velagic ocito misli da su svi budale i niko ne zna kako se postavljaju dekani po fakultetima i da niko ne zna da je on cedo SDA na ETF-u. Velagicu kao da je Ivana Maric nesto u rodu i ona je sama sebe proglasila politickim analiticarem i onda na izborima 2018 godine nije ni u blizu pogodila ni jedan jedini rezultat izbora.
Dalje dekan ne zna da ne donosi on zakone o vjerskim praznicima negoresorna ministarstva alli posto je on skola SDA vjerovatno misli da iznad njega stoji samo bog. Moj Velagicu nemas ti pojma a busas se da poznajes pravne propise.
Dalje Jasko pise "Studenti na prvoj godini imaju ogromne primjedbe na jedan predmet, ali na Vijeću studenata demonstratori na tom predmetu
(predstavnici studenata viših godina) stopiraju te inicijtaive. Međutim, to neće predstavljati nikakav problem. Samo da vas još jednaput upoznam da ste vi studenti, a da sam ja dekan koji je odgovoran za rad fakulteta i kompletan nastavni proces i njegov kvalitet. Ja ću rješavati opravdane probleme tih studenata i rezultati će se vidjeti vrlo brzo
."
Pa sto nisi rjesavao probleme od samog pocetka mandata kada su na nekim predmetima prolaznosti bile 0% na ispitima nego si sjetio sada kada ti je vjerovatno sin negdje zglajzo pa si kao veliki dusebriznik udario na tog profesora jer to je kao tvoj posao. Jedna od osnovnih odlika ljudi kao sto je Velagic, Zahiragic i slicni je ta da su providni do bola i da u svemu gledaju prvo i iskljucivo neki svoj ineteres.
Ovo pismo je sramotno napisano za nekoga ko tvrdi za sebe da je najreferentnija licnost na jednom od najeminentnijih fakulteta u BiH. :-)
Nino Ninic
Posts: 2
Joined: 06/04/2021 23:48

#21 Re: Kako je dekan ETF-a umislio da je Bog

Post by Nino Ninic »

zz215 wrote: 07/04/2021 00:25
Nino Ninic wrote: 07/04/2021 00:12 Kao student također prve godine, moram priznati da sam razocaran. Situacija je vise nego strasna. I vise odgovara periodu diktature nego modernog suvremenog doba.
Razlog tomu je sigurno okolnost da je mali od Velagica upisao ETF sa ne bas sjajnim rezultatima na prijemnom. A znate kako je kada roditelji imaju velika ocekivanja i umisle da su im djeca iznadprosjecna, a u stvarnosti nesto sasvim drugo ..
Sto se onda desi? Gubitak objektivnosti i provodjenje sile. Nad kime? Nastavnicima prve godine.
Vec je postala javna tajna o pritiscima na nastavnice na matematikama i fizikama, ulozena energija, trud i nagovaranje studenata da prijave "neadekvatne" metode rada prof. Ljubovica, koji je zaista dao sve od sebe da nam sto vise olaksa. Ima jos toga, npr. rezultati ispita malog od Velagica na OE ... Ali sta moze biti dijete od najreferentnijeg prof na ETF-u nego cudo od djeteta!
Da, ispit koji smo imali na OE, sin od dekana je bas briljirao. Do tada se uopce nije isticao, na pocetku godine je bio super i bas kolegijalan. Ali kada su prosli i dosli ispiti, vidjelo se da nista od njegovog postenja nema.
Bas je fakultet izgubio sve sto je vrijedilo.. sada su nam rekli da ce dvije sedmice trajati ispiti, isto odluka dekana. To nikad prije nije bilo i dosta ljudi to ne odgovara, ali dzaba kad odgovara njegovom sinu.
Treba li spomenuti broj osvojenih bodova na ovom ispitu? I nacin kako je to sve "zamaskirano" neofirno odradjeno.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#22 Re: Kako je dekan ETF-a umislio da je Bog

Post by hrasno38 »

last mohicans wrote: 07/04/2021 00:29 Jesi ti taj sto ni jedan ispit nije polozio, a htio bi da skida dekana? I da li si ti katolik koji slavi uskrs pa ti je ovo toliko bitno i koliko ima onih koji slave ovaj blagdan i ima li drugih problema pored ovoga?
A da li si ti sav svoj pa postavljas ovako degutantna pitanja?? Ako se slavi Bajram onda se slavi i Uskrs i pored Bajrama jos je upraavo na ETF-u se izaslo u susret svims tudentima bosnjacke nacionalnosti da za vrijeme dzume ne mogu biti ispiti. Ili po tvome treba da bude aprthejd kao u RS-u. To se druze zove diksriminacija jer je zakon rjeseno koji se vjerski praznici slave u F BiH. Sto se mene tice mi smo zemlja koja bar za sada ne bi trebala da slavi ni jedan praznik dok ne stanemo na zelenu granu ali ako je nesto omoguceno jednima onda treba i drugima. Broj uopste nije bitan.
zz215
Posts: 59
Joined: 06/04/2021 23:00

#23 Re: Kako je dekan ETF-a umislio da je Bog

Post by zz215 »

last mohicans wrote: 07/04/2021 00:29 Jesi ti taj sto ni jedan ispit nije polozio, a htio bi da skida dekana? I da li si ti katolik koji slavi uskrs pa ti je ovo toliko bitno i koliko ima onih koji slave ovaj blagdan i ima li drugih problema pored ovoga?
Nisam. Polozio sam dosta ispita i cak sam jedan od boljih. Javljam se jer dekan ponizava moje kolege, prica o tome kako su neki studenti losi (mislim da niko ne bi trebao komentarisati druge, jer svako ima svoje razloge sto nije ostvario odlicne rezultate, mozda je bolest, porodica etc.). Nisam katolik niti to treba imati ikakve veze u ovom razgovoru. Praznik je praznik, vjera je vjera, religija je religija i to treba postovati. Problem je sto takva osoba nije nista za studente omogucila osim sto je sebi pare uzela, nije omogucila dolazak na fakultet i rad u laboratoriji studentima (da dodje kad ko moze, sto je normalno svuda u svijetu,ako vec zeli da se ugeda). Nije omogucio prakse za studente, a to nama izrazito treba, nije omogucio nista za obavljanje online nastave, niti se posvetio reformi planova i programa vec zastarjelih i preopterecenih.. dug je spisak stvari, ali najgore od svega sto zastupa svoje licne interese i misli da trebaju studenti njega da slusaju, a to nije logicno jer fakultet uopce nije obavezan i ako vec placamo, zelimo da dobijemo nesto od toga sto platimo. Nije smanjio skolarinu, a studenti sjede kuci i trose svoje kucne resurse, pola profesora ne drzi predavanja, on ih ne kaznjava (tacnije kazni ukoliko njemu to odgovara). Sve pare namijenjene za unaprijedjenje, sve mi se vise cini su otisle za ganjanje njegovih referenci. Itekako se moglo ulagati, od samih ucionica, do racunara, do projekata i kvalitete nastave, do radova.. ne znam kako ne vidite.
Po tonu tvog (Vaseg) tona, vidim da ste istog mentaliteta kao i on i ko vecina ljudi u BiH, jer je ocito Vama dobro ovdje i zelim da Vam tako ostane, jer ocito nemate siroke poglede i makar cete biti sretni.
last mohicans
Posts: 11672
Joined: 09/08/2012 23:19

#24 Re: Kako je dekan ETF-a umislio da je Bog

Post by last mohicans »

hrasno38 wrote: 07/04/2021 00:34
last mohicans wrote: 07/04/2021 00:29 Jesi ti taj sto ni jedan ispit nije polozio, a htio bi da skida dekana? I da li si ti katolik koji slavi uskrs pa ti je ovo toliko bitno i koliko ima onih koji slave ovaj blagdan i ima li drugih problema pored ovoga?
A da li si ti sav svoj pa postavljas ovako degutantna pitanja?? Ako se slavi Bajram onda se slavi i Uskrs i pored Bajrama jos je upraavo na ETF-u se izaslo u susret svims tudentima bosnjacke nacionalnosti da za vrijeme dzume ne mogu biti ispiti. Ili po tvome treba da bude aprthejd kao u RS-u. To se druze zove diksriminacija jer je zakon rjeseno koji se vjerski praznici slave u F BiH. Sto se mene tice mi smo zemlja koja bar za sada ne bi trebala da slavi ni jedan praznik dok ne stanemo na zelenu granu ali ako je nesto omoguceno jednima onda treba i drugima. Broj uopste nije bitan.
Je li zabranjeno pitati, mozda pitaju tek onako, da spoje vikend, a mozda radi svojih religijskih poimanja i slobode ispoljavanje vjeroispovjesti, sto apsolutno imaju pravo. Pretpostavljam da su vecina Bošnjaci, ali ne bi trebali ni ostali biti diskriminirani. U osnovnom i srednjem obrazovanju su neradni dani za Uskrs i Vaskrs, trebali bi biti i na univerzitetu. Stoga, instanca za žalbe je dekanat UNSA i prodekan, MONKS i jos neke adrese. Pitam da vidim je li im najveci problem neobilježevanje Uskrsa. Današnja studentarija se za mnogo štošta bune. U moj vakat,prije nekih 20tak god je bilo uči i uči. Imali smo i mi problema i zahtjeva ali smo ih rješavali na lijep i institucionalan način. Neke smo rješili, a dosta njih bogme i nismo.
Hakiz
Posts: 39893
Joined: 30/07/2015 20:01

#25 Re: Kako je dekan ETF-a umislio da je Bog

Post by Hakiz »

last mohicans wrote: 07/04/2021 00:54
hrasno38 wrote: 07/04/2021 00:34
last mohicans wrote: 07/04/2021 00:29 Jesi ti taj sto ni jedan ispit nije polozio, a htio bi da skida dekana? I da li si ti katolik koji slavi uskrs pa ti je ovo toliko bitno i koliko ima onih koji slave ovaj blagdan i ima li drugih problema pored ovoga?
A da li si ti sav svoj pa postavljas ovako degutantna pitanja?? Ako se slavi Bajram onda se slavi i Uskrs i pored Bajrama jos je upraavo na ETF-u se izaslo u susret svims tudentima bosnjacke nacionalnosti da za vrijeme dzume ne mogu biti ispiti. Ili po tvome treba da bude aprthejd kao u RS-u. To se druze zove diksriminacija jer je zakon rjeseno koji se vjerski praznici slave u F BiH. Sto se mene tice mi smo zemlja koja bar za sada ne bi trebala da slavi ni jedan praznik dok ne stanemo na zelenu granu ali ako je nesto omoguceno jednima onda treba i drugima. Broj uopste nije bitan.
Je li zabranjeno pitati, mozda pitaju tek onako, da spoje vikend, a mozda radi svojih religijskih poimanja i slobode ispoljavanje vjeroispovjesti, sto apsolutno imaju pravo. Pretpostavljam da su vecina Bošnjaci, ali ne bi trebali ni ostali biti diskriminirani. U osnovnom i srednjem obrazovanju su neradni dani za Uskrs i Vaskrs, trebali bi biti i na univerzitetu. Stoga, instanca za žalbe je dekanat UNSA i prodekan, MONKS i jos neke adrese. Pitam da vidim je li im najveci problem neobilježevanje Uskrsa. Današnja studentarija se za mnogo štošta bune. U moj vakat,prije nekih 20tak god je bilo uči i uči. Imali smo i mi problema i zahtjeva ali smo ih rješavali na lijep i institucionalan način. Neke smo rješili, a dosta njih bogme i nismo.
Ako je ravnopravnost, sve da je 1 student na fakultetu koji slavi Uskrs ili Vaskrs, mora mu se to omogućiti. Zakon, konvencije i ostala sranja. Pa, nismo indonezija (ko je gledao na AlJazeeri zna).
Post Reply