Degradiranje na poslu

Pravna pitanja, dileme, problemi... Razmijenite svoja iskustva.

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
spree
Posts: 7886
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#1 Degradiranje na poslu

Post by spree »

U privatnoj firmi u kojoj radim pet godina na radnom mjestu za koje je potrebna VSŠ zbog nekih sitnih interesa meni su ponudili da predjem na losije radno mjesto za koje je potrebna SSS ili da fakticki dam otkaz. Ja sam usmeno pristao, jer nemam druge opcije, medjutim firma ne zeli da mi da rjesenje o promjeni pozicije nego samo mi nude da potpisem novi ugovor za to "slabije" radno mjesto. Da li su oni obavezni po zakonu da mi daju to rjesenje kako bi eventualno zastitio svoja prava?

Poslano sa mog koristeći Tapatalk
User avatar
spree
Posts: 7886
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#2 Re: Degradiranje na poslu

Post by spree »

F5

Poslano sa mog koristeći Tapatalk
User avatar
zforumas
Posts: 8619
Joined: 25/10/2016 20:35

#3 Re: Degradiranje na poslu

Post by zforumas »

pa zar u tom novom ugovoru ne stoji da ces raditi na "toj i toj poziciji" :?:
User avatar
dulekrele
Posts: 3845
Joined: 10/04/2014 18:25

#4 Re: Degradiranje na poslu

Post by dulekrele »

Vodit cete na toj poziciji na kojoj si bio a radit ces posao SSS. Klasicni marifetluci koji se masovno upraznjavaju i u drzavnim firmama. Pa tako firme imaju po tri vozaca i ako je po sistematizaciji propisano 1 dok se druga dvojica vode na mjestima referenata i sl. sranja a u stvari nista ne rade osim sto primaju platu.
User avatar
spree
Posts: 7886
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#5 Re: Degradiranje na poslu

Post by spree »

U novom ugovoru ce stajati sve fino. Nova pozicija i da je za nju potrebna SSS, ali nekako mislim da bi trebao dobiti rijesenje o rasporedjivanju na drugu poziciju. Posebno iz razloga jer je ona losija, kako bi se eventualno mogao zaliti. Citao sam zakon o radu, ali nigdje ne pise. Vjerovatno dovoljno dobra osnova za neku zalbu je i novi ugovor?

Poslano sa mog GT-I9300 koristeći Tapatalk
Post Reply