Definicija napaceni jadni narod.

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
DZONPI
Posts: 1115
Joined: 03/05/2009 14:19

#1 Definicija napaceni jadni narod.

Post by DZONPI »

Neznam kako vi ali ja nit sam jadan nit napacen nit me neko pati.Vrlo cesto vidim ovu definiciju na komentarima koja me baca iz cipela.Ko su ti jadni napaceni i otkud to nekom pravo da se tako izjasnjava.Znam ja na sta se misli ali zar moze neko sebi dozvolit da ga neko vidi kao jadnog i napacenog.
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#2 Re: Definicija napaceni jadni narod.

Post by oruzana_pobuna »

EDIT:

Napisah svasta - al u biti se svodi da imamo puno samozivih kurtona koji misle na slican nacin - nek je meni dobro za ostale me boli kurac....
zrakomlat
Posts: 10235
Joined: 23/09/2012 17:22

#3 Re: Definicija napaceni jadni narod.

Post by zrakomlat »

DZONPI wrote: 07/11/2021 07:18 Neznam kako vi ali ja nit sam jadan nit napacen nit me neko pati.Vrlo cesto vidim ovu definiciju na komentarima koja me baca iz cipela.Ko su ti jadni napaceni i otkud to nekom pravo da se tako izjasnjava.Znam ja na sta se misli ali zar moze neko sebi dozvolit da ga neko vidi kao jadnog i napacenog.
To pišu otvarači fabrika i djelitelji tuđih para.

*Džeko kupio objekat za milion maraka.

Šta će mu to, ima dje živit, bolje da je podijelio jadnom narodu/fabriku otvoriJo.
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15463
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#4 Re: Definicija napaceni jadni narod.

Post by problemnatravunu »

Meni je jednostavno objasniti tu složenicu!
Čim imaš tzv.vlast koja se bavi pizdarijama, pljačkom i korupcijom, huškanjem , "šupljom",
umjesto ekonomijom i prosperitetom , pravnom državom i ljudskim pravima i slobodama,
pa makar tu vlast "izabrao" taj isti narod, naravno da se mora reći da je jadan i napaćen !
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40317
Joined: 29/06/2011 23:39

#5 Re: Definicija napaceni jadni narod.

Post by dječak sa šibicama »

Sadaka mentalitet, brizno formiran i gradjen 30 godina. Primilo se u napacenom narodu.
Baba Jefimija
Posts: 279
Joined: 10/02/2021 12:51

#6 Re: Definicija napaceni jadni narod.

Post by Baba Jefimija »

DZONPI wrote: 07/11/2021 07:18 Neznam kako vi ali ja nit sam jadan nit napacen nit me neko pati.Vrlo cesto vidim ovu definiciju na komentarima koja me baca iz cipela.Ko su ti jadni napaceni i otkud to nekom pravo da se tako izjasnjava.Znam ja na sta se misli ali zar moze neko sebi dozvolit da ga neko vidi kao jadnog i napacenog.
Još
Neko ko mora školovat djecu, a živi od minimalca je itekako napaćen. Kako su tek napaćeni oni koji su "liječeni" Novalićevim repsiratorima i industrijskim kisikom.
User avatar
addem
Posts: 2767
Joined: 13/02/2004 00:00

#7 Re: Definicija napaceni jadni narod.

Post by addem »

Najjaca mi je nema narod hljeba da jede a svi debeli ko stoka. Jel nekad neko cuo da je u ovoj zemlji neko pa i migrant umro od gladi?
saimidin
Posts: 2753
Joined: 20/05/2011 17:53

#8 Re: Definicija napaceni jadni narod.

Post by saimidin »

DZONPI wrote: 07/11/2021 07:18 Neznam kako vi ali ja nit sam jadan nit napacen nit me neko pati.Vrlo cesto vidim ovu definiciju na komentarima koja me baca iz cipela.Ko su ti jadni napaceni i otkud to nekom pravo da se tako izjasnjava.Znam ja na sta se misli ali zar moze neko sebi dozvolit da ga neko vidi kao jadnog i napacenog.
Sto bi reko dzoni, nista jadan narod, narod neka se digne I bori da ne bude jadan
:bih:
User avatar
mk ultra
Posts: 19224
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#9 Re: Definicija napaceni jadni narod.

Post by mk ultra »

problemnatravunu wrote: 07/11/2021 07:48 Meni je jednostavno objasniti tu složenicu!
Čim imaš tzv.vlast koja se bavi pizdarijama, pljačkom i korupcijom, huškanjem , "šupljom",
umjesto ekonomijom i prosperitetom , pravnom državom i ljudskim pravima i slobodama,
pa makar tu vlast "izabrao" taj isti narod, naravno da se mora reći da je jadan i napaćen !
Patnja je u tom slucaju izbor i nije za zaljenje
User avatar
Rothmans
Posts: 2848
Joined: 21/11/2019 21:32

#10 Re: Definicija napaceni jadni narod.

Post by Rothmans »

addem wrote: 07/11/2021 13:59 Najjaca mi je nema narod hljeba da jede a svi debeli ko stoka. Jel nekad neko cuo da je u ovoj zemlji neko pa i migrant umro od gladi?
Ne tvrdi niko da smo Kongo, neg da smo mali iskompkleksirani narod velikih ocekivanja , a malih kapaciteta
User avatar
JohnnyS
Posts: 13407
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#11 Re: Definicija napaceni jadni narod.

Post by JohnnyS »

Ja vala nisam ni čuo za napaćeni narod dok Mamić nije rekao prestani lagati ovaj napaćeni narod :D
Piaty
Posts: 5587
Joined: 01/12/2020 00:58

#12 Re: Definicija napaceni jadni narod.

Post by Piaty »

JohnnyS wrote: 07/11/2021 14:19 Ja vala nisam ni čuo za napaćeni narod dok Mamić nije rekao prestani lagati ovaj napaćeni narod :D
Hahahhahaha
Seyfo
Posts: 4330
Joined: 23/08/2011 14:12

#13 Re: Definicija napaceni jadni narod.

Post by Seyfo »

Pod "napaćeni" se obično misli na većinu naroda koji je prošao rat, izgubio bližnje, zdravlje i pamet, poslije rata žrtva tajkuna, nepravde, skupoće, itd. Definicija pojedinačnog pripadnika napaćenog naroda bi bila da neki demobilisani borac ili RVI (ili njegov neko) bude na bilo koji način žrtva tajkuna i ratnih profitera.
RandomAndCasual
Posts: 361
Joined: 02/06/2020 22:39

#14 Re: Definicija napaceni jadni narod.

Post by RandomAndCasual »

Napaceni narod je svako ko nije uhljebljen u neku od drzavnih institucija ili ima privatni biznis koji je uvezan sa vladajucom strukturama vlasti.

Tacno je da nam je drzavni aparat ogroman i da jos uvjek ima mnogo ljudi koji su zaposleni u nekoj od budjetskih institucije (od skole i doma zdravlja pa na gore do predsjednistva) pa se tebi cini da bash i nismo napaceni narod. Pogotovo ako si u Sarajevu gdje vecina zivi ili direktno ili indirektno od budjeta.

Medjutim ima mnogo ljudi koji nisu u toj shemi, i na njih se misli.

J..b.sh drzavu u kojoj kad kazesh nismo napa en narod mislish na one koji zive na drzavnoj sisi, a u kapitalistickoj drzavi.
Dzinna
Posts: 360
Joined: 02/03/2021 18:12
Location: Mars

#15 Re: Definicija napaceni jadni narod.

Post by Dzinna »

Mamicevi izrazi dobili temu :mrgreen:
elcaliente
Posts: 4530
Joined: 13/06/2012 15:52

#16 Re: Definicija napaceni jadni narod.

Post by elcaliente »

A napaceni Bosnjo?
On je najpoznatiji od tih napacenih.
SuperSy
Posts: 446
Joined: 12/07/2021 21:27

#17 Re: Definicija napaceni jadni narod.

Post by SuperSy »

Narod bez perspektive i budućnosti u BiH koji živi od svoje rada a nije na budzetu.
User avatar
ferratilis
Posts: 7223
Joined: 25/11/2013 16:48

#18 Re: Definicija napaceni jadni narod.

Post by ferratilis »

-Prestani vise lagat ovaj napaceni narod! Nemas to pravo! Ne znas se ni oprat, zamazan si, prljav, smrdis, neskolovan, i lazes.
-Sve?
-Da!
crveni_makovi
Posts: 972
Joined: 09/05/2021 14:34

#19 Re: Definicija napaceni jadni narod.

Post by crveni_makovi »

Ja vala nisam napaćena i oko mene nema niko napaćen. Gledam naprijed i iz svega tražim nešto dobro.
U kući čekamo potvrdu nalaza veleagresivnog tumora s metastazama u tri lijepe pičke materine. Doktor koji mi je trebao raditi biopsiju za goleme pare me zavlačio tri sedmice i odjebao kao kera na smetljište. Zahvalim mu se, poželim svako dobro u životu i idem dalje.
Družim se preko dana s likom koji je ni kriv ni dužan stradao u saobraćajnoj nesreći, s 40 godina ostao bez dosta unutrašnjih organa i klimavim parčetom gušterače. Za 4 mjeseca je nestalo 50 kg njegovog tijela. Puni optimizma, gledamo naprijed i nadamo se spasu. Velika volja za životom i tako to.

Vijesti ne gledam i ne čitam. Radim koliko god mogu, borim se i bježim od svih negativnih ljudi. Čitam o razvoju medicine i šta je sve moguće. Jebe mi se živo za patnjom i napaćenim narodom, izrazima "ekstra", "hitno", "ekspert". Imam novca jer jebeno radim ko konj od najranije dobi. Svakodnevno mi se desava tako puno stresnih dogadjaja, odmorim se, prvi put u zivotu popijem apaurin pred spavanje da se nakupi energije za dan.

Ujutro ako se probudim ziva odoh kupiti namirnice i lijekove za dva odrasla debila koja sebe mozda dozivljavaju kao napaceni narod a ja ih poznajem kao dva lijena, neodgovorna govneta koja su protracila sve zivotne prilike za rad i obrazovanje, gulili roditelje do groba i evo i danas biraju da zive od sadake. Veceras zovu bolesni, sumnjaju na kovid koji za njih do jucer nije postojao a na pitanje sta im fali da se kupi zakljucim da bi mi krace odgovorili sta imaju. Odvalim se smijati neuroticno i pozelim laku noc do sutra.
Hendrix
Posts: 4081
Joined: 27/02/2004 00:00

#20 Re: Definicija napaceni jadni narod.

Post by Hendrix »

SuperSy wrote: 10/11/2021 19:02 Narod bez perspektive i budućnosti u BiH koji živi od svoje rada a nije na budzetu.
Vidim da se sve vise pokusava uvaliti neka prica kako ima posla u Bosni samo nece narod da radi i tome slicno. To je prije bila ono budzetska prica ali sada vidim to postaje moda... ono kao samo se narod zali a para ima, svi debeli... Nevjerovatno odsustvo empatije i sagledavanja realnog stanja.

Ja imam evo rodjaka koji je najradisniji covjek koga ja poznajem, taj lik radi dan noc ali jedva sklapa kraj s krajem. Zato sto zivi u Bosni. Da je bilo gdje na zapadu sa ovakvom radnom etikom... bio bi milioner. Ali problem je sto radi kod Bosanskog privatnika. Ta vrsta zivotinje, predatora, hijene... lesinara... to je uzrok "napacenog" naroda. I tako mom rodjaku svi ukupno duguju sigurno 3-4 godine plata... nikada nije prijavljen bio a i ako jest to je nesto sjebano bilo pa mu fali bruka staza. Ne samo da ne placaju nego i tlace i prijete, neces vise nigdje raditi ako odes. To su mafijasi povezani s vlascu i dobijaju poslove na taj nacin.

I onda covjek ode u dugove, ima familiju... ne pije, ne pusi... kucka tu kucu i radi oko nje da nesto stvori a svaka jebena firma u kojoj je radio ga je prevarila. Pa mu kaze jaran sa budzeta sto ne nadjes bolju firmu. I to je ta empatija bosanska... sto ne nadjes bolji poso... glup si, nesposoban da se snadjes.

I koliko takvih ljudi ima, koji rade, crnce i pokusavaju ali ne mogu isplivati iz govana. Ne daju im, ne moze gazda kupiti Q8 u roku od par mjeseci od otvaranja firme ako da plate ljudima jel. A onda mora doci stan i kuca, pa onda djeci svojoj... kako covjek da plati plate?

I zato je moj rodjak jedan primjer tog napacenog naroda, on radi vec 30 godina a nema par mjeseci staza uplacenog. Nije gladan ali je realno siromasan s obzirom koliko radi on nije kompenziran za to ni 50% koliko bi trebao biti. Ne moze nigdje kredit uzeti osim kod mikrokreditnih lesinara i to je onda rupa bez dna.

Ljudi vide da vozi auto (15 godina star dizel jer mora ici na posao) i ima kucu (koju gradi vec 30 godina na ocevoj zemlji) i to je onda ono pa sta hoce ima se... a taj covjek nikada... ponavljam NIKADA nije otisao na odmor u svom zivotu. Bio je par dana u Neumu na terenu... i to je to. On nikada zenu nije odveo na veceru, to je nesto strano... njegova zena radi s kravama i u basti da bi imali hranu. Sve sto zaradi potrosi i pokusava da skoluje djecu. Vikende provede radeci na svojoj kuci i popravljajuci auto koje naravno pokusava sam da odrzava jer se nema para za majstore. Normalno da je i dobio secer usput od silne sikiracije i traume koju dozivljava citav zivot... pa daj pare i na lijekove.

I kakav je to zivot nego napaceni u pm, niko nije umro od gladi ali ce umrijeti od bolesti ili srcanog 30 godina prije ljudi na zapadu.
User avatar
Truba
Posts: 81190
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#21 Re: Definicija napaceni jadni narod.

Post by Truba »

Ja to zovem ekonomski fasizam
Sto nije ucio :roll:
DZONPI
Posts: 1115
Joined: 03/05/2009 14:19

#22 Re: Definicija napaceni jadni narod.

Post by DZONPI »

Sve razumijem da raja nema da su plate male,da se radnici diskriminiraju ali brate sam sebi nabijat definiciju da je neko jadan i napacen neide.Meni zvuci prenisko i ponizavajuce.Ja sam bio u puno goroj situaciji kad sad osto sa 20 maraka nas 5 u kuci a niko neradi.Ali nisam dozvolio da me neko smatra zbog tog da sam jadan.Borio se i izborio i sad zivim sasvim normalno.Da nebude zabune radim u zapadnoj drzavi ali opet kazem naso sam nacin da se iscupam.Uvjek ima nacina samo treba volja i rad.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#23 Re: Definicija napaceni jadni narod.

Post by Sanjarko »

DZONPI wrote: 03/12/2021 07:20 Sve razumijem da raja nema da su plate male,da se radnici diskriminiraju ali brate sam sebi nabijat definiciju da je neko jadan i napacen neide.Meni zvuci prenisko i ponizavajuce.Ja sam bio u puno goroj situaciji kad sad osto sa 20 maraka nas 5 u kuci a niko neradi.Ali nisam dozvolio da me neko smatra zbog tog da sam jadan.Borio se i izborio i sad zivim sasvim normalno.Da nebude zabune radim u zapadnoj drzavi ali opet kazem naso sam nacin da se iscupam.Uvjek ima nacina samo treba volja i rad.
Nemoze svako. Hvala Bogu pa si ti uspio. Nas oko 500.000 nemoze, a jos oko milion tavori, milion ostalih ni tamo ni vamo, s tim sto ima ovih nekih sto veoma dobro zive u tog miliona, vecinom politikanti, hostapleri i sl. 10% mozda populacije od nas 2,5-3 miliona.
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#24 Re: Definicija napaceni jadni narod.

Post by nosara »

JohnnyS wrote: 07/11/2021 14:19 Ja vala nisam ni čuo za napaćeni narod dok Mamić nije rekao prestani lagati ovaj napaćeni narod :D
:lol:

Đubre, nemas to pravo! :lol:
Post Reply