Deen: "Vi u Bosni živite ko' kraljevi!"

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
sinus
Posts: 1724
Joined: 22/01/2007 23:33
Location: 위치 알 수없는 추가 통보가있을 때까지
Contact:

#301 Re: Deen: "Vi u Bosni živite ko' kraljevi!"

Post by sinus »

Hmmmm Jedan "umjetnik" ima jedan mjesec 3000 KM pa eto jadnik onda nema tri mjeseca...nema stalna primanja, pa te novce potroši za ta tri mjeseca...pa mu trebaju građani ove države uplaćivati doprinose.

Jedan privatnik, čovjek koji gazi kroz ovaj život, prodaje gaće, potkošulje, jedan web dizajner, jedan fotograf, i svi ini privatni poslovi isto tako funkcionišu...Jedan mjesec možeš zaraditi 10.000 KM ali idućih pet možda nećeš imati posla...I ko ovim ljudima uplaćuje doprinose? NIKO, ako ih sami sebi ne uplate...Ko im djecu hrani, niko ako ih sami ne nahrane...

Zašto razni Fude, i Selme ne uplaćuju sami sebi doprinose od gaža? Pa oni su "umjetnici", jebo umjetnika ako ne hoda po evropi, jebo umjetnika ako ne nosi skupu odjeću, kakav je to umjetnik...i sad da od tih novaca uplaćuje sam sebi doprinose...

Koliko je tih umjetnika platilo porez na dohodak/dobit nakon gaže po kafićima, u raznim gradovima ? Ahaaaa sjebaše se da prijave nadležnoj poreznoj upravi u određenom gradu svoj rad i iznošenje novca iz tog grada...ali eto jadnici nisu oni krivi, krivi smo mi...

Dobro je Balaš rekao: Krivi smo mi!
Locked