Deen: "Vi u Bosni živite ko' kraljevi!"

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
samo malo
Posts: 2313
Joined: 04/05/2009 13:50

#251 Re: Deen: "Vi u Bosni živite ko' kraljevi!"

Post by samo malo »

Menscini da pitar nije sa KAriba, vec iz Milana.
User avatar
Troll_Happens
Posts: 2795
Joined: 25/04/2007 20:04
Location: negdje na istoku zaklet da nadjem nju...

#252 Re: Deen: "Vi u Bosni živite ko' kraljevi!"

Post by Troll_Happens »

Fair Life wrote:
Brisbane wrote:Pricamo o 240KM, ovo govno nam cenera (10'000km) drmne svaki mjesec. :dance:

Image
K'o da je iz kukuruza izletio pred nasrtljivim kombajnom...

hahah dobar dobar. :D
upravo to specen i suh :lol: :lol:
User avatar
-Romeo-
Posts: 1185
Joined: 14/10/2009 09:45
Location: Ni na nebu, ni na zemlji, tj. u čardaku

#253 Re: Deen: "Vi u Bosni živite ko' kraljevi!"

Post by -Romeo- »

samo malo wrote:Menscini da pitar nije sa KAriba, vec iz Milana.
a možda se preselio na karibe zbog visokih cijena ulaznica za diskoteke u milanu. :D
User avatar
Vragolan
Posts: 1268
Joined: 05/11/2009 09:26
Location: Portir na Dzehenemskoj kapiji

#254 Re: Deen: "Vi u Bosni živite ko' kraljevi!"

Post by Vragolan »

ne mogu da vjerujem da je napisano 11 stranica o ovom pederu (ovo peder je opis karakterne osobine) ili papku
znaci postigo je svoj cilj, malo je pao u zaborav i evo ga, isplivao je iz istog

btw procedura oko otvaranja humanitarnog racuna i tel broja za akciju POMOZIMO FUDI je u toku
bit cete blagovremeno obavjesteni
samo malo
Posts: 2313
Joined: 04/05/2009 13:50

#255 Re: Deen: "Vi u Bosni živite ko' kraljevi!"

Post by samo malo »

akcija za Fuada mora imati i neki simbolican naziv, zar ne?

"Dajmo mu da studira"? ili nesto slicno

Ocekujem da slobodni umjetnici sacine nekakav bend aid i otpjevaju neku masovnu pjesmu u znak podrske simbolu svog umjetnickog pokreta, Fuadu Backovicu. Ol vi ar sej, lec giv Din a chens.

Btw, sta mu znaci to Deen?
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#256 Re: Deen: "Vi u Bosni živite ko' kraljevi!"

Post by JThomas »

i majke mi, neko se čudi i sablažnjava što ga raja šikanira.

ima se za milano, ima se za droce i drogu, ima se za fensi krpice kojima se hvali na sav glas...ali se nema za doprinose, pa mu ih mora uplaćivati država. jadničak. i onda kaže, ni manje ni više, kako prosječni bosanac ne radi ništa, a živi k'o kralj. a njemu jebeno u milanu od očeve kinte. ma jel fudo molim te?
pa on sam je ŠKOLSKI PRIMJER te grupe ljudi koja ne radi ništa, a hoda okolo, zajebava se po okupljalištima lažne šminke i ima sve na tuđi račun i još se hvali time. koja samoironija. i naravno kad sereš takve gluposti da će te uzeti u pilanu. koliko god da je i dosad bio "popularan", sad će biti još više.

da izađe iz fensi okupljališta "zlatne mladeži" i prošeta malo dijelovima grada gdje, gle čuda, također žive ljudi, možda bi i skontao da to i nije baš tako. o selima da i ne počinjem...
User avatar
Vragolan
Posts: 1268
Joined: 05/11/2009 09:26
Location: Portir na Dzehenemskoj kapiji

#257 Re: Deen: "Vi u Bosni živite ko' kraljevi!"

Post by Vragolan »

samo malo wrote:akcija za Fuada mora imati i neki simbolican naziv, zar ne?

"Dajmo mu da studira"? ili nesto slicno

Ocekujem da slobodni umjetnici sacine nekakav bend aid i otpjevaju neku masovnu pjesmu u znak podrske simbolu svog umjetnickog pokreta, Fuadu Backovicu. Ol vi ar sej, lec giv Din a chens.

Btw, sta mu znaci to Deen?
14.11.2009 pred pocetak utakmice, na trgu ispred BBI centra, ja kao humana dusa organizujem akciju DAVANJA GUZE ZA FUDU
svi koju daju guze za fudu ce dobiti zahvalnice, bit ce zlatna zahvalnica (onaj ko je izdrazo najduze i dao najvise puta), srebrena zahvalnica ( ko je dao guze samo jednom) i broncana (onaj ko je dozvolio samo da u se prisloni na guzu).
pravo ucesca imaju svi i muskinje i zeMskinje, mada zbog licnosti za koju se skupljaju sredstva, pozeljno je sto vise muskinja

p.s. brine me odabir lokacije, mozda dodjemo u sukob sa cuvarima moralnih vrijednosti, mozda se reis pobuni, ali posto je za njegovog miljenika mozda nam halali
drekalica28
Posts: 27177
Joined: 29/05/2008 11:07

#258 Re: Deen: "Vi u Bosni živite ko' kraljevi!"

Post by drekalica28 »

Semiramida wrote:Fudo mi nije ni rod, ni pomoz' bog, nit' mi se njegova muzika vrti na radiju ili u glavi, al' fakat ste svi redom pretjerali.

Prvo, portal je objavio maliciozan članak gdje posebno izdvaja Deena od svih ostalih eminentnih i "eminentnih" umjetnika na platnoj listi za socijalno i zdravstveno osiguranje KS. A Deen se lako upecao i odgovorio. Štaviše, nije loše ni odgovorio.
A onda su se forumaši aktivirali i kamenovanje je počelo...

I onda opet portal uzvraća reagovanjem nekog udruženja "Protest" na Deen-ov odgovor. Ono kao, našao se neko pametan i kao duhovit pa će da "spusti" svim tatinim sinovima i ovima iz telecom-a.

I eto tako to kod nas krene... Baš onako lijepo i pozitivno.
Uz svo dužno poštovanje, ali po kom osnovu ti onaj članak definišeš kao maliciozan? I što te to tangira činjenica da je Fuad posebno prozvan?
Pa zar nije baš on jedan on naših "najkontroverznijih" sugrađana? Bar među onima koji su navedeni u članku.
A da budem iskrena, i sam je kriv što je baš on prozvan. Ako se već toliko furaš da budeš Sarajevska starleta, onda moraš biti spreman i pojest govno kad te ta ista masa kojoj se tako jeftino prodaješ prozove na odgovornost.
Sa svojim otvorenim pismom je htjeo ostaviti dojam jedne izuzetno pametne i elokventne osobe. Niti je naročito bistar, a Boga mi ni elokventan.
Jedina stvar koja je istinita u njegovom iskazu jeste da mi živimo za te trenutke kada možemo druge kritikovati. Sve ostalo je krajnje bezobrazno i drsko s njegove strane.
Kreni samo od njegovog navoda:
"Što se tiče tog statusa slobodnog umjetnika, mislim da za ovih 14 godina mog rada to zaslužujem...".
On misli da je svojim radom to zaslužio??!!! Veće drskosti od ovoga nema. Svi vrlo dobro znamo u kakvoj su situaciji radnici u Kantonu, a da ne govorim u BiH.
Kakvim se problemima se suočavaju ti radnici, on izostanka plata, neplačenih doprinosa pa nadalje. Ali, on je zaslužio.
I neka mu je Protest, odnosno Nermin Čengić odgovorio. Njemu i ostalim tatinim sinovima i kčerkama.
Neka radi, neki i dalje pjeva (ukoliko se ono može nazvat pjevanjem), neka skače i pleše koliko god hoće, neke pravi i dalje od sebe budalu (mada on za sebe tvrdi da je orginalan), ali nek mu onda tata uplaćuje dobrovoljno penziono i zdravstveno osiguranje. Ili ne daj Bože, nek on to sam radi iz svog džepa.
Abacija
Posts: 4493
Joined: 11/01/2008 05:06
Location: Haustor

#259 Re: Deen: "Vi u Bosni živite ko' kraljevi!"

Post by Abacija »

Vragolan wrote:ne mogu da vjerujem da je napisano 11 stranica o ovom pederu (ovo peder je opis karakterne osobine) ili papku
znaci postigo je svoj cilj, malo je pao u zaborav i evo ga, isplivao je iz istog

btw procedura oko otvaranja humanitarnog racuna i tel broja za akciju POMOZIMO FUDI je u toku
bit cete blagovremeno obavjesteni
Ne mogu da vjerujem da ima osoba koje ne vjeruju u ovakve stvari. :mrgreen:
Last edited by Abacija on 10/11/2009 10:29, edited 1 time in total.
gazda
Posts: 56
Joined: 29/07/2002 00:00

#260 Re: Deen: "Vi u Bosni živite ko' kraljevi!"

Post by gazda »

Kao prvo Deen je pred zakonom čist, kao što i kaže "sve je regularno". To što je uradio je nemoralno do krajnjih granica. Deen je NEMORALAN i BESKRUPULOZAN. On sasvim dovoljno zarađuje da može sam sebi uplaćivati penziono i zdravstveno tj. njemu ova država ne treba pomagati. Ovo važi i za dobar dio ostalih na spisku (neznam zašto ste samo Deena okomili).

Oni koji su pravili konkurs su ili GLUPANI(jer nemogu napraviti kriterije konkursa da pomognemo onima koji novca nemaju dovoljno) ili KRIMINALCI (jer daju naše pare kao pomoć, onima koji imaju para sasvim dovoljno).
Tu se postavljaju dvije grupe pitanja:
  • Kako odrediti kriterije ko je to umjetnik? Da li je Deen umjetnik?
  • Kako mogu dobijati pomoć oni koji uzimaju velike novce za šta rade, a onda im mi plaćamo penziono i zdrastveno? Da li zaslužuju pomoć oni koji su kad su imali pare kroz guzicu(venu) ih protjerali, a sad da im mi pomažemo?
The Silent Man
Posts: 714
Joined: 13/10/2008 21:57

#261 Re: Deen: "Vi u Bosni živite ko' kraljevi!"

Post by The Silent Man »

tempora wrote: Drugo, Dinovo finansiranje iz budzeta gradjana, nije izuzetak, vec ocigledno pravilo.... - pocev od sehidskih penzija, otimanja imovine, postavljanja na radna mjesta, otudjivanja, naplacivanja usluga nezakonito, okoristavanja o radna mjesta i ovlasti itd itd.
:( :roll:

moze po sehidima,al niposto protiv pedera...
Što se tiče homofobije, ja mislim da je legitimno zajebavati se sa onima koji ne priznaju da su gay, a tako je očito da jesu :-D To su obično komične osobe, kakav je i junak naše teme :P
:thumbup:
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#262 Re: Deen: "Vi u Bosni živite ko' kraljevi!"

Post by uvjek dobar gost »

Čovijek je dijelom u pravu, većih neradnika... slabo gdje ima... a da vole više džabice i luksuza..... nas su jednostavno stranke na vlasti navikle na to, stranke u kojima je i Fudin stari....

Sve u svemu, njega čeka radno mjesto u BH telecomu, a mi možemo palamuditi do prekosutra !
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#263 Re: Deen: "Vi u Bosni živite ko' kraljevi!"

Post by valterbranisarajevo »

S obzirom da Zakon o slobodnim umjetnicima ima samo Kanton Sarajevo, ne vidim nikakav razlog zašto bi ga i mi imali.

250.000 KM za porodilište!!!!
neretva2
Posts: 10
Joined: 18/02/2009 14:13

#264 Re: Deen: "Vi u Bosni živite ko' kraljevi!"

Post by neretva2 »

Pa kad je tako lose u Milanu gospodine "umjetnice" sta cekas tamo.Fataj se prvog voza,busa ili bilo cega i dodji u ovaj kraljevski grad i zivi u njemu kraljevski. Ali ti imas donekle pravo. Sarajlije kao i svi Bosanci zive " KRALJEVSKI"ali ne zato sto imaju mogucnost nego zato sto su ljudi sa malim stvarima zadovoljni i zato sto sebi umiju stimung napravit. E moj umjetnice (ko tebe proglasi umjetnikom veci je idiot od samog tebe) kako bolan nemozes da skontas da je Sarajevo daleko ispred Milana. Bosanci i Hercegovci su bolan svi redom umjetnici ali u prezivljavanju Fudo u prezivljavanju. Hajde skontaj jednom dokle ces ici u prvi razred osnovne.
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#265 Re: Deen: "Vi u Bosni živite ko' kraljevi!"

Post by Control panel »

sinergija wrote: mene interesuje zasto je samo tim umjetnicima to uplacivano kada oni imaju vise nego solidna primanja na koja sigurno ne placaju poreze. zasto se recimo ministar kulturnjak ne zalaze da i sportisti imaju ista prava. za neke 100% znam da su frontalni kokuzi i nemaju ni da odu na takmicenja a kamo li da imaju neke stipendije a o ovoj beneficiji penziono i socijalno da i ne pricam. znam neke koji su bili u ratu u armiji, sada su haman na prosjackom stapu. bez posla, bez penzionog, soccijalnog. jeli to sportisti ne mogu biti umjetnicu u svom poslu ili je ova nasa sredina predodredjen da ministar uvijek mora biti covjek iz kulture. da kada se kaze da je neko pjevac, slikar ili pisac odmah treba pasti na koljenja pred njim, a sportisti su niko i nista niti ista treba da zasluzuju.

cuo sam jedan podatak, pa ako bi neko mogao da istrazi pa da ga objavi. isto ministratsvo daje nekih 600 plata u kulturi (razne institucije kulture), a sport zna se nula. jesmo li mi toliko napredna nacija u kulturi da je tolika razlika, pa nas onda ti umjetnici pljuju (samo sto ne izvade onu stvar i ne popisaju nas) kao sto su recimo nele, kusturica... jeli to zahvala sto su imali sve moguce privilegije kao ''umjetnici''?
:thumbup: :?
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#266 Re: Deen: "Vi u Bosni živite ko' kraljevi!"

Post by zonbirile »

ko takne Selmu Muhedinović imaće posla sa Harijem lijepim Silajđičem.
samo malo
Posts: 2313
Joined: 04/05/2009 13:50

#267 Re: Deen: "Vi u Bosni živite ko' kraljevi!"

Post by samo malo »

zonbirile wrote:ko takne Selmu Muhedinović imaće posla sa Harijem lijepim Silajđičem.
bogami ja je nebi ni briferom :D

Dok vec ova Husedzinovic, to se vec moze pipati :D
*mima*

#268 Re: Deen: "Vi u Bosni živite ko' kraljevi!"

Post by *mima* »

Vi pravo volite Fudu.
User avatar
Lakat Jebić
Posts: 8040
Joined: 10/06/2008 15:47

#269 Re: Deen: "Vi u Bosni živite ko' kraljevi!"

Post by Lakat Jebić »

vi ste svi isfrustrirani i iskompleksirani...umjesto da vam bude drago sto finansirate jednog umjetnika, pa da vase dijete sutra kad na radiu (il sta tad vec bude) zasvira "Lazi me, lazi" svom dijetetu, sa sjajem, sjetom i ponosom u ocima kaze: E sine, ovo je tvoj dedo, a moj stari, finansirao...

:-) :-) :D :run: dok me nisu napali ovi bukvalci
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#270 Re: Deen: "Vi u Bosni živite ko' kraljevi!"

Post by Control panel »

ja se mogu kladiti da i troskove skolovanja u Milanu mi na neki nacin placamo. takvi ljudi su sve navikli da dobijaju guzovace pa iz tog razloga ne vjerujem da je on trznuo svoju lovu ili je mozda prodao onu nekretninu na bjelasnici. :-)
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#271 Re: Deen: "Vi u Bosni živite ko' kraljevi!"

Post by ladyblue18 »

JThomas wrote:i majke mi, neko se čudi i sablažnjava što ga raja šikanira.

ima se za milano, ima se za droce i drogu, ima se za fensi krpice kojima se hvali na sav glas...ali se nema za doprinose, pa mu ih mora uplaćivati država. jadničak. i onda kaže, ni manje ni više, kako prosječni bosanac ne radi ništa, a živi k'o kralj. a njemu jebeno u milanu od očeve kinte. ma jel fudo molim te?
pa on sam je ŠKOLSKI PRIMJER te grupe ljudi koja ne radi ništa, a hoda okolo, zajebava se po okupljalištima lažne šminke i ima sve na tuđi račun i još se hvali time. koja samoironija. i naravno kad sereš takve gluposti da će te uzeti u pilanu. koliko god da je i dosad bio "popularan", sad će biti još više.

da izađe iz fensi okupljališta "zlatne mladeži" i prošeta malo dijelovima grada gdje, gle čuda, također žive ljudi, možda bi i skontao da to i nije baš tako. o selima da i ne počinjem...
:thumbup:
Ne kontam kako se neko moze buniti jer smo se usudili da raspravljamo o ovom liku. Bice da je vama kojima je ovo uzasno, normala da narod koji sklapa kraj s krajem placa njemu jer navodno ima primanja manje od 900 KM... :lol: :lol: :lol:
E moji naivci...
Control panel wrote:ja se mogu kladiti da i troskove skolovanja u Milanu mi na neki nacin placamo. takvi ljudi su sve navikli da dobijaju guzovace pa iz tog razloga ne vjerujem da je on trznuo svoju lovu ili je mozda prodao onu nekretninu na bjelasnici. :-)
Vrlo vjerovatno.
Moramo jace zapeti da ima i za izlazaka.
Erzsebet wrote:
Pa ova Nela Đenisijević je kvaziglumica, nema veze s umjetnošću, pa je i ona na spisku. O Selmi Muhedinović da ne govorim... Babo, babuka, ne skidaj ga s oluka...
Zar babo, babuka nije pjevala Azra Hasanovic, bio hit no.1 u ratu :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Lakat Jebić
Posts: 8040
Joined: 10/06/2008 15:47

#272 Re: Deen: "Vi u Bosni živite ko' kraljevi!"

Post by Lakat Jebić »

@lb18
bravo, hasanovic, znam da je azra, bas neki dan raspravaljam s jaranicom o toj "umjetnici", al se nisam mogao sjetit kako se preziva... ima i ona "o mustafa o mustafa, ne bih s tobom nista radila" :D :D
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#273 Re: Deen: "Vi u Bosni živite ko' kraljevi!"

Post by ladyblue18 »

Lakat Jebić wrote:@lb18
bravo, hasanovic, znam da je azra, bas neki dan raspravaljam s jaranicom o toj "umjetnici", al se nisam mogao sjetit kako se preziva... ima i ona "o mustafa o mustafa, ne bih s tobom nista radila" :D :D
E da. :lol: Imam dobru memoriju. :D
bosanska rijec
Posts: 575
Joined: 25/09/2007 21:07

#274 Re: Deen: "Vi u Bosni živite ko' kraljevi!"

Post by bosanska rijec »

uvijek sam imala pozitivno misljenje o tebi, covjece sto ti ovo treba ...

hebivjetru jedan.... samo mi kroz glavu prolaze ljudi koji su krvavo zaradili one svoje platice

pa im firme propale , pa su uz muke nevidjene jedva uspjeli uplatiti doprinose koji im nisu godinama uplacivani....da bi na kraju dobili mizerne penzije a ima ih masala koji to nisu uspjeli...

a ti fino studiras u Milanu, a ovdje ti laghano ide i uplacuju doprinosi ... pa gdje to ima....

a samo kad se sjetim tvoje sobice pune naocala i farmerki gdje samo jedna stvar kosta ko taj jedan mjesecni doprinos. Hajd eto zakon ti omogucio, koji je za moje pojmove stvarno nevidjena budalastinja, bar u odnosu na "siromasne" umejtnike poput tebe , i onda se ti nesto javljas i kritikujes :roll:
:x
User avatar
Zox
Posts: 3791
Joined: 17/04/2002 00:00

#275 Re: Deen: "Vi u Bosni živite ko' kraljevi!"

Post by Zox »

Image
Locked