Deen na Eurosong 2016

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Deen na ESC?

Da
17
25%
Ne
52
75%
 
Total votes: 69

User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#76 Re: Deen na Eurosong 2016

Post by It_is_a_Leclerc »

Better Man wrote:
Ništa ona ne izmišlja. Eurosong jeste parada jeftinog turbofolka, seljakluka i papanluka bez ikakve muzičke vrijednosti. Istinskim muzičarima se gadi pomisao na Eurosong. Denn se taman uklapa u sav taj seljakluk na kojem učestvuju polupismeni muzičari, je je i on sam takav.
S obzirom da si evidentno ekspert, možeš li mi samo reći kad si zadnji put gledao Euroviziju ?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#77 Re: Deen na Eurosong 2016

Post by insomnia78 »

Image :izet:
User avatar
Promoe
Posts: 322
Joined: 25/08/2015 20:30

#78 Re: Deen na Eurosong 2016

Post by Promoe »

:lol: :lol:
User avatar
Edin H.
Posts: 47030
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#79 Re: Deen na Eurosong 2016

Post by Edin H. »

Mislim da bi Deen trebao ovu skldabu da izvede na Evroviziji, legla bi mu pravo, jedino da izmjeni rijec tata sa Drzava placa sve racune. :oops:

User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#80 Re: Deen na Eurosong 2016

Post by HAVANA »

insomnia78 wrote:Image :izet:

:roll: Jesta ono,jesu ono krila na kiti?
User avatar
Edin H.
Posts: 47030
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#81 Re: Deen na Eurosong 2016

Post by Edin H. »

HAVANA wrote:

:roll: Jesta ono,jesu ono krila na kiti?
Sta zagledas bolan Deenovu chunu? :D
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#82 Re: Deen na Eurosong 2016

Post by uglavnomja »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

tito dragi, krila :D :izet:

ovaj forum postaje opasan, sinoc chmoljo sa nj, sad vi sa krilatim cunicama :skoljka:
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#83 Re: Deen na Eurosong 2016

Post by Better Man »

It_is_a_Leclerc wrote:
Better Man wrote:
Ništa ona ne izmišlja. Eurosong jeste parada jeftinog turbofolka, seljakluka i papanluka bez ikakve muzičke vrijednosti. Istinskim muzičarima se gadi pomisao na Eurosong. Denn se taman uklapa u sav taj seljakluk na kojem učestvuju polupismeni muzičari, je je i on sam takav.
S obzirom da si evidentno ekspert, možeš li mi samo reći kad si zadnji put gledao Euroviziju ?
Ne gubim dragocjeno vrijeme na smeće poput Eurosonga. Umjesto da vrijeme trošim na to i drugo slično smeće kao i narodna veselja šund muzičara s ovih naših prostora, nastojim da pogledam uživo neki istinski muzički spektakl kao npr. Iron Maiden, Pearl Jam, RHCP i da ne nabrajam dalje. A slijedeći događaj na mojoj muzičkoj mapi je unplugged koncert Chris Cornella u kultnom Royal Albert Hallu.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#84 Re: Deen na Eurosong 2016

Post by It_is_a_Leclerc »

Dakle, kako sam i pretpostavljao - ne znaš, nisi upoznat s temom, vodiš se predrasudama, ali svejedno inzistiraš na tome da raspravljaš o nečemu što ne pratiš i ne razumiješ. Ja, npr. nisam fan Iron Maidena i nikad mi ne bi palo na pamet da s nekim ko se razumije u opus navedenih vodim debatu. Ali, eto..
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#85 Re: Deen na Eurosong 2016

Post by Better Man »

It_is_a_Leclerc wrote:Dakle, kako sam i pretpostavljao - ne znaš, nisi upoznat s temom, vodiš se predrasudama, ali svejedno inzistiraš na tome da raspravljaš o nečemu što ne pratiš i ne razumiješ. Ja, npr. nisam fan Iron Maidena i nikad mi ne bi palo na pamet da s nekim ko se razumije u opus navedenih vodim debatu. Ali, eto..
Vidi. Imao sam priliku da malo gledam taj Eurosong na TV i zato znam da je smeće, jer sam vidio kakav šit od muzike tu dolazi. Pa ono prije rata je bio umjetnost, mada je i tad večina toga na Eurosongu bila smeće. I zašto trošti vrijeme na to pored pravih muzičkih stvari i pravih istinskih muzičara, koji znaju da sviraju i ojevaju i to ne na playback ili uz matricu već 100% Live.
User avatar
Point.
Posts: 27791
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#86 Re: Deen na Eurosong 2016

Post by Point. »

Zasto onda trosis vrijeme na forumu na nesto sto te ne interesuje? Ne gledas Evroviziju i mirna Bosna. Ima ljudi koji to prate i zasto im kvaris cejf?
User avatar
beniciodeltoro
Posts: 534
Joined: 28/10/2015 18:14

#87 Re: Deen na Eurosong 2016

Post by beniciodeltoro »

Kao što rekoh već na ovoj temi ni ja nisam ljubitelj Eurosonga ali to nije razlog zašto smatram da se treba ukinuti jer svako ima svoj ukus i to poštujem. Moj najveći problem sa tim takmičenjem je što je ispolitiziran. Sovjetske zemlje daju jedni drugima bodove, ex-Yu zemlje takođe, 4-5 velikih standardnih zemalja poput Njemačke i Francuske daju isto jedni drugima međusobno bodove jer ih ostale države bojkotuju jer imaju svake godine garantovan prolaz. Ne gleda se tu kakva je pjesma nego iz koje države dolazi ta pjesma. Fokus nije na kvalitetu nego koliko će se na telefonskim pozivima zaraditi kada dijaspora bude zvala za svoju zemlju. Svako takmičenje gdje je pjesma u drugom planu je čista glupost i trošenje para i vremena bez obzira da li nastupa Deen ili Pearl Jam.
Ne znam tačno koje je bilo godine kada je se digla hajka kada je Hrvatska sa Borisom Novkovićem u žiriju dala BiH malo bodova "Kako su mogli? Boris Novković je Sarajlija! Mi njima najviše bodova a oni nama tako vratiše!"
Nevjerovatno, ovdje se i ne priča o kvalitetu pjesme nego zašto su nam komšije dali malo bodova. Tu se javno daje do znanja da se gledaju komšijski odnosi i privrženost a ne kakve su pjesme i još se daju milioni na to
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#88 Re: Deen na Eurosong 2016

Post by Chmoljo »

uglavnomja wrote::lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

tito dragi, krila :D :izet:

ovaj forum postaje opasan, sinoc chmoljo sa nj, sad vi sa krilatim cunicama :skoljka:
kako je išao onaj vic:

kako Deen skida kondom?







prne :D
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#89 Re: Deen na Eurosong 2016

Post by uglavnomja »

fu-do fu-da-ra - kri-la-ta cu-nda-ra


ima da rasturimo eurosong :D
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#90 Re: Deen na Eurosong 2016

Post by pirmin »

Joj kad izadje na scenu pa napuci usnice! :srce:
Ima da dijaspora pishne u gatjice od dragosti! :bih:
Jedva cekam neki disko-bit pa da zanjise kukovima.
:D
User avatar
Altsa
Posts: 7346
Joined: 19/03/2004 18:31

#91 Re: Deen na Eurosong 2016

Post by Altsa »

Image

SKANDAL Stoja optužila Deena za silovanje! :D

http://www.avaz.ba/clanak/207539/skanda ... -silovanje
User avatar
HadiRa
Posts: 1512
Joined: 24/02/2014 19:59
Contact:

#92 Re: Deen na Eurosong 2016

Post by HadiRa »

Point. wrote:Smece ovo ono, i opet, cete na kraju svi gledati Eurosong. :mrgreen:
Pa ce ova tema imati 20 plus stranica sto ovaj dade ovom 12 pointsa i tako to. :)
:thumbup: vrh

:D
User avatar
Dino Djurbuzovic
Posts: 633
Joined: 10/03/2014 15:40

#93 Re: Deen na Eurosong 2016

Post by Dino Djurbuzovic »

Better Man wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:
Better Man wrote:
Ništa ona ne izmišlja. Eurosong jeste parada jeftinog turbofolka, seljakluka i papanluka bez ikakve muzičke vrijednosti. Istinskim muzičarima se gadi pomisao na Eurosong. Denn se taman uklapa u sav taj seljakluk na kojem učestvuju polupismeni muzičari, je je i on sam takav.
S obzirom da si evidentno ekspert, možeš li mi samo reći kad si zadnji put gledao Euroviziju ?
Ne gubim dragocjeno vrijeme na smeće poput Eurosonga. Umjesto da vrijeme trošim na to i drugo slično smeće kao i narodna veselja šund muzičara s ovih naših prostora, nastojim da pogledam uživo neki istinski muzički spektakl kao npr. Iron Maiden, Pearl Jam, RHCP i da ne nabrajam dalje. A slijedeći događaj na mojoj muzičkoj mapi je unplugged koncert Chris Cornella u kultnom Royal Albert Hallu.
Meni ti tvoji ne znaju vala nesto dobro pjevati kao npr sto onaj mali Gile iz Kaknja dobro pjeva.
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#94 Re: Deen na Eurosong 2016

Post by ado-šampion »

Dino Djurbuzovic wrote:
Better Man wrote: Ne gubim dragocjeno vrijeme na smeće poput Eurosonga. Umjesto da vrijeme trošim na to i drugo slično smeće kao i narodna veselja šund muzičara s ovih naših prostora, nastojim da pogledam uživo neki istinski muzički spektakl kao npr. Iron Maiden, Pearl Jam, RHCP i da ne nabrajam dalje. A slijedeći događaj na mojoj muzičkoj mapi je unplugged koncert Chris Cornella u kultnom Royal Albert Hallu.
Meni ti tvoji ne znaju vala nesto dobro pjevati kao npr sto onaj mali Gile iz Kaknja dobro pjeva.
Koliko god ovo bilo ironicno, to je istina. :D Realno svi sto je londonac nabrojao su muzika za studentariju i one kojima je intelektualni nivo i zrelost na nivou prosjecnog 22-godisnjeg studenta. Isto kao i Gile. Jedina razlika je sto Gile ima potencijal da bude dobar pjevac. :-)

A njihova muzicka pismenost je ispod nivoa muzicke pismenosti jednog Harisa Dzinovica. Jedina razlika je sto Haris zna odredjene note, a ovi nabrojani 'sluhisti' ne znaju nikakve. :-) Sta ce im note, oni su natural u tome. :D
User avatar
Mali_Vuk
Posts: 6289
Joined: 26/09/2008 16:34

#95 Re: Deen na Eurosong 2016

Post by Mali_Vuk »

Altsa wrote:Image

SKANDAL Stoja optužila Deena za silovanje! :D

http://www.avaz.ba/clanak/207539/skanda ... -silovanje

Sad kad Srbijanci pozovu Jamesa Deena na farmu..
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#96 Re: Deen na Eurosong 2016

Post by julisiz es grant »

http://www.klix.ba/magazin/muzika/dalal ... /151201010

Čuj u nastanku pjesme učestvovala i Zuzi Zu :D Kakav li je njen doprinos bio :-)
elk
Posts: 2804
Joined: 14/08/2006 12:03

#97 Re: Deen na Eurosong 2016

Post by elk »

E kako sam ja s jaranom crne leptire nekad sviro i pjevo.a nije mi jebiga stari hapiso,nit bio poslanik, nit me prijavio,tj sredio pausal za ove zasluzne umjetnike...da jest,i da mi je dao lovu,ja bih poveo svoju bucmastu jaranicu iz skole na eurosong.bi bogami :bih: .
Amko89
Posts: 57
Joined: 10/01/2014 10:32

#98 Re: Deen na Eurosong 2016

Post by Amko89 »

A ja se cudim sto je ova drzava na minusu... 1/4 za Deena... Daj boze da je platio za kliks, kao na Instagramu
User avatar
Thorgerson
Posts: 8546
Joined: 15/04/2015 11:26

#99 Re: Deen na Eurosong 2016

Post by Thorgerson »

pravda za fuda.
User avatar
tataćusak
Posts: 2463
Joined: 05/05/2011 17:18

#100 Re: Deen na Eurosong 2016

Post by tataćusak »

Pa ljudi dragi kad mu već plaćamo doprinose za PIO nek makar nešto i radi a ne da bezze tarlaha krilima po Milanu (ne mislim na grad :izet: )
Post Reply