Deen na Eurosong 2016

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Deen na ESC?

Da
17
25%
Ne
52
75%
 
Total votes: 69

User avatar
Mali_Vuk
Posts: 6289
Joined: 26/09/2008 16:34

#26 Re: Deen na Eurosong 2016

Post by Mali_Vuk »

Fudo kao kompenzacija za ispušeni baraž :D
spacek
Posts: 620
Joined: 02/02/2012 23:55

#27 Re: Deen na Eurosong 2016

Post by spacek »

...
Last edited by spacek on 22/04/2016 23:21, edited 1 time in total.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#28 Re: Deen na Eurosong 2016

Post by It_is_a_Leclerc »

_BataZiv_0809 wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:
Banksy wrote:Znači ko god nađe sponzora može o svom trošku predstavljati zemlju s čim želi i kako želi? Imam pare, dovoljno da posadim zastavu na vrh glave, nemam pare, ne mogu prići bez obzira na znanje/vještinu/talenat? Odličan pristup.
Po običaju, banalizujete, jer jedino tako i ima smisla kampanja usmjerena prema ljudima koji su pokazali inicijativu, napravili pjesmu i potrudili se da nađu sponzore koji će osigurati da BiH ne bude jedina država uz Gibrlatar, Kosovo i Portugal, koja ne učestvuje.

Kad se osigura financijska stabilnost javnih emitera (preko naplate pretplate) i kad građani budu financirali projekat odlaska na Euroviziju, neka nas se pita koga želimo. Dok god projekat iznose hrabri pojedinci kojima je stalo da ipak ne budemo bijeda i jadnici za koje se skupljaju pare po kojekakvim sastancima, realnog prava da tražite da nas predstavlja talentovana sirotinja (wow, koja patetika) nemate.
Pa da budemo posteni i kad je naplata bila bolja, te davne 2004 ili 2005, niko nas nije pitao da li smo za slanje ovog homoseksualnog sina ratnog profitera.
Pa da budemo pošteni, kad mogu jedan BBC ili jedan ETV izabrati interno predstavnika i samo ga predstaviti javnosti, što ne bi mogao BHT. Uostalom, nemojmo se zavaravati - najbolji naš plasman je rezultat internog odabira i namjenske pjesme :)

Opet kažem - ne slušam Deena. Za Dalal sam čuo na premijeri James Bonda i svidjelo mi se kako pjeva. Ovaj Fazlić je n'akav što pjeva o prangijama i kujama. Sve skupa jako haotično i nepovezano. Ali u ovakvoj situaciji je bolje da ide iko, nego da budemo rupa na karti Evrope koje nema nigdje - ni na Olimpijskim igrama, ni na Euru, ni nigdje drugdje.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66194
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#29 Re: Deen na Eurosong 2016

Post by _BataZiv_0809 »

It_is_a_Leclerc wrote:
Pa da budemo pošteni, kad mogu jedan BBC ili jedan ETV izabrati interno predstavnika i samo ga predstaviti javnosti, što ne bi mogao BHT. Uostalom, nemojmo se zavaravati - najbolji naš plasman je rezultat internog odabira i namjenske pjesme :)

Opet kažem - ne slušam Deena. Za Dalal sam čuo na premijeri James Bonda i svidjelo mi se kako pjeva. Ovaj Fazlić je n'akav što pjeva o prangijama i kujama. Sve skupa jako haotično i nepovezano. Ali u ovakvoj situaciji je bolje da ide iko, nego da budemo rupa na karti Evrope koje nema nigdje - ni na Olimpijskim igrama, ni na Euru, ni nigdje drugdje.
Ne radi se o tome da li i drugi praktikuju isto, nego o tvojem advokatiranju principu da ako ne placas, nemas se pravo buniti (sa kojim ni ja nemam plaho problem, da se razumijemo, ali imam u konkretnom slucaju). Zato ti navodim primjer da nas se nije plaho pitalo ni onda kad smo urednije placali pretplatu.

A i mislim da pridajes preveliki znacaj Eurosongu.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#30 Re: Deen na Eurosong 2016

Post by It_is_a_Leclerc »

Ma ja pridajem značaj svemu gdje dolaze evropske zemlje - pa taman to bilo i evropsko prvenstvo u uzgoju krastavaca. Jer mislim da, barem negdje moramo učestvovati, ako nas već nema ni na Bijenaleu, ni na Euru, ni na rukometnom prvenstvu, ni olimpijadi, ni na košarkaškom prvenstvu (u ozbiljnoj mjeri), a u zadnje vrijeme ni na filmskim festivalima.

Ako neko pokaže inicijativu, skupi pare, ponudi pjesmu, pa nećeš mu reći - e ne možeš ti ići, jer, znate, ne bi bilo pošteno u odnosu na ljude koji nit hoće da idu, nit imaju pare, nit imaju pjesme. Stvarno ne kontam šta bi to trebalo značiti.
User avatar
FAP mashina
Posts: 469
Joined: 04/10/2008 16:53
Location: Dolina glupana

#31 Re: Deen na Eurosong 2016

Post by FAP mashina »

da
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#32 Re: Deen na Eurosong 2016

Post by julisiz es grant »

A sjećate li se kad je Do-Fu pred prošli njegov nastup na Evroviziji (davne 2004.) euforično tvrdio da će do svoje 27. godine imati barem dva svjetska hita? :lol:
27. mu je davno minula, dobro je zašo i u tridesete, al svjetskih hitova ni od korova :D
dragan.s
Posts: 2042
Joined: 04/07/2009 00:34

#33 Re: Deen na Eurosong 2016

Post by dragan.s »

I prošle godine su skupljenje pare i sponzori i nije se otišlo. Hari Mata Hari je tako rekao. On je napravio šemu da ide Mirza Selimović, Hari bi napravio pjesmu, a Grand i ostali sponzori bi to pokrili. Onda su se nadigli Švrakići i ini i od toga ništa nije bilo.
Nemam ništa protiv Deen-a i Dalal, ali zar u ovoj državi nema masa mladih talentovanih ljudi kojima bi trebalo dati šansu, a ne furati non-stop neke istrošene likove? Iz glave bih mogao nabrojati barem desetak takvih koji bi ovu zemlju puno bolje predstavljali nego neki likovi koje više niko i ne sluša i bave se više svačim drugim sem muzikom.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#34 Re: Deen na Eurosong 2016

Post by uglavnomja »

dragan.s wrote:I prošle godine su skupljenje pare i sponzori i nije se otišlo. Hari Mata Hari je tako rekao. On je napravio šemu da ide Mirza Selimović, Hari bi napravio pjesmu, a Grand i ostali sponzori bi to pokrili. Onda su se nadigli Švrakići i ini i od toga ništa nije bilo.
Nemam ništa protiv Deen-a i Dalal, ali zar u ovoj državi nema masa mladih talentovanih ljudi kojima bi trebalo dati šansu, a ne furati non-stop neke istrošene likove? Iz glave bih mogao nabrojati barem desetak takvih koji bi ovu zemlju puno bolje predstavljali nego neki likovi koje više niko i ne sluša i bave se više svačim drugim sem muzikom.

zar ih je ikad iko slus'o?? :D

(osim dofua u 7up)
User avatar
Better Man
Posts: 16772
Joined: 01/10/2006 20:10

#35 Re: Deen na Eurosong 2016

Post by Better Man »

It_is_a_Leclerc wrote:Ma ja pridajem značaj svemu gdje dolaze evropske zemlje - pa taman to bilo i evropsko prvenstvo u uzgoju krastavaca. Jer mislim da, barem negdje moramo učestvovati, ako nas već nema ni na Bijenaleu, ni na Euru, ni na rukometnom prvenstvu, ni olimpijadi, ni na košarkaškom prvenstvu (u ozbiljnoj mjeri), a u zadnje vrijeme ni na filmskim festivalima.

Ako neko pokaže inicijativu, skupi pare, ponudi pjesmu, pa nećeš mu reći - e ne možeš ti ići, jer, znate, ne bi bilo pošteno u odnosu na ljude koji nit hoće da idu, nit imaju pare, nit imaju pjesme. Stvarno ne kontam šta bi to trebalo značiti.
Seljakluku od Evrovizije ne pridajem uopće značaj, jer je to obična seoska manifestacija parade, kića i jeftinih pjesmuljaka bez ikakve vrijednosti.
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#36 Re: Deen na Eurosong 2016

Post by almir90 »

Čuj, vaginalko nas predstavlja, od toliko pravih pjevača i umjetnika. Pa, dragi Zaime, bolje da si ga otres'o o bukvu, neg' što si ovog sklep'o. :lol:
Amko89
Posts: 57
Joined: 10/01/2014 10:32

#37 Re: Deen na Eurosong 2016

Post by Amko89 »

Sigurno necu gledati! Samo kad mu pogledam instagram profil povrace mi se.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#38 Re: Deen na Eurosong 2016

Post by It_is_a_Leclerc »

Better Man wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Ma ja pridajem značaj svemu gdje dolaze evropske zemlje - pa taman to bilo i evropsko prvenstvo u uzgoju krastavaca. Jer mislim da, barem negdje moramo učestvovati, ako nas već nema ni na Bijenaleu, ni na Euru, ni na rukometnom prvenstvu, ni olimpijadi, ni na košarkaškom prvenstvu (u ozbiljnoj mjeri), a u zadnje vrijeme ni na filmskim festivalima.

Ako neko pokaže inicijativu, skupi pare, ponudi pjesmu, pa nećeš mu reći - e ne možeš ti ići, jer, znate, ne bi bilo pošteno u odnosu na ljude koji nit hoće da idu, nit imaju pare, nit imaju pjesme. Stvarno ne kontam šta bi to trebalo značiti.
Seljakluku od Evrovizije ne pridajem uopće značaj, jer je to obična seoska manifestacija parade, kića i jeftinih pjesmuljaka bez ikakve vrijednosti.
Da. I tu manifestaciju prati 180 miliona ljudi (+jos 10ak miliona u Australiji). 43 zemlje ucestvuju. Dakle, nije mala stvar.

A bude i odlicnih i kvalitetnih pjesama, samo ne gledas, ne pridajes znacaj, robujes stereotipima, sto je i uredu i ja to postujem.
User avatar
vazi
Posts: 8821
Joined: 07/04/2010 15:31

#39 Re: Deen na Eurosong 2016

Post by vazi »

tek druga stranica :?

a toliko se toga ima reci :D
super_bayern
Posts: 1338
Joined: 14/05/2014 12:42

#40 Re: Deen na Eurosong 2016

Post by super_bayern »

almir90 wrote:Čuj, vaginalko nas predstavlja, od toliko pravih pjevača i umjetnika. Pa, dragi Zaime, bolje da si ga otres'o o bukvu, neg' što si ovog sklep'o. :lol:
Hvala ti za ovo :thumbup: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66194
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#41 Re: Deen na Eurosong 2016

Post by _BataZiv_0809 »

It_is_a_Leclerc wrote:
Da. I tu manifestaciju prati 180 miliona ljudi (+jos 10ak miliona u Australiji). 43 zemlje ucestvuju. Dakle, nije mala stvar.

A bude i odlicnih i kvalitetnih pjesama, samo ne gledas, ne pridajes znacaj, robujes stereotipima, sto je i uredu i ja to postujem.
Primjer kvalitetne pjesme?
User avatar
Promoe
Posts: 322
Joined: 25/08/2015 20:30

#42 Re: Deen na Eurosong 2016

Post by Promoe »


:lol: :lol:
hejteri crknite
User avatar
Edin H.
Posts: 47030
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#43 Re: Deen na Eurosong 2016

Post by Edin H. »

_BataZiv_0809 wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:
Da. I tu manifestaciju prati 180 miliona ljudi (+jos 10ak miliona u Australiji). 43 zemlje ucestvuju. Dakle, nije mala stvar.

A bude i odlicnih i kvalitetnih pjesama, samo ne gledas, ne pridajes znacaj, robujes stereotipima, sto je i uredu i ja to postujem.
Primjer kvalitetne pjesme?
Ovo je zadnja koja je valjala - pobjednik 1982 :wink: :D



premda ne treba zaboraviti Danijela



i naravno Tajci :D

User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66194
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#44 Re: Deen na Eurosong 2016

Post by _BataZiv_0809 »

Edin H. wrote:
Ovo je zadnja koja je valjala - pobjednik 1982 :wink: :D



premda ne treba zaboraviti Danijela



i naravno Tajci :D

Jbga ja sam malo mladji :P

Najbolja koju sam gledao i slusao (od pobjednickih, zato ne navodim "Lejlu", to ce LeKlerk garant :D ) je:

User avatar
Edin H.
Posts: 47030
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#45 Re: Deen na Eurosong 2016

Post by Edin H. »

_BataZiv_0809 wrote:
Jbga ja sam malo mladji :P

Najbolja koju sam gledao i slusao (od pobjednickih, zato ne navodim "Lejlu", to ce LeKlerk garant :D ) je:

Sta pricas ti? :shock:

Lejla, pjesma mladjih generacija - 1981 godina :zzzz:



:D

Ja mislim da je bio zadnji :lol:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66194
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#46 Re: Deen na Eurosong 2016

Post by _BataZiv_0809 »

Edin H. wrote:
Lejla, pjesma mladjih generacija - 1981 godina :zzzz:



:D

Ja mislim da je bio zadnji :lol:
Zato smo pobjedili sa Rock me Baby. Ah ti dekadentni Evropljani :lol:
User avatar
Edin H.
Posts: 47030
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#47 Re: Deen na Eurosong 2016

Post by Edin H. »

Mali_Vuk wrote:Fudo kao kompenzacija za ispušeni baraž :D
:D

Samo fali Mahir Beathouse :D
manki
Posts: 2075
Joined: 24/12/2003 00:00
Location: Sarajevo

#48 Re: Deen na Eurosong 2016

Post by manki »

P308 wrote:
Point. wrote:Smece ovo ono, i opet, cete na kraju svi gledati Eurosong. :mrgreen:
Pa ce ova tema imati 20 plus stranica sto ovaj dade ovom 12 pointsa i tako to. :)
:thumbup:
Svake godine isto.
Bosanska posla, svi bi se *ebali da im ne udje :thumbup:

Uzivajte ljudi malo u zivotu, manje hejtujte :)
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#49 Re: Deen na Eurosong 2016

Post by It_is_a_Leclerc »

Molitva - Marija Šerifović
Moj svijet - Sergej Ćetković
Crno i belo - Kaliopi
Lane moje - Željko Joksimović

Eto ti samo ovi naši regionalni. Da ne idemo dalje - od Lene Meyer Landrut, preko Alexandera Rybaka, do maNge, Serteb Erner, Secret Gardena, pa i Lordija, zašto ne. To su samo ovi prvoplasirani, a ima i sjajnih pjesama koje nisu pobijedile. Opet, ima dosta i do nečijeg ukusa. Normalno da neko ko preferira turbo folk, hip hop ili klasičnu muziku neće pronaći ništa zanimljivo i dobro za sebe. Ali to opet ne znači da ništa ne valja i da je sve kič i smeće, unatoč činjenici da, kao i na svakom drugom takmičenju, ima i dobrih i loših, i kvalitetnih i škarta.

Eurosong je takmičenje više-manjih lakih nota - neobavezna televizijska zabava za Evropljane. Ne treba imati prevelika očekivanja, ali ni sve srozavati u blato i jad, jer tu mu realno i nije mjesto.
manki
Posts: 2075
Joined: 24/12/2003 00:00
Location: Sarajevo

#50 Re: Deen na Eurosong 2016

Post by manki »

Leclerc. :thumbup:
Post Reply