Dedo Meho bi da radi...

Forum za humanitarne akcije.
Post Reply
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#151

Post by Pearl »

muha_sa i konyan ;) odusevljena sam i spremna za kafu kad god zovete :D

dedo Meho ima problema sa cirkulacijom, sa krvnim zilama, zato su mu i amputirali nogu i dio druge.. problem je sto ta rana na drugoj nozi na koju bi mozda i mogao da se oslanja nikako ne zarasta i jos uvijek ga jako boli.. a operaciju je imao u avgustu..
da li neko ima iskustva/znanja sa ovom vrstom oboljenja i amputacijom, da vidimo sta bi dedo mogao da koristi ne bi li rana brze zarasla?

on sam kaze da mu je najgore sto je osudjen na 4 zida, a ne moze ni po sobi da se krece..:(
Minela je preslatka i jedina radost svom deduki :)

njima puno znaci i drustvo, ne morate nista ni odnijeti... dedo je na tome puno zahvalan, jer on jadan nema kud :(
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#152

Post by muha_sa »

muha_sa wrote:imate pozdrave od Minele,nane i dede Mehe.
Image

Image

Image
DONY
Posts: 1257
Joined: 20/07/2006 18:23

#153

Post by DONY »

Ivy wrote:svaka cast muha, bas si mi uljeps'o dan! hvala ti puno!

:)
i od mene Veliko Hvala mom dobrom drugu/prijatelju@muhi..
svaka cast.....
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#154

Post by muha_sa »

DONY wrote:
Ivy wrote:svaka cast muha, bas si mi uljeps'o dan! hvala ti puno!

:)
i od mene Veliko Hvala mom dobrom drugu/prijatelju@muhi..
svaka cast.....
svaka čast ovim mladim ljudima sa velikim srcem---oni su genijalci--sretan sam što u ovom gradu žive tako humani ,mladi,ljudi.
DONY
Posts: 1257
Joined: 20/07/2006 18:23

#155

Post by DONY »

muha_sa wrote:
DONY wrote:
Ivy wrote:svaka cast muha, bas si mi uljeps'o dan! hvala ti puno!

:)
i od mene Veliko Hvala mom dobrom drugu/prijatelju@muhi..
svaka cast.....
svaka čast ovim mladim ljudima sa velikim srcem---oni su genijalci--sretan sam što u ovom gradu žive tako humani ,mladi,ljudi.
Humanitarci su na celu sa Mirci NAJfiniji dio ovog Foruma,i od mene im svaka cast,i veliko hvala...
User avatar
SaraLe
Posts: 2280
Joined: 21/11/2006 10:45

#156

Post by SaraLe »

Pearl wrote:muha_sa i konyan ;) odusevljena sam i spremna za kafu kad god zovete :D

dedo Meho ima problema sa cirkulacijom, sa krvnim zilama, zato su mu i amputirali nogu i dio druge.. problem je sto ta rana na drugoj nozi na koju bi mozda i mogao da se oslanja nikako ne zarasta i jos uvijek ga jako boli.. a operaciju je imao u avgustu..
da li neko ima iskustva/znanja sa ovom vrstom oboljenja i amputacijom, da vidimo sta bi dedo mogao da koristi ne bi li rana brze zarasla?

on sam kaze da mu je najgore sto je osudjen na 4 zida, a ne moze ni po sobi da se krece..:(
Minela je preslatka i jedina radost svom deduki :)

njima puno znaci i drustvo, ne morate nista ni odnijeti... dedo je na tome puno zahvalan, jer on jadan nema kud :(
Pearl :)
Stavljanje lista od kupusa, na rane pomaze, pogotovo ako je rana zagnojena :( i obavezno "bandaziranje" amputirane noge :(
Sto se tice staka, ako neko ima drvene stake, koje se naslanjaju ispod PAZUHA
Dedo bi se puno lakse navikao na te stake, nego na one koje je dobio 8)
User avatar
zena21
Posts: 7092
Joined: 07/04/2006 11:02

#157

Post by zena21 »

Ljudi svaka vam cast... Zao mi je sto nisam mogla ici ovaj vikend, ali nema veze... Vidim da ste uljepsali dan dedi, a i meni kada procitah sve ovo...

Pearl, Konyan, Muha_sa - :kiss:
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#158

Post by Pearl »

zena21 wrote:Ljudi svaka vam cast... Zao mi je sto nisam mogla ici ovaj vikend, ali nema veze... Vidim da ste uljepsali dan dedi, a i meni kada procitah sve ovo...

Pearl, Konyan, Muha_sa - :kiss:
ma dedi samo drustvo treba :( tako da ako neko moze i tokom sedmice otici, bilo bi super...

konyan je napisao uglavnom sta im treba, oni su zahvalni za sve sto dobiju. trebalo bi vidjeti da se odvoji bar to elektricno brojilo sto prije, da im ne iskljucuju struju radi neodgovornih sustanara.. mada dedo kaze da tehnicari iz elektrodistribucije ukljuce struju kad vide u kakvom je stanju... :(
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#159

Post by mIRCerka »

Meni je zao sto nisam mogla ici s vama, ali svakako ovih dana moram otici po pare za kiriju Dedi i moram jednu baku odvesti kod dede, izrazila je zelju ne samo da pomogne finansijski, vec i da ih obidje :D

Nermina, Minelica je med sa novom frizurom :D
zelenooka blogerica
Posts: 85
Joined: 07/01/2007 21:28
Location: Sarajevo

#160

Post by zelenooka blogerica »

SaraLe wrote:
Pearl wrote:muha_sa i konyan ;) odusevljena sam i spremna za kafu kad god zovete :D

dedo Meho ima problema sa cirkulacijom, sa krvnim zilama, zato su mu i amputirali nogu i dio druge.. problem je sto ta rana na drugoj nozi na koju bi mozda i mogao da se oslanja nikako ne zarasta i jos uvijek ga jako boli.. a operaciju je imao u avgustu..
da li neko ima iskustva/znanja sa ovom vrstom oboljenja i amputacijom, da vidimo sta bi dedo mogao da koristi ne bi li rana brze zarasla?

on sam kaze da mu je najgore sto je osudjen na 4 zida, a ne moze ni po sobi da se krece..:(
Minela je preslatka i jedina radost svom deduki :)

njima puno znaci i drustvo, ne morate nista ni odnijeti... dedo je na tome puno zahvalan, jer on jadan nema kud :(
Pearl :)
Stavljanje lista od kupusa, na rane pomaze, pogotovo ako je rana zagnojena :( i obavezno "bandaziranje" amputirane noge :(
Sto se tice staka, ako neko ima drvene stake, koje se naslanjaju ispod PAZUHA
Dedo bi se puno lakse navikao na te stake, nego na one koje je dobio 8)
ok.... Ima li dedo šećer? Mislim na dijabetes??? Rane kod starih ljudi obično ne zarastaju iz par razloga, ali najčešći je šećer, nakon toga nedovoljna higijena (loše ili pogrešno previjanje) ali i neke vrste liejkova - npr. nesto sto sadrzi ginko koji razrjedjuje krv .. i najmanja posjekotina ne zarasta danima....
ali koji god od ovih razloga bio, smatram d ane treba kupus privijati jer koliko shvatih rana ne zarasta??? Kupus se stavlja na neostecenu kozu!!!
Ako uspijete istraziti uzrok nezarastanja rane javite pa cu vidjeti mogu li ista pomoci....
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#161

Post by mIRCerka »

zelenooka blogerica wrote:
SaraLe wrote:
Pearl wrote:muha_sa i konyan ;) odusevljena sam i spremna za kafu kad god zovete :D

dedo Meho ima problema sa cirkulacijom, sa krvnim zilama, zato su mu i amputirali nogu i dio druge.. problem je sto ta rana na drugoj nozi na koju bi mozda i mogao da se oslanja nikako ne zarasta i jos uvijek ga jako boli.. a operaciju je imao u avgustu..
da li neko ima iskustva/znanja sa ovom vrstom oboljenja i amputacijom, da vidimo sta bi dedo mogao da koristi ne bi li rana brze zarasla?

on sam kaze da mu je najgore sto je osudjen na 4 zida, a ne moze ni po sobi da se krece..:(
Minela je preslatka i jedina radost svom deduki :)

njima puno znaci i drustvo, ne morate nista ni odnijeti... dedo je na tome puno zahvalan, jer on jadan nema kud :(
Pearl :)
Stavljanje lista od kupusa, na rane pomaze, pogotovo ako je rana zagnojena :( i obavezno "bandaziranje" amputirane noge :(
Sto se tice staka, ako neko ima drvene stake, koje se naslanjaju ispod PAZUHA
Dedo bi se puno lakse navikao na te stake, nego na one koje je dobio 8)
ok.... Ima li dedo šećer? Mislim na dijabetes??? Rane kod starih ljudi obično ne zarastaju iz par razloga, ali najčešći je šećer, nakon toga nedovoljna higijena (loše ili pogrešno previjanje) ali i neke vrste liejkova - npr. nesto sto sadrzi ginko koji razrjedjuje krv .. i najmanja posjekotina ne zarasta danima....
ali koji god od ovih razloga bio, smatram d ane treba kupus privijati jer koliko shvatih rana ne zarasta??? Kupus se stavlja na neostecenu kozu!!!
Ako uspijete istraziti uzrok nezarastanja rane javite pa cu vidjeti mogu li ista pomoci....
dedo je dobio gangrenu na obje noge, zato mu ne srastaju vene...pa ce mozda morati opet...
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#162

Post by Pearl »

zelenooka blogerica wrote: ok.... Ima li dedo šećer? Mislim na dijabetes??? Rane kod starih ljudi obično ne zarastaju iz par razloga, ali najčešći je šećer, nakon toga nedovoljna higijena (loše ili pogrešno previjanje) ali i neke vrste liejkova - npr. nesto sto sadrzi ginko koji razrjedjuje krv .. i najmanja posjekotina ne zarasta danima....
ali koji god od ovih razloga bio, smatram d ane treba kupus privijati jer koliko shvatih rana ne zarasta??? Kupus se stavlja na neostecenu kozu!!!
Ako uspijete istraziti uzrok nezarastanja rane javite pa cu vidjeti mogu li ista pomoci....
pitali smo ga.. secer nema, dijabetes nema.. nema dobru cirkulaciju i iz tog razloga se javlja gangrena, krvni sudovi otkazuju.. doktor mu dolazi svaka 2 dana na previjanje, tako da higijena nije problem, ranu mu mazu rivanolom a prije previjanja ranu banja u onoj ljubicastoj tecnosti (konyan, muha_sa pomazite, kako se zove, mozak zablokirao :( )

nana nam kaze da je ona starija rana, kad su mu amputirali citavu nogu, mnogo brze zarasla, a ova nikako da zaraste.. vjerovatno je uzrok i stres, a i godine.. :(
konyan
Posts: 1285
Joined: 21/06/2004 10:03
Location: Sarajevo

#163

Post by konyan »

Dedo je rekao da su mu kontrolisali secer u vrijeme operacije i da nije imao. Ne znam da li je kontrolisan u zadnje vrijeme. Takodjer nije rekao da on ima slabu cirkulaciju, nego da se nagledao u bolnici svakakvih slucajeva, amputacija nogu i kod mladih nogu zbog slabe cirkulacije. Sad, da li to znaci da je to slucaj kod njega, ne znam. Takodjer ne znam odakle mu gangrena tacno.

Ranu banja sada u hipermanganu i kaze da je puno bolje otkako je poceo. To je tek otprije par dana. Iz tog razloga je moguce da je nedovoljna higijena rane bila u pitanju. Ali ovo je samo pretpostavka :D.
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#164

Post by Pearl »

konyan wrote:Dedo je rekao da su mu kontrolisali secer u vrijeme operacije i da nije imao. Ne znam da li je kontrolisan u zadnje vrijeme. Takodjer nije rekao da on ima slabu cirkulaciju, nego da se nagledao u bolnici svakakvih slucajeva, amputacija nogu i kod mladih nogu zbog slabe cirkulacije. Sad, da li to znaci da je to slucaj kod njega, ne znam. Takodjer ne znam odakle mu gangrena tacno.

Ranu banja sada u hipermanganu i kaze da je puno bolje otkako je poceo. To je tek otprije par dana. Iz tog razloga je moguce da je nedovoljna higijena rane bila u pitanju. Ali ovo je samo pretpostavka :D.
da je secer u pitanju, znalo bi se..:S jos u vrijeme prve amputacije.. moj deda je bio takav slucaj.. ali nista nije nemoguce..

on meni kasnije rece da je cirkulacija... a mozda je to samo njegova dijagnoza, sto ti kazes.. :S
User avatar
Dori
Posts: 3318
Joined: 07/03/2007 09:36
Location: Rajvosa-X.com

#165

Post by Dori »

Evo ja organizujem raju u firmi da skupimo pare....Kome da ih dam?
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#166

Post by Pearl »

najljepse bi bilo da ih vas par odnesete.. da dedo vidi da puno ljudi misli na njega :D:D

a ako ne mozete, mozemo skontati kad bude neko od forumasa isao, da se nadje s tobom
konyan
Posts: 1285
Joined: 21/06/2004 10:03
Location: Sarajevo

#167

Post by konyan »

Ja planiram ici ovih dana, cim uhvatim vremena.

Javi kad ti odgovara, pa mozemo otici. :D
User avatar
Dori
Posts: 3318
Joined: 07/03/2007 09:36
Location: Rajvosa-X.com

#168

Post by Dori »

Evo posto ja radim sa strancima, objavila sam oglas....
Kad se skupimo javim se nekom od Vas ili ce neko od kolega otici tamo
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#169

Post by Pearl »

konyan wrote:Ja planiram ici ovih dana, cim uhvatim vremena.

Javi kad ti odgovara, pa mozemo otici. :D
javni kad budes isao, mozda ti se privalim :D ako mogu, naravno :D
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#170

Post by mIRCerka »

ja danas kupujem novi kumulator bubi :D pa moRemo bubom do gore :D
nadia
Posts: 162
Joined: 11/07/2006 13:53

#171

Post by nadia »

Mirci a kolko uspjete para skupiti mjesecno, jel uspjete za kiriju i hranu im odnijeti? Kakvo vam je trenutno stanje za ovaj mjesec vidim da idete ovih dana?
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#172

Post by mIRCerka »

nadia wrote:Mirci a kolko uspjete para skupiti mjesecno, jel uspjete za kiriju i hranu im odnijeti? Kakvo vam je trenutno stanje za ovaj mjesec vidim da idete ovih dana?
za kiriju smo dobili stalnog spoznora, ja samo moram otici po te pare :D

ovo ostalo, kako ko stigne skupi i odnese...

super je sto ide gomila ljudi, sto nisu uvijek isti tamo...
konyan
Posts: 1285
Joined: 21/06/2004 10:03
Location: Sarajevo

#173

Post by konyan »

Zena21, Pearl (ako jos uvijek zeli) cemo ici okvirno u nedjelju oko 2. Isabell ce sutra kupiti nesto stvari, pa cemo i to odnijeti.
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#174

Post by Pearl »

konyan wrote:Zena21, Pearl (ako jos uvijek zeli) cemo ici okvirno u nedjelju oko 2. Isabell ce sutra kupiti nesto stvari, pa cemo i to odnijeti.
moze.. ako bude nekih promjena, cujemo se na sms (mozda ne budem u gradu).. vidjet cu ja i sa svojom rajom hoce li da doniraju nesto...
cnermina
Posts: 380
Joined: 29/11/2006 09:32

#175

Post by cnermina »

hej hocu i ja s vama. nisam isla od prosle sedmice... nedjelja u 2? hajd javnite mi gdje ko sta... Konyan mozda ti mi da mi posaljes sms sta se dogovorite? eto pa se vidimo ljudi :)
Post Reply