Dedo Meho bi da radi...

Forum za humanitarne akcije.
Post Reply
konyan
Posts: 1285
Joined: 21/06/2004 10:03
Location: Sarajevo

#126

Post by konyan »

Mirci, znas li zasto Minela nema knjizicu (ako nema). Zvuci mi nevjerovatno da neko kao ona nema pravo na zdravstvenu zastitu. Ako je to stvarno slucaj, trebamo vidjeti zasto i srediti joj knjizicu.

Rekla mi je da je cesto isla na injekcije u dom zdravlja na otoci, pa pretpostavljam da ima knjizicu. Ako neko bude isao, neka se raspita.
User avatar
zena21
Posts: 7092
Joined: 07/04/2006 11:02

#127

Post by zena21 »

Ja planiram ici u nedjelju aBd, pa cu pitati. Ako neko bude isao prije, neka javi
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#128

Post by mIRCerka »

konyan wrote:Mirci, znas li zasto Minela nema knjizicu (ako nema). Zvuci mi nevjerovatno da neko kao ona nema pravo na zdravstvenu zastitu. Ako je to stvarno slucaj, trebamo vidjeti zasto i srediti joj knjizicu.

Rekla mi je da je cesto isla na injekcije u dom zdravlja na otoci, pa pretpostavljam da ima knjizicu. Ako neko bude isao, neka se raspita.
neko kao porodica srna ima pravo na
1. placenu kiriju od strane ministarstva za raseljena lica
2. pomoc od javne kuhinje
3. ostale vidove socijalne pomoci

.....
guess what? 1 i 2 nemaju, ovo trece ima samo meho cini mi se....

:x :x :x :x :x
konyan
Posts: 1285
Joined: 21/06/2004 10:03
Location: Sarajevo

#129

Post by konyan »

mIRCerka wrote:
konyan wrote:Mirci, znas li zasto Minela nema knjizicu (ako nema). Zvuci mi nevjerovatno da neko kao ona nema pravo na zdravstvenu zastitu. Ako je to stvarno slucaj, trebamo vidjeti zasto i srediti joj knjizicu.

Rekla mi je da je cesto isla na injekcije u dom zdravlja na otoci, pa pretpostavljam da ima knjizicu. Ako neko bude isao, neka se raspita.
neko kao porodica srna ima pravo na
1. placenu kiriju od strane ministarstva za raseljena lica
2. pomoc od javne kuhinje
3. ostale vidove socijalne pomoci

.....
guess what? 1 i 2 nemaju, ovo trece ima samo meho cini mi se....

:x :x :x :x :x
Upravo to je moje pitanje. Ako zakonski imaju pravo, zasto ga ne mogu ostvariti. Tu trebamo frku praviti.
User avatar
Lace
Posts: 8206
Joined: 11/04/2002 00:00
Location: Sarajevo

#130

Post by Lace »

konyan wrote:
mIRCerka wrote:
konyan wrote:Mirci, znas li zasto Minela nema knjizicu (ako nema). Zvuci mi nevjerovatno da neko kao ona nema pravo na zdravstvenu zastitu. Ako je to stvarno slucaj, trebamo vidjeti zasto i srediti joj knjizicu.

Rekla mi je da je cesto isla na injekcije u dom zdravlja na otoci, pa pretpostavljam da ima knjizicu. Ako neko bude isao, neka se raspita.
neko kao porodica srna ima pravo na
1. placenu kiriju od strane ministarstva za raseljena lica
2. pomoc od javne kuhinje
3. ostale vidove socijalne pomoci

.....
guess what? 1 i 2 nemaju, ovo trece ima samo meho cini mi se....

:x :x :x :x :x
Upravo to je moje pitanje. Ako zakonski imaju pravo, zasto ga ne mogu ostvariti. Tu trebamo frku praviti.
ja sam svojevremeno imala situaciju...raseljenih lica koja nisu imala pravo na socijalna davanja od centra osim klix pomoci

razlog: nisu imali prijavljeno boraviste, samim tim se ne moze odrediti koji je CSR nadlezan i ne zeli ih uzeti dok ne prodje najmanje godina dana od prijave (cini mi se)...nisu se htjeli vratiti u mjesto odakle su dosli (nema skole, doma zdravlja) a ovdje nisu regulisali svoj ststus s prijavom boravista i samim tim ih centar nije mogao staviti na spisak korisnika

treba im provjeriti status...oni moraju prijaviti boraviste u sarajevu, u opstini u kojoj su nasljeni te tek onda pocet rjesavati status u centru za socijalni rad...u suprotnom...bez prijave...oni zvanicno ne postoje na podrucju te opstine...i za sada imaju pravo potrazivati prava samo iz mjesta gdje su prijavljeni :-?
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#131

Post by mIRCerka »

Da vas ne ganjam na vise strana, evo ovdje da vam se obratim.
Treba provjeriti sa Nanom cega im trenutno fali, da ne bude nekog ponavljanja ili gomilanja necega dok druge stvari fale.
Drugo, trebamo se mi sinhronizovati i dogovoriti kako cemo odraditi neke stvari, da ne bude da smo bili tu mjesec dana i to je to...
Trece, ja jos necu dici pare koje su spremne za kiriju za Dedu, plus jedna baka (od jednog forumasha) isto zeli otici vidjeti dedu, pa da nekako razgodimo posjete, da ne bude dosli odjednom svi, bili sat vremena i otisli...

Za to vrijeme, Nermina, imas li kakvog pravnika da pregleda papire od nane i dede, da vidimo gdje su prijavljeni i sta je potrebno da se to sredi ASAP!

Ja i dalje mahalam, trazim kakav normalan smjestaj...
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#132

Post by Pearl »

mIRCerka wrote:Da vas ne ganjam na vise strana, evo ovdje da vam se obratim.
Treba provjeriti sa Nanom cega im trenutno fali, da ne bude nekog ponavljanja ili gomilanja necega dok druge stvari fale.
Drugo, trebamo se mi sinhronizovati i dogovoriti kako cemo odraditi neke stvari, da ne bude da smo bili tu mjesec dana i to je to...
Trece, ja jos necu dici pare koje su spremne za kiriju za Dedu, plus jedna baka (od jednog forumasha) isto zeli otici vidjeti dedu, pa da nekako razgodimo posjete, da ne bude dosli odjednom svi, bili sat vremena i otisli...

Za to vrijeme, Nermina, imas li kakvog pravnika da pregleda papire od nane i dede, da vidimo gdje su prijavljeni i sta je potrebno da se to sredi ASAP!

Ja i dalje mahalam, trazim kakav normalan smjestaj...
ja za sad troje ljudi i njihove pare i dobre namjere drzim "on hold" upravo radi ovoga.. da se svi ne razbacaju prvi mjesec pa onda nista :(

vidim da je nermina odnijela pelene i kreme za dekubitis.. treba li im jos sta? dobro rece mirci, da konsolidujemo redove, da se ne ponavljamo bezveze kad budemo stvari donosili..
FortunaBela
Posts: 6376
Joined: 02/01/2005 11:01
Location: SWE

#133

Post by FortunaBela »

Ako vam sta moze pomoci za tu zdravstvenu knjizicu ili sistematski rodica mi je sefica na pedijatriji u domu zdravlja Otoka....
User avatar
zena21
Posts: 7092
Joined: 07/04/2006 11:02

#134

Post by zena21 »

Ja sam planirala ici sad u nedjelju, ali izgleda da necu moci :( :(

Imam neki drugih planova koji su mi iskrsli...

@muha_sa i @isabell su mi se javili na pm i bili voljni ucestvovati sad za nedjelju... ako ima neko ko ce ici za vikend do dede, mozda da kontaktira ovo dvoje kolega forumasha na pm, pa da se nesto organizuje... sorry :(
konyan
Posts: 1285
Joined: 21/06/2004 10:03
Location: Sarajevo

#135

Post by konyan »

Ja cu vjerovatno biti tu, pa ih mogu odvesti ako ne znaju gdje se nalaze..:D.
User avatar
zena21
Posts: 7092
Joined: 07/04/2006 11:02

#136

Post by zena21 »

konyan wrote:Ja cu vjerovatno biti tu, pa ih mogu odvesti ako ne znaju gdje se nalaze..:D.
Hajde pliz :D posalji im pm, pa dogovorite nesto

Hvala puno :kiss:
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#137

Post by Pearl »

konyan wrote:Ja cu vjerovatno biti tu, pa ih mogu odvesti ako ne znaju gdje se nalaze..:D.
ja sam muhi poslala pm, ali nije jos online.. ako cete u nedelju popodne ici, mogla bih ja s vama da se ne izgubim, posto vozim none-hodalice :D
konyan
Posts: 1285
Joined: 21/06/2004 10:03
Location: Sarajevo

#138

Post by konyan »

Pearl wrote:
konyan wrote:Ja cu vjerovatno biti tu, pa ih mogu odvesti ako ne znaju gdje se nalaze..:D.
ja sam muhi poslala pm, ali nije jos online.. ako cete u nedelju popodne ici, mogla bih ja s vama da se ne izgubim, posto vozim none-hodalice :D
Muha_sa i ja idemo sutra oko 1 ili tu negdje. Ako jos neko zeli, neka se prijavi :D. Pozdrav.
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#139

Post by Pearl »

konyan wrote:
Pearl wrote:
konyan wrote:Ja cu vjerovatno biti tu, pa ih mogu odvesti ako ne znaju gdje se nalaze..:D.
ja sam muhi poslala pm, ali nije jos online.. ako cete u nedelju popodne ici, mogla bih ja s vama da se ne izgubim, posto vozim none-hodalice :D
Muha_sa i ja idemo sutra oko 1 ili tu negdje. Ako jos neko zeli, neka se prijavi :D. Pozdrav.
imas pp ;) cujemo se sms-om svakako :)
User avatar
zauzeto
Posts: 74
Joined: 10/02/2007 22:18
Location: Sarajevo
Contact:

#140

Post by zauzeto »

Tek sam maloprije vidjela ovu temu posto sam tek nedavno registrovala nick pa me interesuje jeste li uspjeli nabaviti punjac za nokiu?
Ja i mama imamo iste mobitele tako da koristimo samo jedan, a drugi mogu pokloniti.
Ako treba samo recite i divni ste narode!!! :kiss:
User avatar
muha_sa
Posts: 128607
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#141

Post by muha_sa »

imate pozdrave od Minele,nane i dede Mehe.
Image

Image

Image
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#142

Post by Pearl »

muha, brz ko munja :D:D pa kad prije stize da postas slike... :)

al dzaba, ne vide se plave oke Mineline fino na slikama.. to se treba vidjeti...
User avatar
muha_sa
Posts: 128607
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#143

Post by muha_sa »

Pearl wrote:muha, brz ko munja :D:D pa kad prije stize da postas slike... :)

al dzaba, ne vide se plave oke Mineline fino na slikama.. to se treba vidjeti...
Muha = munja nebeska :D
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#144

Post by Pearl »

muha_sa wrote:
Pearl wrote:muha, brz ko munja :D:D pa kad prije stize da postas slike... :)

al dzaba, ne vide se plave oke Mineline fino na slikama.. to se treba vidjeti...
Muha = munja nebeska :D
hhhahahaha.... od danas me zovite nebeska.. munja nebeska :lol:
User avatar
muha_sa
Posts: 128607
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#145

Post by muha_sa »

Muha je sretan čovjek--vidio je osmjeh u plavim okama malecke Minele--nasmijao se sa dedom Mehom i upoznao dvoje,divnih,mladih ljudi.
pearl i konyan--sretan sam što sam vas upoznao--dvoje mladih ljudi sa velikim i plemenitim srcem
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#146

Post by valterbranisarajevo »

Čini mi se da je Buča Potok u općini Novi Grad. Znam da je Hadžić uveo praksu da jednom sedmično on i njegovi pomoćnici primaju građane i pokušavaju riješiti njihove probleme. Ja sam jednom davno išao zbog nečega i znam da je bilo prisutno puno ljudi koji imaju razne socijalne probleme.

Možda bi se moglo nešto učiniti ako bi neko ko stanuje blizu Opštine otišao na taj sastanak i iznio ovaj problem načelniku i njegovim pomoćnicima... :)
User avatar
Ivy
Posts: 1689
Joined: 08/02/2004 00:00
Location: Sarajevo, BiH
Contact:

#147

Post by Ivy »

svaka cast muha, bas si mi uljeps'o dan! hvala ti puno! :)
User avatar
Ivy
Posts: 1689
Joined: 08/02/2004 00:00
Location: Sarajevo, BiH
Contact:

#148

Post by Ivy »

mala Minela je lijepa ko slika! to dijete treba izvest na pravi put!
User avatar
muha_sa
Posts: 128607
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#149

Post by muha_sa »

umalo da zaboravim---nedo mi bog---Hare mi neće zamjerit.
--Harrys je /svojim prilogom / učestvovao u današnjoj akciji.
konyan
Posts: 1285
Joined: 21/06/2004 10:03
Location: Sarajevo

#150

Post by konyan »

Muha_sa i Pearl, hvala na drustvu i za sve. :D

Muha_sa je izvanredan covjek velikog srca, sa odlicnim smislom za humor, a Pearl jedna predivna mlada dama, koju ispade znam vec jako dugo :D.

Vezano za diskusiju o zdravstvenoj knjizici, danas sam saznao da Minela ima zdravstvenu knjizicu preko mame koja je registrovana na birou. Takodjer i dedo i nana imaju zdravstvene knjizice.

Minela trenutno ima drugu upalu pluca u zadnjih par mjeseci. Od proslog ponedjeljka je na injekcijama. Spavala je dosad u sobi koja, kako kaze nana Serifa, "pliva" u vlazi.

Na spratu kuce u cijem prizemlju stanuju, zivi jos jedna porodica. Imaju samo jedno elektricno brojilo za cijelu kucu, pa se desi da im iskljuce struju, iako oni svoj dio uredno placaju, jer ovi odozgo imaju 1500KM duga. Nana kaze da im je prioritet da nadju nesto uslovnije.

Nana procjenjuje da bi im jos dva metra drva bilo dovoljno do kraja zime.

Dedin zahtjev za besplatnim pelenama za odrasle je odbijen, jer je neka doktorica, navodno, svojevoljno napisala kako on ima protezu i nije nepokretan. Ovo je netacno, jer covjek nije u stanju pomjeriti se sa kauca.

Kada smo ih pitali sta im konkretno treba, dedo se rasplakao. Kaze da mu je jako neprijatno.

Punjac im vise nije potreban, jer su kupili jedan na pijaci na Otoci. Takodjer su uspjeli zablokirati onu SIM karticu, pa su kupili i novi broj. Novi broj je: 062 920 696.

Ukratko, stvari koje su spomenuli da im trebaju:

1. Drugi, uslovniji smjestaj.
2. Dva metra drva (treba odmah vidjeti da su iscjepana po mogucnosti, cuo sam da negdje na stupu prodaju).
3. Pelene za dedu (kao i mogucnost urgiranja da dobije pravo na besplatne pelene).
4. Hrana - nana kaze da je hrana uvijek dobrodosla.
5. Gotovina - potrebno je nesto gotovine kao i svima nama uostalom.


Pozdrav forumu. :D
Post Reply