Deblokada Sarajeva???

Post Reply
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#3376 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by CPT »

madner wrote:Koji kloc, pa SDA je tada bila vlada, imala sve poluge vlasti i kao takva snosi i odgovornosti za poteze.
Komunisti su tada bili stranka koja je porazena na izborima, koja je eventualno imalo koje mjesto nacelnika.

Cuj ovog poslje marta bilo zivotinjski, pa u Aprilu su za Sarajevo donesene kljucne greske. Da se ne ide na zauzimanje skladista, da se dozvoli izvlacenje tehnike ljudstvom slabim jedinicama JNA.
Sve u cilju izbjegavanja sukoba.

Pararela sa Zagrebom ne stoji, u Zagrebu je bila oklopna brigada A klase, koja je bila popunjena tada sa oko 90% ljudstva, plus svi ostali djelovi korpusa i djelovi koji su izvuceni iz Slovenije. 1992 je JNA medjutim bila u potpunom rasulu, cijeli Sarajevski korpus je imao oko 1500 ljudi, vecinom starjesina.
De bar procitaj sta je covjek napisao...
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#3377 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by Dozer »

Auh...Evo i trece generacije slovenackog bosnjaka da nam pojasni ko, sta, kako i gdje je radio u BH ratu... :lol: :lol: :lol:

Kljucaj temu, ode sve u helac sad...
User avatar
pici
Posts: 43586
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#3378 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by pici »

nemresH se ti ubjedjivat s onima kojima je turska serija alija vrh objektivnosti i povijesti...
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#3379 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by CPT »

Dozer wrote:Auh...Evo i trece generacije slovenackog bosnjaka da nam pojasni ko, sta, kako i gdje je radio u BH ratu... :lol: :lol: :lol:

Kljucaj temu, ode sve u helac sad...
momak ti razbio pricu kao beba zvecku pa ti krivo... :lol: :lol: uopste ne sumnjam da si upucen u najsitnije detalje odlucivanje komunista devedesetih jer si sigurno bio u uzem krugu delagata... jelte
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#3380 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by Dozer »

:jbt: :pisnuo: :pisnuo: :pisnuo: :pisnuo: :pisnuo:
Momak, kao ni ti, ne zna jel' posao ili dosao :D
Etno-vjerski matricari vam u glavu implantirali termine "komunjara", "crveni", "FGR" i sl., a vi zapravo nemate blage veze ni sta sve to znaci, al' su vam usta vazda puna tih termina :lol: :lol: :lol:
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#3381 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by CPT »

Dozer wrote::jbt: :pisnuo: :pisnuo: :pisnuo: :pisnuo: :pisnuo:
Momak, kao ni ti, ne zna jel' posao ili dosao :D
a da popustis sa ad hominemom i odgovoris momku koju pricu ces forsirati? mislim u vezi dogovora ovo ono? u vezi odluke komunista znas koliko i svi ostali jer nisi bio pored tako da ... :wink: :wink:
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#3382 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by madner »

Mentalni sklop koji ne shvata zasto vlast ima drugu odgovornost od opozicije, druge mehanizme i druge resurse, ali razmislja o komunjarama i FGR kao protivniku je na zavidno niskom nivou svijesti.
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#3383 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by Dozer »

Pa, posto "momak" ima identicnu matricu komunikacije kao i ti (klasicna SDA/HDZ/SDS-SNSD mladoidiotksa varijanta), a koja se zasniva na etiketiranju, prozivanju i lupetanju gluposti bez ikakvih argumenata, pri cemu ne odgovara(te) ni na sta, a imate komentar na sve, cim on pocne odgovarati na ono sto ga pitam, i ja cu njemu sve pojasniti.
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#3384 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by CPT »

madner wrote:Mentalni sklop koji ne shvata zasto vlast ima drugu odgovornost od opozicije, druge mehanizme i druge resurse, ali razmislja o komunjarama i FGR kao protivniku je na zavidno niskom nivou svijesti.
Kod opozicija mislis na "slucajne prolaznike"? Kako da Slovenci i Hrvati nisu isli na "preuzimanje skladista" vec su preko smecara isli u kupovinu u Austriju/Madjarsku? Iako su imali puno manje problema sa "ljudstvom". I nisu se bas proslavili btw.
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#3385 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by Dozer »

De ti nama pojasni kako je to islo u Sloveniji tokom onih 6 dana rata, a pusti se Bosne, ziv bio... :D
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#3386 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by CPT »

Dozer wrote:De ti nama pojansi kako je to islo u SLoveniji, a pusti se Bosne, ziv bio... :D
Sve bilo "po dogovoru" kao u BIH. :wink: :wink:
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#3387 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by madner »

CPT wrote:
madner wrote:Mentalni sklop koji ne shvata zasto vlast ima drugu odgovornost od opozicije, druge mehanizme i druge resurse, ali razmislja o komunjarama i FGR kao protivniku je na zavidno niskom nivou svijesti.
Kod opozicija mislis na "slucajne prolaznike"? Kako da Slovenci i Hrvati nisu isli na "preuzimanje skladista" vec su preko smecara isli po naurozanje u Austriju/Madjarsku? Iako su imali puno manje problema sa ljudstvom". I nisu se bas proslavil btw.
Nemoj lupetati, naravno da su isli. Najbitniji potez za RH je napad na kasarane kako bi se doslo do teskog oruzja prije napada JNA.
Pa bitka za Vukovar je pocela tako sto je JNA odblokirala kasarnu u istom.

Odkud ti ideja da smo imali problema sa ljudstvom?
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#3388 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by CPT »

madner wrote:
CPT wrote:
madner wrote:Mentalni sklop koji ne shvata zasto vlast ima drugu odgovornost od opozicije, druge mehanizme i druge resurse, ali razmislja o komunjarama i FGR kao protivniku je na zavidno niskom nivou svijesti.
Kod opozicija mislis na "slucajne prolaznike"? Kako da Slovenci i Hrvati nisu isli na "preuzimanje skladista" vec su preko smecara isli po naurozanje u Austriju/Madjarsku? Iako su imali puno manje problema sa ljudstvom". I nisu se bas proslavil btw.
Nemoj lupetati, naravno da su isli. Najbitniji potez za RH je napad na kasarane kako bi se doslo do teskog oruzja prije napada JNA.
Pa bitka za Vukovar je pocela tako sto je JNA odblokirala kasarnu u istom.

Odkud ti ideja da smo imali problema sa ljudstvom?
Ne, nisu isli tj. svaki pokusaj je bio konkretno kaznjen. Zbog toga se uvozilo od komsija i ne da bi to nesto promijenilo da nije Kucan otisao u Beograd. JNA bi razhebala sve uzduz i poprijeko.
User avatar
pici
Posts: 43586
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#3389 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by pici »

bas i mene interesira od kud info da se imalo problema sa ljudstvom... kad je proglasena prva mobilizacija u BiH i zbog cega ranije nije se proglasavala, upravo iz usta vrhuske da se ima dovoljno ljudstva a nema oruzija za sve...
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#3390 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by madner »

Ne znam u kojem alternativnom svemiru je to bilo takvo, u ovom se RH naoruzala preko oruzja TO i JNA, dok je mali dio stigo sa strane.
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#3391 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by CPT »

madner wrote:Ne znam u kojem alternativnom svemiru je to bilo takvo, u ovom se RH naoruzala preko oruzja TO i JNA, dok je mali dio stigo sa strane.
Da, Spegelj je sa kiflama uvjerio JNA da mu preda naoruzanje.
Image

a ovako je odlazila blokirana "JNA", uzeli su sve sto su mogli tj. zeljeli
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#3392 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by bingov buraz »

Hrvatska se naoružala iz Varaždina kasarne,samo 80 tenkova čini mi se.Opet imali su strateški dubinu i homogenu teritoriju da mogu ići u blokade što olakšava posao duplo.
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#3393 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by Dozer »

pici wrote:bas i mene interesira od kud info da se imalo problema sa ljudstvom... kad je proglasena prva mobilizacija u BiH i zbog cega ranije nije se proglasavala, upravo iz usta vrhuske da se ima dovoljno ljudstva a nema oruzija za sve...
Ako se dobro sjecam, ratno stanje i mobilizacija proglaseni 19.06.1992....
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#3394 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by Dozer »

CPT wrote: Image
Jesi ti siguran da je ovo slika koja pokazuje JNA kako odlazi iz HR, a ne JNA kako dovlaci tenkove na Vukovar iz Panceva...? Daj link na taj izvor slike.

P.S. Dva jarana mi bila u Pancevu u JNA tada, i vrlo dobro znam kako su ih sve naziligu da se "ide na bojevu vjezbu". Kad je svanulo, vidjeli da su cijelu noc rokali po Vukovaru.
Last edited by Dozer on 26/08/2019 10:38, edited 1 time in total.
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#3395 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by julisiz es grant »

Dozer wrote:
pici wrote:bas i mene interesira od kud info da se imalo problema sa ljudstvom... kad je proglasena prva mobilizacija u BiH i zbog cega ranije nije se proglasavala, upravo iz usta vrhuske da se ima dovoljno ljudstva a nema oruzija za sve...
Ako se dobro sjecam, ratno stanje i mobilizacija proglaseni 19.06.1992....
Da...za raliku od srpske strane, koja je ratno stanje proglasila tek 1995, kada ih je napao NATO, ili malo prije toga.
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#3396 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by CPT »

Dozer wrote:
CPT wrote: Image
Jesi ti siguran da je ovo slika koja pokazuje JNA kako odlazi iz HR, a ne JNA kako dovlaci tenkove na Vukovar iz Panceva...? Daj link na taj izvor slike.
Strucnjak kao ti sigurno zna pogledati u URL slike
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#3397 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by Dozer »

Naravno da znam (kao sto znam pogledati i tvoju IP, itd. :D). RTV Slovenije :lol: :lol: :lol:
A slika je snimljena - gdje tacno? U Sloveniji, HR, Srbiji...? :D
Last edited by Dozer on 26/08/2019 10:45, edited 1 time in total.
User avatar
pici
Posts: 43586
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#3398 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by pici »

Dozer wrote:
pici wrote:bas i mene interesira od kud info da se imalo problema sa ljudstvom... kad je proglasena prva mobilizacija u BiH i zbog cega ranije nije se proglasavala, upravo iz usta vrhuske da se ima dovoljno ljudstva a nema oruzija za sve...
Ako se dobro sjecam, ratno stanje i mobilizacija proglaseni 19.06.1992....
upravo... ljudi su isli na linije mahajuci rukama dolazili u pripreme i tek u rovu il transeu su uzimali puske... ja sam imao svoj kalash tako da mi je bila jedino municija problem... bila je tu i papovka sa tromblonima al sam je dao TO... mogao sam prodat kosto su mnogi prodavali pa i krali oruzje jedni drugima... a to nemoj ko da spominje jer je FGR, komunjara, četnik...
User avatar
pici
Posts: 43586
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#3399 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by pici »

julisiz es grant wrote:
Dozer wrote:
pici wrote:bas i mene interesira od kud info da se imalo problema sa ljudstvom... kad je proglasena prva mobilizacija u BiH i zbog cega ranije nije se proglasavala, upravo iz usta vrhuske da se ima dovoljno ljudstva a nema oruzija za sve...
Ako se dobro sjecam, ratno stanje i mobilizacija proglaseni 19.06.1992....
Da...za raliku od srpske strane, koja je ratno stanje proglasila tek 1995, kada ih je napao NATO, ili malo prije toga.
mobilizacija u srbiji je proglasena 91 i to je vrijedilo za citav prostor gdje su srbi zivjeli... zvali su je mobilizacijska trauma pa su mnoge prisilno mobilisali...
decembar2017
Posts: 1388
Joined: 13/12/2017 13:40

#3400 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by decembar2017 »

Dozer wrote:
decembar2017 wrote:1) Ne znam koliko sam puta pitao do sada: ako se kritikuje SDA jer su bili slabo organizovani dajte barem jedan post gdje se vidi da su komunjare bila barem zehru bolje ? Spominje se 300 ljudi koje je SDA organizovala u Sa , pa da vidim tih 301 koje su komunjare organizovale i opremile ? 300 pa da su isti ? 299 pa da su zehru slabiji ? Ali nema ni 1 , ni jedan da se moze reci da su komunjare i fina gradska raja koja je do tada organizovala koncerte za mir i klela se u komsije da su naoruzali i opremili barem 1 vod u citavoj BiH pa da su mart 1992 ( jer poslije toga vise nije bila organizacija za odbranu drzave vec zivotinjski nagon spasavanja golog zivota ) docekali spremni ?

Svi vi koji se ovdje javljate kao " ja bio tu i znam " sram vas bilo jer ili nemate obraza ili pameti da se sjetite da prije i na samom pocetku agresije nije se postovalo ni znanje a ni zvanje, mogao si biti general ili predsjednik ali bez ljudi i oruzja bi bio niko i nista. Da su komunjar bili tako posteni i spremni kako kritikuju SDA da ovi nisu , imali bi tada i ljude i oruzje i vecina naroda bi uz njih stala ali nisu i to je ono sto je poenta.
O kakvim komunjarama ti vise trabunjas od 1991., jadan ne bio.... :roll:

onim koji su prije od 1941-1991 izdavali svoj narod i drzavu za partijsku knjizu a i danas se nadaju da ce im dikator sa Dedinja da uskrsne pa da nastave isto, onima koji ne vole religije ali jednu mrze , koji bi i danas da Bosnjacima odlucju da li mogu da budu narod ili bezlicna masa, koji u imenu Bosnjak vide "dokaz " o podjeli Bosne a u negiranju postojanja Bosanaca vide ljubav prema Bosni !
2) @dozer je na ovom forumu tvrdio da su cetnici u Sarajevu prodavali oruzje 1993 samo da bi mogli da u talu sa "nasima " pljackaju !!! shvacate li vi sta to znaci ? To znaci da Sarajevo nije palo samo zbog dobre volje cetnika a ne zato jer se odbranilo i svi vi samozvani branioci koji ste isprdili na stotine postova o vasim akcijama , bitkama i borbama ga podrzavate :? ja se sa time nikada ne bi slozio ali ako je istina to sto @dozer tvrdi , kako onda nisu prodavali i 1992 iz istog razloga jer ispada da su samo one akcije u kojima su bili @dozer,@PM i ostali " branioci " bile prave borbe a sve ostalo je bio dogovor ?
Da bi ti ovo shvatio, prvo moras odgovoriti na ranije postavljeno pitanje (nisi valjda mislio da sam zaboravio ? :D ), a ja cu onda tebi dati vise detalja o tome, pa ti na kraju sam izvuci svoj zakljucak. Dakle - sta na municiji oznacava "PPU"?

koliko vidim tebi oznacava "dokaz " da su je cetnici prodavali da bi mogli da pljackaju u talu sa "nasima " a pojma nemas kako se uopste i nabavila, ni da li su je dobijena od cetnika ili nekog drugog, koji je nivo vlasti to organizovao, iz kojeg razloga, nemas pojma ni o cemu ali pod maskom " ja bio tu ja znam " prodajes maglu .
I prestanite da lazete i izvrcete moje rijeci jer meni nikada nije bio cilj da ponizim ili umanjim borbu pripadnika Armije /MUP i ostalih koji su bili ukljuceni u odbranu od agresije vec to vi radite sa svojom pricom i ja samo skrecem paznju na to jer vidim da vama ili ne smeta to ili niste svjesni sta pricate u ime politikanstva.
Prije ce biti da ti nisi svjestan da ima i onih koji ce reci iztinu, pa ma kakva da je, a nece sutiti samo kako bi "sakrili svoje".
Zato djeco i omladino koji citate ovo : ne padajte na price tipova " ja bio tu i znam" , ovo je anonimni forum gdje svako moze da proda pricu, ima slucajeva gdje su dokazani pripadnici Armije RBIH na sudu tvrdili da su Sefer i Talijan organizovali maskakar na Markalama, pripadnik Armije RBIH je na sudu davao lazni alibi onom krvniku lukic, Franc Kos je bio uzoriti pripadnik Armije,svi su oni bili pravi pripadnici i pogledajte sta su radili a ovdje moze svako da se prijavi i predstavi i kada oni koji su pravi mogu da javno , na sudu da lazu pitajte se sta onda mogu da rade ovdje ? Ne padajte na svacije opise , ne padajte na svaciju pricu makar bio i 100 % vojnika Armije, ukljucite mozak , nije sve onako kako vam se predstavlja.
Za tvoju informaciju, gomila nas s ovog foruma se poznaje i licno. Da li tebe poznaje iko odavde, ili ti bilo koga?
Al' bar si jednu stvar dobro rekao - da ljudi ukljuce mozak. Izgleda da ga ti prvi jos nisi zaverglao kako treba...

kada se tako lijepo poznajete pod ruku pa kuci, pa se handrite, opijajte, druzite, radite sta hocete jer to nema nikakvog znacenja na anonimnom forumu da li se znate ili ne ali kao sto sam ranije DOKAZAO na primjerima , biti pripadnik Armije, biti tu ne znaci automatski da neko govori istinu, da mu je svaka zlatna , pogotovo kada se ti isti tipovi uhvate u laz i kada se pokaze da nemaju pojma o cemu pricaju
Post Reply