Deblokada Sarajeva???

Post Reply
User avatar
bilic
Posts: 1165
Joined: 25/07/2012 22:33

#3101 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by bilic »

90minut wrote:Jebiga poraz je poraz bilo ih je milijarda na obje strane, al' kad obilježavaju na ovaj nacin i to neku pobjedu tad se najezi covjek i iznervira se..
Na Rogoju su tražili ispomoć mislim i 10 dana prije glavnog napada na Igman .
Al se nije na to obračala pažnja od glavešina Armije BiH. Možda je to i
p.....o
A akciju započeo njihov komadant e jbg.
Ovo smo tek poslije sve konstatovali al kasno jbg .
Mislim da ....
Ustvari nemam šta ja da mislim sve je več smišljeno .
Sretno vam u životu...
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#3102 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by 90minut »

bilic wrote:
90minut wrote:Jebiga poraz je poraz bilo ih je milijarda na obje strane, al' kad obilježavaju na ovaj nacin i to neku pobjedu tad se najezi covjek i iznervira se..
Na Rogoju su tražili ispomoć mislim i 10 dana prije glavnog napada na Igman .
Al se nije na to obračala pažnja od glavešina Armije BiH. Možda je to i
p.....o
A akciju započeo njihov komadant e jbg.
Ovo smo tek poslije sve konstatovali al kasno jbg .
Mislim da ....
Ustvari nemam šta ja da mislim sve je več smišljeno .
Sretno vam u životu...
:kiss:

pozdrav za tebe, sve je vec smišljeno nadam se da ce sad moja generacija docekati rat da malo bolje oblikujemo stvari bar oko Sarajeva i malo dalje.
User avatar
pirpa
Posts: 3832
Joined: 22/02/2012 18:16

#3103 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by pirpa »



:zzzz:
User avatar
eltroxin
Posts: 2056
Joined: 30/08/2009 23:35

#3104 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by eltroxin »

90minut wrote:pozdrav za tebe, sve je vec smišljeno nadam se da ce sad moja generacija docekati rat da malo bolje oblikujemo stvari bar oko Sarajeva i malo dalje.
:shock: :run:
baglama
Posts: 987
Joined: 13/11/2010 16:09

#3105 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by baglama »

eltroxin wrote:
90minut wrote:pozdrav za tebe, sve je vec smišljeno nadam se da ce sad moja generacija docekati rat da malo bolje oblikujemo stvari bar oko Sarajeva i malo dalje.
:shock: :run:
Nisi bas brzo pobjego. Ovaj gore bruda ne zna sta bulazni.
Nebi se oni od sise na Bas Carsiji odmakli.Odoh i ja istom brzinom. :run: :run:
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#3106 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by aldinjo »

julisiz es grant wrote:https://www.klix.ba/vijesti/bih/dzafero ... /190801043

Može li mi neko objasniti šta se ovdje slavi? Zar nismo tada izgubili praktično kompletan Igman, Trnovo i šta sve ne, a četnici uspjeli da uvežu svoje snage u Hercegovini sa ostatkom okupirane teritorije?
Mislim da se njihova ofanziva završila primirjem, a ne nekom našom pobjedom, ili se varam?
Uspjeh je taj što četnici nisu usjeli da se spoje sa dvije strane Igmana i potpuno blokiraju grad od ostatka slobodne teritorije. A malo je falilo.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#3107 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by 90minut »

baglama wrote:
eltroxin wrote:
90minut wrote:pozdrav za tebe, sve je vec smišljeno nadam se da ce sad moja generacija docekati rat da malo bolje oblikujemo stvari bar oko Sarajeva i malo dalje.
:shock: :run:
Nisi bas brzo pobjego. Ovaj gore bruda ne zna sta bulazni.
Nebi se oni od sise na Bas Carsiji odmakli.Odoh i ja istom brzinom. :run: :run:
Bruda, shisha. :lol:
baglama
Posts: 987
Joined: 13/11/2010 16:09

#3108 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by baglama »

aldinjo wrote:
julisiz es grant wrote:https://www.klix.ba/vijesti/bih/dzafero ... /190801043

Može li mi neko objasniti šta se ovdje slavi? Zar nismo tada izgubili praktično kompletan Igman, Trnovo i šta sve ne, a četnici uspjeli da uvežu svoje snage u Hercegovini sa ostatkom okupirane teritorije?
Mislim da se njihova ofanziva završila primirjem, a ne nekom našom pobjedom, ili se varam?
Uspjeh je taj što četnici nisu usjeli da se spoje sa dvije strane Igmana i potpuno blokiraju grad od ostatka slobodne teritorije. A malo je falilo.
Grace a Unprofor a ne nasim pobeguljama.
Slavljenje nasih poraza se poklapa sa slavljenjem njihovih. Hint 1389. :D :D :D
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#3109 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by aldinjo »

baglama wrote:
aldinjo wrote:
julisiz es grant wrote:https://www.klix.ba/vijesti/bih/dzafero ... /190801043

Može li mi neko objasniti šta se ovdje slavi? Zar nismo tada izgubili praktično kompletan Igman, Trnovo i šta sve ne, a četnici uspjeli da uvežu svoje snage u Hercegovini sa ostatkom okupirane teritorije?
Mislim da se njihova ofanziva završila primirjem, a ne nekom našom pobjedom, ili se varam?
Uspjeh je taj što četnici nisu usjeli da se spoje sa dvije strane Igmana i potpuno blokiraju grad od ostatka slobodne teritorije. A malo je falilo.
Grace a Unprofor a ne nasim pobeguljama.
Slavljenje nasih poraza se poklapa sa slavljenjem njihovih. Hint 1389. :D :D :D
"Šuplja" priča koja je preuzeta od četnika kako je UNPROFOR spasio Igman. Koga je to UNPROFOR spasio? Zašto nije spasio "zaštićenu" zonu Srebrenice? Jadan je onaj koji vjeruje u tu priču. Ali od Bošnjaka ne može me više ništa iznenaditi. :roll:
baglama
Posts: 987
Joined: 13/11/2010 16:09

#3110 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by baglama »

E moj aldinjo Tako nam je valjao unprofor da su I Bosna I Hrvatska Tek prodisale krajem 95-e
User avatar
mp3sa
Posts: 278
Joined: 09/08/2008 18:56

#3111 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by mp3sa »

Na obraz ovima što pišu da je bježanija opšta bila kada se zna da su tada izginuli Fočaci do te mjere da je više od pola brigade poginulo prije nego se i pomislilo na povlačenje... Dobro se zna ko je to pobjegao bez ispaljenog metka u svoje mahale, a ko je dočekao jedinice trećeg korpusa gore i ko je zaustavio četnike, kakav ba UN i primirja, inače su to četnici poštovali... I neka mi sad neko od ovih novih ratnika kaže na koji se način zaustavlja neprijatelj kojeg ima više, tehnički superioran, a ti bez municije... Da ga i marinci angažuju u svoje redove...
User avatar
karanana
Posts: 47252
Joined: 26/02/2004 00:00

#3112 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by karanana »

zasto se vrs povukla sa igmana i bjelasnice?
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#3113 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by aldinjo »

mp3sa wrote:Na obraz ovima što pišu da je bježanija opšta bila kada se zna da su tada izginuli Fočaci do te mjere da je više od pola brigade poginulo prije nego se i pomislilo na povlačenje... Dobro se zna ko je to pobjegao bez ispaljenog metka u svoje mahale, a ko je dočekao jedinice trećeg korpusa gore i ko je zaustavio četnike, kakav ba UN i primirja, inače su to četnici poštovali... I neka mi sad neko od ovih novih ratnika kaže na koji se način zaustavlja neprijatelj kojeg ima više, tehnički superioran, a ti bez municije... Da ga i marinci angažuju u svoje redove...
"Šupljiraju" kao i standardno. A i trolaju.
riko-ga
Posts: 2232
Joined: 17/03/2008 16:43

#3114 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by riko-ga »

Brrrr kad se sjetim.Sve pada redom.Trnovo,Rogoj,Ljuta,Sinanovici,Sabici,Bjelasnica,Igman a mi podno Visocice ostadosmo kao ostvo.I sad me strah uhvati kad se sjetim tog perioda i onog osjecaja izolovanosti.Al eto sreca prezivi se i poslije se to sve vrati.Neka je Rahmet i Slava svim poginulim a veliko Hvala svim prezivjelim borcima u odbrani BiH.
BISTRIK100
Posts: 194
Joined: 21/05/2012 13:30

#3115 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by BISTRIK100 »

Operacija “Lukavac 93”, pad Igmana i Bjelašnice 1993. godine – najteži poraz ARBiH u toku agresije?

http://veterani.ba/naslovna/2019/07/ope ... -agresije/

Odbrana Igmana 1993
http://veterani.ba/naslovna/2013/08/odb ... mana-1993/
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#3116 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by Tempo »

90minut wrote:
bilic wrote:
90minut wrote:Jebiga poraz je poraz bilo ih je milijarda na obje strane, al' kad obilježavaju na ovaj nacin i to neku pobjedu tad se najezi covjek i iznervira se..
Na Rogoju su tražili ispomoć mislim i 10 dana prije glavnog napada na Igman .
Al se nije na to obračala pažnja od glavešina Armije BiH. Možda je to i
p.....o
A akciju započeo njihov komadant e jbg.
Ovo smo tek poslije sve konstatovali al kasno jbg .
Mislim da ....
Ustvari nemam šta ja da mislim sve je več smišljeno .
Sretno vam u životu...
:kiss:

pozdrav za tebe, sve je vec smišljeno nadam se da ce sad moja generacija docekati rat da malo bolje oblikujemo stvari bar oko Sarajeva i malo dalje.

budalo glupa
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#3117 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by 90minut »

Gluho i daleko bilo kako si bezobrazan frapiran sam tvojim ponašanjem.
User avatar
pici
Posts: 43579
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#3118 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by pici »

karanana wrote:zasto se vrs povukla sa igmana i bjelasnice?
da ih NATO nebi bombardovao... radovan je licno iz zeneve sa pregovora sa alijom i bobanom zaustavio spajanje cetalja iz pravca trnova sa onima u hadzicima... ne treba zaboraviti ni da je ofanziva bila i na brdo zuc kao i makljaza sa usrasama... mozemo mi pricat sHa ocemo, jesu nas tu spasli ljudi sa mudima koji su isli na tenkove sa puskicama i vjecno im hvala ali amerikanci su bili odlucni da zaustave konflikt i bombarduju srbe, sto su i uradili 95... zato kad god slavis ovakve manifestacije trebas pozvati americke ambasadore na njih...
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#3119 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by tempuser »

90minut wrote:
:kiss:

pozdrav za tebe, sve je vec smišljeno nadam se da ce sad moja generacija docekati rat da malo bolje oblikujemo stvari bar oko Sarajeva i malo dalje.
Da bogda ti se u kuci ratovalo od danas pa do smaka svijeta.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#3120 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by tempuser »

Bjezanija, nebjezanija ili zaustavljanje ofaznive, kako god, nije pobjeda i ne znam sta se tu ima slaviti. Ali svako se cese tamo gdje ga svrbi, pa tako i nasi vrli generali oko Igmana,a bas ko i Srbi oko Kosova,
User avatar
pici
Posts: 43579
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#3121 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by pici »

jeBote albanci usred pristine digli spomenik klintonu, mi nismo ustanju makar jednu ulicu da nazovemo nego dajemo imena skola i ulica po nekim busulajdzicima koji su simpatisali usrase... znam ja nas jebo ti nas...




jest od seferovog malog dokumentarac al vrijedi pogledati...


90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#3122 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by 90minut »

tempuser wrote:
90minut wrote:
:kiss:

pozdrav za tebe, sve je vec smišljeno nadam se da ce sad moja generacija docekati rat da malo bolje oblikujemo stvari bar oko Sarajeva i malo dalje.
Da bogda ti se u kuci ratovalo od danas pa do smaka svijeta.
Dabogda se ti obrazovao
User avatar
bilic
Posts: 1165
Joined: 25/07/2012 22:33

#3123 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by bilic »

Po mom 90 % ISTINA iz filma

[/quote]
User avatar
pirpa
Posts: 3832
Joined: 22/02/2012 18:16

#3124 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by pirpa »

Posebno dio dokumentarca od 43:36----45:39 min..i 47:45 min...mada danas im mnogi i to osporavaju,ko biva mrtvi ne govore...
TheMule
Posts: 3764
Joined: 04/05/2009 03:34

#3125 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by TheMule »

pici wrote:
karanana wrote:zasto se vrs povukla sa igmana i bjelasnice?
da ih NATO nebi bombardovao... radovan je licno iz zeneve sa pregovora sa alijom i bobanom zaustavio spajanje cetalja iz pravca trnova sa onima u hadzicima... ne treba zaboraviti ni da je ofanziva bila i na brdo zuc kao i makljaza sa usrasama... mozemo mi pricat sHa ocemo, jesu nas tu spasli ljudi sa mudima koji su isli na tenkove sa puskicama i vjecno im hvala ali amerikanci su bili odlucni da zaustave konflikt i bombarduju srbe, sto su i uradili 95... zato kad god slavis ovakve manifestacije trebas pozvati americke ambasadore na njih...
Oni su se povukli nakon sto je Igman bio odbranjen. Da su pobjedili, Alija bi potpiso podjelu, a Sarajevo i Mostar bi bili UN gradovi. Bosnjaci bi sad imali Bihacku enklavu, Gorazdansku, i potez Tuzla-Zenica.
Post Reply