Deblokada Sarajeva???

Post Reply
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#1276 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by Drinski »

Ko ba ne smije u RS da se buni? Daj, ne provaljuj se, boga ti.
User avatar
Dozer
Posts: 28388
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1277 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by Dozer »

Pogledaj ko se buni, kad i za sta. Javno! I, naravno, u kojem broju su.
U to ne racunaj "opozicijske" politicare.
Pa, bolan ne bio, sinoc ko je gledao Zabranjeni forum, mogao je tacno vidjeti sta i koliko smije reci onaj iz sportskog saveza, ili cega vec, iz RS-a.... Smijesno...
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#1278 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by Drinski »

Dozer wrote:Pogledaj ko se buni, kad i za sta. Javno!
U to ne racunaj "opozicijske" politicare.
ma jebes to, pa imaju izbori, imaju aktivnosti običnog svijeta, nema veze sa vlastima to sto se Bosnjaci nazivaju turcima i sl.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#1279 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by seln »

Dozer wrote:Opet grijesis. Gledas bukvalno podmetnutu sliku.
Shvati da je u RS danas na snazi klasicna diktatura i strahovlada. Niko ko ima bilo kakav privatni biznis, a pogotovo oni koji su na nekom budzetu, jednostavno NE SMIJU da progovore bilo sta javno jer im to odmah donosi probleme, gubitak posla, a samim tim i hljeba.

Oni sto "laju" su ili na nekom donatorskom budzetu i ne moze im vlast nista po finansijskom pitanju, ali ih zato handre na razne druge nacine, tipa slucaja da uhapse Acu, direktora "Buke", u momentu kada s ostalim protestantima (radi onog Picinog parka) prelazi ulicu na pjesackom prelazu dok je na semaforu crveno, a istovremeno policajac zaustavlja saobracaj da svi protestanti prodju. I, naravno, nakon 2 dana njemu dodje prekrsajni nalog i naplate njemu, i jos njih par iz tog antivladinog miljea, kazne za to.

Ili su ionako vec bez posla, pa im je svejedno.

A, ako pogledas demonstracije tipa onih na Ferhadiji, samo pogledaj ko su demontranti. Ako nadjes i jednog koji je godista ispod '78, svaka cast....
Ma, ok, napisao sam vec...slozimo se da se ne slazemo.
User avatar
Dozer
Posts: 28388
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1280 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by Dozer »

Opet pitam - sve sto nabrajate, Turci, ovo-ono, samo malo razmislite ko to radi:
1. Politicari
2. Oni mladji od '78 (znaci, oni koji nisu ni mogli ratovati jer su bili premladi)
3. Obicni ljudi
User avatar
Dozer
Posts: 28388
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1281 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by Dozer »

seln wrote:
Dozer wrote:Opet grijesis. Gledas bukvalno podmetnutu sliku.
Shvati da je u RS danas na snazi klasicna diktatura i strahovlada. Niko ko ima bilo kakav privatni biznis, a pogotovo oni koji su na nekom budzetu, jednostavno NE SMIJU da progovore bilo sta javno jer im to odmah donosi probleme, gubitak posla, a samim tim i hljeba.

Oni sto "laju" su ili na nekom donatorskom budzetu i ne moze im vlast nista po finansijskom pitanju, ali ih zato handre na razne druge nacine, tipa slucaja da uhapse Acu, direktora "Buke", u momentu kada s ostalim protestantima (radi onog Picinog parka) prelazi ulicu na pjesackom prelazu dok je na semaforu crveno, a istovremeno policajac zaustavlja saobracaj da svi protestanti prodju. I, naravno, nakon 2 dana njemu dodje prekrsajni nalog i naplate njemu, i jos njih par iz tog antivladinog miljea, kazne za to.

Ili su ionako vec bez posla, pa im je svejedno.

A, ako pogledas demonstracije tipa onih na Ferhadiji, samo pogledaj ko su demontranti. Ako nadjes i jednog koji je godista ispod '78, svaka cast....
Ma, ok, napisao sam vec...slozimo se da se ne slazemo.
Drug, nemamo se oko ovoga sta slagati ili ne slagati jer ne pricamo o nekim teorijama, nego ti ja navodim primjere kojima sam licno prisustvovao, i maltene redovno prisustvujem. Do tebe je da li ces mi vjerovati ili ne.
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#1282 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by Drinski »

Dozer wrote:Opet pitam - sve sto nabrajate, Turci, ovo-ono, samo malo razmislite ko to radi:
1. Politicari
2. Oni mladji od '78 (znaci, oni koji nisu ni mogli ratovati jer su bili premladi)
3. Obicni ljudi
pa u privatnom zivotu, vjerovatno 2., najvise pa onda 3 i 1., ali ta "dvojka" je posljedica razmišljanja ovih iz "trojke".
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#1283 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by VjecitiStudent »

Morel ijedna tema bez radikalne dijaspore?
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#1284 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by seln »

VjecitiStudent wrote:Morel ijedna tema bez radikalne dijaspore?
Jes, vala, otac ih dijasporski, samo vam oni smetaju da bratski zivite.
Moze li i jedna tema bez tvog pametovanja?
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#1285 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by Drinski »

VjecitiStudent wrote:Morel ijedna tema bez radikalne dijaspore?
a jbg., ne moze, i oni uveli telefon i net.
crazy_diamond
Posts: 431
Joined: 22/08/2015 13:09

#1286 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by crazy_diamond »

cetnik je cetnik,moze biti dobrovoljac,moze biti mobilisani cetnik, moga je biti kuhar u vojsci al ipak je cetnicki kuhar, ima ih koju su raja, ima ruznih,prljavih i zlih, al svi su cetnici,svojom voljom ili protiv nje, svi su sluzili jednom te istom fasistickom i genocidnom programu,i svi su znali sta se desava,neki su bili koljaci,neki nisu al su bili pizde koje su omogucile koljacima da budu to sto jesu, i nisu se usprotivili zlu prema drugim narodima, a tek kad su skontali da im to zlo nije nista donijelo osim bijede,onda pomalo stidljivo kao se zale,al i dalje nece jasno da priznaju ko je kriv za sto a znaju svi sta se desavalo,mali su nasi gradovi i sela, pizde u vojno-drustveno-politickom smislu, takvih je ubjedljivo najveci procenat, cast pojedincima

pricati i porediti nase i njihove, izjednacavati u smislu zajebali i nas i njih su infantilne price, nas niko nije zajebao,samo dvije su opcije bile,otpor ili istrebljenje,druga je stvar sto je u tom otporu bilo seronja i seronjskih intetesa, al svako poredjenje nas i njih je zaista uzas, oni su ti koji su imali izbora,mi nismo,oni su koljaci i pizde,mi nismo
crazy_diamond
Posts: 431
Joined: 22/08/2015 13:09

#1287 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by crazy_diamond »

Sarajmen wrote:Armija Republike Bosne i Hercegovine je najznačajnija pojava u historiji Bosne i Hercegovine 20. vijeka. Značajnija od nje je samo država Bosna i Hercegovina. Sarajevo je simbol glavnog grada i istovremeno simbol njene višegodišnje borbe za njene međunarodno priznate granice i istrajne odbrane od barbarske opsade. Sve vrijeme.
Ako već koristimo pojam ''deblokada'' logično je da ukažemo na to šta je u stvari bilo blokirano, od strane koga (naoružane formacije SDS-a), kada (2 mart 1992, dan nakon uspješno provedenog referenduma o statusu BiH nakon disolucije SFRJ) ), zbog čega (zbog najavljenog međunarodnog priznanja R BIH kao nezavisne države) i koliko (od 5 aprila 1992 do početka avgusta 1993 totalno a od tada do oktobra 1995 najvećim dijelom).
Izgleda da je to nužno , jer dio učesnika tumači činjenice iz historije, istorije ili povijesti na jedan površan način, valjda u skladu sa svojim psihofizičkim mogućnostima.
mala digresija kolega, armija bih je najznacajnija pojava u historiji bosne i hercegovine u zadnjih 500 godina, milioni nasih djedova,pradjedova,cukuncukundjedova koji su zivjeli i umirali u ovoj zemlji nisu imali svoju,al ono bas svoju armiju, samim tim nisu imali ni svoju drzavu,politiku i vlast,sto dalje implicira...

neka je slava vjecna onima koji su ucestvovali
Galamdzija
Posts: 206
Joined: 15/04/2008 13:52

#1288 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by Galamdzija »

Pratim :thumbup:

Ima li jos nastavaka ove price oko "pokusaja" deblokade Sarajeva te hladne 1992. godine? Nisam uopste znao da je ekipa usla duboko medju neprijateljske polozaje i da su bili veoma blizu kada je odluceno da se vrate na polazne polozaje.
Isto tako, nisam znao da su Jablanicani toliko najebali na Igmanu da su ih nasi maltretirali zbog napustanja polozaja.
User avatar
sinuhe
Posts: 11483
Joined: 03/06/2011 11:33

#1289 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by sinuhe »

To vise podsjeca na prodor prema Sarajevu nego na deblokadu. Mislim na ovo sto je VjecitiStudent postavio.
crazy_diamond
Posts: 431
Joined: 22/08/2015 13:09

#1290 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by crazy_diamond »

crazy_diamond wrote:
Sarajmen wrote:Armija Republike Bosne i Hercegovine je najznačajnija pojava u historiji Bosne i Hercegovine 20. vijeka. Značajnija od nje je samo država Bosna i Hercegovina. Sarajevo je simbol glavnog grada i istovremeno simbol njene višegodišnje borbe za njene međunarodno priznate granice i istrajne odbrane od barbarske opsade. Sve vrijeme.
Ako već koristimo pojam ''deblokada'' logično je da ukažemo na to šta je u stvari bilo blokirano, od strane koga (naoružane formacije SDS-a), kada (2 mart 1992, dan nakon uspješno provedenog referenduma o statusu BiH nakon disolucije SFRJ) ), zbog čega (zbog najavljenog međunarodnog priznanja R BIH kao nezavisne države) i koliko (od 5 aprila 1992 do početka avgusta 1993 totalno a od tada do oktobra 1995 najvećim dijelom).
Izgleda da je to nužno , jer dio učesnika tumači činjenice iz historije, istorije ili povijesti na jedan površan način, valjda u skladu sa svojim psihofizičkim mogućnostima.
mala digresija kolega, armija bih je najznacajnija pojava u historiji bosne i hercegovine u zadnjih 500 godina, milioni nasih djedova,pradjedova,cukuncukundjedova koji su zivjeli i umirali u ovoj zemlji nisu imali svoju,al ono bas svoju armiju, samim tim nisu imali ni svoju drzavu,politiku i vlast,sto dalje implicira...



neka je slava vjecna onima koji su ucestvovali
Sarajmen wrote:Nisam ja tebi kolega, kontradiktoran si , naprđuješ na temi, i nepismen si.
haj sve,al sto sam kontradiktoran

a sto se tice ove operacije deblokade rajvosa iz 92., postoji li neka zbirna informacija sta je tu od teritorije oslobodjeno i zadrzano, sta je to izgubljeno, koliko je ljudi izginulo
stranacc
Posts: 941
Joined: 30/04/2006 06:11
Location: Amerika to je rad i znoj

#1291 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by stranacc »

PM72
Ti se pod hitno trebas yaranu troftalju izbiniti sto si branio bosni. Znas li ti da bi njemu bilo mnogo lakse da te prekolje da se nisi branio.!?
Sutra da se opet zarati tvoj trocadero bi istim zarom vratio se na trebevic da Nam jebe majku i zavrsi zapoceto. Ti bi u drugu ruku fato se milanske skale.
Njega su odogjili da mu sprstvo bude sveto. Tebe , da je ljubav svetinja.
A ne postoji niti narod , niti drzava koja je opstala na ljubavi.
Tebi , hej, krivo sto si se borio za alijinu drzavu!
Yebo te svi se borili za goli zivot on za alijinu drzavu. Kad se bori za drzavu tad je predsjednik nebitan.
Bosna i jeste tu gdje jeste zbog takvog, nedrzavnickog, ponasanja.

Trocadero , kad i ako se opetzarati ...
Umm mislim da ces ti bjezati
Znas u bosni sad svasta ima i partizana i talibana i muslimana i sve sto treba je da se to kanalise preko pala... A ti hajd pa sacekaj.

Vi mirotvorci ohanite...na balkanu se svakih 50 godina mora ratovati...zato spremite se
:run:
crazy_diamond
Posts: 431
Joined: 22/08/2015 13:09

#1292 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by crazy_diamond »

realna slika s pocetka rata je kad u nasoj mahali lokalni kabadahija okupi pedesetak ljudi, od koji je jedva tridesetak naoruzano,postroji ih i povede u napad,i sve sto im kaze je ljudi cetnici su dosli do tih i tih sela,hajmo sad tamo da Him hebemo mater
trocadero
Posts: 2429
Joined: 14/03/2013 13:57

#1293 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by trocadero »

stranacc wrote:
Ti se pod hitno trebas yaranu troftalju izbiniti sto si branio bosni.

Ти се под хитно требаш научити правопису!Само у овој првој реченици имаш чак 4 грешке.Немој да се брукаш и срамотиш, па ако то ниси савладао у основној школи није ти ни сад касно.Обрати мало пажњу, немој да те опет морам исправљати!

Sutra da se opet zarati tvoj trocadero bi istim zarom vratio se na trebevic da Nam jebe majku i zavrsi zapoceto.

:lol: Не бих, хвала!Штааа... зар није још Требевић пао, ослободили форумски стратези! :D
Njega su odogjili da mu sprstvo bude sveto.
:lol: Е баш су ме добро одгојили у пм.Толико добро да је једина црква у коју сам ушао прије рата била црква Светог Марка у Венецији.Ујак ми је ожењен муслиманком и као доктор читав рат провео у болници Кошево.Сестрић ми је репрезентативац БиХ у кошарци, раме уз раме са Телетовићем и Ђедовићем :wink: Можеш мислити да сам га на неким утакмицама још са кадетима и јуниорима бодрио и навијао за БиХ. :bih: :D Шта мислиш зашто ли су мени наши кадети шампиони толико драги? :D Дресове нису имали па су их посуђивали од старијих селекција и највише што су добили било је по 50 марака! И да, отац ме је толико припремао за рат да је док се припуцавало преко барикада ишао сваки дан у фирму у град, јер је повукао од комуниста да му је као пословођи фирма била важнија од куће, па је једва живу главу извукао. И без обзира на све ја сам ипак Србенда и Четник јер су ме тако васпитали! :D
Trocadero , kad i ako se opetzarati ...
Umm mislim da ces ti bjezati
Znas u bosni sad svasta ima i partizana i talibana i muslimana i sve sto treba je da se to kanalise preko pala... A ti hajd pa sacekaj.
Мало си контрадикторан, горе написа да ћу са истим жаром рокати по вама а сам да ћу бјежати! :?
Хоћеш ли то ти доћи из Америке да ратујеш око моје зајеБато? Ниси се могао изборити у миру па си побјегао колико ли само волиш Босну једну и једину, а вамо призиваш рат мишу мали!
Vi mirotvorci ohanite...na balkanu se svakih 50 godina mora ratovati...zato spremite se
Спреми се ти за рат Америке и Русије да ти једна атомска не би рокнула изнад главе! :D
:run:
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#1294 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by salik79 »

Nego, da malo razvodnim ovu hala situaciju, @trocadero - sta je tebi bio Milan Gvero?! :D
calculator
Posts: 1351
Joined: 25/11/2013 12:32

#1295 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by calculator »

Sarajmen wrote:... Koga više zanima o borbama na tzv Vogošćanskom pravcu'' u ovoj operaciji , od strane 82 pa na dalje... http://www.academia.edu/913918/Za_Saraj ... ke_brigade
Ako kažem da je ova knjiga "smeće" bit ću proglašen "saloncem" i izvrijeđan svim mogućim poniženjima odavde, ali ona jeste pretjerano "našminkana" i ukrašena za čitanje, liči na bajku i njom se zanose "munchenski" i slični junoše i junaci, naročito u opisu događaja i dešavanja na treskavičko-bjelašničkom ratištu.

Istina je drugačija, surovija i potpuno neugodnija za današnji prvi ešalon komandira i kvazikomandanata 1. Korpusa ARBiH, svih onih koji su nepošteno poentirali i materijalno-finansijski profitirali svojim učešćem u ratu, najviše djelujući iz sigurnih štabova i pozadine, ili logističkih centara. Pravi, istinski junaci ne pišu hvalospjeve o sebi i svojim doživljajima, niti ih ko drugi spominje, nisu u sferama interesa, pali su u zaborav, iskorišteni i zloupotrebljeni :(
User avatar
Cornholio_
Posts: 301
Joined: 14/08/2015 02:29

#1296 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by Cornholio_ »

Sve sto se moglo uraditi moglo je pocetkom rata ta neka '92ga
Ovo ostalo...zali Boze onoliko izginulih i sakatih. Nizasta.
calculator
Posts: 1351
Joined: 25/11/2013 12:32

#1297 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by calculator »

@Sarajmen, ne želim učešće na ovoj temi, niti na bilo kojoj sličnoj. Niti s kim pričam o svojim ratnim danima, želim ih što prije zaboraviti. Danas mi je neizmjerno žao što sam svoje vrijeme proveo ratujući i praveći budalu od sebe za nečije privatne i ideološke interese. Da je danas, samo bih radosno okrenuo cijev za 180°
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#1298 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by KENJAC »

Zajednicka crta svih ratnih naprdjivanja se moze svesti u onu , milion puta izgovorenu, recenicu " jebali smo im mater ... i onda je dosla naredba da se vratimo...."
Jel vi stvarno mislite da je ova naredba ikad ikom izdata ?
stranacc
Posts: 941
Joined: 30/04/2006 06:11
Location: Amerika to je rad i znoj

#1299 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by stranacc »

Kao sto trocadero rece ja sam malkice nepismen , pa mi stoga halalite na ovim svakojakim greskama.
O preseravanjima na forumu i gramatici , yebes gramatiku.
O nepismenosti i brukanju , ma ni blizu ...kamaru skola zavrsio , samo me boli kurac za pravopisom i gramatikom...
Toliko si dobar covjek da ti je uspjeh to sto ti je ujak ostao u sarajevu i bio doktor cijeli rat na kosegu.
Eh vidis i moj je ujak ostao u istocnoj bosni ... I zaklali ga. To je ta razlika.
Ti se dicis svojim ujakom, kojeg si btw granatirao u ratu, ja svoga jos ne mogu da nadjem...ovi tvoji apachi su masovne grobnice nekoliko puta premjestali.
Sestric ti igra za bosnu i hercegovinu. Masala.
Igra i nebojsa radmanovic, ivanic, sarovic i svi su dobro placeni.
Na zalost sestric nije placen i to je bauk jer kaze dodik da se za bih ne smije igrati ako si raja. Ako si politika , igras i naplatis. Jes da je ucinak slab al se igra.
Zar je bosna moja zar nije i tvoja?
Doduse tvoja bi bila da je ostala srpska republika BiH.
Posto nije moglo tako ti je neces ko kakvu polovnjacu. Medjutim sve i jedna pozicija u bih institucijama je popunjena igra li se igra.
I bi li ti opet igrao za srpsku kontra balija..
Ma jasta bi . Sve sto treba je da se premjeste kosti cara lazara dva tri puta po manastirima ili gdje vec i vi ste spremni za osvetu turcima za kosovo ili ko zna sta.
Znas troca , ja sam u klupi sjedio sa zokom...i pred rat pitam ja zoku bil ti mene rokno da se ukaze prilika. Kaze ne bih ja licno, al srpstvo to od mene zahtjeva. Zoka je bio gardista ubijao je neke druge , mene je valjda promasio. Moj drugi paydo iz osnovne je vazda se druzio sa balijama i pred rat mu kazu njegovi ...lave il si s nama il si s njima ..srpstvo tako nalaze.
A ko fol volili se ko braca.
Yebi ga .
Ne vjerujem ti troca ni zere. Deep down znas i ti i ja da se ne kajes sto si rokno koju onako dole po civilima. Nije te kita bolila hoce li koje djete nastradati.
Znas kako to znam .. Pa i moje komsije su to isto radile meni...rokali su yarane ko da nikad lopte zajedno igrali nismo, ko da se nikad zajedno na veresiju nije pilo.
Znas sta su prvo rekli kad se sranje zavrsilo?
Eto , vele, ne znamo ko nas zavadi.
Opet se ko fol volimo ko braca.
I onda sutra odose na miting podrske ratku mladicu...
Yebo ja svoje komsije, i nijovu iskrenost.
Iskustvo mi kaze da je haman isti onaj za trezom sa onim u vreci..
Yebat vas kad ste nebeski narod.
i svako onaj ko misli da su i vas zajebali , je zajebo sam sebe , jer vi ste imalo nijet od karlovca do karlobaga ...
Ostalo izmedju kolji.
User avatar
muha_sa
Posts: 128645
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#1300 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by muha_sa »

Sarajmen wrote:Svako ko je stao u redove branilaca a naročito onaj ko je uzeo oružje u ruke i išao na prvu liniju odbrane bilo kojeg područja Bosne i Hercegovine je moj i bili smo na istoj strani, osim onih koji su počinili ratni zločin ili koristili ratno stanje za nečasne radnje. Svi ostali sa oružjem uperenim ka meni ili saborcima su mi postajali meta, sve do potpisanog primirja i okončanja sukoba.
Moji su i svi pripadnici MUP-a BiH koji su joj ostali lojalni i koji su davali svoj doprinos oružanoj borbi, jer su i oni bili sastavni dio Oružanih snaga Bosne i Hercegovine. Ja sam bio vojnik Armije R BiH i u odnosu na policajce MUP-a BIH imam za određena pitanja i stvari nešto drugačije razmišljanje. To nikako ne mora da znači da ćemo zbog različitog mišljenja oko nekog pitanja prestati da budemo na istoj strani. Cilj nam je bio isti, samo se možemo razlikovati u mišljenju oko načina dolaska do njega.

Pristup dijela učesnika na temi, koji kao epilog s naknadnom pameću (kao po pravilu) navode uvrede i optužbe na račun ljudi koji predstavljaju institucije R BIH , doživljavam kao izraz ljudske slabosti, nemoći ili reakciju na evidentno nepravedan odnos dijela vojnih, policijskih ili političkih struktura i pojedinaca ka preživjelim pripadnicima bivših oružanih snaga R BIH. Nismo se za to borili...

Hajd' što to doživljavaju od njih, ali da ih i dio učesnika na temi ''etiketira'' na zaista neprihvatljiv način , je meni lično nedopustivo. Ne želim da učestvujem u tome, a vas bih zamolio da malo izvagate misli prije nego ih bacite na tastaturu.

Vi koji niste ljudi iz vremenskog i prostornog okvira koje ova tema ima u fokusu, učite i pamtite, a prije svega uživajte u današnjem miru i slobodi. Za to smo se u suštini i borili.

Pozdrav domovini!
:thumbup:
Post Reply