Deblokada Sarajeva???

ofentash
Posts: 125
Joined: 27/01/2019 10:03

#8051 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by ofentash »

parappa wrote: 18/02/2022 19:57
Seawolf wrote: 18/02/2022 18:10
Kakve veze ima spoj između sarajevsko-romanijskog korpusa i hercegovačkog korpusa sa našim odlascima na terene na Treskavicu.

Pa nismo išli na Treskavicu preko Kalinovika.

Spoj između navedena dva korpusa je uvijek postojao, nakon što su zauzeli Rogoj. I na kraju, u oktobru 1995-e i jeste bio tu negdje oko Rogoja.
Kad se malo skonta istocna hercegovina je bila bas odsjecena od ostatka rs-a. do 93 je putna komunikacija bila jedino preko cajnica (mada tu nema nekog puta) ili preko crne gore.
da je bilo pameti i saradnje sa hrvatima moglo se tu nesto odraditi.

Image
Istočna Hercegovina je uglavnom koristila puteve preko CG i Srbije. Kako za komunikaciju sa drugim dijelovima RS tako i za logistiku. Taj put preko Čajniča (Potrkuše) nije ni postojao na početku rata.
Bilo je više napada na to područjue, pa i udruženih HV, HVO i ABiH (Čagalj i Bura). Konstantni napadi ABiH na položaje 2. lpbr kod Konjica i petog bataljona 8. mtbr (Zijemlje), Jesen '94, napadi HV na Trebinje. Osim povlačenja srpskih formacija iz Mostara u junu 1992., nekih većih uspjeha nije bilo.
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#8052 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by invincible1921 »

ofentash wrote: 22/02/2022 08:28
parappa wrote: 18/02/2022 19:57

Kad se malo skonta istocna hercegovina je bila bas odsjecena od ostatka rs-a. do 93 je putna komunikacija bila jedino preko cajnica (mada tu nema nekog puta) ili preko crne gore.
da je bilo pameti i saradnje sa hrvatima moglo se tu nesto odraditi.

Image
Istočna Hercegovina je uglavnom koristila puteve preko CG i Srbije. Kako za komunikaciju sa drugim dijelovima RS tako i za logistiku. Taj put preko Čajniča (Potrkuše) nije ni postojao na početku rata.
Bilo je više napada na to područjue, pa i udruženih HV, HVO i ABiH (Čagalj i Bura). Konstantni napadi ABiH na položaje 2. lpbr kod Konjica i petog bataljona 8. mtbr (Zijemlje), Jesen '94, napadi HV na Trebinje. Osim povlačenja srpskih formacija iz Mostara u junu 1992., nekih većih uspjeha nije bilo.
Pa i ne bih se bas slozio, nakon oslobadjanja Mostara u odlicno izbvedenom napadu padaju sve linije VRS imad mostara...nevesinje ostaje prakticki nebranjeno, zarobljeno masa oruzja, komadant brigade ubijen...Nakon toga krece mesetarenje HVO koje dosta kumovalo da se ta linija opet vrati pod orkilje VRS
ofentash
Posts: 125
Joined: 27/01/2019 10:03

#8053 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by ofentash »

To zauzimanje Mostara sam i naveo kao uspijeh. Kad je zaustavljena ofanziva na tom pravcu jedan "komadant" dolazi na ideju da napadne Nevesinje pravcem Glavatičevo-Luka. Osim zločina u Zaboranima napad je doživio potpuni neuspjeh.
Što se tiče HVO-a znam da su posle početka bošnjačko-hrvatskog rata imali odličnu saradnju sa Srbima kod Konjica, dok je na pravcu prema Mostaru ABiH sarađivala sa VRS. Te saradnje su prestale Vašingtonskim sporazumom, nakon čega idu akcije Jezero '94 i Jesen '94.
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#8054 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by invincible1921 »

ofentash wrote: 22/02/2022 10:05 To zauzimanje Mostara sam i naveo kao uspijeh. Kad je zaustavljena ofanziva na tom pravcu jedan "komadant" dolazi na ideju da napadne Nevesinje pravcem Glavatičevo-Luka. Osim zločina u Zaboranima napad je doživio potpuni neuspjeh.
Što se tiče HVO-a znam da su posle početka bošnjačko-hrvatskog rata imali odličnu saradnju sa Srbima kod Konjica, dok je na pravcu prema Mostaru ABiH sarađivala sa VRS. Te saradnje su prestale Vašingtonskim sporazumom, nakon čega idu akcije Jezero '94 i Jesen '94.
Ne mislim ja na oslobadjanje Mostara nego na akciju u kojoj je Pusara ubije
ofentash
Posts: 125
Joined: 27/01/2019 10:03

#8055 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by ofentash »

invincible1921 wrote: 22/02/2022 10:50
ofentash wrote: 22/02/2022 10:05 To zauzimanje Mostara sam i naveo kao uspijeh. Kad je zaustavljena ofanziva na tom pravcu jedan "komadant" dolazi na ideju da napadne Nevesinje pravcem Glavatičevo-Luka. Osim zločina u Zaboranima napad je doživio potpuni neuspjeh.
Što se tiče HVO-a znam da su posle početka bošnjačko-hrvatskog rata imali odličnu saradnju sa Srbima kod Konjica, dok je na pravcu prema Mostaru ABiH sarađivala sa VRS. Te saradnje su prestale Vašingtonskim sporazumom, nakon čega idu akcije Jezero '94 i Jesen '94.
Ne mislim ja na oslobadjanje Mostara nego na akciju u kojoj je Pusara ubije
Napad iz Podveležja na srpske snage smatram dijelom operacije Čagalj. Možda u početku nije bio planiran, ali je faktički bio dio te akcije.
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#8056 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by invincible1921 »

ofentash wrote: 22/02/2022 14:35
invincible1921 wrote: 22/02/2022 10:50

Ne mislim ja na oslobadjanje Mostara nego na akciju u kojoj je Pusara ubije
Napad iz Podveležja na srpske snage smatram dijelom operacije Čagalj. Možda u početku nije bio planiran, ali je faktički bio dio te akcije.
Pa jedini razlog njegovog uspjeha je sto HVO nije znao za isti, al ok moze se svrstati u istu operaciju
User avatar
garankich2013
Posts: 325
Joined: 22/05/2013 12:09

#8057 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by garankich2013 »

Dana 15. juna 1995. godine otpočela je muslimanska operacija Tekbir.

Skraćeno Operacija T je bila vojna operacija koja je bila preuzeta od strane Armije Republike Bosne i Hercegovine da bi se odbacile snage Vojske Republike Srpske oko Sarajeva i da bi se efikasno prekinula blokada Sarajeva.

Operacija je posle mnogih najavljivanja počela 15. juna 1995, uz veliko angažovanje 1. korpusa ARBiH kao i značajnih delova 3., 4. i 7. korpusa Armije Republike Bosne i Hercegovine. Posle dvonedeljnih borbi snage ARBiH su bile poražene i primorane su zbog ogromnih gubitaka da obustave ofanzivu.

https://www.vojnaknjizara.com/product-c ... derby=date

Image
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#8058 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by aldinjo »

garankich2013 wrote: 16/06/2022 19:47 Dana 15. juna 1995. godine otpočela je muslimanska operacija Tekbir.

Skraćeno Operacija T je bila vojna operacija koja je bila preuzeta od strane Armije Republike Bosne i Hercegovine da bi se odbacile snage Vojske Republike Srpske oko Sarajeva i da bi se efikasno prekinula blokada Sarajeva.

Operacija je posle mnogih najavljivanja počela 15. juna 1995, uz veliko angažovanje 1. korpusa ARBiH kao i značajnih delova 3., 4. i 7. korpusa Armije Republike Bosne i Hercegovine. Posle dvonedeljnih borbi snage ARBiH su bile poražene i primorane su zbog ogromnih gubitaka da obustave ofanzivu.

https://www.vojnaknjizara.com/product-c ... derby=date

Image
Je li ovo neko iz genocidne tvorevine postavlja?
Piaty
Posts: 5674
Joined: 01/12/2020 00:58

#8059 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by Piaty »

ofentash wrote: 22/02/2022 08:28
parappa wrote: 18/02/2022 19:57

Kad se malo skonta istocna hercegovina je bila bas odsjecena od ostatka rs-a. do 93 je putna komunikacija bila jedino preko cajnica (mada tu nema nekog puta) ili preko crne gore.
da je bilo pameti i saradnje sa hrvatima moglo se tu nesto odraditi.

Image
Istočna Hercegovina je uglavnom koristila puteve preko CG i Srbije. Kako za komunikaciju sa drugim dijelovima RS tako i za logistiku. Taj put preko Čajniča (Potrkuše) nije ni postojao na početku rata.
Bilo je više napada na to područjue, pa i udruženih HV, HVO i ABiH (Čagalj i Bura). Konstantni napadi ABiH na položaje 2. lpbr kod Konjica i petog bataljona 8. mtbr (Zijemlje), Jesen '94, napadi HV na Trebinje. Osim povlačenja srpskih formacija iz Mostara u junu 1992., nekih većih uspjeha nije bilo.
Ma istocna Hercegovina nikada ne bi pala. Stanovnistvo IH je vecinom srpsko bilo i prije rata i tu jednostavno ne bi bilo tolike zelje da se taj prostor stavi pod kontrolu snaga Vlade u Sarajevu, a da pritom neki prostori odakle su Bosnjaci i Hrvati protjerani budu zanemareni.
Tu moram uzeti u obzir politiku i ako uzmemo razne mape koje su se crtale, manje-vise je taj dio uvijek pripadao Srbima.
I jos nesto, pa nije ta granica IH bila sa Spanijom, Portugalom ili Turskom nego sa SR Jugoslavijom i onda je tesko uopce i govoriti o bilo kakvoj izolaciji. Zna se sta je izolacija i ko je u izolaciji, to su bili Gorazde, Bihac, Srebrenica...
halo_ba
Posts: 1582
Joined: 05/10/2005 21:06

#8060 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by halo_ba »

aldinjo wrote: 17/06/2022 15:11
garankich2013 wrote: 16/06/2022 19:47 Dana 15. juna 1995. godine otpočela je muslimanska operacija Tekbir.

Skraćeno Operacija T je bila vojna operacija koja je bila preuzeta od strane Armije Republike Bosne i Hercegovine da bi se odbacile snage Vojske Republike Srpske oko Sarajeva i da bi se efikasno prekinula blokada Sarajeva.

Operacija je posle mnogih najavljivanja počela 15. juna 1995, uz veliko angažovanje 1. korpusa ARBiH kao i značajnih delova 3., 4. i 7. korpusa Armije Republike Bosne i Hercegovine. Posle dvonedeljnih borbi snage ARBiH su bile poražene i primorane su zbog ogromnih gubitaka da obustave ofanzivu.

https://www.vojnaknjizara.com/product-c ... derby=date

Image
Je li ovo neko iz genocidne tvorevine postavlja?
Vjerovatno, pogledaj samo link.
Grunt-SA
Posts: 92
Joined: 26/04/2021 03:54

#8061 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by Grunt-SA »

Mosevacka bitka(Amir Pasic-Faco ucesnik bitke)

toska
Posts: 2956
Joined: 26/09/2016 14:08

#8062 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by toska »

...
Last edited by toska on 07/11/2023 00:36, edited 1 time in total.
walthertz
Posts: 54
Joined: 27/04/2014 22:12

#8063 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by walthertz »

Pozdrav za sve momke koji su branili šeher Sarajevo i momke koji su držali bedem na stupu... Poseban pozdrav za momke iz 102mtr koji su bili glavni za taj reon.
Takođe da se razumijemo operacija koverat je bila presudna za opstanak zapadnog dijela grada i noćna akcija u 2 u jutro kada su klepili "pos" i dočekali agresora to jutro... Još bih volio detaljnije upoznati tu situaciju i akciju spahića farme, tu mi je bio i rahmetli rođak... Da Vas nije bilo nebi bilo ni SA i pola BiH
Tromblon
Posts: 2087
Joined: 18/01/2015 19:37

#8064 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by Tromblon »

walthertz wrote: 29/01/2023 18:21 Pozdrav za sve momke koji su branili šeher Sarajevo i momke koji su držali bedem na stupu... Poseban pozdrav za momke iz 102mtr koji su bili glavni za taj reon.
Takođe da se razumijemo operacija koverat je bila presudna za opstanak zapadnog dijela grada i noćna akcija u 2 u jutro kada su klepili "pos" i dočekali agresora to jutro... Još bih volio detaljnije upoznati tu situaciju i akciju spahića farme, tu mi je bio i rahmetli rođak... Da Vas nije bilo nebi bilo ni SA i pola BiH
Ima tu negdje o Spaica farmi ja sam pisao samo se ne sjecam na kojoj temi. Ko ti je rodjak? Mozes i na pm..
walthertz
Posts: 54
Joined: 27/04/2014 22:12

#8065 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by walthertz »

Tromblon wrote: 31/01/2023 22:35
walthertz wrote: 29/01/2023 18:21 Pozdrav za sve momke koji su branili šeher Sarajevo i momke koji su držali bedem na stupu... Poseban pozdrav za momke iz 102mtr koji su bili glavni za taj reon.
Takođe da se razumijemo operacija koverat je bila presudna za opstanak zapadnog dijela grada i noćna akcija u 2 u jutro kada su klepili "pos" i dočekali agresora to jutro... Još bih volio detaljnije upoznati tu situaciju i akciju spahića farme, tu mi je bio i rahmetli rođak... Da Vas nije bilo nebi bilo ni SA i pola BiH
Ima tu negdje o Spaica farmi ja sam pisao samo se ne sjecam na kojoj temi. Ko ti je rodjak? Mozes i na pm..
Rahmetli Omer čampara.... Nadam se da si ga znao, ako jesi tim bolje i pronađi me na Facebook u Mirza Uscuplic profilna sa teniskih terena 😁✌️
Tromblon
Posts: 2087
Joined: 18/01/2015 19:37

#8066 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by Tromblon »

walthertz wrote: 02/02/2023 20:07
Tromblon wrote: 31/01/2023 22:35

Ima tu negdje o Spaica farmi ja sam pisao samo se ne sjecam na kojoj temi. Ko ti je rodjak? Mozes i na pm..
Rahmetli Omer čampara.... Nadam se da si ga znao, ako jesi tim bolje i pronađi me na Facebook u Mirza Uscuplic profilna sa teniskih terena 😁✌️
Bili smo zajedno u diverzantima. Bio sam u akciji na Nišićima kada je poginuo. Nemam fb.
walthertz
Posts: 54
Joined: 27/04/2014 22:12

#8067 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by walthertz »

Tromblon wrote: 02/02/2023 21:47
walthertz wrote: 02/02/2023 20:07

Rahmetli Omer čampara.... Nadam se da si ga znao, ako jesi tim bolje i pronađi me na Facebook u Mirza Uscuplic profilna sa teniskih terena 😁✌️
Bili smo zajedno u diverzantima. Bio sam u akciji na Nišićima kada je poginuo. Nemam fb.
Poslao sam ti PP... Možeš li mi malo opisati ga, čisto da stvorim sliku u glavi... Matrix i truhlo su bili njegovi ahbab Al ih očito nema na forumu jako dugo... Slobodno mi napiši na replay ovdje, sve što znaš, što više to bolje,znam ja za dragana i duleta sa sokolca da su mu oni presudili, nema veze to samo me zanima da mi je naš zajednički ahbab rekao da je bio na optici a on strada ko jurišnik.... (Ne želim da ti budim neke traume, al možeš li zamisliti kako je meni, čekam snimak iz arhiva BiH tv o smotri divjaku u čast u nekoj stupskoj hali, i oko ponedjeljka bi trebalo da mi se pošalje,)... Želim da ga i ostala raja sa ove teme detaljnije upozna i da znaju kakvog su heroja imali.... I da ako imaš neku fotografiju njega objavi Gospodar da te nagradi
Tromblon
Posts: 2087
Joined: 18/01/2015 19:37

#8068 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by Tromblon »

PP nisam dobio. Sliku nazalost nemam. Srećom imam ti šta ispričati. Možda nešto novo saznaš. Imaš li viber?
walthertz
Posts: 54
Joined: 27/04/2014 22:12

#8069 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by walthertz »

Tromblon wrote: 03/02/2023 11:50 PP nisam dobio. Sliku nazalost nemam. Srećom imam ti šta ispričati. Možda nešto novo saznaš. Imaš li viber?
061-315-264
Tromblon
Posts: 2087
Joined: 18/01/2015 19:37

#8070 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by Tromblon »

crazy_diamond wrote: 11/11/2015 15:26
PM72 wrote:
Samo ću ti na ovo replicirati pošto ostalo ne zavrjeđuje odgovor.

Možda ne znaš ili se praviš bilmez ali trebao bi znati da su momci iz Sarajeva ratovali od Krajine do Mostara.Od Treskavice do Nišića.I nisu NIKAD pare uzimali kao ti tvoji iz Živinica.A bili su i u tom Mostaru i Krajini neki momci pa su sarajlije opet išle da brane i osvajaju.I ginuli.Mnogi su vraćeni u tabutima i sanducima.Prema tome,prvo se raspitaj o nekim stvarima pa izvodi zaključke.
mani ti tu pricu, mislis da niko nema pojma ni o cemu, samo ti, pa onda pravis takva poredjenja, islo je i pola moje familije na krajinu, pa sta, nit je ko pare trazio niti je bilo ko postavljao pitanje zasto se ide tamo, dal ici ili ne ici, niti je ko smatrao kao ti da je to neka sudijska nadoknada pa bolje cuvati guzicu i cekati da sudija svira kraj. vrlo je jasna i opravdana situacija bila da se dovode pomocne snage itz drugih krajeva bih, 5. korpus je oslobadjao velika prostranstva i svako je znao da im treba pomoc u ljudstvu jer se islo u sirinu

spicastu stijenu porediti s tim je smijesno, jedno brdo s kojeg je sijana smrt po sarajevu, oko kojeg je stvorena fama da je neosvojivo, kakva je tu logika da se dovode ljudi s drugog kraja drzave da to napadaju kad imas tamo vec svoj korpus iz kojeg treba izdvojiti 50 ludjaka da to napadnu. posto je evidentno bilo da onoliko sarajevo nije bilo u stanju sabrati 50 ludaka, ludaci su eto izgleda morali biti dovodjeni, crni labudovi koje su uglavnom cinili momci iz podrinja, citao sam vase price i o tome, sarajevski borci vele da je ta spicasta stijena bila prehebena za osvajati i drzati, ako su momci iz labudova angazovani za to, red je bio i da im se plati kad idu vec tamo gdje niko ne smije od domicijelnih, krajina je druga prica, svako ko je tamo isao imao je respect prema 5. korpusu i njihovom herojstvu i uspjesima, i svakome je bilo jasno da im se mora pomoci i da su to zasluzili i prezasluzili
Čitam ovo i sad ugledah. Nemam pojma jel ovaj dijamant još na forumu, ali reći da nije bilo ludaka u Sa koji bi tu Špicu uzeli, pa uzimali su 2x.

Ja sam bio jedan od 25 ludaka koji su se spustili hladnom Miljackom u neprijateljsku pozadinu decembra 93 na - 2. I ti ćeš mi govoriti da nije bilo ludaka. Evo, moj primjer obični lik sa cvikama, da me vidiš ne bi pomislio da sam u ratu bio. 2 puta sam sam na liniji ostajao u februaru 93 u Azićima i 28. juna 95 na Stupskom brdu. U oktobru, novembru 94 sam prvi iz moje grupe prošao kroz armaturu ispred četničke linije kockajući se jer nismo znali ima li ih. Nek ti @trokadero ispriča kako sam ja jedan sam spriječio upad 20 njihovih iz Nedžarića. A, bojao sam se i to mnogo. Sigurno ti kažem mnogo, mnogo ih je bilo i hrabrijih, spospbnijih i većih ludaka od mene.


Il, ovaj @Drinski ovako da vrijeđa. Jbm ti PTSP što me upališe. I to 8 godina poslije :D
User avatar
hatemondays
Posts: 1195
Joined: 28/10/2013 04:29
Location: vratio se kuci

#8071 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by hatemondays »

Tromblon wrote: 15/06/2023 19:51
crazy_diamond wrote: 11/11/2015 15:26

mani ti tu pricu, mislis da niko nema pojma ni o cemu, samo ti, pa onda pravis takva poredjenja, islo je i pola moje familije na krajinu, pa sta, nit je ko pare trazio niti je bilo ko postavljao pitanje zasto se ide tamo, dal ici ili ne ici, niti je ko smatrao kao ti da je to neka sudijska nadoknada pa bolje cuvati guzicu i cekati da sudija svira kraj. vrlo je jasna i opravdana situacija bila da se dovode pomocne snage itz drugih krajeva bih, 5. korpus je oslobadjao velika prostranstva i svako je znao da im treba pomoc u ljudstvu jer se islo u sirinu

spicastu stijenu porediti s tim je smijesno, jedno brdo s kojeg je sijana smrt po sarajevu, oko kojeg je stvorena fama da je neosvojivo, kakva je tu logika da se dovode ljudi s drugog kraja drzave da to napadaju kad imas tamo vec svoj korpus iz kojeg treba izdvojiti 50 ludjaka da to napadnu. posto je evidentno bilo da onoliko sarajevo nije bilo u stanju sabrati 50 ludaka, ludaci su eto izgleda morali biti dovodjeni, crni labudovi koje su uglavnom cinili momci iz podrinja, citao sam vase price i o tome, sarajevski borci vele da je ta spicasta stijena bila prehebena za osvajati i drzati, ako su momci iz labudova angazovani za to, red je bio i da im se plati kad idu vec tamo gdje niko ne smije od domicijelnih, krajina je druga prica, svako ko je tamo isao imao je respect prema 5. korpusu i njihovom herojstvu i uspjesima, i svakome je bilo jasno da im se mora pomoci i da su to zasluzili i prezasluzili
Čitam ovo i sad ugledah. Nemam pojma jel ovaj dijamant još na forumu, ali reći da nije bilo ludaka u Sa koji bi tu Špicu uzeli, pa uzimali su 2x.

Ja sam bio jedan od 25 ludaka koji su se spustili hladnom Miljackom u neprijateljsku pozadinu decembra 93 na - 2. I ti ćeš mi govoriti da nije bilo ludaka. Evo, moj primjer obični lik sa cvikama, da me vidiš ne bi pomislio da sam u ratu bio. 2 puta sam sam na liniji ostajao u februaru 93 u Azićima i 28. juna 95 na Stupskom brdu. U oktobru, novembru 94 sam prvi iz moje grupe prošao kroz armaturu ispred četničke linije kockajući se jer nismo znali ima li ih. Nek ti @trokadero ispriča kako sam ja jedan sam spriječio upad 20 njihovih iz Nedžarića. A, bojao sam se i to mnogo. Sigurno ti kažem mnogo, mnogo ih je bilo i hrabrijih, spospbnijih i većih ludaka od mene.


Il, ovaj @Drinski ovako da vrijeđa. Jbm ti PTSP što me upališe. I to 8 godina poslije :D
Sta se palis tromblon, ko je bio na sarajevskom ratistu zna dobro kako je jebeno bilo osvojiti jebenu kucu a ne nake kote. Evo ja sam bio na Spici i nismo mogli vjerovati kad su Labudovi dosli tako dobro nakurceni da oni uzmu a pogotovo rahmetli Vejz.Nije bio problem uzeti Spicu, problem je bio gdje nakon toga jedino u tabut. Ok pokusali su samo su zaboravili da te ceto ne ceka samo naprijed nego puca sa svih strana i sto je najgore ubi s ledja tako da mozes mahati kad te poklope. Zao mi je sto su zaglavili zbog gluposti, naravno ninjama vise nije palo napamet da se pojave na istoj lokaciji .Trebalo ih je odvesti na tvoju zonu ili malo u crvenu zgradu u beogradskoj da se igramo malo rata. I nije bilo samo do nas, jako opasni ratnici su bili sa druge strane moramo priznati. Jos se sjecam njihove pjesme kad su nas povaljali ko bekane na Nisickoj. Meni svako ko je se borio u Armiji BiH je uvijek drag i tesko se raspravljati kome je bilo teze. Svako to gleda iz svog ugla, kao sto kazes najljuci su bili oni koji su bili neprimjetni a kad zatreba muda do poda. Ovi sto provociraju ili nisu vidjeli tandjare ili su oni sa druge strane.Zato smanji PTSD drug nema svrhe da se uzbudjemo oko provokacija. Pozdrav...
Tromblon
Posts: 2087
Joined: 18/01/2015 19:37

#8072 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by Tromblon »

hatemondays wrote: 16/06/2023 01:16
Tromblon wrote: 15/06/2023 19:51

Čitam ovo i sad ugledah. Nemam pojma jel ovaj dijamant još na forumu, ali reći da nije bilo ludaka u Sa koji bi tu Špicu uzeli, pa uzimali su 2x.

Ja sam bio jedan od 25 ludaka koji su se spustili hladnom Miljackom u neprijateljsku pozadinu decembra 93 na - 2. I ti ćeš mi govoriti da nije bilo ludaka. Evo, moj primjer obični lik sa cvikama, da me vidiš ne bi pomislio da sam u ratu bio. 2 puta sam sam na liniji ostajao u februaru 93 u Azićima i 28. juna 95 na Stupskom brdu. U oktobru, novembru 94 sam prvi iz moje grupe prošao kroz armaturu ispred četničke linije kockajući se jer nismo znali ima li ih. Nek ti @trokadero ispriča kako sam ja jedan sam spriječio upad 20 njihovih iz Nedžarića. A, bojao sam se i to mnogo. Sigurno ti kažem mnogo, mnogo ih je bilo i hrabrijih, spospbnijih i većih ludaka od mene.


Il, ovaj @Drinski ovako da vrijeđa. Jbm ti PTSP što me upališe. I to 8 godina poslije :D
Sta se palis tromblon, ko je bio na sarajevskom ratistu zna dobro kako je jebeno bilo osvojiti jebenu kucu a ne nake kote. Evo ja sam bio na Spici i nismo mogli vjerovati kad su Labudovi dosli tako dobro nakurceni da oni uzmu a pogotovo rahmetli Vejz.Nije bio problem uzeti Spicu, problem je bio gdje nakon toga jedino u tabut. Ok pokusali su samo su zaboravili da te ceto ne ceka samo naprijed nego puca sa svih strana i sto je najgore ubi s ledja tako da mozes mahati kad te poklope. Zao mi je sto su zaglavili zbog gluposti, naravno ninjama vise nije palo napamet da se pojave na istoj lokaciji .Trebalo ih je odvesti na tvoju zonu ili malo u crvenu zgradu u beogradskoj da se igramo malo rata. I nije bilo samo do nas, jako opasni ratnici su bili sa druge strane moramo priznati. Jos se sjecam njihove pjesme kad su nas povaljali ko bekane na Nisickoj. Meni svako ko je se borio u Armiji BiH je uvijek drag i tesko se raspravljati kome je bilo teze. Svako to gleda iz svog ugla, kao sto kazes najljuci su bili oni koji su bili neprimjetni a kad zatreba muda do poda. Ovi sto provociraju ili nisu vidjeli tandjare ili su oni sa druge strane.Zato smanji PTSD drug nema svrhe da se uzbudjemo oko provokacija. Pozdrav...
Potpuno si u pravu. :thumbup:
Tromblon
Posts: 2087
Joined: 18/01/2015 19:37

#8073 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by Tromblon »

90minut wrote: 27/12/2019 07:47
PM72 wrote: 27/12/2019 07:30

Paša moj,
Ti vjerovatno pod utiskom igrice na Play stationu kad rusi jurišaju u Staljingradu bez pušaka... :D
Da moguce da su mi pojedinci lagali da je bilo tih situacija da bi predstavili borbu težom nego što je bila. :D

Naravno da slucajno ne miješamo ovo što sam ja napisao s filmom enemy at the gates tamo je iza svakog covjeka bio po jedan koji je cekao da ovaj padne da uzme ja pricam da je bilo pojedinacnih situacija na pocetku rata jer je nedostajalo oružja mada ti realno bolje znaš pa me ispravi ako griješim. :D

Koliko se tek ljudi žalilo oko nedostatka municije o oklopu i artiljeriji da ne pricam zbog tih cinjenica se i slazem da je u onim okolnostima probijanje obruca bila gotovo nemoguca misija jedino da je bio masovni dzihad i da su svi koji su krenuli bili spremni na smrt uz jedno 3 hiljade mrtvih naše strane se i moglo osloboditi samo život nije plej stejšn što kazes.
Pa, kod nas 95 u 102 mtbr pušku ima onaj na liniji. U pripremi niko puške nije imao. Ko bude izbačen iz stroja njegova se puška uzimala, ako je neko smio da uzme.
Tromblon
Posts: 2087
Joined: 18/01/2015 19:37

#8074 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by Tromblon »

tetejac wrote: 26/03/2020 21:48
PM72 wrote: 26/03/2020 18:29 Da nastavimo...

Iz kasarne Viktor Bubanj bivša JNA (288 bataljon vojne policije) izašla je 23 maja 1992 po dogovoru uz pratnju MUP-a.Ispraćeni su do tranzita kod željinog stadiona a oni su nastavili prema Vracama.Iza sebe su ostavili pustoš i sve razvaljeno.


Vidi Đilde kralja. Koliko smo puta sjeli na ćevape :sad:
Pročitah ovo pa da pitam ako je tetejac, tetka tu: Gdje i kad si ti sa Đildom sjedio na ćevapima?
Grunt-SA
Posts: 92
Joined: 26/04/2021 03:54

#8075 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by Grunt-SA »

SVJEDOK Almin Dželilović žrtva zločina u logoru KULA i borac ARBiH
Post Reply