Debit VISA u U.S.A.

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#1 Debit VISA u U.S.A.

Post by UnscarD »

Da li neko pouzdano zna da li DEBIT VISA kartica izdata od neke BH BANKE (Intesa ako je bitno) radi u U.S.A. ?
Kartica je sa malim iznosom na njoj ali sa dovoljno velikim minus limitom. Da li se se moze placati sa njom odnosno podizati lova sa bankomata?
Hvala svima unaprijed.
User avatar
Edin H.
Posts: 47031
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#2 Re: Debit VISA u U.S.A.

Post by Edin H. »

Nema problema :oops:
User avatar
drndalo
Posts: 22825
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#3 Re: Debit VISA u U.S.A.

Post by drndalo »

Provjeri to dobro sa svojom bankom, moj stari sa Maestro debitnom u plusu nije mogao placati u USA... Na svu srecu, nije se pouzdao u nju...
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#4 Re: Debit VISA u U.S.A.

Post by UnscarD »

Pitam ovde jer mi je banka prije dvije godina rekla da nema problema za Brazil i da radi kartica dole bez problema pa su mi morali western unionom slati pare...zato su mi informacije od banke nepouzdane.

Nadao sam se da ima neko ko je isao pa da moze iz prve ruke da potvrdi da to funkcionise... na VISA EUROPE stranici nisam uspjeo pronaci tu informaciju.
User avatar
corolla02
Posts: 10389
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#5 Re: Debit VISA u U.S.A.

Post by corolla02 »

UnscarD wrote:Pitam ovde jer mi je banka prije dvije godina rekla da nema problema za Brazil i da radi kartica dole bez problema pa su mi morali western unionom slati pare...zato su mi informacije od banke nepouzdane.

Nadao sam se da ima neko ko je isao pa da moze iz prve ruke da potvrdi da to funkcionise... na VISA EUROPE stranici nisam uspjeo pronaci tu informaciju.
nazovi banku i pitaj.
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#6 Re: Debit VISA u U.S.A.

Post by UnscarD »

U banci kazu da vazi i limit i sve ostalo ali tako su mi rekli i prosli put pa nije radila.
Vedrans
Posts: 11
Joined: 04/02/2011 10:05

#7 Re: Debit VISA u U.S.A.

Post by Vedrans »

Kešovinu u ruke i put pod noge! :D :lol:
realna do boli
Posts: 1674
Joined: 08/06/2006 13:04
Location: na mjestu ...

#8 Re: Debit VISA u U.S.A.

Post by realna do boli »

Placala VISOM bez ikakvih problema...raiffeisen i uni crdit banke...bilo gdje da sam bila u svijetu.
drtina
Posts: 1
Joined: 20/04/2011 15:27

#9 Re: Debit VISA u U.S.A.

Post by drtina »

Vec od 2008 godine debit Visa kartie Unicredit Banke mogu placati u USA nebitno imate li pologa ili idete u minus...sve dok Vam vasa banka to dozvoli..moguca su sva placanja od onih na aerodromima, duti free shop u avionu ,parkinga(ako nemas kvoder dolara) ,ma sve zasta toi moze zatrebati lova , osim placanje putarine, manjih barova i cehova sa manjim iznosima , nocnih klubova:))itd... NEmozes dizati gotovinu na bankomatima.....za gotovinu odes U BANKU i tamo podignes lovu.....provjereno na sebi:)
mart
Posts: 62
Joined: 23/03/2008 08:21

#10 Re: Debit VISA u U.S.A.

Post by mart »

placala Visom ali kreditnom u USA i sve bilo OK. Debitna tada nije mogla, ali to je bilo prije 8 godina.
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#11 Re: Debit VISA u U.S.A.

Post by UnscarD »

drtina wrote:Vec od 2008 godine debit Visa kartie Unicredit Banke mogu placati u USA nebitno imate li pologa ili idete u minus...sve dok Vam vasa banka to dozvoli..moguca su sva placanja od onih na aerodromima, duti free shop u avionu ,parkinga(ako nemas kvoder dolara) ,ma sve zasta toi moze zatrebati lova , osim placanje putarine, manjih barova i cehova sa manjim iznosima , nocnih klubova:))itd... NEmozes dizati gotovinu na bankomatima.....za gotovinu odes U BANKU i tamo podignes lovu.....provjereno na sebi:)
Hvala Drtina...hvala svima...moze tema pod kljuc...
Salonski Kriticar
Posts: 227
Joined: 01/07/2010 16:49

#12 Re: Debit VISA u U.S.A.

Post by Salonski Kriticar »

Provjeri sa bankom.

Mozda nije najbolji primjer, ali ja sam imao problem u Bugarskoj.

Nisam mogao podici novac sa kartice na bilo kom bankomatu. Nakon puno blamaze se ispostavilo da su mojoj banci sve transakcije u Bugarskoj sumnjive i sve su zabranjene! Doslo mi da ih podavim. Valjda misle da ljudi iz BiH ne trebaju ici u Bugarsku!
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#13 Re: Debit VISA u U.S.A.

Post by Bodkin »

dizao sam maestro reiff karticom redovno sa bankomata a nekad i sa saltera u banci samo to je malo vece peglanje jer ne mogu da skontaju odakle je kartica a moraju znati :) ja prolazio kao da sam iz meksika :D uglavnom nemas problema a i provizija nije velika uopste
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#14 Re: Debit VISA u U.S.A.

Post by jefferson »

UnscarD wrote:Da li neko pouzdano zna da li DEBIT VISA kartica izdata od neke BH BANKE (Intesa ako je bitno) radi u U.S.A. ?
Kartica je sa malim iznosom na njoj ali sa dovoljno velikim minus limitom. Da li se se moze placati sa njom odnosno podizati lova sa bankomata?
Hvala svima unaprijed.
Meni u BiH lijeze na Raiffeisen racun honorar i bez problema dizem u USA, placam preko interneta itd. VISA je u pitanju.
Post Reply