Debeo&mrsava/debela&mrsav - moguce ili ne?

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
Hierarchia
Posts: 3109
Joined: 29/10/2006 21:54

#1 Debeo&mrsava/debela&mrsav - moguce ili ne?

Post by Hierarchia »

Vecinom mrsaviji muskarci okrecu glavu kad vide deblju djevojku. I djevojke bas ne zagledaju "pivski" trbuh.
Da li vama taj kriterij predstavlja vaznost? Molim, iskustva....
Sogan
Posts: 1421
Joined: 29/10/2006 02:46
Location: Centar za socijalnu skrb Kraljevine Svedske

#2

Post by Sogan »

Stara narodna mudrost na temu kaze: "Bolje da ljulja neg' da zulja!"
Hierarchia
Posts: 3109
Joined: 29/10/2006 21:54

#3

Post by Hierarchia »

Sogan wrote:Stara narodna mudrost na temu kaze: "Bolje da ljulja neg' da zulja!"
Sogane, danas je drugi vakat. Nije vise uzor curama jedra seljanka nego mrsavica sa poprsjem. :D
black-cat
Posts: 677
Joined: 23/01/2006 20:26

#4

Post by black-cat »

:D :D skroz nebitno :D :D
GoPlay
Posts: 49
Joined: 25/11/2005 23:24
Location: Sarajevo
Contact:

#5

Post by GoPlay »

ne volim cackalice a ne volim ni buhtle... Neka kombinacija je ok :D
Hierarchia
Posts: 3109
Joined: 29/10/2006 21:54

#6

Post by Hierarchia »

GoPlay wrote:ne volim cackalice a ne volim ni buhtle... Neka kombinacija je ok :D
A zamisli da je "buhtla" pametna, saljiva, zanimljiva, dobrodusna. Pa nije ona kriva sto je "nakvasala"... :)
BugsBunny
Posts: 689
Joined: 29/10/2006 17:03

#7

Post by BugsBunny »

Hierarchia wrote:A zamisli da je "buhtla" pametna, saljiva, zanimljiva, dobrodusna. Pa nije ona kriva sto je "nakvasala"... :)
Buhtle su dobre za kafu popodne :D :D tako saljive i zanjimljive. A za sve ostalo... tu je cackalica :D :D
rashomon
Posts: 1107
Joined: 15/01/2003 00:00
Location: "Bolestan; gostima pozdrav s poštovanjem!"

#8

Post by rashomon »

U mom mentalnom sklopu nemoguće, koliko god mi odgovarala ličnost o kojoj se radi. Ako je debela, ja se jednostavno ne bih osjećao dobro u bilo kakvom obliku bliskosti, izuzevši prijateljstvo.
black-cat
Posts: 677
Joined: 23/01/2006 20:26

#9

Post by black-cat »

rashomon wrote:U mom mentalnom sklopu nemoguće, koliko god mi odgovarala ličnost o kojoj se radi. Ako je debela, ja se jednostavno ne bih osjećao dobro u bilo kakvom obliku bliskosti, izuzevši prijateljstvo.
:D :D da izvines, ovaj dio nema puno veze sa licnosti :D :D
BugsBunny
Posts: 689
Joined: 29/10/2006 17:03

#10

Post by BugsBunny »

Je li debljina dio licnosti? :D :D
User avatar
maccarona
Posts: 13675
Joined: 06/07/2005 00:47
Location: u tvom profilu

#11

Post by maccarona »

nije problem ko je debeo :oops: :D moze smrsati :D
haj budi ruzan :D
plimpi
Posts: 92
Joined: 29/10/2006 10:51
Location: Sarajevo

#12

Post by plimpi »

debljina je dio ličnosti. sve je dio ličnosti. kako je svaki čovjek cjelina, treba se suditi po svemu, dakle visina, ljepota, širina vilice, nježnost ruku...zato gatanje iz dlana ima smisla. jer nije se naš mozak razvijao odvojeno od tijela...
uglavnom, debeli ljudi nisu nužno loši, ali, polazeći od sebe, uvijek imam odbojan stav prema nečijem salu, čisto jer imam jak osjećaj za ljepotu, i vrlo mi je neestetski izgledati zapušteno. time zapravo govorimo da nas je baš briga za izgled. to može opet biti iz reazličitih razloga...možda neko bolje izgleda sa par kila više, a neki ljudi su jednostavno građeni tako da im se sve "prima". tako imamo 3 tipa ljudi prema tjelesnoj konstituciji: ektomorfe, mezomorfe i ne mogu da se sjetim trećeg a i mrsko mi je više pisati :D

helem, nemam ništa prootiv debelih ljudi u teoriji, a ni u praksi. isto kao što nemam ništa protiv plavookih ljudi, ali znam da mi ljudi tamnih očiju ulijevaju više povjerenja. i tako dalje... :-)
Hierarchia
Posts: 3109
Joined: 29/10/2006 21:54

#13

Post by Hierarchia »

plimpi wrote:debljina je dio ličnosti. sve je dio ličnosti. kako je svaki čovjek cjelina, treba se suditi po svemu, dakle visina, ljepota, širina vilice, nježnost ruku...zato gatanje iz dlana ima smisla. jer nije se naš mozak razvijao odvojeno od tijela...
uglavnom, debeli ljudi nisu nužno loši, ali, polazeći od sebe, uvijek imam odbojan stav prema nečijem salu, čisto jer imam jak osjećaj za ljepotu, i vrlo mi je neestetski izgledati zapušteno. time zapravo govorimo da nas je baš briga za izgled. to može opet biti iz reazličitih razloga...možda neko bolje izgleda sa par kila više, a neki ljudi su jednostavno građeni tako da im se sve "prima". tako imamo 3 tipa ljudi prema tjelesnoj konstituciji: ektomorfe, mezomorfe i ne mogu da se sjetim trećeg a i mrsko mi je više pisati :D

helem, nemam ništa prootiv debelih ljudi u teoriji, a ni u praksi. isto kao što nemam ništa protiv plavookih ljudi, ali znam da mi ljudi tamnih očiju ulijevaju više povjerenja. i tako dalje... :-)
Zar je "imati salo" jednako "biti zapusten"?
fildjan
Posts: 89
Joined: 13/11/2006 11:38

#14

Post by fildjan »

buhtle sa eurokremom :D mmmmmmmmmmm :D ja smatram da ljudi ne znaju vise sta ce od sebe :D bila sam buca pa sam smrsala, a10 kg gore ili dole ko te to pita :D :D :D :D ma mi ljudi su smo zahtjevni ali kazem vam da sam sigurnija dosta u sebe od kada sam smrsala :) ne odricem se niceg samo svojih pantalona sa 42 brojem i guzova :D :D :D
User avatar
maccarona
Posts: 13675
Joined: 06/07/2005 00:47
Location: u tvom profilu

#15

Post by maccarona »

ja sam ponosna na svaki gram 8-) :lol:
jos iz inata zamrdam :D kad neko krivo gleda :D
fildjan
Posts: 89
Joined: 13/11/2006 11:38

#16

Post by fildjan »

my hips don't lie :D :D :D :D
fildjan
Posts: 89
Joined: 13/11/2006 11:38

#17

Post by fildjan »

my hips don't lie :D :D :D :D
Vozdra_123
Posts: 2213
Joined: 31/12/2003 00:00
Location: SAD/Kanada

#18

Post by Vozdra_123 »

Hierarchia wrote:
GoPlay wrote:ne volim cackalice a ne volim ni buhtle... Neka kombinacija je ok :D
A zamisli da je "buhtla" pametna, saljiva, zanimljiva, dobrodusna. Pa nije ona kriva sto je "nakvasala"... :)
jok ja sam kriv :?

manje da jede i sve ce biti ok :D
Vozdra_123
Posts: 2213
Joined: 31/12/2003 00:00
Location: SAD/Kanada

#19

Post by Vozdra_123 »

BugsBunny wrote:Je li debljina dio licnosti? :D :D
jedan kolega kaze
ako je debela nema discipline da manje jede i vise vjezba, a to je osobina
tako sto dalje od nje :lol:
Hierarchia
Posts: 3109
Joined: 29/10/2006 21:54

#20

Post by Hierarchia »

Vozdra_123 wrote:
BugsBunny wrote:Je li debljina dio licnosti? :D :D
jedan kolega kaze
ako je debela nema discipline da manje jede i vise vjezba, a to je osobina
tako sto dalje od nje :lol:
Pa ima ljudi koji jednostavno ne mogu smrsati. Ili su u tvojoj okolini svi slank, zgodni&privlacni? Izlazi li taj tvoj kolega iz tretane?
amarce
Posts: 192
Joined: 02/09/2006 00:31

#21

Post by amarce »

Hierarchia wrote:
Vozdra_123 wrote:
BugsBunny wrote:Je li debljina dio licnosti? :D :D
jedan kolega kaze
ako je debela nema discipline da manje jede i vise vjezba, a to je osobina
tako sto dalje od nje :lol:
Pa ima ljudi koji jednostavno ne mogu smrsati. Ili su u tvojoj okolini svi slank, zgodni&privlacni? Izlazi li taj tvoj kolega iz tretane?
nema osobe koja nemoze smrsati.postoje samo osobe koje nemaju dovoljno samopouzdanja da bi krenule u proces mrsanja.Kile se nabacuju cijeli zivot a ne za jednu godinu ili dvije.Ako si uvijek jeo previse kao djete vjerovatno si sad debeo.Ali kako si cijeli zivot jeo vise nego sto ti treba i stvorio naviku,nemozes je sad iskorjeniti.Ljudi su debeli jer unose vise hrane nego sto im je potrebno.To je prava istina.Neko mozda i nejede puno ali nista i neradi pa se zato deblja.Obicno ljudi pronalaze utjehu u hrani(ali to je vec poznata prica).Jednostavno im nedostaje dusevna hrana koju zamjene sa pravom.
PITARKA_SA
Posts: 2817
Joined: 12/06/2005 16:13
Location: rajvosa

#22

Post by PITARKA_SA »

ko kaze da izgled nije bitan laze,
niko nije rekao da treba da bude savrsenih proporcija i gradje,ali iskreno govoreci,imam prijatelja koji je puniji,i dobro znam da moze da smrsa ali jednostavno nema volje ,sjedi jede,i poslije kuka kako su svi krivi zbog toga..kada pricamo o takvim slucajevima,koji mogu smrsati,znaci nemaju nekih oboljenja ili hormonalnog poremecaja,nemogu da ih shvatim,zato sto; kuakati pa otici u ponoc kod Otrova :D na hamburger i smazati tri,i onda poslije pricati"od vode i have se debljam" :D koga tu lazu?sebe ili se pravdaju okolini?
ako ti je stvarno stalo da skines kile,i ako TO MOZES,ali neces jer ti je mrsssko,e pa ne znam zasto onda ljude koji im kazu ;"pa trebao bi smrsati ,malo"smatraju zlonamjernim,pokvarenim,POVRSNIM..itd,i sl
PS;namjerno sam pisala ISKLJUCIVO o fizickom izgledu,jer kao sto sam shvatila tema je dojam,misljenje o mrsavim/debelim ljudima il u pet grama manje vise ,slicno tome :D :D
Hierarchia
Posts: 3109
Joined: 29/10/2006 21:54

#23

Post by Hierarchia »

Znam ja da je vecina debelih ljudi sama kriva, ali ima tu i genetike. Ima djevojaka koje vec od djetinjstva imaju malo sire dimenzije, a onda se u pubertetu to intenzivira. Ima i onih koji od ranog djetinjstva dobijaju naslage, pa ih nikad u zivotu ne mogu rijesiti. Ne kazem da ces okrenuti glavu za punackom curom, ali ne treba osudjivati takve ljude.
Pitarko. Zamisli da na netu upoznas super momka, zanimljivog, finog itd. I da je tako ko tvoj prijatelj - punacak. Bi li sa njim usla u vezu?
PITARKA_SA
Posts: 2817
Joined: 12/06/2005 16:13
Location: rajvosa

#24

Post by PITARKA_SA »

Hierarchia wrote:Znam ja da je vecina debelih ljudi sama kriva, ali ima tu i genetike. Ima djevojaka koje vec od djetinjstva imaju malo sire dimenzije, a onda se u pubertetu to intenzivira. Ima i onih koji od ranog djetinjstva dobijaju naslage, pa ih nikad u zivotu ne mogu rijesiti. Ne kazem da ces okrenuti glavu za punackom curom, ali ne treba osudjivati takve ljude.
Pitarko. Zamisli da na netu upoznas super momka, zanimljivog, finog itd. I da je tako ko tvoj prijatelj - punacak. Bi li sa njim usla u vezu?
e pa bas zbog takvih situacija sam i naglasila da pricam samo o prvom dojmu spram punijih ljudi..
ali nisam rekla da "otpisujem"ljude na osnovu kilaze,samo svoj utisak o onima koji MOGU ali nerade nista po tom pitanju :)
upoznala ga u kaficu,na netu.,bilo gdje..UPOZNALA,pod tim mislim,pricala(znaci sada vise ne govorim o fizickom izgledu ,iskljucivo) ..naravno da bi,bez razmisljanja :)
fildjan
Posts: 89
Joined: 13/11/2006 11:38

#25

Post by fildjan »

ma nema covjeka koji ne bi bio mrsav,zgoda,pozeljan itd :) ja vam kazem bila buca i to prava i brate vec kad kupujem sebi markirane pantalone nek mi barem stoje kakao treba :D :D :D ali ja sam se debljala jer sam jedno vrijeme navikla na to. dodjem sa posla kasno jedem. nagruham se sudzuke i i kifli iz pekare i na spavanje :D :D :D :D sad nema nista posle sest,sve jedem , malo se vise krecem i brate zadovoljna sam sobom :) :) :)
Post Reply