DEATH OF YUGOSLAVIA

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
muthafuca
Posts: 69
Joined: 12/08/2004 14:15
Location: Bih

#1 DEATH OF YUGOSLAVIA

Post by muthafuca »

cini mi se da po drugi put je krenulo emitovanje epizode "death of yugoslavia", jedan od najboljih dokumentaraca radjen od prve (i najbolje) TV kuce na svijetu BBC-a. citav "serijal stane u 6 emisija, svaka u trajanju od sat vremena.
kada sam ga prvi put odgledao (prije 3-4 godine) odmah sam nazvao FTV da mi snime a naravno i da platim. medjutim nista, navodno ne rade oni to.
elem, po mom misljenju to je jedan od najsazetijih ali i najtacnijih dokumentaraca o raspadu jugoslavije.
moje pitanje je da li se to moze negdje naci (osim kod BBC-a ;) ) na divx, dvd ili formatu i gdje.




PS. emitira se utorkom od 22:30 na BHT1
ero_sa_onog_svijeta
Posts: 425
Joined: 06/07/2004 18:54

#2

Post by ero_sa_onog_svijeta »

slažem se. emisija je zasnovana na činjenicama.
Samo mislim da bi trebalo napraviti još jednu epizodu , budući da je rat počeo na Kosuvu a tamo je i završio
muthafuca
Posts: 69
Joined: 12/08/2004 14:15
Location: Bih

#3

Post by muthafuca »

ma neeeeeeeee
poceo je u sloveniji. sigurno ce to prikazat u narednoj (trecoj) epizodi kako slovenci obaraju helikopter JNA (u kojem je bio slovenac pilot)... na kosovu je bio samo povod za buduca previranja. a sto se tice toga da bi jos jedna emisija falila tu se slazem. al mene nebi iznenadilo da BBC ima i to pa mozda cak i ovaj haski proces. ali nasi pametnjakovici sa FTV-a, BHT1 i ostalih "drzavnih" televizija misle da je prioritet ipak platit Fudi spot u beogradu nego kupit od njih emisije i prava na distribuciju.
User avatar
kekec
Posts: 4854
Joined: 18/05/2004 15:40
Location: EU

#4

Post by kekec »

User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#5

Post by pitt »

bilo jutros na discovery :D
digger
Posts: 2925
Joined: 03/12/2004 02:10
Location: blizina Toronta

#6

Post by digger »

Originalno: "Yugoslavia: Death of a Nation" sam kupio preko Amazon.com ( http://www.amazon.com/exec/obidos/searc ... .y=7&Go=Go ) i moze se dobiti za $6-7. Vrlo dobro dokumentovana i napisana.

Ujedno, neka neko postavi info ako postoji DVD za gornjih 6 emisija koje su bile nesto najbolje sto sam do sada vidio. Ja odoh na BBC da trazim.
neutralac
Posts: 266
Joined: 30/06/2003 00:00

#7

Post by neutralac »

Ja sam to gledao na http://www.yugorock.com/filmovi/ i jos uvijek imaju to tamo postavljeno.Trebas se logirati, ali vrijedi truda.
mr__bosnjak
Posts: 2890
Joined: 01/06/2005 12:52
Location: Svedska

#8 Re: DEATH OF YUGOSLAVIA

Post by mr__bosnjak »

cini mi se da po drugi put je krenulo emitovanje epizode "death of yugoslavia", jedan od najboljih dokumentaraca radjen od prve (i najbolje) TV kuce na svijetu BBC-a. citav "serijal stane u 6 emisija, svaka u trajanju od sat vremena.
kada sam ga prvi put odgledao (prije 3-4 godine) odmah sam nazvao FTV da mi snime a naravno i da platim. medjutim nista, navodno ne rade oni to.
elem, po mom misljenju to je jedan od najsazetijih ali i najtacnijih dokumentaraca o raspadu jugoslavije.
moje pitanje je da li se to moze negdje naci (osim kod BBC-a ;) ) na divx, dvd ili formatu i gdje.
Samo jedno pitanje. Da li tu govore Bosnjaci ili nas nazivaju nekim drugim imenima.



PS. emitira se utorkom od 22:30 na BHT1[/quote]
muthafuca
Posts: 69
Joined: 12/08/2004 14:15
Location: Bih

#9 Re: DEATH OF YUGOSLAVIA

Post by muthafuca »

mr__bosnjak wrote:
cini mi se da po drugi put je krenulo emitovanje epizode "death of yugoslavia", jedan od najboljih dokumentaraca radjen od prve (i najbolje) TV kuce na svijetu BBC-a. citav "serijal stane u 6 emisija, svaka u trajanju od sat vremena.
kada sam ga prvi put odgledao (prije 3-4 godine) odmah sam nazvao FTV da mi snime a naravno i da platim. medjutim nista, navodno ne rade oni to.
elem, po mom misljenju to je jedan od najsazetijih ali i najtacnijih dokumentaraca o raspadu jugoslavije.
moje pitanje je da li se to moze negdje naci (osim kod BBC-a ;) ) na divx, dvd ili formatu i gdje.
Samo jedno pitanje. Da li tu govore Bosnjaci ili nas nazivaju nekim drugim imenima.



PS. emitira se utorkom od 22:30 na BHT1
[/quote]




intervjue su uglavnom radili novinari BBC-a, nema nikakvih pogrdnih imena, citav serijal nije NAKLONJEN ni jednoj strani i bas zato sto je totalno objektivna emisija trebaju je gledati i hrvati i srbi i bosnjaci...
u prve dvije emisije bosna je u drugom, ako ne i u trecem planu, jedino su dosad pomenuli ustase za vrijeme pavelica kao i cetnike cara lazara kao "frisko" sjecanje i hrvata i srba...
Post Reply