de ba ima li iko ovdje da ne taktizira u vezama

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
User avatar
vesela_sveska
Posts: 56015
Joined: 06/01/2010 23:32
Location: na dekici za piknik

#1 Re: de ba ima li iko ovdje da ne taktizira u vezama

Post by vesela_sveska »

janisamodavde wrote:Da li postoji osoba koja misli da se previse glumata u svim relacijama medju ljudima i da je stava da se

samo sa iskrenim postavljanjem moze biti miran i opusten u vezi, i da je uspio u tome, sto je najvaznije

Jer evo ja sada dolazim sa stavom koji je tacan ama haman 99%, da se samo sa taktickim igricama i zatezanjem, prikrivanjem emocija

i sebicnoscu moze imati, opstati i ocuvati veza...a iskreno jebo to, ako moram misliti sta je pisac htio reci i citati izmedju redova

I da, vala znam puno zena, i vala sam svakoj citav zivot "povjerljiva" osoba i sta gledam i o cemu slusam kada su u pitanju zenske manipulacije

pa to je strasno

I zena sam, ali se ogradjujem citav zivot od zenske "logike"

Ali isto tako i pusim foru oduvijek jer sam otvorena i iskrena i na kraju nezanimljiva i predvidiva samim tim

Jer ispade da su zene zlocaste a danasnje im vrijeme plodno tlo, a muskarci glupi i mogu se vuci za onu stvar na sve nacine,

ili i oni dobro istrenirani i spremni da se brane od "igracica" pa svaka zenska osoba sa stavom" nemam zivaca za igrice",

ne uspijeva da pridobije povjerenje partnera jer je ovaj zbunjen otvorenoscu i iskrenoscu i brani se od onog cega i nema
nisam ni ja odavde :mrgreen: :mrgreen: mogla bih na ovu temu pisati i pisati,ali nemam vremena ni snage,treba se udavati :D :D
User avatar
ho oponopono
Posts: 13146
Joined: 23/01/2013 07:23
Location: Nije bitno...ali auto mora biti iz Njemačke!

#2 Re: de ba ima li iko ovdje da ne taktizira u vezama

Post by ho oponopono »

...iskrenost i bol koju u doticnom odnosu persone dozive nemaju dodirnih tacaka...jednostavno doticna persona nije bila sposobna za vezu sa tobom...

...etiketiranje iskren- naivan...a igrac igre skrivalice opet pravi mudrac...eh...jebiga ljudi su govor i izmislili da bi mogli haman lagati jer mogli smo se i rukama sporazumijevati... :gunjastajl:

...totalni apsurd jeste u nastojanju i zelji da nas neko voli onakve kakvi zaista jesmo i stalno upinjanje da sebe predstavimo drugačijim nego što jesmo...?!

...a opet zabluda...da ljubav mora da bude vjecna...cista posljedica nase sklonosti ka iluzijama, krajnje pateticna...nadasve neistinito jebote...jer nije nam dato da znamo futur...

...a persone vala ljubeci doticnog/nu rade nespojivo...opet interes, da bi zaslužili zahvalnost ili dočekali da nam se uzvrati istom mjerom, tu pocinje zajeb...jer bojis odnos nesporazumom i očekivanjem, a filujes sebe ogorcenjem i nezadovoljstvom...

...jer pak cini iz ljubavi i ono sto ti je milo i drago... kineski macak...:pusi2:
celava_dlaka
Posts: 2244
Joined: 24/12/2012 18:05

#3 Re: de ba ima li iko ovdje da ne taktizira u vezama

Post by celava_dlaka »

Samo umjereno sa izljevom emocija. Ako djevojci/zeni pokazes previse emocija postanes joj dosadan i samo nadje zamjenu :)
User avatar
ho oponopono
Posts: 13146
Joined: 23/01/2013 07:23
Location: Nije bitno...ali auto mora biti iz Njemačke!

#4 Re: de ba ima li iko ovdje da ne taktizira u vezama

Post by ho oponopono »

...a tako delaju bicarke...i onda imas armiju disfunkcionalnih frajera ...emotivnih invalida...( vazi i obratno)

...gleda na djeve kao na posjed, prolaznu fazu jer mu se bivsa jebuckala sa frendom, komsijom ili vratila se ex...u tebi trazi utjehu i pri tome veremi za bicarkom...

...jos tebi ponavlja da nije odnos sa tobom to to...gdje ce biti jebote, ono ostalo zaglavljeno u proslosti, a ko fol bi pocelo nesto novo ali ga handri duh proslosti...e pa ne moze...

...no, ne mozes opet glumiti nesto sto nisi, niti nazor...ili si bijedni genitalac i slinavi kurvar ili nisi...

...jebiga, imam 25+ dodji kiti kiti... :pusi2:
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#5 Re: de ba ima li iko ovdje da ne taktizira u vezama

Post by JThomas »

nema iskrenih. svi lažu. sa pravim razlozima, sa krivim razlozima, bez ikakvog razloga... :-D
User avatar
jao_situacije
Posts: 17950
Joined: 29/03/2014 19:20

#6 Re: de ba ima li iko ovdje da ne taktizira u vezama

Post by jao_situacije »

život je kao partija šaha
tako je i sa hanumama :mrgreen:
User avatar
p206
Posts: 7949
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Medžika Džonsona br. 72

#7 Re: de ba ima li iko ovdje da ne taktizira u vezama

Post by p206 »

čiste ljubavi bez manipulacije i taktiziranja nema, ko pokuša da igra drugačije najebo je ko žuti

uglavnom sranje
User avatar
pukepuke
Posts: 2258
Joined: 18/08/2008 16:16
Location: Sjever-jug

#8 Re: de ba ima li iko ovdje da ne taktizira u vezama

Post by pukepuke »

janisamodavde wrote:Eh jbg

Znaci treba biti "kucka" i slusati upute iz kojekakvih jeftinih prirucnika

Muskarca uvijek morate drzati u neizvjesnoti, biti jaka i samostalna ali mu opet dati osjecaj da je on centar vaseg univerzuma

A ujedno dobro trebas paziti i da mu ne udaris na ego svojom sposobnoscu da vidis stvari malo dublje i jasnije od njega, i moras se praviti glupa

i neinformisaana u prevodu

A obavezno se sturiti da mu ne oduzmes njegov osjecaj slobode i prostora i nista ne zahtjevati vec suptilno izrazavati svoje potrebe i to uglavnom u

krevetu, gdje je tvoj teren

Ne traziti objasnjenje za bilo kakav njegov potez, jer musko je ba, treba mu ispusni ventil i osjeca se pritisnuto jer ti postojis i usudila si se pokazati da

uzivas u njemu

Obavezno nauci da sutis i ne pokazujes emociju, vec budi hladna i pokazuj interesovanje za sve drugo, pa makar na silu "uzivala" u dokazivanju da je on

tu onoliko koliko zeli i uvlacila ga dublje polako i smisljeno praveci planove sa prijateljicama kako ces ga uciniti sto vise nesigurnim da bi se sto vise

trudio, jer ce kada postane siguran, imati glavobvolje i osjecat ce pritisak a ti ces biti ta koja ga muci sto joj treba i blablabla
Ako ti imaš muda biti iskrena i svijetu se pokazivati kakva stvarno jesi, onda se ne zamaraj i ne troši na one čija su muda manja od tvojih, a to su ovi koje si opisala.
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#9 Re: de ba ima li iko ovdje da ne taktizira u vezama

Post by KB9 »

jao_situacije wrote:život je kao partija šaha
tako je i sa hanumama :mrgreen:
zar zivot nije kutija cokolade? :mrgreen:
User avatar
jao_situacije
Posts: 17950
Joined: 29/03/2014 19:20

#10 Re: de ba ima li iko ovdje da ne taktizira u vezama

Post by jao_situacije »

KB9 wrote:
jao_situacije wrote:život je kao partija šaha
tako je i sa hanumama :mrgreen:
zar zivot nije kutija cokolade? :mrgreen:
kratko traje, a pogotovo debelima :?:
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#11 Re: de ba ima li iko ovdje da ne taktizira u vezama

Post by KB9 »

zaboravi, ocito nisi gledo/gledala film :lol:
User avatar
ho oponopono
Posts: 13146
Joined: 23/01/2013 07:23
Location: Nije bitno...ali auto mora biti iz Njemačke!

#12 Re: de ba ima li iko ovdje da ne taktizira u vezama

Post by ho oponopono »

...ooo yeah, kada nadjem pravog/u oni će me tako usrećiti...naravno...onda ce svizac zamotati cokoladu u omot... :gunjastajl:

...mitovi koji stalno opet i iznova kradu srecu...prava sreca je u dvoje...kada se udam/ozenim bice sve tako jebeno super... :pisnula: i :pisnuo:
User avatar
jao_situacije
Posts: 17950
Joined: 29/03/2014 19:20

#13 Re: de ba ima li iko ovdje da ne taktizira u vezama

Post by jao_situacije »

KB9 wrote:zaboravi, ocito nisi gledo/gledala film :lol:
gledao sam :mrgreen:
do mene je, sporo palim na hladnoći :lol:
User avatar
Bianconeri1988
Posts: 3648
Joined: 03/02/2011 12:12
Location: Šeher sevdaha

#14 Re: de ba ima li iko ovdje da ne taktizira u vezama

Post by Bianconeri1988 »

Pa ja sam prema posljednjoj djevojci bio iskren više nego prema bilo kome ranije, otkrivao joj stvari koje smo samo dragi Bog i ja znali na kraju sam dobio pedalu nekoliko sedmica prije nego što sam je htio prositi. Razlog: prestala me voljeti. :lol:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40949
Joined: 29/06/2011 23:39

#15 Re: de ba ima li iko ovdje da ne taktizira u vezama

Post by dječak sa šibicama »

Ja bez taktike vise ni u kupatilo ne idem.
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#16 Re: de ba ima li iko ovdje da ne taktizira u vezama

Post by annoy »

NIkad nisam glumatala, uvijek sam više manje iskrena i nikad nisam imala problema sa pronalaskom kvalitetne veze :D
Može se, samo ovisi s kim se petljaš.
Možda se petljaš s pogrešnim osobama.

edit:
Naravno da biti iskren ne znači odmah staviti vlastito postojanje u drugi plan i izgubit ikakve naznake kičme
Last edited by annoy on 14/12/2015 21:51, edited 1 time in total.
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#17 Re: de ba ima li iko ovdje da ne taktizira u vezama

Post by Zoya »

Pa opšte je poznato da se muškarci uvijek vraćaju ženama koje su ih tretirali kao jedno veliko ništa. U biti isto je i sa ženama, jako teško odlaze od onih koji ih slabo cijene. Valjda je to nešto prokleto u ljudima i teško se odupiru tome.
U ljubavi treba sve na kašikicu ( barem dok ne skontaš da je to to). Kad se daš potpuno više nisi zanimljiv/a. Upamti, ti si plijen i trebaš biti lovljena pa ne bi bilo zanimljivo da samo legneš i čekaš da te uhvate. Malo šaraj (ne u smislu da imaš još nekog u rezervi) ali onako, ne daj se na prvu.
Šteta što je tako jer sve to smara i ne možeš ti biti ti ali moraš razumijeti da u takvom svijetu živiš pa se prilagođavaj.

P.S. Da je Bog do da sam ubola temu :-)
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#18 Re: de ba ima li iko ovdje da ne taktizira u vezama

Post by prog321 »

Što bolje izgledaš uz to te manje boli kurac o čemu partner razmislja. Uvijek možeš naći zamjenu .
Ova tema je za pretile i neuredne koji se brinu o razmišljanju drugih o njima :-D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66398
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#19 Re: de ba ima li iko ovdje da ne taktizira u vezama

Post by _BataZiv_0809 »



:pusi2:
Walther
Posts: 2533
Joined: 18/05/2013 16:15

#20 Re: de ba ima li iko ovdje da ne taktizira u vezama

Post by Walther »

prog321 wrote:Što bolje izgledaš uz to te manje boli kurac o čemu partner razmislja. Uvijek možeš naći zamjenu .
Ova tema je za pretile i neuredne koji se brinu o razmišljanju drugih o njima :-D
Teoretski mozda... u praksi bioloski sat tik-tak...
Walther
Posts: 2533
Joined: 18/05/2013 16:15

#21 Re: de ba ima li iko ovdje da ne taktizira u vezama

Post by Walther »

Kao sto rece kolega iznad....

čiste ljubavi bez manipulacije i taktiziranja nema, ko pokuša da igra drugačije najebo je ko žuti
libra123
Posts: 4241
Joined: 07/06/2015 17:23

#22 Re: de ba ima li iko ovdje da ne taktizira u vezama

Post by libra123 »

Ovisi ko je "protivnik" :D
User avatar
Sephora
Posts: 9477
Joined: 01/07/2013 14:37

#23 Re: de ba ima li iko ovdje da ne taktizira u vezama

Post by Sephora »

Kakva je to ljubav u kojoj se mora taktizirati, ono nesto bajagi racunati...Vrlo moguce da ima takvih veza,a one vjerovatno su iz nekog interesa...

U pravoj ljubavi nema matematike... :roll: samo hemija radi svoje...
User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#24 Re: de ba ima li iko ovdje da ne taktizira u vezama

Post by Euridika »

Po starim narodnim: "Ko se o mlijeko opeče, i u jogurt puše." ili "Kog su zmije ujedale, i guštera se boji." ...

Jednom kad naletiš na pogrešnu osobu i nastradaš (a to manje-više svi iskusimo još u tinejdžerskoj dobi), nećeš više nakon toga sebi tako lako dozvoliti da budeš povrijeđen. Zato se i taktizira, s tim da to ne mora nužno značiti da si neiskren, samo da se ne otkrivaš previše i prebrzo. Jest to smaranje, ali tako funkcionira sve u životu. I, još nešto, ja ne bih ovu temu ograničila samo na ljubavne, muško-ženske, veze, po meni je ovo generalno pravilo za sve odnose među ljudima, bez obzira na spol.
User avatar
walter kurtz
Posts: 5917
Joined: 07/11/2014 08:27
Location: Nung river

#25 Re: de ba ima li iko ovdje da ne taktizira u vezama

Post by walter kurtz »

Ako je taktika slanje slika penisa nepoznatim zenama onda taktiziram :mrgreen:
Post Reply