DC Universe

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#1 DC Universe

Post by bunk »

brazzo19
Posts: 3139
Joined: 25/09/2008 13:43

#2 Re: DC Universe

Post by brazzo19 »

Eh taman sam trazio temu za DC ... :D Nakon sto pregledam sav Marvel imam zelju da pregledam i sve filmove iz DC pa ima li neko ko gleda i ovu fransizu da mi napise neki storyline za DC filmove da pregedam sve sto su izasli do sada da gledam tako kako prica ide ko sto gledam za Marvel sto su mi postavili listu filmova .... sto se tice dc pogledao sam batmana vs superman suicide squard i samog supermana i to je to :D
wolfie
Posts: 891
Joined: 19/10/2010 21:21

#3 Re: DC Universe

Post by wolfie »

brazzo19 wrote:Eh taman sam trazio temu za DC ... :D Nakon sto pregledam sav Marvel imam zelju da pregledam i sve filmove iz DC pa ima li neko ko gleda i ovu fransizu da mi napise neki storyline za DC filmove da pregedam sve sto su izasli do sada da gledam tako kako prica ide ko sto gledam za Marvel sto su mi postavili listu filmova .... sto se tice dc pogledao sam batmana vs superman suicide squard i samog supermana i to je to :D
Sve si haman i pregledao, Justice League je da ti se zivot smuci, Wonder Woman i Aquaman su ok.
brazzo19
Posts: 3139
Joined: 25/09/2008 13:43

#4 Re: DC Universe

Post by brazzo19 »

wolfie wrote:
brazzo19 wrote:Eh taman sam trazio temu za DC ... :D Nakon sto pregledam sav Marvel imam zelju da pregledam i sve filmove iz DC pa ima li neko ko gleda i ovu fransizu da mi napise neki storyline za DC filmove da pregedam sve sto su izasli do sada da gledam tako kako prica ide ko sto gledam za Marvel sto su mi postavili listu filmova .... sto se tice dc pogledao sam batmana vs superman suicide squard i samog supermana i to je to :D
Sve si haman i pregledao, Justice League je da ti se zivot smuci, Wonder Woman i Aquaman su ok.
Aha znaci oni nemaju nesto puno filmova ko Marvel ... poceo ovaj Marvel gledat nikad zavrsit ... 22 filma snimili :D
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#5 Re: DC Universe

Post by todd_smith »

brazzo19 wrote:
wolfie wrote:
brazzo19 wrote:Eh taman sam trazio temu za DC ... :D Nakon sto pregledam sav Marvel imam zelju da pregledam i sve filmove iz DC pa ima li neko ko gleda i ovu fransizu da mi napise neki storyline za DC filmove da pregedam sve sto su izasli do sada da gledam tako kako prica ide ko sto gledam za Marvel sto su mi postavili listu filmova .... sto se tice dc pogledao sam batmana vs superman suicide squard i samog supermana i to je to :D
Sve si haman i pregledao, Justice League je da ti se zivot smuci, Wonder Woman i Aquaman su ok.
Aha znaci oni nemaju nesto puno filmova ko Marvel ... poceo ovaj Marvel gledat nikad zavrsit ... 22 filma snimili :D
pa imas dosta filmova iz DCa, ali kao jedan univerzum ili kontinuitet imaju:

Man of Steele
Batman vs Superman
Suicide Squad
WonderWoman
Justice League
Aquaman

i sada najnoviji Shazam

WonderWoman 2 tj 1984 je vec u produkciji, kao i Birds of Pray i Suicide Squad 2

Suskalo se da ce biti i Flash film, mada sumnjam da ce tu sta biti
brazzo19
Posts: 3139
Joined: 25/09/2008 13:43

#6 Re: DC Universe

Post by brazzo19 »

Ma ja na to mislim "novije" svi smo gledali stare batmane sa bale.om (neprevazidjeni ikad!!) i stare supermane i ostalo nego mislim sada na ovo novije produkcije poput marvela ...
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#7 Re: DC Universe

Post by bunk »

Nolanova trilogija je za mene nesto najbolje sto je do sad uradjeno sa nekim od stripovskih karaktera.
Mada sam Marvel u dusi :D
User avatar
Qler
Posts: 23490
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#8 Re: DC Universe

Post by Qler »

Ovaj novi Joker ce meni se cini biti brutalan :)
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#9 Re: DC Universe

Post by todd_smith »

Qler wrote:Ovaj novi Joker ce meni se cini biti brutalan :)
Bice zanimljiv jer mislim da je prvi put da ce biti Prequel za nekog zlikovca. Nece biti Harley, nece biti Batmana i slicno.

Cisti origin story.
brazzo19
Posts: 3139
Joined: 25/09/2008 13:43

#10 Re: DC Universe

Post by brazzo19 »

Dobar cak je i ovaj glumac "ubio se" za jockera onako samom pojavom i facom uvijek mi je bio nekakav strasan ali opet iskreno niko nikad nece moci odglumiti Jocerka ko rahmetli Heath Ledger :)
User avatar
Dope_Man
Posts: 7753
Joined: 03/06/2016 16:31

#11 Re: DC Universe

Post by Dope_Man »

Mislim da je najveci problem sto je on umro tako blizu filma, a mrtvi se uvijek uzdizu malo vise nego sto su zasluzili. Odradio je on Jokera odlicno, nema tu sumnje, ali moguce ga je odraditi jednako dobro.. pa vjerovatno i bolje. Samo se treba pogoditi odgovarajuci scenarij, reziser i glumac i to je to. Ovaj novi Joker film izgleda solidno.

A na temu DC-a opcenito... bezveze. Koprcaju se da naprave nazor DCU kao sto je MCU, ali jasno je vec odavno da od toga nista nema. Jednostavno nemaju kontinuitet u samim filmovima, nema osjecaja da je sve to povezano, a i sami filmovi se nekako pokusavaju praviti previse ozbiljni. Ljepota Marvela uglavnom dolazi iz tog komicnog dijela. Npr. Thor je u solo filmovima bio relativno lose prihvacen do Ragnaroka koji je bio cista komedija.

DC ima jako zanimljive animirane serijale, recimo Lego DC filmovi su prezabavni iako su ciljani za djecu, ali su vrh za gledati. Da su ''pravi'' filmovi desetinu zabavni kao Lego verzije bilo bi bolje. Stoga, moja preporuka za DC - gledati animirane i posebno LEGO filmove. Daleko bolji od svih igranih filmova.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72443
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#12 Re: DC Universe

Post by Velkoski »

User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#13 Re: DC Universe

Post by KB9 »

brazzo19 wrote:Dobar cak je i ovaj glumac "ubio se" za jockera onako samom pojavom i facom uvijek mi je bio nekakav strasan ali opet iskreno niko nikad nece moci odglumiti Jocerka ko rahmetli Heath Ledger :)
bice bolji od ledgera
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21481
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#14 Re: DC Universe

Post by MarlboroGold »

Smeće koje ću sigurno preskočiti. Tačno se odmah vidi za koje ljude je taj film pravljen.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#15 Re: DC Universe

Post by bunk »

Serija Watchmen je masterpiece.
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#16 Re: DC Universe

Post by KB9 »

dok je istoimeni film najbolji superhero film svih vremena
DonieBrasco
Posts: 15046
Joined: 31/08/2016 16:09

#17 Re: DC Universe

Post by DonieBrasco »

Imam jedno pitanje vezano novi film Joker(2019), u filmu njegovo pravo ime je Arthur Fleck, pa me zanima da li se kroz neke prijasnje filmove, serije, romane, sta god spominje ovo ime kao njegovo pravo gdje se on pojavljuje ?

Ovaj film je izgleda pocetak nove franšize (kako se vec kaze) vezano za Batman filmove, ne znam kako bi mogao izgledati nastavak jer ima tako puno toga da se isprica.

Kad se sjetim kao djete uvjek su mi bili zanimljii negativci, ne bi bilo lose vidjeti neki film na temu nekog drugo. :-D

https://www.imdb.com/title/tt0096895/?ref_=tt_ch - Joker

https://www.imdb.com/title/tt0103776/ - Penguin, Catwoman

https://www.imdb.com/title/tt0112462/ - Riddle, Two Face

https://www.imdb.com/title/tt0118688/?ref_=tt_ch - Mr. Frezze, Poison Ivy

U ovom filmu iz 1997. se pojavalju Bane, koji je kasnije glavni negativac u filmu iz 2012 ali u drugacijem obliku.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21481
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#18 Re: DC Universe

Post by MarlboroGold »

Jack Napier.

https://dc.fandom.com/wiki/Jack_Napier

Eh sad to se opet može smatrati samo nekim alias-om... Arthur je samo u ovom zadnjem filmu o Jokeru.
Vidjećemo hoće li to ostati tako i u budućnosti.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#19 Re: DC Universe

Post by bunk »

User avatar
ferratilis
Posts: 7178
Joined: 25/11/2013 16:48

#20 Re: DC Universe

Post by ferratilis »

Dobro izgleda. Pattison je dobar glumac, u Lighthouse je to pokazao. Jedva cekam :thumbup:
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72443
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#21 Re: DC Universe

Post by Velkoski »

Svega su najavili :sretan:
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#22 Re: DC Universe

Post by dale cooper »

Izgleda kao mračni detektivski noir što je cool. :thumbup: Ne znam što su se svi digli kada su Pattinsonu dali ulogu, lik je jedan od boljih
glumaca ove mlađe generacije.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72443
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#23 Re: DC Universe

Post by Velkoski »

Predrasude zbog Twilighta :mrgreen:
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#24 Re: DC Universe

Post by dale cooper »

Velkoski wrote: 24/08/2020 21:18 Predrasude zbog Twilighta :mrgreen:
Ma ja sam mu to davno halalio. :D Mislim, zaslužio je lik sa svime onime što je radio kasnije.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#25 Re: DC Universe

Post by 90minut »

To je i poenta nije niko od debila gledao šta je došlo poslije.
Post Reply