DAZN, Netflix, Spotify, YouTube Premium, itd. u BIH

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

dzenanalic22
Posts: 833
Joined: 28/08/2017 16:30

#676 Re: DAZN, Netflix, Spotify, YouTube Premium, itd. u BIH

Post by dzenanalic22 »

n+1 wrote: 03/02/2024 21:41
dzenanalic22 wrote: 03/02/2024 21:36
n+1 wrote: 23/01/2024 14:53 Ima li se gdje uzeti jeftino ChatGPT+ account? S obzirom da nema regionalnih razlika u cijeni, referiram se na accounte nabavljene drugim sredstvima. :D
Ne znam koliko košta kod nas. U EU je 20-ak eura, u Turskoj 15e, a u Indiji 4e.
Zvanična cijena je $20 u cijelom svijetu.
Turska (screenshot iz aplikacije, region Apple naloga mi je Turska) - 15 eura (16$)
Image

Indija - ChatGPT 4 Plus - 4 eura
Image
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#677 Re: DAZN, Netflix, Spotify, YouTube Premium, itd. u BIH

Post by n+1 »

Koja je aplikacija u pitanju, jer zvanična nije?
dzenanalic22
Posts: 833
Joined: 28/08/2017 16:30

#678 Re: DAZN, Netflix, Spotify, YouTube Premium, itd. u BIH

Post by dzenanalic22 »

n+1 wrote: 03/02/2024 21:51 Koja je aplikacija u pitanju, jer zvanična nije?
Image
Image
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#679 Re: DAZN, Netflix, Spotify, YouTube Premium, itd. u BIH

Post by n+1 »

dzenanalic22 wrote: 03/02/2024 21:53
n+1 wrote: 03/02/2024 21:51 Koja je aplikacija u pitanju, jer zvanična nije?
Image
Zvanična OpenAI ChatGPT nema pakete: postoji besplatna verzija i plaćeni GPT+, kao što to pokazuje tvoj prvi screenshot.

Drugi screenshot nije zvanična aplikacija nego je UI koji se kači na OpenAI API i povlači s njega odgovore na promptove, s obzirom da API diferencira između različitih GPT4 modela, dok zvanična aplikacija ne. A ti nezvanični kanali me ne zanimaju, jer osim teksta ne sadrže druge funkcionalnosti koje zvanična nudi.

Promijenio sam svoj Play account na Tursku da provjerim da li je zaista jeftinija pretplata kako to sugerira tvoj prvi screenshot. Kao što vidiš ispod, pretplata je 650 TRY, što je cca 21 USD. Dakle, skuplja je. Vjerovatno si pokupio screenshot negdje na internetu prije nego je turska inflacija dodatno pojela valutu, i kada je 500 TRY zaista bilo cca 20 USD.

Image
dzenanalic22
Posts: 833
Joined: 28/08/2017 16:30

#680 Re: DAZN, Netflix, Spotify, YouTube Premium, itd. u BIH

Post by dzenanalic22 »

n+1 wrote: 03/02/2024 22:07
dzenanalic22 wrote: 03/02/2024 21:53
n+1 wrote: 03/02/2024 21:51 Koja je aplikacija u pitanju, jer zvanična nije?
Image
Zvanična OpenAI ChatGPT nema pakete: postoji besplatna verzija i plaćeni GPT+, kao što to pokazuje tvoj prvi screenshot.

Drugi screenshot nije zvanična aplikacija nego je UI koji se kači na OpenAI API i povlači s njega odgovore na promptove, s obzirom da API diferencira između različitih GPT4 modela, dok zvanična aplikacija ne. A ti nezvanični kanali me ne zanimaju, jer osim teksta ne sadrže druge funkcionalnosti koje zvanična nudi.

Promijenio sam svoj Play account na Tursku da provjerim da li je zaista jeftinija pretplata kako to sugerira tvoj prvi screenshot. Kao što vidiš ispod, pretplata je 650 TRY, što je cca 21 USD. Dakle, skuplja je. Vjerovatno si pokupio screenshot negdje na internetu prije nego je turska inflacija dodatno pojela valutu, i kada je 500 TRY zaista bilo cca 20 USD.

Image
Screenshot je moj. Zašto bi to pokupio na netu, postoji reverse image search.
Cijena je kod mene 499.99 TL (Apple App Store).
User avatar
BaDa
Posts: 2342
Joined: 20/04/2009 23:42
Location: Sarajevo

#681 Re: DAZN, Netflix, Spotify, YouTube Premium, itd. u BIH

Post by BaDa »

Nisam uspio produziti pretplatu preko turske (istekla godina) izbacuje mi gresku da kartica nije iz turske... jel ima neka fora nova za tursku? I koja je zemlja poslije turske najjeftinija?
dzenanalic22
Posts: 833
Joined: 28/08/2017 16:30

#682 Re: DAZN, Netflix, Spotify, YouTube Premium, itd. u BIH

Post by dzenanalic22 »

BaDa wrote: 08/02/2024 15:39 Nisam uspio produziti pretplatu preko turske (istekla godina) izbacuje mi gresku da kartica nije iz turske... jel ima neka fora nova za tursku? I koja je zemlja poslije turske najjeftinija?
Nema. Oni koji su uzeli mjesečno pretplatu, njima se i dalje normalno naplaćuje svaki mjesec. Oni koji su uzeli godišnju pretplatu, nakon isteka ne mogu više produzavati nikako bez turske kartice.
Jedino ako imaš neki Apple uređaj, možeš onda tako uzeti ponovno tursku pretplatu.

Ili probati Pakistan, Ukrajinu.
Argentina i Indija ne rade više (za nove pretplatnike).
User avatar
BaDa
Posts: 2342
Joined: 20/04/2009 23:42
Location: Sarajevo

#683 Re: DAZN, Netflix, Spotify, YouTube Premium, itd. u BIH

Post by BaDa »

dzenanalic22 wrote: 08/02/2024 16:38
BaDa wrote: 08/02/2024 15:39 Nisam uspio produziti pretplatu preko turske (istekla godina) izbacuje mi gresku da kartica nije iz turske... jel ima neka fora nova za tursku? I koja je zemlja poslije turske najjeftinija?
Nema. Oni koji su uzeli mjesečno pretplatu, njima se i dalje normalno naplaćuje svaki mjesec. Oni koji su uzeli godišnju pretplatu, nakon isteka ne mogu više produzavati nikako bez turske kartice.
Jedino ako imaš neki Apple uređaj, možeš onda tako uzeti ponovno tursku pretplatu.

Ili probati Pakistan, Ukrajinu.
Argentina i Indija ne rade više (za nove pretplatnike).
imam od zene iphone :D na koji princip preko iphona mogu produziti preko turaka? sad bih stavio mjesecno placanje i cao :D kolika je pretplata preko pakistana?
dzenanalic22
Posts: 833
Joined: 28/08/2017 16:30

#684 Re: DAZN, Netflix, Spotify, YouTube Premium, itd. u BIH

Post by dzenanalic22 »

BaDa wrote: 08/02/2024 16:51
dzenanalic22 wrote: 08/02/2024 16:38
BaDa wrote: 08/02/2024 15:39 Nisam uspio produziti pretplatu preko turske (istekla godina) izbacuje mi gresku da kartica nije iz turske... jel ima neka fora nova za tursku? I koja je zemlja poslije turske najjeftinija?
Nema. Oni koji su uzeli mjesečno pretplatu, njima se i dalje normalno naplaćuje svaki mjesec. Oni koji su uzeli godišnju pretplatu, nakon isteka ne mogu više produzavati nikako bez turske kartice.
Jedino ako imaš neki Apple uređaj, možeš onda tako uzeti ponovno tursku pretplatu.

Ili probati Pakistan, Ukrajinu.
Argentina i Indija ne rade više (za nove pretplatnike).
imam od zene iphone :D na koji princip preko iphona mogu produziti preko turaka? sad bih stavio mjesecno placanje i cao :D kolika je pretplata preko pakistana?
Pakistan je 1.60€, pokušaj.

Što se tiče iPhonea, treba napraviti novi turski Apple ID ili promijeniti regiju postojećem na TR, kupiti Apple gift cards i aktivirati pretplatu na YT app. Onda se može izlogirati iz tog Apple ID-ja u ulogirati u svoj postojeci, a sa tog novog će se i dalje mjesečno skidati pretplata za YT.

PROCES:

Potrebno je promijeniti regiju vašeg Apple ID-ja na Tursku, što je sasvim jednostavno.

1. Otvoriti App Store
2. Klik na profil u gornjem desnom kutu -> klik na ime -> klik na "Region" -> odabrati Turkiye
Payment method odabrati "None"
3. Napisati vašu adresu, ali za grad staviti Istanbul, poštanski broj 34020, broj telefona može domaći bez pozivnog broja
4. Kupiti iTunes TR Gift Card na stranici Turgame (imate od 25 TL/0.85 eura pa nadalje, ovisi koliko vam je potrebno)
5. Otvoriti App Store, klinuti profil i "Redeem Gift Card", unesete kod koji ste dobili i to je to.

(To je proces za promjenu regije, ali kao što rekoh, možeš napraviti novi Apple nalog samo za svrhu pretplate)
User avatar
BaDa
Posts: 2342
Joined: 20/04/2009 23:42
Location: Sarajevo

#685 Re: DAZN, Netflix, Spotify, YouTube Premium, itd. u BIH

Post by BaDa »

@dzenanalic22

Hvala ti ali na kraju sam uzeo preko ukraine... nisam mogao.naci dobar vpn za pakistan! Preko ukraine ako nekog zanima 4.8km mjesecno youtube premium
dzenanalic22
Posts: 833
Joined: 28/08/2017 16:30

#686 Re: DAZN, Netflix, Spotify, YouTube Premium, itd. u BIH

Post by dzenanalic22 »

BaDa wrote: 09/02/2024 18:22 @dzenanalic22

Hvala ti ali na kraju sam uzeo preko ukraine... nisam mogao.naci dobar vpn za pakistan! Preko ukraine ako nekog zanima 4.8km mjesecno youtube premium
Nema na čemu :)

Da, Ukrajina je jedna od rijetkih država koja još uvijek prolazi za nove pretplatnike.
User avatar
BaDa
Posts: 2342
Joined: 20/04/2009 23:42
Location: Sarajevo

#687 Re: DAZN, Netflix, Spotify, YouTube Premium, itd. u BIH

Post by BaDa »

dzenanalic22 wrote: 09/02/2024 18:38
BaDa wrote: 09/02/2024 18:22 @dzenanalic22

Hvala ti ali na kraju sam uzeo preko ukraine... nisam mogao.naci dobar vpn za pakistan! Preko ukraine ako nekog zanima 4.8km mjesecno youtube premium
Nema na čemu :)

Da, Ukrajina je jedna od rijetkih država koja još uvijek prolazi za nove pretplatnike.
Mah ja samo dodao ukrainsku adresu na postojici mail izbriso tursku i iz prve proslo 😁
muki_muky
Posts: 414
Joined: 13/01/2022 18:07

#688 Re: DAZN, Netflix, Spotify, YouTube Premium, itd. u BIH

Post by muki_muky »

Ukraina vise ne radi za YouTube Premium, ali radi Pakistan (3.15 KM/mj). Upravo sad pazario. Urban VPN ekstenzija, UCB mastercard.
Image
User avatar
HardCore
Posts: 2379
Joined: 17/05/2011 21:46

#689 Re: DAZN, Netflix, Spotify, YouTube Premium, itd. u BIH

Post by HardCore »

muki_muky wrote: 10/02/2024 13:40 Ukraina vise ne radi za YouTube Premium, ali radi Pakistan (3.15 KM/mj). Upravo sad pazario. Urban VPN ekstenzija, UCB mastercard.
Jesil pravio novi acc, ili si dodao na postojeći placanje iz pakistana?
muki_muky
Posts: 414
Joined: 13/01/2022 18:07

#690 Re: DAZN, Netflix, Spotify, YouTube Premium, itd. u BIH

Post by muki_muky »

HardCore wrote: 10/02/2024 13:44
muki_muky wrote: 10/02/2024 13:40 Ukraina vise ne radi za YouTube Premium, ali radi Pakistan (3.15 KM/mj). Upravo sad pazario. Urban VPN ekstenzija, UCB mastercard.
Jesil pravio novi acc, ili si dodao na postojeći placanje iz pakistana?
Stari acc, na kojem je bio premium trial na bosanskom regionu.
User avatar
BaDa
Posts: 2342
Joined: 20/04/2009 23:42
Location: Sarajevo

#691 Re: DAZN, Netflix, Spotify, YouTube Premium, itd. u BIH

Post by BaDa »

Kako ne radi ja prije 2 dana uzeo preko ukraine!? Probao sa urban vpn pakistan ali nikako nije htjelo da konektuje na pakistan uvijek cijene u dolarima pokazivalo
User avatar
HardCore
Posts: 2379
Joined: 17/05/2011 21:46

#692 Re: DAZN, Netflix, Spotify, YouTube Premium, itd. u BIH

Post by HardCore »

Zna li neko mogu li se ovi carvertical izvještaji nabaviti preko drugi država po nižoj cijeni, ili su svugdje iste cijene?
muki_muky
Posts: 414
Joined: 13/01/2022 18:07

#693 Re: DAZN, Netflix, Spotify, YouTube Premium, itd. u BIH

Post by muki_muky »

BaDa wrote: 10/02/2024 15:57 Kako ne radi ja prije 2 dana uzeo preko ukraine!? Probao sa urban vpn pakistan ali nikako nije htjelo da konektuje na pakistan uvijek cijene u dolarima pokazivalo
Probao sam sa 7 VPNova, 3 uredjaja i 2 kartice i uvijek mi je na Ukraini odbilo placanje. (Prije mjesec dana, a i jutros). YouTube (Google) account mi je star skoro 8 godina.

Ako ti pokazuje cijene u dolarima onda te je VPN vjerovatno “odveo” negdje drugo od Pakistana, desavalo mi se kad sam kupovao Netflix i izabrao Tursku, da me odvede na drugu domenu. I kad ukucam My IP bude Danska/Svedska/Svicarska.

Nema veze, svakako je Pakistan jeftiniji :D

Zanima me samo rade li ove drzave gdje je jos jeftiniji (recimo Argentina, itd …).
dzenanalic22
Posts: 833
Joined: 28/08/2017 16:30

#694 Re: DAZN, Netflix, Spotify, YouTube Premium, itd. u BIH

Post by dzenanalic22 »

muki_muky wrote: 10/02/2024 18:38
BaDa wrote: 10/02/2024 15:57 Kako ne radi ja prije 2 dana uzeo preko ukraine!? Probao sa urban vpn pakistan ali nikako nije htjelo da konektuje na pakistan uvijek cijene u dolarima pokazivalo
Zanima me samo rade li ove drzave gdje je jos jeftiniji (recimo Argentina, itd …).
Ne radi. Treba lokalna kartica za Argentinu i Tursku (za nove pretplatnike preko tih država, postojeći koriste i dalje normalno). Mada, Turska je svakako malo skuplja od Pakistana.
User avatar
BaDa
Posts: 2342
Joined: 20/04/2009 23:42
Location: Sarajevo

#695 Re: DAZN, Netflix, Spotify, YouTube Premium, itd. u BIH

Post by BaDa »

muki_muky wrote: 10/02/2024 18:38
BaDa wrote: 10/02/2024 15:57 Kako ne radi ja prije 2 dana uzeo preko ukraine!? Probao sa urban vpn pakistan ali nikako nije htjelo da konektuje na pakistan uvijek cijene u dolarima pokazivalo
Probao sam sa 7 VPNova, 3 uredjaja i 2 kartice i uvijek mi je na Ukraini odbilo placanje. (Prije mjesec dana, a i jutros). YouTube (Google) account mi je star skoro 8 godina.

Ako ti pokazuje cijene u dolarima onda te je VPN vjerovatno “odveo” negdje drugo od Pakistana, desavalo mi se kad sam kupovao Netflix i izabrao Tursku, da me odvede na drugu domenu. I kad ukucam My IP bude Danska/Svedska/Svicarska.

Nema veze, svakako je Pakistan jeftiniji :D

Zanima me samo rade li ove drzave gdje je jos jeftiniji (recimo Argentina, itd …).
ja sam kao sto sam pisao ima tursku godisnju pretplatu i sad htio obnoviti ali nije moglo izbaci da trazi lokalnu karticu... ukraina preko urban vpn odmah prosla iz prve :D samo sam izbrisao profil na google accountu za tursku dodao ukrainu (adresa i sl...) i odmah proslo
Vezirbh
Posts: 223
Joined: 17/07/2013 20:58

#696 Re: DAZN, Netflix, Spotify, YouTube Premium, itd. u BIH

Post by Vezirbh »

dzenanalic22 wrote: 08/02/2024 17:34
BaDa wrote: 08/02/2024 16:51
dzenanalic22 wrote: 08/02/2024 16:38

Nema. Oni koji su uzeli mjesečno pretplatu, njima se i dalje normalno naplaćuje svaki mjesec. Oni koji su uzeli godišnju pretplatu, nakon isteka ne mogu više produzavati nikako bez turske kartice.
Jedino ako imaš neki Apple uređaj, možeš onda tako uzeti ponovno tursku pretplatu.

Ili probati Pakistan, Ukrajinu.
Argentina i Indija ne rade više (za nove pretplatnike).
imam od zene iphone :D na koji princip preko iphona mogu produziti preko turaka? sad bih stavio mjesecno placanje i cao :D kolika je pretplata preko pakistana?
Pakistan je 1.60€, pokušaj.

Što se tiče iPhonea, treba napraviti novi turski Apple ID ili promijeniti regiju postojećem na TR, kupiti Apple gift cards i aktivirati pretplatu na YT app. Onda se može izlogirati iz tog Apple ID-ja u ulogirati u svoj postojeci, a sa tog novog će se i dalje mjesečno skidati pretplata za YT.

PROCES:

Potrebno je promijeniti regiju vašeg Apple ID-ja na Tursku, što je sasvim jednostavno.

1. Otvoriti App Store
2. Klik na profil u gornjem desnom kutu -> klik na ime -> klik na "Region" -> odabrati Turkiye
Payment method odabrati "None"
3. Napisati vašu adresu, ali za grad staviti Istanbul, poštanski broj 34020, broj telefona može domaći bez pozivnog broja
4. Kupiti iTunes TR Gift Card na stranici Turgame (imate od 25 TL/0.85 eura pa nadalje, ovisi koliko vam je potrebno)
5. Otvoriti App Store, klinuti profil i "Redeem Gift Card", unesete kod koji ste dobili i to je to.

(To je proces za promjenu regije, ali kao što rekoh, možeš napraviti novi Apple nalog samo za svrhu pretplate)
Probao sam ovo s novim apple id, javlja mi u youtube app da apple nije omogucio kupovinu premium u mojoj regiji. App store je na turskoj
dzenanalic22
Posts: 833
Joined: 28/08/2017 16:30

#697 Re: DAZN, Netflix, Spotify, YouTube Premium, itd. u BIH

Post by dzenanalic22 »

Vezirbh wrote: 11/02/2024 12:18
dzenanalic22 wrote: 08/02/2024 17:34
BaDa wrote: 08/02/2024 16:51

imam od zene iphone :D na koji princip preko iphona mogu produziti preko turaka? sad bih stavio mjesecno placanje i cao :D kolika je pretplata preko pakistana?
Pakistan je 1.60€, pokušaj.

Što se tiče iPhonea, treba napraviti novi turski Apple ID ili promijeniti regiju postojećem na TR, kupiti Apple gift cards i aktivirati pretplatu na YT app. Onda se može izlogirati iz tog Apple ID-ja u ulogirati u svoj postojeci, a sa tog novog će se i dalje mjesečno skidati pretplata za YT.

PROCES:

Potrebno je promijeniti regiju vašeg Apple ID-ja na Tursku, što je sasvim jednostavno.

1. Otvoriti App Store
2. Klik na profil u gornjem desnom kutu -> klik na ime -> klik na "Region" -> odabrati Turkiye
Payment method odabrati "None"
3. Napisati vašu adresu, ali za grad staviti Istanbul, poštanski broj 34020, broj telefona može domaći bez pozivnog broja
4. Kupiti iTunes TR Gift Card na stranici Turgame (imate od 25 TL/0.85 eura pa nadalje, ovisi koliko vam je potrebno)
5. Otvoriti App Store, klinuti profil i "Redeem Gift Card", unesete kod koji ste dobili i to je to.

(To je proces za promjenu regije, ali kao što rekoh, možeš napraviti novi Apple nalog samo za svrhu pretplate)
Probao sam ovo s novim apple id, javlja mi u youtube app da apple nije omogucio kupovinu premium u mojoj regiji. App store je na turskoj
Trebaš se spojiti na VPN samo prilikom kupovine pretplate, čim se pretplatis ne treba ti vise VPN.
Predlažem Windscribe, besplatan je. Uključiš, uđeš u YT app, pretplatis se i to je to.
Zorge
Posts: 341
Joined: 27/01/2018 13:15

#698 Re: DAZN, Netflix, Spotify, YouTube Premium, itd. u BIH

Post by Zorge »

YouTube premium prolazi preko Argentine ali mora mastercard
Ne može Visa
dzenanalic22
Posts: 833
Joined: 28/08/2017 16:30

#699 Re: DAZN, Netflix, Spotify, YouTube Premium, itd. u BIH

Post by dzenanalic22 »

Zorge wrote: 11/02/2024 12:34 YouTube premium prolazi preko Argentine ali mora mastercard
Ne može Visa
To za Visu je stara vijest. Prvo su ukinuli plaćanje Visom, a od prije par mjeseci ne primaju strane kartice uopće (Ni MC ni Visu).
Postojeći korisnici mogu nastaviti koristiti dok im kartica ne istekne. Novi nikako.

Image
User avatar
shape of despair
Posts: 3114
Joined: 09/04/2008 18:41

#700 Re: DAZN, Netflix, Spotify, YouTube Premium, itd. u BIH

Post by shape of despair »

Preporuka alternative Netflixa,sa titlovima,glasovnom sinhronizacijom djecijih sadrzaja i sl. Hvala
Post Reply