David Icke ALL ABOUT

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
F&N
Location: od Ciglana do Podhrastova, od Breke do Mejtasa including Jezero...
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

David Icke ALL ABOUT

Post by F&N » 14/01/2012 00:20

Ne znam da li ima tema o ovom gospodinu, nisam se mogao odluciti jel ovo politika ili ekonomija ali evo ipak u politiku stavih ovu temu.

Ljudi maloprije pregledah interviu sa Dejvidom.
Covjek govori o Tajnom drustvu ili ti ga masonima, objasnjava kako su nastale i rezirane ekonomske krize itd... itd...
O tome kako familije Rothschild, Soros i josh neke uz pomoc svojih organizacija konrtoliraju cijeli svijet, i kreiraju desavanja, o izreziranosti protesta u Eguptu, Libiji, ovih na Wall street-u itd itd...
O dolasku treceg svjetskog rata itd... itd...

http://www.youtube.com/watch?v=S2enzfbdc9E

Mislim da je ocigledno o cemu se ovdje radi...

Sad imamo Arrivals, Phase 3 serijali kao i, David Icke, Imran Hosein, koji govore o ovim stvarima, nije li to malo previshe koincidencije u sivm ovim podatcima koji se poklapaju i u svim ovim ljudima koji govore o ovom eo David je katolik pretpostavljam Imran musliman, a govore o istom, mozda sa malo drugacijih aspekata, ali sustina je ista.

Kako tvrdi Icke Treci svjetski rat nam se blizi...

Opletite...

Alfons Kauders

Re: David Icke ALL ABOUT

Post by Alfons Kauders » 14/01/2012 00:33

Nisam uzeo kaubojke od pocekta devetesetih, pa kontam imas li mozda kakvih od ovih njegovih reptila, tj. gustera?

vaca

Post by vaca » 14/01/2012 01:05

Stvarno misliš da je ovaj forum pravo mjesto za rasprave na ovu temu??

Good luck with that... :D

ps. odakle ti da je David katolik??????

Hodidid

Post by Hodidid » 14/01/2012 14:03

Dobro, kazu on koju i pametnu. Ne moze se reci da covjek nije nacitan i elokventan. Teze koje je sinoc iznio o uzrocima recesije 2008 i posljedicama koje su proizasle iz recesije pogotovo po pitanju uredjenja drustava i drzava kroz tehnokratski menadzment, piju vode.

Nije otkrio toplu vodu, ali napravio je par interesantnih poveznica i paralela.

udrch

Post by udrch » 14/01/2012 15:19

Oko Soroša i sličnih finansijskih ublehaša zaista nije daleko od istine..ove agencije za kreditni rejting i pizde materine moraju imati neki smisao finansiranja od ovih ljudi..ali brate oko nekih stvari pretjeruje..

igorailwayman

Post by igorailwayman » 14/01/2012 15:38

vaca wrote:Stvarno misliš da je ovaj forum pravo mjesto za rasprave na ovu temu??

Good luck with that... :D

ps. odakle ti da je David katolik??????
Slažem se s ovim citiranim. Ja se osobno već duži niz godina bavim izučavanjem Novog svjetskog poretka, masonstva, tajnih društva, vijeća za međunarodne odnosi i dr. što ide uz geopolitiku.

Ovaj forum nije mjesto da se o tome raspravlja jer je forum pun ljudi koji nisu objektivni i koji jedva čekaju da sve što se napiše negativno komentiraju i ismijavaju jer im je to jedina zanimacija i neće niti žele proširiti svoje vidike.

Ljudi kod nas slabo čitaju bilo kakvu literaturu a de ne pričam o istraživanju i čitanju geopolitike i shvaćanja kako politika i svijet funkcioniraj. Oni se vode time da u to netreba dirati da je to "Božija" stvar. Najlakše se predata i misliti da je to sve glupost (to oko New Word Order i sl.) i zivjeti zivot nedostojan čovjeka koji teži postati pametniji i intelektualniji.
Da ne reklamiram ali proguglaj i naići ćeš na mnoge druge bolje i objektivnije forume kako domaće tako is trane koji se bave ovim temamam i pridruži se.

Ja sam pročitao 5 knjiga od Davida ICkea i imam visoko mišljenje o njemu. podržavam to što radi i zahvaljujem mu što je te teme proširio i na nas kojih to zanima a nismo imali gdje pročitati. On je mnogu uradio na "osvjetljavanju" tajnih društava i novog svjetskog poretka. Ima i svoju internet stranicu pa ako te zanima pročačkaj:

http://www.davidicke.com/

Dakle sve podržavam i zahvaljujem mu na tome što je uradio da se ta velika istina donekle obestini ali ja osobno smatram da je u zadnje vrijeme David ICke malo skrenuo sa svog početnog puta (milsim samo malo a ne skroz) i počeo vezivati tajna društva i novi svjetski poredak za svakojake stvari u čemu se možda i nebi slozio. Počeo je sve živo na svijetu vezivati s time iako je 90% svega na svijetu povezano s geopolitikom ali nije 100% po mom mišljenu, a on to u zadnje vrijeme upravo govori.

Toliko!

igorailwayman

Post by igorailwayman » 14/01/2012 15:41

Zaboravio sam dodati, svi oni koji se žele baviti izučavanjem geopolitike, New Word Order, tajnih društvama i dr. neka za početak pročitaju ove 3 knjige koje su po meni najbolje i najvrednije:

1. William Engdahl - Stoljeće rata
2. William Engdahl - Stoljeće rata 2
3. daniel Estulin - Istinita priča o družbi Bildeberg

udrch

Post by udrch » 14/01/2012 16:51

Pa većina nas i misli da je prvotni njegov fokus zaista vrlo blizu istini...gdje su pare tu su i veliki i tajni interesi..kao što i sam kažeš u posljednje vrijeme sve svodi na isto..kad priča o bankarima i finansijskom kolapsu i zavjerama toliko je informacija koje iznosi da je to impresivno, ali onda ode na politiku i zabrlja..

Acheron

Post by Acheron » 15/01/2012 01:31

Uspjesan troll.

F&N

Post by F&N » 15/01/2012 22:41

udrch wrote:Pa većina nas i misli da je prvotni njegov fokus zaista vrlo blizu istini...gdje su pare tu su i veliki i tajni interesi..kao što i sam kažeš u posljednje vrijeme sve svodi na isto..kad priča o bankarima i finansijskom kolapsu i zavjerama toliko je informacija koje iznosi da je to impresivno, ali onda ode na politiku i zabrlja..
pa banke i diktiraju politiku
citava svjetska politika je tu samo da bi osigurala podrsku i stvorila uslove da se ovi i dalje nastave bogatiti

mrtva kokoš

Post by mrtva kokoš » 15/01/2012 23:22

naraocito mi je bio zanimljiv treci dio, od otprilike 10 min. ove stvari nisam znao...

F&N

Post by F&N » 20/01/2012 18:23

veceras mislim u 23:00 u emisiji "Na rubu znanosti" nastavak zanimljivog razgovora sa gospodinom Icke-om

fidoremilienko

Post by fidoremilienko » 20/01/2012 18:28

Biće interesantno :D

David Icke :thumbup: :thumbup:

cyprus
Has thanked: 2 times
Been thanked: 12 times

Post by cyprus » 21/01/2012 00:56

Evo kaže da su ove nove sijalice haman opasne po život i da ustvari služe kao emiteri informacija nekom ''centru"... Šta nam je činit? Živit u mraku? :idea:

-LIBERO-
Čiča Gliša
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

Post by -LIBERO- » 21/01/2012 01:00

Po njemu je sve cista zavjera...tj. ogromni serijski skup zavjera,koje se presipajaju jedna u drugu i svijet zapravo postoji samo da bi se te zavjere dovele do savrsenstva. :roll: :D

Upravo takvim svojim stavom cak i one realne zavjere potiskuje u neke svere mitova i legendi ,i relativizira ih totalno.

bambina78

Post by bambina78 » 21/01/2012 01:04

Ja mu jedino vjerujem za one gustere :oops:

bambina78

Post by bambina78 » 21/01/2012 01:07

Ali moramo priznati da se radi o IZUZETNO hrabrom insanu. Naime, on je otkrio ogromnu svetsku zavjeru, urotu, ljude gustere, vladare svijeta, planeta i vremena, sve ih razotkriva u njihovim mracnim namjerama, a ne boji se za svoju sigurnost niti za sigurnost svoje porodice. Cak sta vise, zaradjuje iznoseci istinu o njima. :thumbup:

Sigurno mu je Chuck Norris obecao zastitu.

Sasvim_Obican

Post by Sasvim_Obican » 21/01/2012 01:09

I ja sam isto ovo gledao. Neke stvari zaista jesu interesantne, dok u nekim, vjerujem, pretjeruje.

F&N

Post by F&N » 21/01/2012 12:16

-LIBERO- wrote:Po njemu je sve cista zavjera...tj. ogromni serijski skup zavjera,koje se presipajaju jedna u drugu i svijet zapravo postoji samo da bi se te zavjere dovele do savrsenstva. :roll: :D

Upravo takvim svojim stavom cak i one realne zavjere potiskuje u neke svere mitova i legendi ,i relativizira ih totalno.
kao prvo, osvnovno je da kad hoces reci da neko prica neistine, kazes zapravo sta je istina, u suprotnom, tvoja tvrdnja da covjek prica nebuloze pada u vodu

drugo, vjrevoatno nemas dovoljan broj informacija kako iz ekonomskog tako i politickog svijeta da mozes njegovu pricu posmatrati sa malo vise informacija od ovog sto on prica

vecina bankara, ali ne salterskih radnika, vec ljudi koji rade na visim pozicijama ce ti potvrditi sve njegove navode...

veliki broj ljudi sve sto isti govori odbacuje i apsolutno ne zeli prihvatiti bez da su i kako treba saslushali ili pokusali provjetiti o cemu isti prica, zapravo ne zele ni da slusaju, jer se boje onoga sto ce cuti, da ono sto mislis da jeste zapravo i nije tako...

no kako i do sad, tako i od sad, neki ce vidjeti neki nece, neki ce pored more postavljenih dokaza reci, ma to nije tacno...

-LIBERO-
Čiča Gliša
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

Post by -LIBERO- » 22/01/2012 02:30

F&N wrote: tvoja tvrdnja da covjek prica nebuloze pada u vodu
Dobro ,izvinjavam se sto sam se usudio nebulozom nazvati ovakve stavove..

Najprovokativnija od svih Ickeovih teza, ujedno i najkontroverznija, pomno elaborirana kroz knjigu “Najveća tajna”, svakako je ona koja govori o zemaljskoj civilizaciji začetoj križanjem gmazolikih izvanzemaljaca s domorodačkim stanovnicima iz prapovijesti Zemlje. I ne samo to, Icke na osnovi višegodišnjih vlastitih izučavanja kulture, pisama, arheoloških ostataka, predaja, mitova i legendi, Biblije i kojekakvih tajnih spisa, ali i saznanja do kojih su došli drugi istraživači tzv. alternativne povijesti te niza svjedoka, drži kako se gmazolika vrsta (Annunaki) održala kroz tisuće godina sve do danas i da potomci tih bića zapravo vladaju Zemljom. Oni su, tvrdi dalje Icke, običnom čovjeku nevidljivi, djeluju iz tzv. niže četvrte dimenzije, ali se njihova nazočnost manifestira na svakom koraku, s tim da ih posebno daroviti pojednici (uključujući, naravno, i njega) mogu čak i vidjeti, u prolazu, ako ne baš jasan obris, lik, onda njihovu gmazoliku sjenu kako promiče ulicom.
Razotkrivanje pozadine smrti princeze Diane koja je, prema Ickeovim istraživanjima, ritualno ubijena po unaprijed pripremljenom planu žrtvovanja na starom svetom mjestu Babilonskog bratstva (Pariz, tunel Pont de L'Alma, 13. stup u koji je udario automobil), za što su, tvrdi, odgovorni Windsori - jedna je od najfrapantnijih analiza
Itd. itd.

A onda bez navijackog pogleda na sve to,razmisli zbog cega sam napisao ovu recenicu....

trafa

Post by trafa » 22/01/2012 02:39

-LIBERO- wrote:
Najprovokativnija od svih Ickeovih teza, ujedno i najkontroverznija, pomno elaborirana kroz knjigu “Najveća tajna”, svakako je ona koja govori o zemaljskoj civilizaciji začetoj križanjem gmazolikih izvanzemaljaca s domorodačkim stanovnicima iz prapovijesti Zemlje. I ne samo to, Icke na osnovi višegodišnjih vlastitih izučavanja kulture, pisama, arheoloških ostataka, predaja, mitova i legendi, Biblije i kojekakvih tajnih spisa, ali i saznanja do kojih su došli drugi istraživači tzv. alternativne povijesti te niza svjedoka, drži kako se gmazolika vrsta (Annunaki) održala kroz tisuće godina sve do danas i da potomci tih bića zapravo vladaju Zemljom. Oni su, tvrdi dalje Icke, običnom čovjeku nevidljivi, djeluju iz tzv. niže četvrte dimenzije, ali se njihova nazočnost manifestira na svakom koraku, s tim da ih posebno daroviti pojednici (uključujući, naravno, i njega) mogu čak i vidjeti, u prolazu, ako ne baš jasan obris, lik, onda njihovu gmazoliku sjenu kako promiče ulicom.
To su oni iz Fringe
Image
Image

Hajvanoid

Post by Hajvanoid » 22/01/2012 07:26

neznam sta bi vam rekao...iskreno podjeljena su mi misljenja i u biti nikom ne vjerujem doslovno sve pa ni njemu, na pochetku ono fascinira te lik, ima stvari koje logichki kad gledas si u biti i sam znao, svaka njemu chast shto iole zeli da promjeni pogled umrtvljene mase i sto zeli probudit kritichki pogled na svjet oko nas al ono u zadnje vrjeme sam nekako sumnjichav u ove lajavce na sistem, za alex jonesa se odavno vech zna da je puppet elite i nwo oruzhje koje samo propagira i priprema javnost na razne nwo akcije i planove i objavljuje sta mu oni odobre da objavi i kad skontas kolko toga i david icke kaze ono pocinjem se pitat pa sta ako je i icke odabran od strane nekih elita da pricha o stvarima koje zele da mi znamo, jednostavno da se navikavamo pomalo na to i na kraju krajeva kad smo vec kod logike, ono da je stvarno zasmetao tolko nekim iluminatijima zar nije za ocekivati da bi dosad x puta bio smaknut, na kraju sva ta pricha o reptilskoj rasi i kad je icke pricha nemogu se otet utisku da me lik neodoljivo podsjecha na gustera jel se meni cini il jos kome lik lici na to, al fakat ne mislim nista loshe i nemojte sad napadat bezveze i vrijedjat il pjenit fakat volim o ovome i slushat i pisat, prichat, citat al ono slabo sta je tu crno bijelo i ne treba slijepo nekoga uzdizat u zvijezde, nemamo pojma ko je i sta je lik, a kao sto se zna nista nije bash tako kakvim predstavljaju, svaka pricha ima par slojeva i agendi iza sebe, samo malo kritickog pogleda i logike,doze opreza i racionalnosti, ne kazem da je lik neznam sta ni varalica ni sharlatan al nemoze u vezi svega ni bit u pravu, mora i on ofulat nekad da je josh tolki, na kraju krajeva pravi i istinski dokaz da je dio te elite bi i bio taj ako je sve sta pricha u pravu i tachno u bobu to znaci automatski da dobija info sa te strane i instrukcije od te elite ;-)

Hendrix

Post by Hendrix » 22/01/2012 09:18

Po meni najbolju analizu svih ovih zavjera je iznio lik, zaboravio sam kako se zove, bio je isto u emisiji ovoj, on prati Bildeberg grupu kada sastanče non-stop.

Uglavnom čovjek kaže, sve ove familije i imena koja mi ko fol svi znamo su smiješna, nije logično da obični čovjek koji ustaje ujutro ide na posao, radi 8 sati i bez ikakvog većeg znanja i interesovanja, pročita neke novine i zna imena ljudi koji kao potajno upravljaju svijetom, to je suludo, Rotschield, Rockefeller, i ostala klapa su male mace u odnosu na prava prezimena koja ustvari stoje iza svog bogatstva i kontrole.

Većina ih je porijeklom iz Venecije, stara prezimena i ljudi, trgovačke familije čije loze sežu stotinama godina unazad i čija se bogatstva mjere stotinama milijardi dolara, e za njih niko nije niti će ikada čuti.

VerticalHairFactor

Post by VerticalHairFactor » 22/01/2012 10:00

David Icke je pseudoznanstvenik, malo je reći. Primjer njegovog šarlatanstva je tvrdnja da je i Isus bio reptil, te da je čak čovječanstvu poslata i sublimirana poruka o tome kroz njegov epitet "Mesija", originalno u semitskim jezicima "Mesih", te da korijen te riječi označava reptila.

Istina je da se u modernom arapskom za krokodila kaže timsah, u korijenu riječi je m s h, semitska trilitera. Moderni hebrejski kaže ta nin, mada stari također prepoznaje riječ temsah.

Ono što Icke ne kaže, ili ne zna, jeste da su semitski jezici izrazito deskriptivni. Glagol mesehe znači potirati, pa je tako krokodil nazvan timsah zato što mu trbuh potire zemlju, a mesija mesih, pomazanik, zato što u hebrejskom obredu biva pomazan, potran rukom na poseban način. Nigdje nema nikakve veze sa logikom koju on pokušava implicirati. Takva su mu većina tumačenja, nategnuta, kada je riječ o reptilima.

Zavjere postoje otkad je ljudi, i bit će ih dok je ljudi, ali da li su one onakve i u kontekstu kojeg spominje Icke, nisam siguran, no on se kod mene odmah diskvalificirao ovim gore tumačenjem. Po ovoj gore logici, u svemu možeš pronaći nešto zlokobno.

prilagodjena

Post by prilagodjena » 22/01/2012 11:07

cyprus wrote:Evo kaže da su ove nove sijalice haman opasne po život i da ustvari služe kao emiteri informacija nekom ''centru"... Šta nam je činit? Živit u mraku? :idea:
riječ je bila samo o štednim sijalicama...zar ne postoji alternativa?

Post Reply