David Bowie

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

splinter
Posts: 7444
Joined: 08/10/2011 12:28

#76 Re: David Bowie

Post by splinter »

Ziggy Stardust je nekako na mene ostavio poseban utisak, cijeli album i ova pjesma a nisam ni rođen u to vrijeme
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#77 Re: David Bowie

Post by animals »

Svud se vrti, u cijelom svijetu njegova muzika veceras..
znaci da je bio velik.. :thumbup:
Margita81
Posts: 1255
Joined: 02/10/2009 01:07

#78 Re: David Bowie

Post by Margita81 »

Pogodilo me, cijeli dan sam bas tuzna..
Ostavio je ogroman trag, zaboravljen nece biti nikada, bio je poseban, drugaciji, izvanredan..
User avatar
piupiu
Posts: 16645
Joined: 05/01/2008 05:08

#79 Re: David Bowie

Post by piupiu »

Image
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#80 Re: David Bowie

Post by Romanista 101% »

ja sam jos uvijek pod utiskom ali ne njegove smrti, vec nacina na koji se oprostio, nijednom umjetniku do sada nije poslo za rukom ovako nesto kao da je sam sebi programirao i planirao odlazak, moze se reci otisao u stilu kako je i zivio
User avatar
Lost_Found
Posts: 999
Joined: 31/08/2014 19:09
Location: Sarajevo

#81 Re: David Bowie

Post by Lost_Found »



A little piece of you,
The little piece in me
Will die
(this could be a miracle)
For this is not America
User avatar
mayab
Posts: 27200
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#82 Re: David Bowie

Post by mayab »

Image
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#83 Re: David Bowie

Post by dale cooper »

Fotka koju je danas objavio Billy Idol.

Image
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#84 Re: David Bowie

Post by dezurni_ucenik »

Ukucas na youtube David, kao prvu ponudu ti izbaci Guetta. :(
Hakiz
Posts: 40552
Joined: 30/07/2015 20:01

#85 Re: David Bowie

Post by Hakiz »

dezurni_ucenik wrote:Ukucas na youtube David, kao prvu ponudu ti izbaci Guetta. :(
Pa, dobro, i meni smeta što većina na daljinu komunicira elektronski umjesto pismima (barem kada su u pitanju intimne priče, za banalnosti elektronski oblik komunikacije je OK), što većina sluša muziku u MP3 obliku umjesto sa ploča, što samo dinosauri koriste film dok svi ostali fotografišu digitalno itd. Ali, vremena su se promijenila. Za većinu ljudi, ako uopšte znaju ko je on i njegov opus, David Bowie je bio relikt prošlosti. Mi koji smo ga ili voljeli ili cijenili ili oboje ostadosmo bez još jednog dijela naših života. Ali, nažalost, tako je to u svemiru.
Hakiz
Posts: 40552
Joined: 30/07/2015 20:01

#86 Re: David Bowie

Post by Hakiz »

dale cooper wrote:Reakcija Brian Eno-a:

"David's death came as a complete surprise, as did nearly everything else about him. I feel a huge gap now.

"We knew each other for over 40 years, in a friendship that was always tinged by echoes of Pete and Dud. Over the last few years - with him living in New York and me in London - our connection was by email. We signed off with invented names: some of his were Mr Showbiz, Milton Keynes, Rhoda Borrocks and The Duke of Ear.

"About a year ago we started talking about Outside - the last album we worked on together. We both liked that album a lot and felt that it had fallen through the cracks. We talked about revisiting it, taking it somewhere new. I was looking forward to that.

"I received an email from him seven days ago. It was as funny as always, and as surreal, looping through word games and allusions and all the usual stuff we did. It ended with this sentence: 'Thank you for our good times, Brian. they will never rot'. And it was signed 'Dawn'.

"I realise now he was saying goodbye."


:sad:

Još reakcija i posveta na:

http://thequietus.com/articles/19521-da ... e-tributes
Nije tema, ali kada je već spomenut Brian Eno, tekst koji je meni haman pa svetinja: http://www.wired.com/1999/01/eno/
User avatar
piupiu
Posts: 16645
Joined: 05/01/2008 05:08

#87 Re: David Bowie

Post by piupiu »

The David Bowie Song That Fans Are Listening to Most: ‘Heroes’

http://www.nytimes.com/interactive/2016 ... p=cur&_r=0
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50452
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#88 Re: David Bowie

Post by Bloo »

dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#89 Re: David Bowie

Post by dezurni_ucenik »

Sinoc na HRT3 bio intervju sa Bowiejem. 97.godina.
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#90 Re: David Bowie

Post by dale cooper »

Hakiz wrote:
dale cooper wrote:Reakcija Brian Eno-a:

"David's death came as a complete surprise, as did nearly everything else about him. I feel a huge gap now.

"We knew each other for over 40 years, in a friendship that was always tinged by echoes of Pete and Dud. Over the last few years - with him living in New York and me in London - our connection was by email. We signed off with invented names: some of his were Mr Showbiz, Milton Keynes, Rhoda Borrocks and The Duke of Ear.

"About a year ago we started talking about Outside - the last album we worked on together. We both liked that album a lot and felt that it had fallen through the cracks. We talked about revisiting it, taking it somewhere new. I was looking forward to that.

"I received an email from him seven days ago. It was as funny as always, and as surreal, looping through word games and allusions and all the usual stuff we did. It ended with this sentence: 'Thank you for our good times, Brian. they will never rot'. And it was signed 'Dawn'.

"I realise now he was saying goodbye."


:sad:

Još reakcija i posveta na:

http://thequietus.com/articles/19521-da ... e-tributes
Nije tema, ali kada je već spomenut Brian Eno, tekst koji je meni haman pa svetinja: http://www.wired.com/1999/01/eno/
:thumbup: Hvala, odličan tekst. I indirektno se odnosi na Bowiea, jer su on i Eno snimajući Berlinsku trilogiju
baš koristili studio kao još jedan instrument primjenjujući metode o kojima Eno govori u ovom tekstu.
User avatar
piupiu
Posts: 16645
Joined: 05/01/2008 05:08

#91 Re: David Bowie

Post by piupiu »

User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50452
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#92 Re: David Bowie

Post by Bloo »

User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50452
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#93 Re: David Bowie

Post by Bloo »

Gaiman ftw <3


Neil Gaiman celebrates Bowie's by releasing onto the internet his short story “The Return of the Think White Duke,” what Gaiman describes as David Bowie “fan fiction” based on one of Bowie’s stage personas.
http://www.neilgaiman.com/Cool_Stuff/Sh ... White_Duke

također, ako pratite Gaimana i njegov rad, Lucifer iz Sandmana je crtan kao Bowie :D
sarlo
Posts: 1350
Joined: 31/07/2006 21:57

#94 Re: David Bowie

Post by sarlo »

Bloo wrote:
dale cooper wrote:Kao što danas pročitah u jednom od mnogobrojnih tributa, imali smo sreće živjeti u vrijeme kada je
Bowie živio i stvarao.
yep :D
Image
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Tgcc5V9Hu3g[/youtube]
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#95 Re: David Bowie

Post by nosara »

LEGENDARNI David Bowie kremiran je u potpunoj tajnosti, navodno i bez prisustva obitelji te bliskih prijatelja, ekskluzivno je objavio britanski Daily Mirror, a prenijeli brojni svjetski mediji.

Bowie, piše Mirror, nije želio veliki pogreb te je želio otići bez ikakve pompe jer nije želio da ga pamte po tome već po njegovim pjesmama. Njegovo je tijelo bilo kremirano vrlo brzo nakon smrti, kazao je izvor za Daily Mirror.

"On je samo želio nestati bez pompe, ovo je bio njegov stil. Njegov posljednji album je njegovo zbogom fanovima", rekao je izvor.

:thumbup:
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#96 Re: David Bowie

Post by Banksy »

User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50452
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#97 Re: David Bowie

Post by Bloo »

User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50452
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#99 Re: David Bowie

Post by Bloo »

User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#100 Re: David Bowie

Post by dale cooper »

U pauzi snimanja pjesme Absolute Beginners 1985-te, Bowie je iz zezancije snimio par imitacija svojih suvremenika uključujući
Bruce Springsteena, Neil Younga, Iggy Popa, Lou Reeda, Tom Waitsa i Anthony Newleya. Neke od imitacija su strašno dobre.

Post Reply