Davanje djeteta na usvajanje

Pravna pitanja, dileme, problemi... Razmijenite svoja iskustva.

Moderator: _BataZiv_0809

kelipan
Posts: 33
Joined: 02/11/2018 17:59

#26 Re: Davanje djeteta na usvajanje

Post by kelipan »

Vidim pise se o usvajanju i prihvatanju dece ja bih prihvatila jedno dete.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#27 Re: Davanje djeteta na usvajanje

Post by insomnia78 »

Pa dobro jaranice al si nesto zabagovala. Tema mrtva a imaju i neke institucije koje se time bave. Tesko ces ga naci na forumu
kelipan
Posts: 33
Joined: 02/11/2018 17:59

#28 Re: Davanje djeteta na usvajanje

Post by kelipan »

Ja se ponadala da ce mozda neko procitati ko nije jos spreman ili nema uslove moze biti sto razloga,pa da bude kod mene.
User avatar
Altsa
Posts: 7281
Joined: 19/03/2004 18:31

#29 Re: Davanje djeteta na usvajanje

Post by Altsa »

Pa vi niste normalni. trazite djecu za usvajanje preko foruma kao da je to najobicnija roba :roll:
kelipan
Posts: 33
Joined: 02/11/2018 17:59

#30 PogresnoRe: Davanje djeteta na usvajanje

Post by kelipan »

Pogresno ste shvatili.
kelipan
Posts: 33
Joined: 02/11/2018 17:59

#31 Re: Davanje djeteta na usvajanje

Post by kelipan »

Nisam ja mislila nista lose,kolko ima mladih devojaka,maloljetnica,udatih zena koje nekad ne znaju gde sa detetom,bolje da bude kod nekoga ko bi sve ucinio i dao za to dete nego da zavrsi ko zna gde,nadam se da nisam pogresno shvacena.
User avatar
Altsa
Posts: 7281
Joined: 19/03/2004 18:31

#32 Re: Davanje djeteta na usvajanje

Post by Altsa »

kelipan wrote:Nisam ja mislila nista lose,kolko ima mladih devojaka,maloljetnica,udatih zena koje nekad ne znaju gde sa detetom,bolje da bude kod nekoga ko bi sve ucinio i dao za to dete nego da zavrsi ko zna gde,nadam se da nisam pogresno shvacena.
sve je to lijepo sto zelite da usvojite dijete ali za to postoje institucije i procedure za usvajanje djece. pobogu ljudi sta vam je.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#33 Re: Davanje djeteta na usvajanje

Post by moonca »

kelipan wrote:Ja se ponadala da ce mozda neko procitati ko nije jos spreman ili nema uslove moze biti sto razloga,pa da bude kod mene.
Vjerovatno, ides na to da ti neko samo ustupi,bez ikakve novcane naknade ?
:roll:
Da li si ti zena/muskarac/ ili gay?
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#34 Re: Davanje djeteta na usvajanje

Post by HAVANA »

kelipan wrote:Ja se ponadala da ce mozda neko procitati ko nije jos spreman ili nema uslove moze biti sto razloga,pa da bude kod mene.
Sta ba da bude kod tebe? Dijete? Pa nije ker jbt... :-)
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#35 Re: Davanje djeteta na usvajanje

Post by triconja »

HAVANA wrote:
kelipan wrote:Ja se ponadala da ce mozda neko procitati ko nije jos spreman ili nema uslove moze biti sto razloga,pa da bude kod mene.
Sta ba da bude kod tebe? Dijete? Pa nije ker jbt... :-)
Cuj ker, pa tako se olahko ni kolonija mrava marke lasius niger sa 100 jedinki ne daje, eee :izet:
mnjonja
Posts: 264
Joined: 19/09/2017 09:33

#36 Re: Davanje djeteta na usvajanje

Post by mnjonja »

Da te Bog dragi sacuva
User avatar
muha_sa
Posts: 128455
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#37 Re: Davanje djeteta na usvajanje

Post by muha_sa »

pratim
kelipan
Posts: 33
Joined: 02/11/2018 17:59

#38 Re: Davanje djeteta na usvajanje

Post by kelipan »

Naslov je -davanje djeteta na usvajanje-ako ste sve procitali videli bi da pise kako neko zeli da ostavi dete,druga zena da prihvati tudje dete,ja samo znam da nikakvu losu nameru nisam imala a vi mozete pisati sta hocete.
User avatar
muha_sa
Posts: 128455
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#39 Re: Davanje djeteta na usvajanje

Post by muha_sa »

kelipan wrote:Naslov je -davanje djeteta na usvajanje-ako ste sve procitali videli bi da pise kako neko zeli da ostavi dete,druga zena da prihvati tudje dete,ja samo znam da nikakvu losu nameru nisam imala a vi mozete pisati sta hocete.
nema potrebe da se pravdaš :-) samo-ne ide to tako iz ruke u ruku :-)
User avatar
holowey
Posts: 8407
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#40 Re: Davanje djeteta na usvajanje

Post by holowey »

tike tike tacke, nema vise vracke :evil:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#41 Re: Davanje djeteta na usvajanje

Post by moonca »

kelipan wrote:Naslov je -davanje djeteta na usvajanje-ako ste sve procitali videli bi da pise kako neko zeli da ostavi dete,druga zena da prihvati tudje dete,ja samo znam da nikakvu losu nameru nisam imala a vi mozete pisati sta hocete.
Hm, moguce da nema uslove za odgoj.Porodica nece da pomogne -puno ??? no, u Americi se dijete moze dati drugoj familiji (foster home) ali i zakonski sve provesti. Dijete moze zadrzati svoje ime i prezime .Vec sam negdje pisala- poznajem osobu koja je zivjela u vise takvih porodica -jer majka nije mogla da izdrzava 5-ro djece. Kada su odrasli, mislim da su i u medjuvremenu imali kontakte sa majkom, ponovo su zivjeli s njom. :-)
Post Reply