Dash cam; izbor, savjeti, cijene, recenzije

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
adv.K
Posts: 220
Joined: 08/05/2012 19:45

#151 Re: Dash cam; izbor, savjeti, cijene, recenzije

Post by adv.K »

channel10 wrote:Ljudi, valja li ovo ista: https://www.gearbest.com/car-dvr/pp_009 ... 1547938807

Ja imam takvu. Stavio ispred unutrasnjeg ogledala, da se ne istice i da mi ko ne razbije auto radi toga. Skoro neprimjetna. Kabal fino proveo kroz stub i ne vidi se sve do upaljaca. Zadovoljan sam kamerom. Dobri snimci i danju i nocu, platio oko 43 USD (sa SD 32GB) na Aliexpressu. Ne moze se skidati kad se zalijepi, ima neka folija pa preko nje se lijepi, ali se moze i to naruciti posebno ako se odlijepi. Uglavnom sve ide preko aplikacije na mobitelu. Razmisljam da kupim jos jednu za drugo auto.
User avatar
newklear
Posts: 1382
Joined: 10/12/2009 15:59

#152 Re: Dash cam; izbor, savjeti, cijene, recenzije

Post by newklear »

adv.K wrote:
channel10 wrote:Ljudi, valja li ovo ista: https://www.gearbest.com/car-dvr/pp_009 ... 1547938807

Ja imam takvu. Stavio ispred unutrasnjeg ogledala, da se ne istice i da mi ko ne razbije auto radi toga. Skoro neprimjetna. Kabal fino proveo kroz stub i ne vidi se sve do upaljaca. Zadovoljan sam kamerom. Dobri snimci i danju i nocu, platio oko 43 USD (sa SD 32GB) na Aliexpressu. Ne moze se skidati kad se zalijepi, ima neka folija pa preko nje se lijepi, ali se moze i to naruciti posebno ako se odlijepi. Uglavnom sve ide preko aplikacije na mobitelu. Razmisljam da kupim jos jednu za drugo auto.
Haj mogao si nabaciti koju sliku da vidimo kako to sve izgleda, i koji snimak, da vidimo kvalitet...

Kako radi preko aplikacije na mobitelu? ne razumijem, zašto će ti mobitel?
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#153 Re: Dash cam; izbor, savjeti, cijene, recenzije

Post by Travnički Noćni Šetač »

Ja koristim ovakvu... praktična mi je nikada je ne skidam jer je skoro neprimjetna, ima svoju zaštitu za kablove i skopčana je stalno na napon, u pitanju je model sa kondenzatorom a bez baterije...
Snimke možete vidjeti na mom Youtube kanalu ( ko nije gledao ) Balkan DashCam.... ugao snimanja od 170 stepeni je obavezan za dashcam inače nema nekog efekta osim baš za situacije ispred vozila...
Kod mene jedna SD kartica od 32 GB snima bez zvuka oko 3,5 sata...

adv.K
Posts: 220
Joined: 08/05/2012 19:45

#154 Re: Dash cam; izbor, savjeti, cijene, recenzije

Post by adv.K »

newklear wrote:
adv.K wrote:
channel10 wrote:Ljudi, valja li ovo ista: https://www.gearbest.com/car-dvr/pp_009 ... 1547938807

Ja imam takvu. Stavio ispred unutrasnjeg ogledala, da se ne istice i da mi ko ne razbije auto radi toga. Skoro neprimjetna. Kabal fino proveo kroz stub i ne vidi se sve do upaljaca. Zadovoljan sam kamerom. Dobri snimci i danju i nocu, platio oko 43 USD (sa SD 32GB) na Aliexpressu. Ne moze se skidati kad se zalijepi, ima neka folija pa preko nje se lijepi, ali se moze i to naruciti posebno ako se odlijepi. Uglavnom sve ide preko aplikacije na mobitelu. Razmisljam da kupim jos jednu za drugo auto.
Haj mogao si nabaciti koju sliku da vidimo kako to sve izgleda, i koji snimak, da vidimo kvalitet...

Kako radi preko aplikacije na mobitelu? ne razumijem, zašto će ti mobitel?

Rado bih stavio snimak, ali ne znam. Nisam nikada postavljao snimak na forum. Uglavnom, dobar je :) Neku noc sam snimio manji sudar kod EP BIH.

Sto se tice mobitela, kamera nema displej. Inastalira se aplikacija na mobitel i onda se kamera sa wi-fi poveze sa mobitelom i imas tamo opcije (namjestanje ugla snimanja, skidanje videa, formatiranje kartice itd). Snima fajlove po 1 min, biljezi vrijeme i datum na snimcima.
zdruzdjo
Posts: 5209
Joined: 16/08/2009 00:27

#155 Re: Dash cam; izbor, savjeti, cijene, recenzije

Post by zdruzdjo »

adv.K wrote:
Rado bih stavio snimak, ali ne znam. Nisam nikada postavljao snimak na forum. Uglavnom, dobar je :) Neku noc sam snimio manji sudar kod EP BIH.
........
Stavis snimak na youtube. Kopiras link.
Opalis reply ovdje u ovim opcijama kliknes na yt(nalazi se pored bold, italic underline)
Zaljepis taj link izmedju gdje ti bude kurzor.
Opalis preview visto da vidis da li je ok.
adv.K
Posts: 220
Joined: 08/05/2012 19:45

#156 Re: Dash cam; izbor, savjeti, cijene, recenzije

Post by adv.K »

Hvala. Pokusat cu. Nisam nikad ni na YT postavljao snimke.
adv.K
Posts: 220
Joined: 08/05/2012 19:45

#157 Re: Dash cam; izbor, savjeti, cijene, recenzije

Post by adv.K »

zdruzdjo wrote:
adv.K wrote:
Rado bih stavio snimak, ali ne znam. Nisam nikada postavljao snimak na forum. Uglavnom, dobar je :) Neku noc sam snimio manji sudar kod EP BIH.
........
Stavis snimak na youtube. Kopiras link.
Opalis reply ovdje u ovim opcijama kliknes na yt(nalazi se pored bold, italic underline)
Zaljepis taj link izmedju gdje ti bude kurzor.
Opalis preview visto da vidis da li je ok.
[https://youtu.be/4kx5YjmyL-o] Ovako?
adv.K
Posts: 220
Joined: 08/05/2012 19:45

#159 Re: Dash cam; izbor, savjeti, cijene, recenzije

Post by adv.K »

[https://youtu.be/7FuwxUmdk3c]

Evo i jedan dnevni snimak sa mi70 dashcam
shandrprcSA
Posts: 9793
Joined: 23/02/2013 08:16

#160 Re: Dash cam; izbor, savjeti, cijene, recenzije

Post by shandrprcSA »

adv.K wrote:[https://youtu.be/7FuwxUmdk3c]

Evo i jedan dnevni snimak sa mi70 dashcam
link mora biti ovakav: https://www.youtube.com/watch?v=7FuwxUmdk3c i isti stavis izmedju kodova [youtube]link[/youtube]
adv.K
Posts: 220
Joined: 08/05/2012 19:45

#161 Re: Dash cam; izbor, savjeti, cijene, recenzije

Post by adv.K »

shandrprcSA wrote:
adv.K wrote:[https://youtu.be/7FuwxUmdk3c]

Evo i jedan dnevni snimak sa mi70 dashcam
link mora biti ovakav: https://www.youtube.com/watch?v=7FuwxUmdk3c i isti stavis izmedju kodova [youtube]link[/youtube]

Ne mogu nikako na mobitelu. Debeli prsti, a mali razmak haha. Ali i ovo je uspjeh, obzirom da sam vec dugo vremena van forme za ovakve stvari.

U svakom slucaju hvala. Nadam se da ce ovo nekome biti od koristi pri izboru kamere.
User avatar
newklear
Posts: 1382
Joined: 10/12/2009 15:59

#162 Re: Dash cam; izbor, savjeti, cijene, recenzije

Post by newklear »

Hvala, izgleda odličan snimak, čudno mi je što snima snimke od svega minute.. kad se napuni kartica je li sam snima preko ili moraš brisati?
adv.K
Posts: 220
Joined: 08/05/2012 19:45

#163 Re: Dash cam; izbor, savjeti, cijene, recenzije

Post by adv.K »

newklear wrote:Hvala, izgleda odličan snimak, čudno mi je što snima snimke od svega minute.. kad se napuni kartica je li sam snima preko ili moraš brisati?
Dok snima blinka zeleni krug. Kad ss napuni ili ne snima, krug je crven, tj.kad se napuni kartica. Onda formatiras karticu, moze preko aplikacije, a moze i preko tog jedinog dugmeta unutar svijetleceg kruga. Fol je koliko pritisaka ili koliko dugo pritisak dugmeta traje, pa su takve i komande. Nisam ih sve naucio, ali ima na uputstvu, a i lakse je preko aplikacije na mobitelu.
shandrprcSA
Posts: 9793
Joined: 23/02/2013 08:16

#164 Re: Dash cam; izbor, savjeti, cijene, recenzije

Post by shandrprcSA »

vala ako kamera nema loop fukciju mozes je odmah bacit :D
adv.K
Posts: 220
Joined: 08/05/2012 19:45

#165 Re: Dash cam; izbor, savjeti, cijene, recenzije

Post by adv.K »

Automatski se pali kad das kontakt, snima jednominutne klipove i moze se izabrati sa zvukom ili bez. Gasi se kada i auto. Dakle, krajnje jednostavno. Na 32 GB karticu moze stati dosta snimaka, pa nije problem u par mjeseci voznje formatirati pa sve iznova. Prije toga skines na mob snimke koje zelis. Ja nisam puno ulazio sta moze ili ne moze. Ona snima svoje, a meni ako bude sta interesantno skinem i to je to. Ionako je 95% onoga sto se snimi nepotrebno i nezanimljivo.
Throttle
Posts: 12969
Joined: 10/06/2016 12:35

#166 Re: Dash cam; izbor, savjeti, cijene, recenzije

Post by Throttle »

Jel ima neko iskustva sa prestigiom?
Konkretno Prestigio 545 GPS
FullHD, 170 stepeni, gps, motion senzor, na papiru izgleda dobra
Throttle
Posts: 12969
Joined: 10/06/2016 12:35

#167 Re: Dash cam; izbor, savjeti, cijene, recenzije

Post by Throttle »

Još jedno pitanjce, ove kamere sa displejom nazad, jel displej uvijek upaljen il je ugasen dok snima? ili moze li se ugasit ako je po defaultu upaljen, da ne odvraca paznju
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#168 Re: Dash cam; izbor, savjeti, cijene, recenzije

Post by Travnički Noćni Šetač »

shandrprcSA wrote:vala ako kamera nema loop fukciju mozes je odmah bacit :D
Da... :thumbup:
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#169 Re: Dash cam; izbor, savjeti, cijene, recenzije

Post by Sodom1 »

Kod mene rucno ga sklopim
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#170 Re: Dash cam; izbor, savjeti, cijene, recenzije

Post by Travnički Noćni Šetač »

Throttle wrote:Još jedno pitanjce, ove kamere sa displejom nazad, jel displej uvijek upaljen il je ugasen dok snima? ili moze li se ugasit ako je po defaultu upaljen, da ne odvraca paznju
Kod mene radi prvih 30 sekundi nakon paljenja i onda se automatski gasi... generalno meni displej trebao prvi put da podesim postavke kamere i nikako vise....
A u slucaju potrebe mogu ga pritiskom na dugme ponovo upaliti novih 30 sec.....
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#171 Re: Dash cam; izbor, savjeti, cijene, recenzije

Post by Sodom1 »

Veceras cu ja svoju da stavim na auto , tamo je negdje u gepeku
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#172 Re: Dash cam; izbor, savjeti, cijene, recenzije

Post by Travnički Noćni Šetač »

Konačno.... pa ne mogu ni ja sve sam... snimaj brate i salji znam da ima materijala....
Tamo u arhivi upravo sam skinuo snimak broj 499... puno brate....
Throttle
Posts: 12969
Joined: 10/06/2016 12:35

#173 Re: Dash cam; izbor, savjeti, cijene, recenzije

Post by Throttle »

Ma kontam je stavit tamo oko srednjeg retrovizora a navecer bi bas smetalo ako se ne moze ugasit. Prijatelj mi nudi ovu Prestigio da kupim a nisam te kamere nikad koristio pa ne znam bas ni sta trebam gledat da ima ili nema
GPS ima al mi to toliko nije bitno. Najbitnije mi je naci vremena za provuci kabl za punjenje jer necu da mi visi :mrgreen: :lol:
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#174 Re: Dash cam; izbor, savjeti, cijene, recenzije

Post by Sodom1 »

Meni visi :roll:
Throttle
Posts: 12969
Joined: 10/06/2016 12:35

#175 Re: Dash cam; izbor, savjeti, cijene, recenzije

Post by Throttle »

Visi ti a hoces stavit, tesko :lol:
Post Reply