darovnicu za stan,koja je potpisana i ovjerena kod notara u inostranstvu

Pravna pitanja, dileme, problemi... Razmijenite svoja iskustva.

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#26 Re: darovnicu za stan,koja je potpisana i ovjerena kod notara u inostranstvu

Post by HAVANA »

moonca wrote:
pustopoljina wrote:Joj moonca draga...
Zezam se.
ma ..dobro :-D - haj da ne pisemo vishe- ozbiljan je slucaj - ceka je i placanje poreza i ostala tortura . uh ... jes' mi drago sto se rijesih svoje imovine..
Kako ce ti ba drago bit sto se rijesi svoje imovine?Beli naslijedjene,onda je lakse. :D Najbolje kupovat od ovih sto naslijede.Ko je sam zido i zaradio, najgori prodavac. :lol:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#27 Re: darovnicu za stan,koja je potpisana i ovjerena kod notara u inostranstvu

Post by moonca »

pustopoljina wrote: Nije cura sve napisala, ali zivi u KS.
Prodala?
Meni to uvijek bude zao cuti.
Al' hajde da ne pisem vise, ovaj muminovic samo fakte trazi.
Da ..

Meni ne - sad sam mirna... :)
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#28 Re: darovnicu za stan,koja je potpisana i ovjerena kod notara u inostranstvu

Post by moonca »

HAVANA wrote:
moonca wrote:
pustopoljina wrote:Joj moonca draga...
Zezam se.
ma ..dobro :-D - haj da ne pisemo vishe- ozbiljan je slucaj - ceka je i placanje poreza i ostala tortura . uh ... jes' mi drago sto se rijesih svoje imovine..
Kako ce ti ba drago bit sto se rijesi svoje imovine?Beli naslijedjene,onda je lakse. :D Najbolje kupovat od ovih sto naslijede.Ko je sam zido i zaradio, najgori prodavac. :lol:
Ma i da sam zidala - ako ne zivim tamo, ne traba mi.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#29 Re: darovnicu za stan,koja je potpisana i ovjerena kod notara u inostranstvu

Post by insomnia78 »

Trebal ti advokat iz Sa koja perfektno govori Francuski?
:-D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#30 Re: darovnicu za stan,koja je potpisana i ovjerena kod notara u inostranstvu

Post by moonca »

insomnia78 wrote:Trebal ti advokat iz Sa koja perfektno govori Francuski?
:-D
ne treba . mora sve doci na nasem jeziku .
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#32 Re: darovnicu za stan,koja je potpisana i ovjerena kod notara u inostranstvu

Post by pustopoljina »

Jadna loptica kad dodje na svoju temu, za glavu ce se uhvatiti :skoljka:
User avatar
loptica25
Posts: 24
Joined: 01/02/2018 18:54

#33 Re: darovnicu za stan,koja je potpisana i ovjerena kod notara u inostranstvu

Post by loptica25 »

stan je u Sarajevu.
nemam namjeru prodavati, nego se useliti :)
sta dalje trebam raditi, osim sto trebam dati pristanak na poklon sa svojim potpisom.

torture - porezi ?

moonca wrote:
pustopoljina wrote:Joj moonca draga...
Zezam se.
ma ..dobro :-D - haj da ne pisemo vishe- ozbiljan je slucaj - ceka je i placanje poreza i ostala tortura . uh ... jes' mi drago sto se rijesih svoje imovine..
pustopoljina, al' me bas utjesi :) glavu drzim na lijevom dlanu i citam

pustopoljina wrote:Jadna loptica kad dodje na svoju temu, za glavu ce se uhvatiti :skoljka:
User avatar
loptica25
Posts: 24
Joined: 01/02/2018 18:54

#34 Re: darovnicu za stan,koja je potpisana i ovjerena kod notara u inostranstvu

Post by loptica25 »

P.S. svaki savjet, iskustvo i misljenje su dobrodosli :-D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#35 Re: darovnicu za stan,koja je potpisana i ovjerena kod notara u inostranstvu

Post by moonca »

Mislim da je jos uvijek na snazi zakon o placanju poreza- kada dodje vrijeme doci ce neko iz opstine i procijeniti stan - platiti ces taj porez ..moguce par hiljada maraka ...zavisi od velicine.. i tek onda ga upisujes na svoje ime...

Mislim da ipak trebas savjet notara - ako nemas nikoga dat cu ti ime na pp -
kuli1961
Posts: 2345
Joined: 06/08/2014 09:47
Location: Banja Luka

#36 Re: darovnicu za stan,koja je potpisana i ovjerena kod notara u inostranstvu

Post by kuli1961 »

loptica25 wrote:stan je u Sarajevu.
nemam namjeru prodavati, nego se useliti :)
sta dalje trebam raditi, osim sto trebam dati pristanak na poklon sa svojim potpisom.

torture - porezi ?

moonca wrote:
pustopoljina wrote:Joj moonca draga...
Zezam se.
ma ..dobro :-D - haj da ne pisemo vishe- ozbiljan je slucaj - ceka je i placanje poreza i ostala tortura . uh ... jes' mi drago sto se rijesih svoje imovine..
pustopoljina, al' me bas utjesi :) glavu drzim na lijevom dlanu i citam

pustopoljina wrote:Jadna loptica kad dodje na svoju temu, za glavu ce se uhvatiti :skoljka:
Loptice, vidi topic "porez na promet nepokretnosti"- tu sam naveo par osnovnih naznaka oko poreza....
User avatar
muminovic
Posts: 3306
Joined: 17/08/2013 15:10

#37 Re: darovnicu za stan,koja je potpisana i ovjerena kod notara u inostranstvu

Post by muminovic »

Postavila si pitanje, a za odgovor su potrebni fakti.

Ako je nekretnina u BiH, ne bih da te razocaram ali velike su sanse da se neces moci uknjiziti uopste, jer je akt uraden u inostranstvu (nejasno je kako je notar obradio akt).

Pored toga nije niti nadovjeren na propisan nacin. (potpuna legalizacije).

Moras ga prevesti i odnesi kod notara/advokata da pogledaju.
User avatar
l33t
Posts: 4324
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#38 Re: darovnicu za stan,koja je potpisana i ovjerena kod notara u inostranstvu

Post by l33t »

pustopoljina wrote:
muminovic wrote:Gdje je stan - u kojoj drzavi ?
U francuskoj, marsej.
Cao mozemo li se upoznati? PARLEVU FRANCE?
User avatar
loptica25
Posts: 24
Joined: 01/02/2018 18:54

#39 Re: darovnicu za stan,koja je potpisana i ovjerena kod notara u inostranstvu

Post by loptica25 »

kuli1961 wrote:
loptica25 wrote:stan je u Sarajevu.
nemam namjeru prodavati, nego se useliti :)
sta dalje trebam raditi, osim sto trebam dati pristanak na poklon sa svojim potpisom.
pustopoljina wrote:Jadna loptica kad dodje na svoju temu, za glavu ce se uhvatiti :skoljka:
Loptice, vidi topic "porez na promet nepokretnosti"- tu sam naveo par osnovnih naznaka oko poreza....

hvala :) pogledam
User avatar
loptica25
Posts: 24
Joined: 01/02/2018 18:54

#40 Re: darovnicu za stan,koja je potpisana i ovjerena kod notara u inostranstvu

Post by loptica25 »

moonca wrote:
insomnia78 wrote:Trebal ti advokat iz Sa koja perfektno govori Francuski?
:-D
ne treba . mora sve doci na nasem jeziku .
na nasem jeziku je. prevod je ovjeren kod notara
muminovic wrote:Postavila si pitanje, a za odgovor su potrebni fakti.

Ako je nekretnina u BiH, ne bih da te razocaram ali velike su sanse da se neces moci uknjiziti uopste, jer je akt uraden u inostranstvu (nejasno je kako je notar obradio akt).

Pored toga nije niti nadovjeren na propisan nacin. (potpuna legalizacije).

Moras ga prevesti i odnesi kod notara/advokata da pogledaju.
stan je u Sarajevu, akt je radjen po nekakvom darovnom-poklonom obrascu, koji je prije godinu-dvije radjen u Sarajevo, samo sto su u njemu drugi podaci.
User avatar
loptica25
Posts: 24
Joined: 01/02/2018 18:54

#41 Re: darovnicu za stan,koja je potpisana i ovjerena kod notara u inostranstvu

Post by loptica25 »

moonca wrote:Mislim fa je jos uvijek na snazi zakon o placanju poreza- kada dodje vrijeme doci ce neko iz opstine i procijeniti stan - platiti ces taj porez ..moguce par hiljada maraka ...zavisi od velicine.. i tek onda ga upisujes na svoje ime...

Mislim da ipak trebas savjet notara - ako nemas nikoga dat cu ti ime na pp -
hocu hvala na pomoci, javimm se

l33t wrote:
pustopoljina wrote:
muminovic wrote:Gdje je stan - u kojoj drzavi ?
U francuskoj, marsej.
Cao mozemo li se upoznati? PARLEVU FRANCE?

Un jour, peut-être
pas avant de ce jour
:)
User avatar
l33t
Posts: 4324
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#42 Re: darovnicu za stan,koja je potpisana i ovjerena kod notara u inostranstvu

Post by l33t »

loptica25 wrote: Un jour, peut-être
pas avant de ce jour
:)
kako romanticno zvuci odbijanje na francuskom :thumbup:
User avatar
loptica25
Posts: 24
Joined: 01/02/2018 18:54

#44 Re: darovnicu za stan,koja je potpisana i ovjerena kod notara u inostranstvu

Post by loptica25 »

[quote="insomnia78"]Jos da je ispravno :lol:[/quote
mislis da nije :-)
hfaruk10
Posts: 45
Joined: 20/11/2015 15:08

#45 Re: darovnicu za stan,koja je potpisana i ovjerena kod notara u inostranstvu

Post by hfaruk10 »

Pozdrav,

Iskreno, prvi put čujem za obrazac za poklon iz inostranstva.

Da kod vas nije slučajno riječ o međunarodnom testamentu, jer je on u formi obrasca?

lp
kuli1961
Posts: 2345
Joined: 06/08/2014 09:47
Location: Banja Luka

#46 Re: darovnicu za stan,koja je potpisana i ovjerena kod notara u inostranstvu

Post by kuli1961 »

vjerovatno se ovdje pod pojmom obrasca ugovora misli na: uzorak, primjer, urnek, template :D
hfaruk10
Posts: 45
Joined: 20/11/2015 15:08

#47 Re: darovnicu za stan,koja je potpisana i ovjerena kod notara u inostranstvu

Post by hfaruk10 »

kuli1961 wrote:vjerovatno se ovdje pod pojmom obrasca ugovora misli na: uzorak, primjer, urnek, template :D
ne, kažem da mi jedino na pamet pada testament ako je jednostrani pravni posao u pitanju, jer kakav je to ugovor o poklonu ako nema pristanka poklonoprimca...
Post Reply