Daredevil (Netflix)

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
sizifinho
Posts: 3462
Joined: 31/05/2014 13:14

#51 Re: Daredevil (Netflix)

Post by sizifinho »

pregledao sam sve epizode...
sve u svemu odlična serija, sigurno iznad svake serije ovog kalibra, pa čak i nekih ozbiljnijih. Uprkos elementu superheroja, zadržana je u granicama realnosti, posjeduje onaj "miris" stripa u mnogim scenama, ima i humora, i što mi se najviše sviđa - tamna je...
Stvari koje mi se nisu svidjele su:
1. Fiskov japanski xD haha kako je to patnja slušati
3. Činjenica da Matt nikoga nije ubio. Toliku je debatu vodio sa sobom, to je bio gušt gledati, očekivao sam da će ga na kraju morati ubiti, ali to se nije desilo. U stripu je također dugo vodio debatu da li ubiti ili ne, ali eventualno je prešao tu granicu odakle i dolazi monolog da je on reinkarnacija đavla...
User avatar
galamdzinica
Posts: 313
Joined: 06/03/2012 17:19

#52 Re: Daredevil (Netflix)

Post by galamdzinica »

Ja pretpostavljam da ovo je kraj? Nekako mi nema smisla nastavljati dalje, ali nisam citala stripove, ima li se ovome jos sta dodati?
sizifinho
Posts: 3462
Joined: 31/05/2014 13:14

#53 Re: Daredevil (Netflix)

Post by sizifinho »

galamdzinica wrote:Ja pretpostavljam da ovo je kraj? Nekako mi nema smisla nastavljati dalje, ali nisam citala stripove, ima li se ovome jos sta dodati?
normalno da ima, pa vidjela si koliko Fisk ljudi posjeduje, misliš da će uspjeti da ga zadrže u zatvoru?
Pa ona scena u 7oj epizodi, sa Stickom i Stone-om, onim izrezanim, nabildanim... logično da se taj segment priče nije završio.
Najavili su i Elektru u idućoj sezoni, možda i bullseye-a
User avatar
galamdzinica
Posts: 313
Joined: 06/03/2012 17:19

#54 Re: Daredevil (Netflix)

Post by galamdzinica »

sizifinho wrote:
galamdzinica wrote:Ja pretpostavljam da ovo je kraj? Nekako mi nema smisla nastavljati dalje, ali nisam citala stripove, ima li se ovome jos sta dodati?
normalno da ima, pa vidjela si koliko Fisk ljudi posjeduje, misliš da će uspjeti da ga zadrže u zatvoru?
Pa ona scena u 7oj epizodi, sa Stickom i Stone-om, onim izrezanim, nabildanim... logično da se taj segment priče nije završio.
Najavili su i Elektru u idućoj sezoni, možda i bullseye-a
Dobro si, na taj razgovor sam skroz zaboravila. nisam citala stripove, pa ne znam ko su Elektra i Bullseye, ali eto saznam sljedecu sezonu onda :) meni je serija super, osim meni licno pateticnih dijelova trojca Foggy, Karen i Matt kad placu i imaju izljeve emocija. Mogla mi je serija i bez toga, ne prati mi mracni ton. Sve u svemu, 8.5/10 :)
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#55 Re: Daredevil (Netflix)

Post by todd_smith »

Normalno da ima dalje nije ovo ni vrh sante leda.

Takodjer se vrlo cesto u Daredevil stripovima zna uraditi cross-over gdje naleti i radi sa ili protiv drugih superheroja, najvise Spiderman.

mada sumnjam da ce se to desiti jer prava za Spidermana ima Sony, ali sa Agents of SHIELD imaju epizode gdje se pojavljuju likovi iz Avengers filmova tako da nije nemoguce i za Daredevila da radi epizode sa Spidermanom/Wolvorine i slicno.
sizifinho
Posts: 3462
Joined: 31/05/2014 13:14

#56 Re: Daredevil (Netflix)

Post by sizifinho »

todd_smith wrote:Normalno da ima dalje nije ovo ni vrh sante leda.

Takodjer se vrlo cesto u Daredevil stripovima zna uraditi cross-over gdje naleti i radi sa ili protiv drugih superheroja, najvise Spiderman.

mada sumnjam da ce se to desiti jer prava za Spidermana ima Sony, ali sa Agents of SHIELD imaju epizode gdje se pojavljuju likovi iz Avengers filmova tako da nije nemoguce i za Daredevila da radi epizode sa Spidermanom/Wolvorine i slicno.
kao što si rekao, teško, i prosto nemoguće da urade crossover.
Prvo, zato što Spiderman je pod Sonijem, a Wolverin pod Foxom. Čisto zbog tog, neće biti krosovera.
Bit će zato Jessica Jones, Iron Fist i Cage, zasebne serije, svako pola godine, te mashup- defendersi.
User avatar
ferratilis
Posts: 7223
Joined: 25/11/2013 16:48

#57 Re: Daredevil (Netflix)

Post by ferratilis »

sizifinho wrote:
todd_smith wrote:Normalno da ima dalje nije ovo ni vrh sante leda.

Takodjer se vrlo cesto u Daredevil stripovima zna uraditi cross-over gdje naleti i radi sa ili protiv drugih superheroja, najvise Spiderman.

mada sumnjam da ce se to desiti jer prava za Spidermana ima Sony, ali sa Agents of SHIELD imaju epizode gdje se pojavljuju likovi iz Avengers filmova tako da nije nemoguce i za Daredevila da radi epizode sa Spidermanom/Wolvorine i slicno.
kao što si rekao, teško, i prosto nemoguće da urade crossover.
Prvo, zato što Spiderman je pod Sonijem, a Wolverin pod Foxom. Čisto zbog tog, neće biti krosovera.
Bit će zato Jessica Jones, Iron Fist i Cage, zasebne serije, svako pola godine, te mashup- defendersi.
Postoji varijanta da počne Punisher serija i da urade crossover sa DD, jer je Kingpin glavni neprijatelj kako DD-a tako i Punishera, ali još uvijek se čeka da se Marvel izjasni glede toga
User avatar
Averus
Posts: 20338
Joined: 13/02/2008 17:07

#58 Re: Daredevil (Netflix)

Post by Averus »

sizifinho wrote: Prvo, zato što Spiderman je pod Sonijem

Mala ispravka, Spider-Man se priključio Marvel Universu :)
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#59 Re: Daredevil (Netflix)

Post by todd_smith »

sizifinho wrote:
todd_smith wrote:Normalno da ima dalje nije ovo ni vrh sante leda.

Takodjer se vrlo cesto u Daredevil stripovima zna uraditi cross-over gdje naleti i radi sa ili protiv drugih superheroja, najvise Spiderman.

mada sumnjam da ce se to desiti jer prava za Spidermana ima Sony, ali sa Agents of SHIELD imaju epizode gdje se pojavljuju likovi iz Avengers filmova tako da nije nemoguce i za Daredevila da radi epizode sa Spidermanom/Wolvorine i slicno.
kao što si rekao, teško, i prosto nemoguće da urade crossover.
Prvo, zato što Spiderman je pod Sonijem, a Wolverin pod Foxom. Čisto zbog tog, neće biti krosovera.
Bit će zato Jessica Jones, Iron Fist i Cage, zasebne serije, svako pola godine, te mashup- defendersi.
pa ne bih rekao PROSTO nemoguce, jer se duze vremena prica o tome da hoce da se kupe prava od Sonija za Spidermana i jedan od glavnih razloga je to sto nisu mogli da ga ubace u Avengerse pogotovo ovaj drugi film gdje realno Spiderman ima itekako ulogu u filmu

Tako da ko zna...ali to za Luke Cagea i Jessicu to ce se definitivno desiti ako nastave 3-4 sezone Daredevila
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#60 Re: Daredevil (Netflix)

Post by ExNihilo »

Koliko sam upratio iz prve četiri ep., serija fura neki nolanovski pristup superheroju: realizam, odsustvo natprirodnih elemenata, ranjivost junaka... Samim tim, nebulozno je očekivati da Spiderman proskakuče okolo. Ne ukalapa se u kontekst.
User avatar
Averus
Posts: 20338
Joined: 13/02/2008 17:07

#61 Re: Daredevil (Netflix)

Post by Averus »

Čovjek čuje da li su nekome slomljene ili napukle kosti... To nije superherojski? :D

Kingpin se pojavljuje i u Spidey stripovima (prečesto za moj ukus), plus: Spidey i DD su se skupa borili protiv Kingpin-a
Spidey ima mnogo protivnika koji nemaju supermoći isl.
Dalje, Daredevil i Spidey imaju hejbet zajedničkih misija u stripovima, a zbog činjenice da su uključili Spider-Mana u MCU, veoma je moguće da će se desiti neka vrsta crossover-a.

Naravno, trenutno mi djeluje nerealno da se to desi uskoro, ali moguće je da će, na primjer, DD biti spomenut u Spidey filmu isl.


Dakle: Ne tvrdim da će sigurno biti, ali osnovi za to već postoje :)
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#62 Re: Daredevil (Netflix)

Post by ExNihilo »

Averus wrote:Čovjek čuje da li su nekome slomljene ili napukle kosti... To nije superherojski? :D

Kingpin se pojavljuje i u Spidey stripovima (prečesto za moj ukus), plus: Spidey i DD su se skupa borili protiv Kingpin-a
Spidey ima mnogo protivnika koji nemaju supermoći isl.
Dalje, Daredevil i Spidey imaju hejbet zajedničkih misija u stripovima, a zbog činjenice da su uključili Spider-Mana u MCU, veoma je moguće da će se desiti neka vrsta crossover-a.

Naravno, trenutno mi djeluje nerealno da se to desi uskoro, ali moguće je da će, na primjer, DD biti spomenut u Spidey filmu isl.


Dakle: Ne tvrdim da će sigurno biti, ali osnovi za to već postoje :)
Jeste, ali ta sposobnost u seriji nije predstavljena kao eksplicitno natprirodna, već kao posljedica gubitka vida. Drugim riječima, gubitak vida mu je amplificirao sluh. Pošto gubitak vida inače pojača sluh, iako ne do te mjere, možeš nekako popušiti tu "sposobnost" kao realnu. Međutim, kod Spideya je plain simple. Frajer puca paukovu mrežu iz ruke. Ne možeš približiti realnosti nikako.

Postoje superheroji koji su, jednostavno, prikladni za "nolanovsku" obradu i oni koji to nisu. :D Miješati ih - bilo bi moronski.
User avatar
Averus
Posts: 20338
Joined: 13/02/2008 17:07

#63 Re: Daredevil (Netflix)

Post by Averus »

ExNihilo wrote:
Averus wrote:Čovjek čuje da li su nekome slomljene ili napukle kosti... To nije superherojski? :D

Kingpin se pojavljuje i u Spidey stripovima (prečesto za moj ukus), plus: Spidey i DD su se skupa borili protiv Kingpin-a
Spidey ima mnogo protivnika koji nemaju supermoći isl.
Dalje, Daredevil i Spidey imaju hejbet zajedničkih misija u stripovima, a zbog činjenice da su uključili Spider-Mana u MCU, veoma je moguće da će se desiti neka vrsta crossover-a.

Naravno, trenutno mi djeluje nerealno da se to desi uskoro, ali moguće je da će, na primjer, DD biti spomenut u Spidey filmu isl.


Dakle: Ne tvrdim da će sigurno biti, ali osnovi za to već postoje :)
Jeste, ali ta sposobnost u seriji nije predstavljena kao eksplicitno natprirodna, već kao posljedica gubitka vida. Drugim riječima, gubitak vida mu je amplificirao sluh. Pošto gubitak vida inače pojača sluh, iako ne do te mjere, možeš nekako popušiti tu "sposobnost" kao realnu. Međutim, kod Spideya je plain simple. Frajer puca paukovu mrežu iz ruke. Ne možeš približiti realnosti nikako.

Postoje superheroji koji su, jednostavno, prikladni za "nolanovsku" obradu i oni koji to nisu. :D Miješati ih - bilo bi moronski.

Frajer puca paukovu mrežu iz uređaja zakačenog na ruku, koji je napravio sam, u svom podrumu (ako ćemo pratiti ASM koji je bliži stripu, a ne onu očajnu trilogiju :D )

Ali razumijem šta govoriš i donekle se slažem s tobom. Ali evo još jedan argument:

Hawkeye, koji ima samo preciznost (koja nije predstavljena kao nadljudska), je sasvim dobro funkcionisao sa Avengersima, iako su svi ostali Superjunaci :)


Iskreno, ne vjerujem da će postojati DD i Spidey crossover, ali ne mogu reći da je nemoguće da se i to desi (ako Marvel skonta da će imati dobru zaradu od toga) :)
sizifinho
Posts: 3462
Joined: 31/05/2014 13:14

#64 Re: Daredevil (Netflix)

Post by sizifinho »

Averus wrote:
sizifinho wrote: Prvo, zato što Spiderman je pod Sonijem

Mala ispravka, Spider-Man se priključio Marvel Universu :)
Pa šta? Marvel kao filmski studio je pod Disnijem.
Spiderman je idalje Sonijev. Disni je pokušao otkupiti prava, ali im nije uspjelo pa su postigli dogovor u kojem Disni može koristiti Spidermana kao lika, i glumca kojeg Soni izabere, s tim da ne mora platiti ništa Soniju, od onog što film zaradi. Tako Soni dobija besplatne reflektore i reklamu, privlači publiku, a Disni dobija ono što im treba da bi priča bila potpuna.

Idalje tvrdim da je prosto nemoguće da se Spajdi pojavi, Daredevil će pratiti svoje rute i svoju priču, bez uplitanja Petera.
todd_smith wrote: pa ne bih rekao PROSTO nemoguce, jer se duze vremena prica o tome da hoce da se kupe prava od Sonija za Spidermana i jedan od glavnih razloga je to sto nisu mogli da ga ubace u Avengerse pogotovo ovaj drugi film gdje realno Spiderman ima itekako ulogu u filmu

Tako da ko zna...ali to za Luke Cagea i Jessicu to ce se definitivno desiti ako nastave 3-4 sezone Daredevila
kažem ti prosto nemoguće jer soni neće dati prava za spidermana i Netflixu,jedva je dogovor postignut sa Disnijem, kao što sam ranije napisao.
U drugom dijelu Avengersa Spiderman nema nikakvu ulogu, pa ni u stripu.
U Civil War-u ima ulogu i za taj film je i obezbjeđeno njegovo prisustvo.
A što se tiče Luce Cagea, Iron Fista i Jessice, valjda nisi informisan, ali to što si napisao je nepovezano... kakve veze ima hoće li Daredevil imati 3-4 sezone sa ovim nabrojanim likovima?

Netflix je već uveliko u snimanju serije o Jessici Jones, koja će izaći nekada na ljeto. Iron Fist i Cage će svoje serije dobiti reprezentativno iduće godine.
Znači to će sve biti zasebne serije, poput Daredevila, i u zavisnosti od popularnosti - dobijat će druge sezone.
Nevezano s njihovim drugim sezonama, peta serija koja je najavljena su The Defendersi, koji su, ako si čitao stripove, ujedinjenje ovih navedenih likova. Ovo je sve oficijalno i najavljeno i nema veze s tim da li će Daredevil imati 3-4 sezone.
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#65 Re: Daredevil (Netflix)

Post by todd_smith »

sizifinho wrote:
Averus wrote:
sizifinho wrote: Prvo, zato što Spiderman je pod Sonijem

Mala ispravka, Spider-Man se priključio Marvel Universu :)
Pa šta? Marvel kao filmski studio je pod Disnijem.
Spiderman je idalje Sonijev. Disni je pokušao otkupiti prava, ali im nije uspjelo pa su postigli dogovor u kojem Disni može koristiti Spidermana kao lika, i glumca kojeg Soni izabere, s tim da ne mora platiti ništa Soniju, od onog što film zaradi. Tako Soni dobija besplatne reflektore i reklamu, privlači publiku, a Disni dobija ono što im treba da bi priča bila potpuna.

Idalje tvrdim da je prosto nemoguće da se Spajdi pojavi, Daredevil će pratiti svoje rute i svoju priču, bez uplitanja Petera.
todd_smith wrote: pa ne bih rekao PROSTO nemoguce, jer se duze vremena prica o tome da hoce da se kupe prava od Sonija za Spidermana i jedan od glavnih razloga je to sto nisu mogli da ga ubace u Avengerse pogotovo ovaj drugi film gdje realno Spiderman ima itekako ulogu u filmu

Tako da ko zna...ali to za Luke Cagea i Jessicu to ce se definitivno desiti ako nastave 3-4 sezone Daredevila
kažem ti prosto nemoguće jer soni neće dati prava za spidermana i Netflixu,jedva je dogovor postignut sa Disnijem, kao što sam ranije napisao.
U drugom dijelu Avengersa Spiderman nema nikakvu ulogu, pa ni u stripu.
U Civil War-u ima ulogu i za taj film je i obezbjeđeno njegovo prisustvo.
A što se tiče Luce Cagea, Iron Fista i Jessice, valjda nisi informisan, ali to što si napisao je nepovezano... kakve veze ima hoće li Daredevil imati 3-4 sezone sa ovim nabrojanim likovima?

Netflix je već uveliko u snimanju serije o Jessici Jones, koja će izaći nekada na ljeto. Iron Fist i Cage će svoje serije dobiti reprezentativno iduće godine.
Znači to će sve biti zasebne serije, poput Daredevila, i u zavisnosti od popularnosti - dobijat će druge sezone.
Nevezano s njihovim drugim sezonama, peta serija koja je najavljena su The Defendersi, koji su, ako si čitao stripove, ujedinjenje ovih navedenih likova. Ovo je sve oficijalno i najavljeno i nema veze s tim da li će Daredevil imati 3-4 sezone.
valjda zato sto nema smisla raditi crossover sa Daredevila koji ima tek JEDNU sezonu koja je vec ZAVRSENA sa likom Luke Cagea ako on uopce ne postoji na Netflixu JOS?

kontas? ili da koristim snishodljiv ton kao ti prema svima ovdje :lol:
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#66 Re: Daredevil (Netflix)

Post by todd_smith »

Averus wrote:
ExNihilo wrote:
Averus wrote:Čovjek čuje da li su nekome slomljene ili napukle kosti... To nije superherojski? :D

Kingpin se pojavljuje i u Spidey stripovima (prečesto za moj ukus), plus: Spidey i DD su se skupa borili protiv Kingpin-a
Spidey ima mnogo protivnika koji nemaju supermoći isl.
Dalje, Daredevil i Spidey imaju hejbet zajedničkih misija u stripovima, a zbog činjenice da su uključili Spider-Mana u MCU, veoma je moguće da će se desiti neka vrsta crossover-a.

Naravno, trenutno mi djeluje nerealno da se to desi uskoro, ali moguće je da će, na primjer, DD biti spomenut u Spidey filmu isl.


Dakle: Ne tvrdim da će sigurno biti, ali osnovi za to već postoje :)
Jeste, ali ta sposobnost u seriji nije predstavljena kao eksplicitno natprirodna, već kao posljedica gubitka vida. Drugim riječima, gubitak vida mu je amplificirao sluh. Pošto gubitak vida inače pojača sluh, iako ne do te mjere, možeš nekako popušiti tu "sposobnost" kao realnu. Međutim, kod Spideya je plain simple. Frajer puca paukovu mrežu iz ruke. Ne možeš približiti realnosti nikako.

Postoje superheroji koji su, jednostavno, prikladni za "nolanovsku" obradu i oni koji to nisu. :D Miješati ih - bilo bi moronski.

Frajer puca paukovu mrežu iz uređaja zakačenog na ruku, koji je napravio sam, u svom podrumu (ako ćemo pratiti ASM koji je bliži stripu, a ne onu očajnu trilogiju :D )

Ali razumijem šta govoriš i donekle se slažem s tobom. Ali evo još jedan argument:

Hawkeye, koji ima samo preciznost (koja nije predstavljena kao nadljudska), je sasvim dobro funkcionisao sa Avengersima, iako su svi ostali Superjunaci :)


Iskreno, ne vjerujem da će postojati DD i Spidey crossover, ali ne mogu reći da je nemoguće da se i to desi (ako Marvel skonta da će imati dobru zaradu od toga) :)
Sta je sljedece? Betmen nije superheroj?

:mrgreen:
sizifinho
Posts: 3462
Joined: 31/05/2014 13:14

#67 Re: Daredevil (Netflix)

Post by sizifinho »

ExNihilo wrote:
Averus wrote:Čovjek čuje da li su nekome slomljene ili napukle kosti... To nije superherojski? :D

Kingpin se pojavljuje i u Spidey stripovima (prečesto za moj ukus), plus: Spidey i DD su se skupa borili protiv Kingpin-a
Spidey ima mnogo protivnika koji nemaju supermoći isl.
Dalje, Daredevil i Spidey imaju hejbet zajedničkih misija u stripovima, a zbog činjenice da su uključili Spider-Mana u MCU, veoma je moguće da će se desiti neka vrsta crossover-a.

Naravno, trenutno mi djeluje nerealno da se to desi uskoro, ali moguće je da će, na primjer, DD biti spomenut u Spidey filmu isl.


Dakle: Ne tvrdim da će sigurno biti, ali osnovi za to već postoje :)
Jeste, ali ta sposobnost u seriji nije predstavljena kao eksplicitno natprirodna, već kao posljedica gubitka vida. Drugim riječima, gubitak vida mu je amplificirao sluh. Pošto gubitak vida inače pojača sluh, iako ne do te mjere, možeš nekako popušiti tu "sposobnost" kao realnu. Međutim, kod Spideya je plain simple. Frajer puca paukovu mrežu iz ruke. Ne možeš približiti realnosti nikako.

Postoje superheroji koji su, jednostavno, prikladni za "nolanovsku" obradu i oni koji to nisu. :D Miješati ih - bilo bi moronski.
ExNihilo je donekle upravu... Prvo, kontekst serije nije za Spajdija, ali ne po pravilu natprirodnog. Naime, Black Sky koji se pojavljuje u 7oj epizodi je očito nešto natprirodno, sposobnosti DD jesu natprirodne. Nije istina da se nakon gubitka vida pojača sluh, to je naravno mit. Mozak jednostavno postane više svjestan svoga sluha, koji je jednak kao i ranije, jer se gubi vid- kao "neophodna smetnja"
Ali Spidey je isuviše veseo za ovako mračnu seriju.
Last edited by sizifinho on 19/04/2015 22:55, edited 1 time in total.
sizifinho
Posts: 3462
Joined: 31/05/2014 13:14

#68 Re: Daredevil (Netflix)

Post by sizifinho »

todd_smith wrote: valjda zato sto nema smisla raditi crossover sa Daredevila koji ima tek JEDNU sezonu koja je vec ZAVRSENA sa likom Luke Cagea ako on uopce ne postoji na Netflixu JOS?

kontas? ili da koristim snishodljiv ton kao ti prema svima ovdje :lol:
izvini ako sam nešto pogrešno rekao.
Svejedno, ti si napisao u kontekstu da će se serije definitivno desiti AKO DD bude u 3-4 sezone.
Ja sam samo htio reći da nema veze broj DD sezona sa izlaskom ovih serija.
Na ljeto izlazi Jessica Jones, na iduće proljeće Iron Fist i onda na ljeto opet Luke, i onda izlaze defendersi.
Druge sezone će ići potpuno ovisno o popularnosti serije, ali ove serije izlaze sigurno, oficijelno i bez obzira koliko sezona ima DD.
Opet izvini ako sam nešto pogrešno rekao.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#69 Re: Daredevil (Netflix)

Post by ExNihilo »

sizifinho wrote:
ExNihilo wrote:
Averus wrote:Čovjek čuje da li su nekome slomljene ili napukle kosti... To nije superherojski? :D

Kingpin se pojavljuje i u Spidey stripovima (prečesto za moj ukus), plus: Spidey i DD su se skupa borili protiv Kingpin-a
Spidey ima mnogo protivnika koji nemaju supermoći isl.
Dalje, Daredevil i Spidey imaju hejbet zajedničkih misija u stripovima, a zbog činjenice da su uključili Spider-Mana u MCU, veoma je moguće da će se desiti neka vrsta crossover-a.

Naravno, trenutno mi djeluje nerealno da se to desi uskoro, ali moguće je da će, na primjer, DD biti spomenut u Spidey filmu isl.


Dakle: Ne tvrdim da će sigurno biti, ali osnovi za to već postoje :)
Jeste, ali ta sposobnost u seriji nije predstavljena kao eksplicitno natprirodna, već kao posljedica gubitka vida. Drugim riječima, gubitak vida mu je amplificirao sluh. Pošto gubitak vida inače pojača sluh, iako ne do te mjere, možeš nekako popušiti tu "sposobnost" kao realnu. Međutim, kod Spideya je plain simple. Frajer puca paukovu mrežu iz ruke. Ne možeš približiti realnosti nikako.

Postoje superheroji koji su, jednostavno, prikladni za "nolanovsku" obradu i oni koji to nisu. :D Miješati ih - bilo bi moronski.
ExNihilo je donekle upravu... Prvo, kontekst serije nije za Spajdija, ali ne po pravilu natprirodnog. Naime, Black Sky koji se pojavljuje u 7oj epizodi je očito nešto natprirodno, sposobnosti DD jesu natprirodne. Nije istina da se nakon gubitka vida pojača sluh, to je naravno mit. Mozak jednostavno postane više svjestan svoga sluha, koji je jednak kao i ranije, jer se gubi vid- kao "neophodna smetnja"
Ali Spidey je isuviše veseo za ovako mračnu seriju.
Nije mit.
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#70 Re: Daredevil (Netflix)

Post by todd_smith »

sizifinho wrote:
todd_smith wrote: valjda zato sto nema smisla raditi crossover sa Daredevila koji ima tek JEDNU sezonu koja je vec ZAVRSENA sa likom Luke Cagea ako on uopce ne postoji na Netflixu JOS?

kontas? ili da koristim snishodljiv ton kao ti prema svima ovdje :lol:
izvini ako sam nešto pogrešno rekao.
Svejedno, ti si napisao u kontekstu da će se serije definitivno desiti AKO DD bude u 3-4 sezone.
Ja sam samo htio reći da nema veze broj DD sezona sa izlaskom ovih serija.
Na ljeto izlazi Jessica Jones, na iduće proljeće Iron Fist i onda na ljeto opet Luke, i onda izlaze defendersi.
Druge sezone će ići potpuno ovisno o popularnosti serije, ali ove serije izlaze sigurno, oficijelno i bez obzira koliko sezona ima DD.
Opet izvini ako sam nešto pogrešno rekao.
ma nista :mrgreen:

ma jok, nisam rekao ako bude DD 3-4 sezone onda ce se ovi desiti, nego spomenuo sam 3-4 sezone u smislu da bude dovoljno da se razvije prica koja dozvoljava da se likovi iz Defendersa uvezu u pricu DD te sezone.

Npr., vidio si koliko su razvukli sa pricom ove sezone koja je imala samo 13 epizoda. Osim ako namjeravaju ubaciti Cagea na 1-2 scene u jednoj epizodi, sto nema smisla.

Vidio npr Arrow i Flash kako su uradili. Green Arrow se pojavio u citavoj epizodi Flasha kada je Arrow vec bio u trecoj sezoni. Zato sam spomenuo 3-4 sezone.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#71 Re: Daredevil (Netflix)

Post by ExNihilo »

Averus wrote:
ExNihilo wrote:
Averus wrote:Čovjek čuje da li su nekome slomljene ili napukle kosti... To nije superherojski? :D

Kingpin se pojavljuje i u Spidey stripovima (prečesto za moj ukus), plus: Spidey i DD su se skupa borili protiv Kingpin-a
Spidey ima mnogo protivnika koji nemaju supermoći isl.
Dalje, Daredevil i Spidey imaju hejbet zajedničkih misija u stripovima, a zbog činjenice da su uključili Spider-Mana u MCU, veoma je moguće da će se desiti neka vrsta crossover-a.

Naravno, trenutno mi djeluje nerealno da se to desi uskoro, ali moguće je da će, na primjer, DD biti spomenut u Spidey filmu isl.


Dakle: Ne tvrdim da će sigurno biti, ali osnovi za to već postoje :)
Jeste, ali ta sposobnost u seriji nije predstavljena kao eksplicitno natprirodna, već kao posljedica gubitka vida. Drugim riječima, gubitak vida mu je amplificirao sluh. Pošto gubitak vida inače pojača sluh, iako ne do te mjere, možeš nekako popušiti tu "sposobnost" kao realnu. Međutim, kod Spideya je plain simple. Frajer puca paukovu mrežu iz ruke. Ne možeš približiti realnosti nikako.

Postoje superheroji koji su, jednostavno, prikladni za "nolanovsku" obradu i oni koji to nisu. :D Miješati ih - bilo bi moronski.

Frajer puca paukovu mrežu iz uređaja zakačenog na ruku, koji je napravio sam, u svom podrumu (ako ćemo pratiti ASM koji je bliži stripu, a ne onu očajnu trilogiju :D )

Ali razumijem šta govoriš i donekle se slažem s tobom. Ali evo još jedan argument:

Hawkeye, koji ima samo preciznost (koja nije predstavljena kao nadljudska), je sasvim dobro funkcionisao sa Avengersima, iako su svi ostali Superjunaci :)


Iskreno, ne vjerujem da će postojati DD i Spidey crossover, ali ne mogu reći da je nemoguće da se i to desi (ako Marvel skonta da će imati dobru zaradu od toga) :)
Jbg, lakše je smjestiti "realnog superheroja" u natprirodan svijet, nego natprirodnog superheroja u realan svijet. :D Zato što natprirodno ne isključuje postojanje i normalnog, ali teže prolazi obrnuto...
sizifinho
Posts: 3462
Joined: 31/05/2014 13:14

#72 Re: Daredevil (Netflix)

Post by sizifinho »

.dupli
Last edited by sizifinho on 19/04/2015 23:06, edited 1 time in total.
sizifinho
Posts: 3462
Joined: 31/05/2014 13:14

#73 Re: Daredevil (Netflix)

Post by sizifinho »

ExNihilo wrote:
Nije mit.
ma dobro, nije mit, ali nije ni dokazano. Postoje dvije teorije, jedna je da uistinu dođe do "pojačanja" čula, druga je da mozak ima jači fokus na druga čula, pa je više svjestan istih stimulusa. Maloprije sam provjerio, i vidio da ipak postoji studija koja tvrdi da uistinu dođe do pojačanja čula... uglavnom obje su teorije,i još nije u potpunosti dokazano ništa.
todd smith wrote:..
da da kontam šta hoćeš da kažeš.
Marvel je već sve isplanirao, tako da će svaki lik imati svoju seriju koja je kao "origins". kao što je ova bila DD-ov Origin.
Vjerovatno će DD ići dalje, u drugu sezonu iduće godine, kada bude prva sezona Iron Fista, i onda konačno, treća sezona DD i The Defenders, tako da ima smisla što si rekao. Upravu si.
lajkujMe
Posts: 12136
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#74 Re: Daredevil (Netflix)

Post by lajkujMe »

tri dana vec gledam epizodu 7 nikako da predjem 24 minut. Ne pase mi serija iz nekog razloga :sad:
natt
Posts: 183
Joined: 28/03/2015 13:20

#75 Re: Daredevil (Netflix)

Post by natt »

lajkujMe wrote:tri dana vec gledam epizodu 7 nikako da predjem 24 minut. Ne pase mi serija iz nekog razloga :sad:
Drago mi je. Ni meni ne pase. :-D
Post Reply