'DANI' U RUKAMA HILME SELIMOVICA

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
zimzelen
Posts: 577
Joined: 27/03/2008 09:22

#1 'DANI' U RUKAMA HILME SELIMOVICA

Post by zimzelen »

Prelazak magazina 'Dani' u vlasnistvo Hilme Selimovica znaci gubitak kakvog-takvog nezavisnog glasila na otuznoj medijskoj sceni BiH. Tuzan sam danas.
gurabija78
Posts: 1242
Joined: 03/06/2008 15:24

#2 Re: 'DANI' U RUKAMA HILME SELIMOVICA

Post by gurabija78 »

popij pivu, bice ti lakse....
dani su i dosad bili pod utjecajem odredjenih interesnih grupa, i promjena vlasnicke strukture je samo prirodan slijed dogadjaja....
User avatar
zimzelen
Posts: 577
Joined: 27/03/2008 09:22

#3 Re: 'DANI' U RUKAMA HILME SELIMOVICA

Post by zimzelen »

gurabija78 wrote:popij pivu, bice ti lakse....
dani su i dosad bili pod utjecajem odredjenih interesnih grupa, i promjena vlasnicke strukture je samo prirodan slijed dogadjaja....
Mislim da je to sto govoris, vecini ovdje poznato, ali se ne moze ne izreci ocjena da je rijec o najpismenijem bh. magazinu, koje je u vecini slucajeva odgovorilo standardima novinarstva. To sto se priklanjalo nekim interesnim skupinama je posljedica drustva u kojem je novina rasla. Mene cudi kako je novina opstala, kad je tiraz, tek mozda u ljetnim mjesecima dostizao brojku koju vrijedi spomenuti.
User avatar
Adriatic
Posts: 3395
Joined: 03/07/2008 12:32
Location: Šeher

#4 Re: 'DANI' U RUKAMA HILME SELIMOVICA

Post by Adriatic »

Dani su u zadnjih najmanje 5 godina dosegli samo dno zahvaljujući njegovom uredniku koji se stavio u službu Hareta ublehaša.
Potcijenili su svoje čitaoce misleći da isti nemaju grama mozga i da neće to skontati a što se vjerovatno osjetilo na tiražu.
Propast Silajdžića samo je ubrzala i propast ovog lista.
User avatar
Vitez Koja
Posts: 555
Joined: 21/10/2010 13:19

#5 Re: 'DANI' U RUKAMA HILME SELIMOVICA

Post by Vitez Koja »

zimzelen wrote:Prelazak magazina 'Dani' u vlasnistvo Hilme Selimovica znaci gubitak kakvog-takvog nezavisnog glasila na otuznoj medijskoj sceni BiH. Tuzan sam danas.
I nije toliko bio nezavisan. U zadnje vrijeme je bio poprilicno na strani Harisa Silajdžića i Stranke za BiH. Ovo govorim, kao dugogodisnji citalac Dana, jer sjecam se sta je pisao Senad Pecanin, o Harisu, prije nekoliko godina, a sta je pisao, o njemu, u zadnje vrijeme. Inace, glavna urednica Oslobodenja je Vildana Smailbegovic, u cije profesionalne domete, imam povjerenja. Smatram, da Dani nece nista izgubiti sa ovim "prelaskom" pod okrilje Oslobodenja. Zato, nemas razloga za neku tugu. Na kraju, ni jedan medij nije istinski nezavisan.
User avatar
Been
Posts: 1001
Joined: 13/09/2009 00:40
Location: Daleko od očiju, daleko od srca

#6 Re: 'DANI' U RUKAMA HILME SELIMOVICA

Post by Been »

Žao mi je najrespektabilnije bh. novine "Oslobođenja" što prihvati ovu rastrojenu vojsku iz magazina "Dani" koji nakon izbornog brodoloma njihovog favorita bježe kao crkveni štakori da se uhljebe prije smjene vlasti ! Sramota !
User avatar
jazzer
Posts: 7216
Joined: 20/12/2004 14:44

#7 Re: 'DANI' U RUKAMA HILME SELIMOVICA

Post by jazzer »

Izlaz iz loseg ekonomskog stanja novine Senad je vidio u pobjedi Harisa S. i stranke mu. I laik je mogao vidjeti da mu je, posljednjih cca godinu dana, Haris omiljni politicar i najpozitivniji lik bh politicke scene a stranka zaBiH najbosanskija. Ulagao je u njega vjerovatno se nadajuci reklami firmi pod pokroviteljstvom stranke zaBiH a vjerovatno i nekoj pinki mimo reklama. Sta reci, losa procjena. Haris i stranka mu su na odlicnom putu za smetljiste, gdje im odavno i bilo mjesto. Ja Dane ne citam ima nekih 6,7 mjeseci (a godinama sam ih konzumirao) tako da mi nece nedostajati.
HomeArt
Posts: 2076
Joined: 02/09/2004 13:33
Location: Hrasno Hill :)

#8 Re: 'DANI' U RUKAMA HILME SELIMOVICA

Post by HomeArt »

Da ih je bar kupila prava novina nego Oslobodjenje, doduse tu su negdje sad, komad-dva po trafici.
User avatar
bosanski
Posts: 421
Joined: 03/03/2010 10:53

#9 Re: 'DANI' U RUKAMA HILME SELIMOVICA

Post by bosanski »

a možda Pećanin konačno ode u diplomatiju, pa nema više vremena a ni obraza da vodi novinu????????
User avatar
igorailwayman
Posts: 90
Joined: 27/02/2010 19:56

#10 Re: 'DANI' U RUKAMA HILME SELIMOVICA

Post by igorailwayman »

Za mene je Oslobođenje najbolja novina u Bosni i Hercegovini, a zatim i poslije Oslobođenja dolaze Dani i mislim da će i Dani i Oslobođenje s ovim potezom biti bolje i dobit će više čitatelja što i zaslužuju.

Bolje da je Dane kupilo Oslobođenje nego "onaj" Avaz, za kojeg svaki normalan čovje s malo pameti zna kakva je to novina = najgora
User avatar
Vitez Koja
Posts: 555
Joined: 21/10/2010 13:19

#11 Re: 'DANI' U RUKAMA HILME SELIMOVICA

Post by Vitez Koja »

jazzer wrote:Izlaz iz loseg ekonomskog stanja novine Senad je vidio u pobjedi Harisa S. i stranke mu. I laik je mogao vidjeti da mu je, posljednjih cca godinu dana, Haris omiljni politicar i najpozitivniji lik bh politicke scene a stranka zaBiH najbosanskija. Ulagao je u njega vjerovatno se nadajuci reklami firmi pod pokroviteljstvom stranke zaBiH a vjerovatno i nekoj pinki mimo reklama. Sta reci, losa procjena. Haris i stranka mu su na odlicnom putu za smetljiste, gdje im odavno i bilo mjesto. Ja Dane ne citam ima nekih 6,7 mjeseci (a godinama sam ih konzumirao) tako da mi nece nedostajati.
Slazem se s tobom. Zaista, u zadnjih nekoliko mjeseci, kvalitet tekstova, kao i samog papira je pao i to vidno prostim okom :) . Nekada, kada sam bio mladji, i porpilicni kokuz, znao sam ne popiti 2-3 kafe, kako bih mogao priustiti novi broj Dana. I ja u nekih, par mjeseci, ne kupujem Dane. Nije S.P. samo sa Harisom drugovao, nego i Safetom Orucevicem. Bas je bilo zalosno gledati kako su se Dani, radi ovih likova, nisko spustili. Jedino, koga sam cijenio u posljednje vrijeme, od novinara je, Vuk Bacanovic, za kojeg smatram da je izuzetno dobrar novinar.
User avatar
zimzelen
Posts: 577
Joined: 27/03/2008 09:22

#12 Re: 'DANI' U RUKAMA HILME SELIMOVICA

Post by zimzelen »

bosanski wrote:a možda Pećanin konačno ode u diplomatiju, pa nema više vremena a ni obraza da vodi novinu????????
Bojim se, kad mu nije uspjelo u posljednje cetiri godine, preko Harisa ubaciti se negdje u DKP mrezu, da sada preko Bakira nema nikakvih izgleda. Jako mu je stalo do toga, znam to, a kad se pogleda sta sve imamo u diplomaciji, Pecko sigurno ne bi bio losiji.Naprotiv.
Sarajevski
Posts: 345
Joined: 19/11/2005 12:25
Location: Sarajevo
Contact:

#13 Re: 'DANI' U RUKAMA HILME SELIMOVICA

Post by Sarajevski »

nazalost, ko je god imao imalo uvida u nasu medijsku scenu, nije ga ovo nimalo iznenadilo. svuda u svijetu novine su u krizi, kod nas pogotovo. novaca za marketing nema i ono malo firmi koj se reklamiraju radije to rade na televizijama nego u printanim medijima. tiraz svih nasih dnevnih novina je drasticno pao, to sto se neko petkom hvali da je stampao miliione primjereka, ne znaci nista, sve nase novine skupa dnevno ne prodaju vise od 30 hiljada primjeraka.
dani su vec dvije tri godine u teskoj krizi. ostali su duzni zagrebackoj stampariji radin, poslije su presli u unioninvest plastiku koja je u vlasnistvu mimsa i tu su se isto zavalili, jednostavno, nisu imali novaca da plate stampu, dug je rastao i desilo se to sto se desilo.
svakoj sedmicnoj novini kod nas treba izmedju osam i deset strana placenih reklama da bi platili stampanje, ostalo sto zarade je prodaja, a dani to nisu mogli. dug stampariji je narastao na, koliko sam ja cuo, 400 hiljada maraka, selimovici nisu znali sta da rade jer bi ih da su odbili nastaviti stampati optuzili za gasenje jednog medija i na kraju su odlucili za taj dug preuzeti novine.
danima zelim da nastave izlaziti, jako su jako vazan dio nase medijske scene. izrastali su godinama u respektabilan magazin, u ratu su bili odlicni, poslije rata uz slobodnu bosnu i jedno vrijeme oslobođenje i nezavisne bili nas najbolji printani medij.
nazalost, finasijska kriza uzima danak, dani su presli pod plast mimsa, nezavisne se krpe s onim sto im da vlada rs kao pomoc medijima. kada bude bolja ekonomska situacija u ovoj zemlji, bice nam bolje i novine. jednostavno, puno svijeta koji bi kupio dane ili bosnu ili oslobođenje ili avaz radije kupi tri hljeba nego heftičnjak.
opet kazem, zelim im puno srece, neka opstanu i neka budu bolji nego sto su bili
User avatar
bosanski
Posts: 421
Joined: 03/03/2010 10:53

#14 Re: 'DANI' U RUKAMA HILME SELIMOVICA

Post by bosanski »

zimzelen wrote:
bosanski wrote:a možda Pećanin konačno ode u diplomatiju, pa nema više vremena a ni obraza da vodi novinu????????
Bojim se, kad mu nije uspjelo u posljednje cetiri godine, preko Harisa ubaciti se negdje u DKP mrezu, da sada preko Bakira nema nikakvih izgleda. Jako mu je stalo do toga, znam to, a kad se pogleda sta sve imamo u diplomaciji, Pecko sigurno ne bi bio losiji.Naprotiv.
Hilmo vrti, gdje burgija neće
iceman2010
Posts: 4640
Joined: 08/07/2010 11:36

#15 Re: 'DANI' U RUKAMA HILME SELIMOVICA

Post by iceman2010 »

Vitez Koja wrote:
zimzelen wrote:Prelazak magazina 'Dani' u vlasnistvo Hilme Selimovica znaci gubitak kakvog-takvog nezavisnog glasila na otuznoj medijskoj sceni BiH. Tuzan sam danas.
I nije toliko bio nezavisan. U zadnje vrijeme je bio poprilicno na strani Harisa Silajdžića i Stranke za BiH. Ovo govorim, kao dugogodisnji citalac Dana, jer sjecam se sta je pisao Senad Pecanin, o Harisu, prije nekoliko godina, a sta je pisao, o njemu, u zadnje vrijeme. Inace, glavna urednica Oslobodenja je Vildana Smailbegovic, u cije profesionalne domete, imam povjerenja. Smatram, da Dani nece nista izgubiti sa ovim "prelaskom" pod okrilje Oslobodenja. Zato, nemas razloga za neku tugu. Na kraju, ni jedan medij nije istinski nezavisan.
Slozio bih se po pitanju Dana i njihove politicke obojenosti. Cudi me kako, kada si vec primjetio politicku obojenost Dana, nisi primjetio politicku obojenost Oslobodjenja. Reci mi samo sta je ono Lidija Korac u Oslobodjenju i kako to da grad sa Alijom Behmenom i SDP-om na celu finansira taj list? A u isto vrijeme je draga Lidija takodjer u SDP-u. Ja itekako sumnjam u objektivnost i profesionalnost Vildane Selimbegovic.
User avatar
fedor
Posts: 9156
Joined: 27/10/2010 08:10
Location: Behind enemy lines

#16 Re: 'DANI' U RUKAMA HILME SELIMOVICA

Post by fedor »

Been wrote:Žao mi je najrespektabilnije bh. novine "Oslobođenja" što prihvati ovu rastrojenu vojsku iz magazina "Dani" koji nakon izbornog brodoloma njihovog favorita bježe kao crkveni štakori da se uhljebe prije smjene vlasti ! Sramota !
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
Vragolan
Posts: 1268
Joined: 05/11/2009 09:26
Location: Portir na Dzehenemskoj kapiji

#17 Re: 'DANI' U RUKAMA HILME SELIMOVICA

Post by Vragolan »

Adriatic wrote:Dani su u zadnjih najmanje 5 godina dosegli samo dno zahvaljujući njegovom uredniku koji se stavio u službu Hareta ublehaša.
Potcijenili su svoje čitaoce misleći da isti nemaju grama mozga i da neće to skontati a što se vjerovatno osjetilo na tiražu.
Propast Silajdžića samo je ubrzala i propast ovog lista.
kratko i jasno
sada cekamo istu sudbinu TV1
super_zena
Posts: 90
Joined: 13/10/2010 20:40

#18 Re: 'DANI' U RUKAMA HILME SELIMOVICA

Post by super_zena »

ima da se nacekas...ihhaaaaaaaaaa... :lol: :lol:
User avatar
fedor
Posts: 9156
Joined: 27/10/2010 08:10
Location: Behind enemy lines

#19 Re: 'DANI' U RUKAMA HILME SELIMOVICA

Post by fedor »

Vragolan wrote:
Adriatic wrote:Dani su u zadnjih najmanje 5 godina dosegli samo dno zahvaljujući njegovom uredniku koji se stavio u službu Hareta ublehaša.
Potcijenili su svoje čitaoce misleći da isti nemaju grama mozga i da neće to skontati a što se vjerovatno osjetilo na tiražu.
Propast Silajdžića samo je ubrzala i propast ovog lista.
kratko i jasno
sada cekamo istu sudbinu TV1
hebes TV1, sad ce Al Jazeera Balkan :mrgreen:
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11993
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#20 Re: 'DANI' U RUKAMA HILME SELIMOVICA

Post by Ma.Le.Na »

ja jedva cekam da vidim naslovnice avaza na ovu vijest :lol:

..onako...letimicno...na koleginom stolu...jer to *ranje od papira sa rijecima ne bih da uzimam u ruke :D
klixober
Posts: 5743
Joined: 20/09/2006 14:12

#21 Re: 'DANI' U RUKAMA HILME SELIMOVICA

Post by klixober »

Nakon brodoloma Pecaninove SBiH,nimalo iznenadujuci ishod.
User avatar
Adriatic
Posts: 3395
Joined: 03/07/2008 12:32
Location: Šeher

#22 Re: 'DANI' U RUKAMA HILME SELIMOVICA

Post by Adriatic »

super_zena wrote:ima da se nacekas...ihhaaaaaaaaaa... :lol: :lol:
Ma gdje si Adisice.
Jal ko spomene tvoju TV, ti odmah ko po komandi ha ha
gurabija78
Posts: 1242
Joined: 03/06/2008 15:24

#23 Re: 'DANI' U RUKAMA HILME SELIMOVICA

Post by gurabija78 »

HomeArt wrote:Da ih je bar kupila prava novina nego Oslobodjenje, doduse tu su negdje sad, komad-dva po trafici.
avaz mozda?
User avatar
Adriatic
Posts: 3395
Joined: 03/07/2008 12:32
Location: Šeher

#24 Re: 'DANI' U RUKAMA HILME SELIMOVICA

Post by Adriatic »

Logično je da ih je kupilo Oslobođenje.
Zna se ko je bio Vildanin šef (a i sada je, što se najbolje vidjelo kad je ovaj list počeo mlatiti po SDP-u pred izbore)
User avatar
Erzsebet
Posts: 2157
Joined: 04/02/2009 18:31
Location: Amsterdam

#25 Re: 'DANI' U RUKAMA HILME SELIMOVICA

Post by Erzsebet »

Zafalilo mu para za kockanja... Baš mi je drago da je smrad otišao, samo se bojim da ima neko bolje mjesto.
Post Reply