Danasnji "feminizam"

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#5876 Re: Danasnji "feminizam"

Post by triconja »

Niemand wrote:Samo sto ogroman broj tih zena dobrovoljno ode u menstruacijsku kolibu. One su hindu i to je njihova interpretacija te religije, ne rade sve hindu zene to.

U nepalu je to zakonom kaznjivo od 2005te, problem je sto ni zene ne odustaju od tog jer im je to dio religije a najveci problem, zbog kojeg i dolazi do smrtnih slucajeva, su uslovi u tim kolibama zbog siromastva u tim regijama.

Netom prije slucaja kojeg pominjes, u januaru ove godine, je umrla majka sa dva djecaka u kolibi za menstruaciju, pa su mjestani razlupali 60 koliba. I oni su se kao i djevojka iz tvog primjera ugusili od dima. Mozda ih ovi zadnji slucajevi ipak prodrmaju. Ja svakako mislim da bi im ostatak hindu zajednice najvise mogao pomoci objasnjavanjem da to u toj ekstremnoj mjeri nije potrebno jer ostali ne idu toliko daleko s tim poput tih zajednica u nepalu.
Tako se to radi a ne samo naprdjivanje na forumu i nedje na kafici :mrgreen:
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#5877 Re: Danasnji "feminizam"

Post by wewa »

A meni bas lijepo vidjeti kako ova tema potice sve na citanje i ucenje.
Niemand
Posts: 7944
Joined: 31/03/2014 01:55

#5878 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Niemand »

Hos reci da cu i sevapa zaraditi? :D

E da, kad si vec tu i kad pomenu citanje, hoces mi pls proslijediti link o onom za kinu i radjanje djece od neku noc. Zanima me imal taj fenomen malih kineskih kajzera veze s tim al moj gugl ocito ne zeli razgovorati o tom sa mnom. :|
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#5879 Re: Danasnji "feminizam"

Post by triconja »

wewa wrote:A meni bas lijepo vidjeti kako ova tema potice sve na citanje i ucenje.
Ucenje nepotrebnih stvari, bolje da je tema o sljivama i uzgoju istih vise bibilo koristi :mrgreen:
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#5880 Re: Danasnji "feminizam"

Post by omar little »

wewa wrote:
omar little wrote:paglia se bavi zapadnim feminizmom jer 1) tu ordinira 2) taj feminizam ima primat. paglia je libertarijanac, ne znam da li se i dalje tako izjasnjava, nisam je duze cula, 90-00ih otvoreno jeste, tako da ne vidim zasto bi se od nje ocekivala fleksibilnost i prilagodljivost kapitalizma radnoj snazi. radna snaga se mora biti. ako si to ne mozes priustiti, snosis posljedice, tvoj problem.

zapadne zene koje vriste o diskriminaciji i nepravdi su vecinom segment koji zeli redistribuciju moci za sebe i svoju klasu. boli ih kurac za zene (i ljude) sa ekonomskog i drustvenog dna, osim deklarativno. 4 od 5 ceo najvecih defense firmi (lockheed, boeing, tako to) u americi su zene. na koji nacin je to drukcije i bolje za drustvo i kome to pravi ikakvu razliku u zivotu osim njima osobno i zenama njihove klase i profila?
Zene koje dodju do takvog nivoa vlasti obicno ne krasi empatija, solidarnost i tako ti romanticni koncepti. Nazalost. Jer su u odlicnoj poziciji da krce put drugim zenama, na nacin na koji to, recimo, radi premijerka Novog Zelanda.

A nije da ocekujem od bilo koga bilo sta, ne u ovoj zivotnoj dobi. Samo bi, eto, bilo lijepo... Peace, love, happiness and all that shit.

@Marlboro,
Nije nijedan val feminizma monolitan pa da ima nekakve dogovorene principe i stavove kojih se slijepo pridrzavaju svi feministi i feministkinje. Sto se mene tice, nijedna zena se ne mora identificirati kao feministkinja, ali se dizem na zadnje noge kad god cujem iz zenskih usta da je feminizam nepotreban i prevazidjen. Reci to onoj sto umrije jer je necista od menstruacije.
obzirom da danasnji, ovdasnji, feminizam vecinski inzistira na izjednacavanju participacije i vidjljivosti sa uspjehom feminizma i zena opcenito, od tih zena se treba ocekivati nesto. jer za koje babe brasno se to onda uopce radi? ako zene na pozicijama poslovne, politicke, holivudske, kakve god, moci ne prave razliku nikome osim svojoj klasi zena i profila, kome i za sta taj feminizam sluzi? meni takav feminizam ne treba.

general purpose observation. na ovoj temi se nekad moze primijeti "perspektivna disonanca", likovi koji zive u bosni a koji svoje informacije (formiranje svog stava) o feminizmu crpe iz zapadnjackih izvora i primjera na feminizam za nase prilike i bosanski kontekst reagiraju kao da je prvospomenuti u pitanju.
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#5881 Re: Danasnji "feminizam"

Post by wewa »

Niemand wrote:Hos reci da cu i sevapa zaraditi? :D

E da, kad si vec tu i kad pomenu citanje, hoces mi pls proslijediti link o onom za kinu i radjanje djece od neku noc. Zanima me imal taj fenomen malih kineskih kajzera veze s tim al moj gugl ocito ne zeli razgovorati o tom sa mnom. :|
https://www.google.com/url?sa=i&source= ... 5110085754

Ovo nije clanak na koji sam se referirala ali tice se iste problematike
Niemand
Posts: 7944
Joined: 31/03/2014 01:55

#5882 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Niemand »

Ne treba ni zaboraviti da smo mi svakako dosta toga sto je feminizam donio zapadu dobili socijalizmom.

a wewo hvala, procitacu.
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#5883 Re: Danasnji "feminizam"

Post by wewa »

omar little wrote:
obzirom da danasnji, ovdasnji, feminizam vecinski inzistira na izjednacavanju participacije i vidjljivosti sa uspjehom feminizma i zena opcenito, od tih zena se treba ocekivati nesto. jer za koje babe brasno se to onda uopce radi? ako zene na pozicijama poslovne, politicke, holivudske, kakve god, moci ne prave razliku nikome osim svojoj klasi zena i profila, kome i za sta taj feminizam sluzi? meni takav feminizam ne treba.

general purpose observation. na ovoj temi se nekad moze primijeti "perspektivna disonanca", likovi koji zive u bosni a koji svoje informacije (formiranje svog stava) o feminizmu crpe iz zapadnjackih izvora i primjera na feminizam za nase prilike i bosanski kontekst reagiraju kao da je prvospomenuti u pitanju.
Slazem se po obje stavke.
Prije izvjesnog broja godina imala sam problem s direktoricom yahooa, koja se vratila na posao mi sedmicu nakon poroda. Ok, ima ona mrezu podrske i sve to, ali je poruka koju tim potezom salje izrazito nefer, daje los primjer kako zena mora izabrati izmedju karijere i majcinstva pa i u tim prvim danima. Da ne pricam o odnosu prema vlastitom tijelu... With great power comes great responsibility.

Ono cega je rijetko koji ucesnik na temi svjestan je koliko sovinizma pa i mizoginije ima u nasoj svakodnevnici. Svjedokom sam da se muskarci biraju kao kandidati iako postoje najmanje jednako kvalifikovane kandidatkinje. Muskarci se drze jedni drugih.
Bude mi muka kad shvatim da je za mene, moju porodicu neophodno da isturim muza, jer ce on brze obaviti posao jer ce nastavnici i profesorice, sluzbenice i majstori njemu biti naklonjeniji... Jer je to tako otkad je svijeta i vijeka, pa sto bi se mijenjalo...
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#5884 Re: Danasnji "feminizam"

Post by almir90 »

wewa wrote: https://www.google.com/url?sa=i&source= ... 5110085754

Ovo nije clanak na koji sam se referirala ali tice se iste problematike
Ovo je problem agresivnog kapitalizma gdje od vrha prema dnu onaj veći jede malog, i to što je sve komercijalizovano, pa čak i ljudski život. Ekonomije globalno usporavaju iako se priča o jačanju, kada se malo bolje pogledaju brojke zapravo jačaju oni koji su već bili jaki unutar ekonomija. Elem, da ne duljim, zašto ti misliš da je ovo problem koji može feminizam riješiti? Ovaj članak jeste vezan za majku koja ima poteškoće u dobijanju kvalitetne medicinske njege za trenutno dijete, i s time ima strah da dobije drugo. Ali mislim da se mora pogledati široka slika i čega većeg je ovaj problem dio.
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#5885 Re: Danasnji "feminizam"

Post by wewa »

Niemand wrote:Ne treba ni zaboraviti da smo mi svakako dosta toga sto je feminizam donio zapadu dobili socijalizmom.

a wewo hvala, procitacu.
Uvijek se sjetim Milene Dravic i bacanja kutije tableta novinarki koja je upitala znate li vi, ko biva zatucani komunisti, sta je kontracepcija :)
Da ne pricamo o svicarkama koje su mogle sanjati izlazak na izbore kad su ovdasnje zene imale AFZ kao oblik politickog i drustvenog organizovanja....

I nema na cemu :)
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#5886 Re: Danasnji "feminizam"

Post by wewa »

almir90 wrote:
wewa wrote: https://www.google.com/url?sa=i&source= ... 5110085754

Ovo nije clanak na koji sam se referirala ali tice se iste problematike
Ovo je problem agresivnog kapitalizma gdje od vrha prema dnu onaj veći jede malog, i to što je sve komercijalizovano, pa čak i ljudski život. Ekonomije globalno usporavaju iako se priča o jačanju, kada se malo bolje pogledaju brojke zapravo jačaju oni koji su već bili jaki unutar ekonomija. Elem, da ne duljim, zašto ti misliš da je ovo problem koji može feminizam riješiti? Ovaj članak jeste vezan za majku koja ima poteškoće u dobijanju kvalitetne medicinske njege za trenutno dijete, i s time ima strah da dobije drugo. Ali mislim da se mora pogledati široka slika i čega većeg je ovaj problem dio.
Feministicko je pitanje jer se tice zena, mi smo i dalje te koje radjaju. Ali je i drustveno pitanje jer su i zene ljudi. Dakle, mike bitno s kojih polazista krecemo, bitno je da mijenjamo svijet nabolje, ako mozemo. Nema mjesta iskljucivosti.
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#5887 Re: Danasnji "feminizam"

Post by almir90 »

wewa wrote: Feministicko je pitanje jer se tice zena, mi smo i dalje te koje radjaju. Ali je i drustveno pitanje jer su i zene ljudi. Dakle, mike bitno s kojih polazista krecemo, bitno je da mijenjamo svijet nabolje, ako mozemo. Nema mjesta iskljucivosti.
Nisi me dobro shvatila, ne kažem ja da ovo nije vezano za žene. Već me interesuje kako feminizam kao pokret ovo može riješiti? Šta ti misliš da treba uraditi po ovom pitanju?

Ono što ja kažem da je ovo jedan dio priamide problema, koji se ne može samostalno riješiti jer nije u vrhu piramide da je sve ispod proteklo od toga - to je ono što sam ja htio da kažem, bez da ispadne da umanjujem i da smatram da je ovo nebitno.
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#5888 Re: Danasnji "feminizam"

Post by wewa »

Sta rade svi slicni pokreti? Pricati, educirati, vrsiti pritisak na izabrane predstavnike tamo gdje je drustvo demokratsko, upozoravati medjunarodne organizacije gdje nema drugog utocista.
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#5889 Re: Danasnji "feminizam"

Post by almir90 »

wewa wrote:Sta rade svi slicni pokreti? Pricati, educirati, vrsiti pritisak na izabrane predstavnike tamo gdje je drustvo demokratsko, upozoravati medjunarodne organizacije gdje nema drugog utocista.
Pričanje i edukacija je o ovome je širok pojam. Šta i s kime treba pričati? Da li misliš da je ovaj problem moguće samostalno riješiti koji je nastao kao posljedica drugih problema? Kako misliš izvršiti pritisak na političke predstavnike?

Međunarodne organizacije su alat trenutnog kapitalizma da bi promovisale interese onih koji su nas doveli globalno u ovu dubiozu. A dovoljno je provjeriti tokove financiranja tih organizacija - al' je stvarno tema gdje bi otišli u off.
Niemand
Posts: 7944
Joined: 31/03/2014 01:55

#5890 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Niemand »

Dakle, u ovom clanku je prica o toj generaciji malih kajzera, za koje se odavno zakljucilo da pored tog sto su bili razmazeni kao djeca (jedno dijete je imalo paznju oba roditelja i dva para baka i djedova samo za sebe) su bili i preforsirani, tipa od njih se ocekivalo da oni budu ono sve sto bi roditelji zeljeli, kao i da pate od anksioznosti izmedju ostalog i jer im previse toga pada na ledja jer se ocekuje da jedno dijete pomaze svim tim starijim u porodici.

I evo citam, zena iz generacije dakle te djece jedinaca, obrazovana, srednja klasa, urbana sredina, i ja iskreno ne vidim koja su to prava ovoj zeni ugrozena? Otrovne vakcine, zagadjeno mlijeko, stetne pelene? Pa otrovno, zagadjeno i stetno je to sve i ocu tog djeteta, a vjerujem i ostatku stanovnistva ostale potrebstine u istoj, ako ne i goroj mjeri. Ne postoji savrseno sigurno mjesto za imati dijete a ona danas ima izbor, hoce-nece, i to je pozitivno, njenim roditeljima je oduzeto pravo da planiraju svoju porodicu.

Al ja zaista ne razumijem zasto su ovoj zeni prava ugrozena.

Ti si wewo prvo pomenula da zene nocu odvlace na prisilne abortuse jer kako su se usudile ostati trudne, iskreno, voljela bih procitati i taj clanak, jer kina trenutno propagira imanje vise djece i bori se na sve nacine da popravi taj natalitet, a jos pricamo o zemlji sa rigoroznim sistemom, nelogicno mi je jednostavno.

Nemoj molim te sta zamjeriti, nije nuzno o feminizmu, neg imam osjecaj da se o kini zbog njihove ideologije i svega ostalog cesto pisu gluposti (ne mislim na tebe, nego medije).
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#5891 Re: Danasnji "feminizam"

Post by wewa »

Prisilni abortusi su vrseni za trajanja politike jednog djeteta. Sad, kad su shvatili da je takva populacijska mjera ugrozila budućnost nacije, ocekuju da se populacija preko noci prilagodi, sto naravno ne ide tako lako.

A zasto je to zensko pitanje? Pa populacijska politika uglavnom se tice zenskih prava, reproduktivnih, radnih... Da bi zene radjale vise djece moraju imati adekvatnu sistemsku podrsku: dovoljno ginekologa i babica, dovoljne bolničke kapacitete, dovoljnu zastitu na radnom mjestu za vrijeme trudnoce, zagarantovano mjesto po okoncanju porodiljskog odsustva, dovoljnu skrb za djecu koja trebaju biti zbrinuta dok roditelji rade. Od koga se prvenstveno ocekuje da podize djecu? Od majki. Itd itd.
Nije dovoljno reci: idite, mnozite se.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#5892 Re: Danasnji "feminizam"

Post by triconja »

Niemand wrote:Dakle, u ovom clanku je prica o toj generaciji malih kajzera, za koje se odavno zakljucilo da pored tog sto su bili razmazeni kao djeca (jedno dijete je imalo paznju oba roditelja i dva para baka i djedova samo za sebe) su bili i preforsirani, tipa od njih se ocekivalo da oni budu ono sve sto bi roditelji zeljeli, kao i da pate od anksioznosti izmedju ostalog i jer im previse toga pada na ledja jer se ocekuje da jedno dijete pomaze svim tim starijim u porodici.

I evo citam, zena iz generacije dakle te djece jedinaca, obrazovana, srednja klasa, urbana sredina, i ja iskreno ne vidim koja su to prava ovoj zeni ugrozena? Otrovne vakcine, zagadjeno mlijeko, stetne pelene? Pa otrovno, zagadjeno i stetno je to sve i ocu tog djeteta, a vjerujem i ostatku stanovnistva ostale potrebstine u istoj, ako ne i goroj mjeri. Ne postoji savrseno sigurno mjesto za imati dijete a ona danas ima izbor, hoce-nece, i to je pozitivno, njenim roditeljima je oduzeto pravo da planiraju svoju porodicu.

Al ja zaista ne razumijem zasto su ovoj zeni prava ugrozena.

Ti si wewo prvo pomenula da zene nocu odvlace na prisilne abortuse jer kako su se usudile ostati trudne, iskreno, voljela bih procitati i taj clanak, jer kina trenutno propagira imanje vise djece i bori se na sve nacine da popravi taj natalitet, a jos pricamo o zemlji sa rigoroznim sistemom, nelogicno mi je jednostavno.

Nemoj molim te sta zamjeriti, nije nuzno o feminizmu, neg imam osjecaj da se o kini zbog njihove ideologije i svega ostalog cesto pisu gluposti (ne mislim na tebe, nego medije).
Ko sto je i tradicija kina zatvorena i nema protoka informacija a amerikanci bacaju bombe, ha ja :lol:
Niemand
Posts: 7944
Joined: 31/03/2014 01:55

#5893 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Niemand »

Pa to je nesto drugo, apsolutno da su ljudima bila ugrozena prava kada nisu mogli imati vise od jednog djeteta, izuzev odredjenog dijela stanovnistva, to uopste ne sporim, daleko od toga. Al ja ti rekoh jos onu noc, vremena su se promijenila i sada mogu imati vise djece. Da kina sada tjera tu curu da zatrudni silom, to bi bila druga prica. Ali ovako iskreno ne shvatam sta je tu ugrozeno. Ne zeli imati vise od jednog djeteta i to je to. Koji god da su razlozi, ona ih je sama odvagala za i protiv.

Sto se tice tog odgajanja djece, ta djeca imaju cetvero baka i djedova da se brinu o njima skupa sa roditeljima, iz te perspektive, njima je haman i lakse nego nama il nedje drugo u svijetu.

Nidje ti nije sve potaman za imati dijete, po meni, finska je trenutno najbolja za djecu, al imaju i oni svojih problema, svejedno ne mislim da su joj ugrozena zenska prava uopste u ovoj prici. Kina ima svakakvih problema, daleko je to od normalne zemlje, al ovo jednostavno nije nikakvo ugrozavanje prava, ni u usa nije lako imati djecu nit roditeljima drzava obezbjedi sve i kaze-idite, mnozite se.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#5894 Re: Danasnji "feminizam"

Post by triconja »

Niemand wrote:Pa to je nesto drugo, apsolutno da su ljudima bila ugrozena prava kada nisu mogli imati vise od jednog djeteta, izuzev odredjenog dijela stanovnistva, to uopste ne sporim, daleko od toga. Al ja ti rekoh jos onu noc, vremena su se promijenila i sada mogu imati vise djece. Da kina sada tjera tu curu da zatrudni silom, to bi bila druga prica. Ali ovako iskreno ne shvatam sta je tu ugrozeno. Ne zeli imati vise od jednog djeteta i to je to. Koji god da su razlozi, ona ih je sama odvagala za i protiv.

Sto se tice tog odgajanja djece, ta djeca imaju cetvero baka i djedova da se brinu o njima skupa sa roditeljima, iz te perspektive, njima je haman i lakse nego nama il nedje drugo u svijetu.

Nidje ti nije sve potaman za imati dijete, po meni, finska je trenutno najbolja za djecu, al imaju i oni svojih problema, svejedno ne mislim da su joj ugrozena zenska prava uopste u ovoj prici. Kina ima svakakvih problema, daleko je to od normalne zemlje, al ovo jednostavno nije nikakvo ugrozavanje prava, ni u usa nije lako imati djecu nit roditeljima drzava obezbjedi sve i kaze-idite, mnozite se.
Ili ti na naski hoce poticaje pa da mogu stancovat djecu :run:
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#5895 Re: Danasnji "feminizam"

Post by almir90 »

Evo Wewo zašto žene u Americi, iako ih je više, ne guraju se po firmama i politici :D



P.S. Nisam doša' da provociram :D
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#5896 Re: Danasnji "feminizam"

Post by omar little »

buahahaha 15 sec in, sean hannity nekome nabija na nos glasanje za kandidate o kojima se nista ne zna i slijepo politicko slijedjenje. sunce ti jebem.
STAxJExAAA
Posts: 21
Joined: 04/11/2018 19:33

#5897 Re: Danasnji "feminizam"

Post by STAxJExAAA »

omar little wrote:buahahaha 15 sec in, sean hannity nekome nabija na nos glasanje za kandidate o kojima se nista ne zna i slijepo politicko slijedjenje. sunce ti jebem.
Odavno je poznata cinjenica da ovaj Hannity ima malo zescih psiholoskih problema kao i ostali na Foxu i kao vecina njihovih ljubitelja. Joj kad se sjetim onog bolesnika i siledzije Bill O'Reilly-a odma heftu nemam napretka.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21564
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#5898 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

A tek Tucker Carlson... u svakoj diskusiji misli da je najpametniji lik na svijetu, a onda ga neko malo pametniji prospe k'o pakovanje riže. Rijetko iritantan lik.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21564
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#5899 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

https://www.thejakartapost.com/life/201 ... sier-.html

Koliko li je još ovakvih slučajeva kod #metoo... Deppa šutnuo Disney samo zbog optužbi i izgubio desetine miliona dolara, a vidjeće se hoće li DC šutnuti nju kad vide dokaze da je lagala... garant će sve biti gurnuto pod tepih.

"A woman can get a man arrested just with allegations.
A man has to gather evidence, file a court case, and try his best to convince as many people as possible (and more) to do vice versa.
Brie Larson gets away with hating white men, whilst a man who said the same about women/people of colour would be fired immediatly.

Yet women are oppressed." Apsurd.


Evo i trailer za novi Doom film. Doomguy, koji je simbol Doom serijala, pretvoren u Doomgirl :-)
Ovo kao da bi neko napravio Tomb Raider, a da umjesto Lare Croft glumi Larry Croft.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50414
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#5900 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

MarlboroGold wrote:https://www.thejakartapost.com/life/201 ... sier-.html

Koliko li je još ovakvih slučajeva kod #metoo... Deppa šutnuo Disney samo zbog optužbi i izgubio desetine miliona dolara, a vidjeće se hoće li DC šutnuti nju kad vide dokaze da je lagala... garant će sve biti gurnuto pod tepih.

"A woman can get a man arrested just with allegations.
A man has to gather evidence, file a court case, and try his best to convince as many people as possible (and more) to do vice versa.
Brie Larson gets away with hating white men, whilst a man who said the same about women/people of colour would be fired immediatly.

Yet women are oppressed." Apsurd.


Evo i trailer za novi Doom film. Doomguy, koji je simbol Doom serijala, pretvoren u Doomgirl :-)
Ovo kao da bi neko napravio Tomb Raider, a da umjesto Lare Croft glumi Larry Croft.
Kinda sums it up...
http://www.forbes.com/sites/erikkain/20 ... ecome/amp/
Post Reply