Danasnji "feminizam"

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21574
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#4351 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

Connaisseur Karlin wrote:
MarlboroGold wrote:
Connaisseur Karlin wrote: a ocevi , muskarci nemaju odgovornost odgoja i vaspitanja djece :D

zelis reci, da te majka odgojila i vaspitala, a otac nije imao narocit utjecaj na tebe :-) :lol:
Odgoj je najlakši po tom pitanju... šta raditi sa već formiranim osobama u srednjim godinama. Čekati njihovu smrt? :D
I da, ovdje još uvijek mati ima vodeću ulogu u odgoju jer je češće kod kuće sa djecom.
odlicno, da zakljucimo , vecina oceva u BiH ne odgajaju vlastitu djecu :lol: :oops:
Ne znam kako to zaključi. Eto te kao one koje guraju radikalni feminizam što vole čuti samo ono što im odgovara (provučeno kroz par filtera kao tvoj primjer) da bi svoju propagandu širile :D
Dakle, mati obično ima vodeću ulogu. To ne znači da otac ne učestvuje u odgoju. Prilike su takve... otac ode da zaradi, na terenu danima ovo ono... svega tu ima. Normalno je da će u takvim situacijama mati više voditi brigu o odgoju.

@Hakize, je li ona uvijek ovakva? :D
Hakiz
Posts: 40521
Joined: 30/07/2015 20:01

#4352 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

Nije. Nekad je i gora.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#4353 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

MarlboroGold wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
MarlboroGold wrote:
Odgoj je najlakši po tom pitanju... šta raditi sa već formiranim osobama u srednjim godinama. Čekati njihovu smrt? :D
I da, ovdje još uvijek mati ima vodeću ulogu u odgoju jer je češće kod kuće sa djecom.
odlicno, da zakljucimo , vecina oceva u BiH ne odgajaju vlastitu djecu :lol: :oops:
Ne znam kako to zaključi. Eto te kao one koje guraju radikalni feminizam što vole čuti samo ono što im odgovara (provučeno kroz par filtera kao tvoj primjer) da bi svoju propagandu širile :D
Dakle, mati obično ima vodeću ulogu. To ne znači da otac ne učestvuje u odgoju. Prilike su takve... otac ode da zaradi, na terenu danima ovo ono... svega tu ima. Normalno je da će u takvim situacijama mati više voditi brigu o odgoju.

@Hakize, je li ona uvijek ovakva? :D
ti si poceo kampanju sa propagandom : u BiH ocevi nemaju vremena za odgajanje djece jer majke su domacice (vecina) , a ocevi su najcesce na poslu ili na terenu/ima :D

@Hakiz nema pojma :D
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21574
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#4354 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

Connaisseur Karlin wrote: ti si poceo kampanju sa propagandom : u BiH ocevi nemaju vremena za odgajanje djece jer majke su domacice (vecina) , a ocevi su najcesce na poslu ili na terenu/ima :D

@Hakiz nema pojma :D
Kakva propaganda... pišeš gluposti. Govorim ti da su primorani kako bi osigurali i obezbijedili egzistenciju porodice i nije to da nemaju vremena, već su često fizički spriječeni, te zbog toga ne mogu doprinositi odgoju koliko supruge mogu. To je realnost većine bosanskih porodica.
Imaš i primjera kada je obrnuta situacija. Imao sam kolegu koji je dao otkaz na poslu kako bi se brinuo o dvojici sinova, dok je žena po 5 dana u sedmici bila na terenu i radila kao komercijalista... naravno imala je veću platu, pa su se tako dogovorili. Samo je vikendom bila kod kuće. Osporavaš li i to?

Idealno bi bilo da oboje rade i da se djeca od samog rođenja mogu sama od sebe odgajati... ne može. Velika pomoć su nene, djedovi itd. ali neko nema ni to.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#4355 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

MarlboroGold wrote:
Connaisseur Karlin wrote: ti si poceo kampanju sa propagandom : u BiH ocevi nemaju vremena za odgajanje djece jer majke su domacice (vecina) , a ocevi su najcesce na poslu ili na terenu/ima :D

@Hakiz nema pojma :D
Kakva propaganda... pišeš gluposti. Govorim ti da su primorani kako bi osigurali i obezbijedili egzistenciju porodice i nije to da nemaju vremena, već su često fizički spriječeni, te zbog toga ne mogu doprinositi odgoju koliko supruge mogu. To je realnost većine bosanskih porodica.
Imaš i primjera kada je obrnuta situacija. Imao sam kolegu koji je dao otkaz na poslu kako bi se brinuo o dvojici sinova, dok je žena po 5 dana u sedmici bila na terenu i radila kao komercijalista... naravno imala je veću platu, pa su se tako dogovorili. Samo je vikendom bila kod kuće. Osporavaš li i to?

Idealno bi bilo da oboje rade i da se djeca od samog rođenja mogu sama od sebe odgajati... ne može. Velika pomoć su nene, djedovi itd. ali neko nema ni to.
realnost je da su individulana iskustva, polsovno stanje i zbivanje oba rodtielja, ali dogovori izmejdu roditelja su primaran faktor :)

tko odgaja djete nakon posla, ako su oba rodtielja u radnom odnosu, a djete u vrticu :D
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21574
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#4356 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

Connaisseur Karlin wrote:
MarlboroGold wrote:
Connaisseur Karlin wrote: ti si poceo kampanju sa propagandom : u BiH ocevi nemaju vremena za odgajanje djece jer majke su domacice (vecina) , a ocevi su najcesce na poslu ili na terenu/ima :D

@Hakiz nema pojma :D
Kakva propaganda... pišeš gluposti. Govorim ti da su primorani kako bi osigurali i obezbijedili egzistenciju porodice i nije to da nemaju vremena, već su često fizički spriječeni, te zbog toga ne mogu doprinositi odgoju koliko supruge mogu. To je realnost većine bosanskih porodica.
Imaš i primjera kada je obrnuta situacija. Imao sam kolegu koji je dao otkaz na poslu kako bi se brinuo o dvojici sinova, dok je žena po 5 dana u sedmici bila na terenu i radila kao komercijalista... naravno imala je veću platu, pa su se tako dogovorili. Samo je vikendom bila kod kuće. Osporavaš li i to?

Idealno bi bilo da oboje rade i da se djeca od samog rođenja mogu sama od sebe odgajati... ne može. Velika pomoć su nene, djedovi itd. ali neko nema ni to.
realnost je da su individulana iskustva, polsovno stanje i zbivanje oba rodtielja, ali dogovori izmejdu roditelja su primaran faktor :)

tko odgaja djete nakon posla, ako su oba rodtielja u radnom odnosu, a djete u vrticu :D
U tom slucaju oboje, ali je nemoguce beznpodrske djedova i neni/baki. U BiH je tesko doci do dobrog posla, pa ko ima makar jedan dobar posao taj ce ga i nastavitu raditi. Realnost je ta da obicno samo jedno radi i uglavnom muskarac.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#4357 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

MarlboroGold wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
MarlboroGold wrote: Kakva propaganda... pišeš gluposti. Govorim ti da su primorani kako bi osigurali i obezbijedili egzistenciju porodice i nije to da nemaju vremena, već su često fizički spriječeni, te zbog toga ne mogu doprinositi odgoju koliko supruge mogu. To je realnost većine bosanskih porodica.
Imaš i primjera kada je obrnuta situacija. Imao sam kolegu koji je dao otkaz na poslu kako bi se brinuo o dvojici sinova, dok je žena po 5 dana u sedmici bila na terenu i radila kao komercijalista... naravno imala je veću platu, pa su se tako dogovorili. Samo je vikendom bila kod kuće. Osporavaš li i to?

Idealno bi bilo da oboje rade i da se djeca od samog rođenja mogu sama od sebe odgajati... ne može. Velika pomoć su nene, djedovi itd. ali neko nema ni to.
realnost je da su individulana iskustva, polsovno stanje i zbivanje oba rodtielja, ali dogovori izmejdu roditelja su primaran faktor :)

tko odgaja djete nakon posla, ako su oba rodtielja u radnom odnosu, a djete u vrticu :D
U tom slucaju oboje, ali je nemoguce beznpodrske djedova i neni/baki. U BiH je tesko doci do dobrog posla, pa ko ima makar jedan dobar posao taj ce ga i nastavitu raditi. Realnost je ta da obicno samo jedno radi i uglavnom muskarac.
razumijem, ali Hakiz tvrdi da ocevi nemaju pravo imati ravnopravno podjeljeno djete sa rasavljnom suprugom , ja se pitam, tko im to brani, drzava!?
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21574
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#4358 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

To rijesi sa Hakizom, a ja odo hrvate gledati :D
Hakiz
Posts: 40521
Joined: 30/07/2015 20:01

#4359 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

Connaisseur Karlin wrote:
razumijem, ali Hakiz tvrdi da ocevi nemaju pravo imati ravnopravno podjeljeno djete sa rasavljnom suprugom , ja se pitam, tko im to brani, drzava!?
Svašta...
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#4360 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

MarlboroGold wrote:To rijesi sa Hakizom, a ja odo hrvate gledati :D
ja i Hakiz se samo mozemo potuci :D

Go CRO :-D
Hakiz wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
razumijem, ali Hakiz tvrdi da ocevi nemaju pravo imati ravnopravno podjeljeno djete sa rasavljnom suprugom , ja se pitam, tko im to brani, drzava!?
Svašta...
nema nista bez borbe , a to ocevima nitko ne moze zabraniti , imaju moju podrsku u borbi za ravnopravno raodtiljestvo :thumbup:
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18172
Joined: 11/02/2013 11:32

#4361 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Ramzess Veliki »

djevojka bez imena wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
odlicno, da zakljucimo , vecina oceva u BiH ne odgajaju vlastitu djecu :lol: :oops:
Pa naravno, kako bi inače mogli reći kad dijete nesto zabrlja... . Aaaaaa ona tvoj, ili ona tvoja uradila to i to, vidi kako si dijete odgojila :mrgreen:
Ja odgajam svoje kcerke od pelena, njihova majka je podbacila u svakom smislu, kao majka i kao osoba.
I nisam sam, jos neki moji prijatelji su uzeli djecu sebi i sami ih odgajaju.
Starija je najbolja u svim skolama. :thumbup:

Tate su pozrtvovane, zabavne, bolje kuhaju, tate su oslonac u zivotu, tate su zakon! :thumbup:

Image

Ne znam za sta mame sluze uopce ... 8-)
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50432
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#4362 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

Da sam siroce, voljela bih da.me Ramo usvoji :mrgreen:
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21574
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#4363 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

Ramzess Veliki wrote: Ja odgajam svoje kcerke od pelena, njihova majka je podbacila u svakom smislu, kao majka i kao osoba.
I nisam sam, jos neki moji prijatelji su uzeli djecu sebi i sami ih odgajaju.
Starija je najbolja u svim skolama. :thumbup:

Tate su pozrtvovane, zabavne, bolje kuhaju, tate su oslonac u zivotu, tate su zakon! :thumbup:

Image

Ne znam za sta mame sluze uopce ... 8-)
Svaka čast :thumbup:
Žene uglavnom misle da smo nesposobni po tom pitanju ili nismo sposobni kao one. Ako žena rodi dijete ne treba se po defaultu smatrati da će se o njemu i odlično brinuti.
To su sve naučeni obrasci ponašanja koje nose iz kuće... vjerovatno je kod takvih ćale bio teški gotovan a mati sve radila, pa se takva slika o muškarcima formirala u glavi. Meni jedna od bivših prilikom prvih kafa i upoznavanja nije čak ni vjerovala da ja sebi kuham, što me poprilično nerviralo, dok je nisam pozvao na večeru...
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21574
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#4364 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

Bloo wrote:Da sam siroce, voljela bih da.me Ramo usvoji :mrgreen:
Može i Arzo... :pisnuo:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50432
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#4365 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

MarlboroGold wrote:
Bloo wrote:Da sam siroce, voljela bih da.me Ramo usvoji :mrgreen:
Može i Arzo... :pisnuo:
:|
Ramo je stvarno dobar covjek i roditeljska jedinica...irl


A to drugo...o neprijateljima sve najbolje :oops:
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18172
Joined: 11/02/2013 11:32

#4366 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Ramzess Veliki »

MarlboroGold wrote:Svaka čast :thumbup:
Žene uglavnom misle da smo nesposobni po tom pitanju ili nismo sposobni kao one. Ako žena rodi dijete ne treba se po defaultu smatrati da će se o njemu i odlično brinuti.
To su sve naučeni obrasci ponašanja koje nose iz kuće... vjerovatno je kod takvih ćale bio teški gotovan a mati sve radila, pa se takva slika o muškarcima formirala u glavi. Meni jedna od bivših prilikom prvih kafa i upoznavanja nije čak ni vjerovala da ja sebi kuham, što me poprilično nerviralo, dok je nisam pozvao na večeru...
Ma zene misle sto zele da misle. Njima je lakse sa muskarcima koji ne znaju da kuhaju, ne znaju sa djecom i ne znaju nista, da su teski smotanci pa u njima proradi onaj sindrom medicinske sestre, usvoje ga i njeguju i sigurne su da ce biti ovistan o njima. Sa muskarcem koji zna i da kuha, odgaja djecu, ima svoj stav i ima karijeru, odrzava kucu, sadi kopa lovi i sprema zimnicu, zene zapadaju u emocionalnu krizu, ne vide si svrhu. Jos ako neke kucne stvari radis bolje ima da ih natjeras u plac. :sad:
Zato je bolje pomalo glumit' smotanca i ne zalaziti u njihovo podrucje. :D
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18172
Joined: 11/02/2013 11:32

#4367 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Ramzess Veliki »

Bloo wrote:Ramo je stvarno dobar covjek i roditeljska jedinica...irl
:ljubimruke:

:smeker:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50432
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#4368 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

Ramzess Veliki wrote:
MarlboroGold wrote:Svaka čast :thumbup:
Žene uglavnom misle da smo nesposobni po tom pitanju ili nismo sposobni kao one. Ako žena rodi dijete ne treba se po defaultu smatrati da će se o njemu i odlično brinuti.
To su sve naučeni obrasci ponašanja koje nose iz kuće... vjerovatno je kod takvih ćale bio teški gotovan a mati sve radila, pa se takva slika o muškarcima formirala u glavi. Meni jedna od bivših prilikom prvih kafa i upoznavanja nije čak ni vjerovala da ja sebi kuham, što me poprilično nerviralo, dok je nisam pozvao na večeru...
Ma zene misle sto zele da misle. Njima je lakse sa muskarcima koji ne znaju da kuhaju, ne znaju sa djecom i ne znaju nista, da su teski smotanci pa u njima proradi onaj sindrom medicinske sestre, usvoje ga i njeguju i sigurne su da ce biti ovistan o njima. Sa muskarcem koji zna i da kuha, odgaja djecu, ima svoj stav i ima karijeru, odrzava kucu, sadi kopa lovi i sprema zimnicu, zene zapadaju u emocionalnu krizu, ne vide si svrhu. Jos ako neke kucne stvari radis bolje ima da ih natjeras u plac. :sad:
Zato je bolje pomalo glumit' smotanca i ne zalaziti u njihovo podrucje. :D
Primjetih i ja to.
Neka ja cu to bolje jer sam zensko sindrom. Naravno ko to ne bi iskoristio. :mrgreen:
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18172
Joined: 11/02/2013 11:32

#4369 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Ramzess Veliki »

Bloo wrote:Primjetih i ja to.
Neka ja cu to bolje jer sam zensko sindrom. Naravno ko to ne bi iskoristio. :mrgreen:
Ne iskoristio, nego moras pustiti da to tako radi i hvaliti. Moja bivsa je kuhala grozno, jedino je kolace znala praviti (trenirala punica za udaje), ali sam morao hvaliti njene splacine. Odem sa posla prvo na burek pa kuci na njen rucak, pa ga nahvalim. :sad:
I nekad je prevarim pa kupim koljenicu ili but, pa ja spremim, da mi curice pojedu nesto zdravo, da rastu. :D
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#4370 Re: Danasnji "feminizam"

Post by hadzinicasa »

Jeste ima ih i takvih. a ima i onih koje svoje zivotne sapu(a)tnike smatraju ravnopravnim sebi u svakom pogledu. licno radije bih nekog ravnog sebi u sposobnostima. od intelektualnih, preko zivotnih dostignuca pa do arobatskih vjestina tipa usisavanje. pri tome mi je jasno da svak ima svoje jace i slabije strane, da je jedno "bolje" u ovome, drugo u onome... ali generalno, ne vidim zasto bi iko zelio da ga partner vidi nesposobnim u bilo kojoj oblasti.
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#4371 Re: Danasnji "feminizam"

Post by wewa »

pravda za muskarce koji se ne boje krpe!
pravda za zene koje takve jedva cekaju!
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50432
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#4372 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

wewa wrote:pravda za muskarce koji se ne boje krpe!
pravda za zene koje takve jedva cekaju!
Hear, hear!
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#4373 Re: Danasnji "feminizam"

Post by kiligonzales »

zlo je ovaj feminizam
:lol:
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21574
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#4374 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

Image

:D
User avatar
Aoida
Posts: 271
Joined: 02/04/2015 14:53

#4375 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Aoida »

MarlboroGold wrote: Prvenstveno je na vama da nas naučite :D
Nama čak i odgovara da se to ukine, jer predstavlja obavezu... ma da mi ne pada teško, ali ipak jeste obaveza.
Da vas naucimo? :roll:
Jel to ne mozete sami?

Obaveza kazes...ne pada tesko, ali je ipak obaveza.
Ja se iskreno nadam da te niko ne drzi taocem i prisiljava te pod prijetnjom za tvoj zivot na tu obavezu, jer u suprotnim ne vidim razloga zasto radis nesto sto ne zelis raditi.
Post Reply