Danasnji "feminizam"

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

John Cleese
Posts: 37178
Joined: 25/05/2010 18:30

#31026 Re: Danasnji "feminizam"

Post by John Cleese »

piupiu wrote: 23/03/2023 09:30
Bloo wrote: 22/03/2023 13:16

Što si mećala, mećala si. :D
OnemEćalo se :D :lol:
:lol: Kad mogu Hrvati najozbiljnije, zasto ne bi mogli i mi iz zafrkancije - godisnje takmicenje za najbolju novu bosansku rijec, a upravo ta citirana bi mogla i pobijediti ove godine :D
John Cleese
Posts: 37178
Joined: 25/05/2010 18:30

#31027 Re: Danasnji "feminizam"

Post by John Cleese »

Riddle wrote: 23/03/2023 07:31
Tito_i_Partija wrote: 23/03/2023 01:05Znači sav teret kontracepcije trebaju da nose isključivo žene, jer posljedice pogađaju samo njihova tijela? Da li te dobro razumijem?
U konačnici, da.

Ali nemoj ići u krajnost. Dobro znaš da će većina muškaraca staviti kondom.
Hoce, naravno i to nije nekakav gest dobre volje nego manifestacija zdravog rezona da je prevencija nezeljenog zaceca kao i eventualnog sirenja spolno prenosivih bolesti i njihova odgovornost, a ne iskljucivo odgovornost suprotnog spola :D

A hemikalije, da ne citiram i to, ne bi niko trebao gutati - vise je stetno nego prakticno.
User avatar
piupiu
Posts: 16623
Joined: 05/01/2008 05:08

#31028 Re: Danasnji "feminizam"

Post by piupiu »

John Cleese wrote: 23/03/2023 10:07
piupiu wrote: 23/03/2023 09:30

OnemEćalo se :D :lol:
:lol: Kad mogu Hrvati najozbiljnije, zasto ne bi mogli i mi iz zafrkancije - godisnje takmicenje za najbolju novu bosansku rijec, a upravo ta citirana bi mogla i pobijediti ove godine :D
Da predložimo Klixu? :D

Ako je sauna u Hrvata znojilište, onda je spavaća soba u Bosanaca mećalište :D :bih:
no_sikiriki
Posts: 17172
Joined: 11/12/2012 13:21

#31029 Re: Danasnji "feminizam"

Post by no_sikiriki »

:mrgreen:
piupiu wrote: 23/03/2023 10:41
John Cleese wrote: 23/03/2023 10:07

:lol: Kad mogu Hrvati najozbiljnije, zasto ne bi mogli i mi iz zafrkancije - godisnje takmicenje za najbolju novu bosansku rijec, a upravo ta citirana bi mogla i pobijediti ove godine :D
Da predložimo Klixu? :D

Ako je sauna u Hrvata znojilište, onda je spavaća soba u Bosanaca mećalište :D :bih:
:lol:
A mecava je seksualni cin?
John Cleese
Posts: 37178
Joined: 25/05/2010 18:30

#31030 Re: Danasnji "feminizam"

Post by John Cleese »

piupiu wrote: 23/03/2023 10:41
John Cleese wrote: 23/03/2023 10:07

:lol: Kad mogu Hrvati najozbiljnije, zasto ne bi mogli i mi iz zafrkancije - godisnje takmicenje za najbolju novu bosansku rijec, a upravo ta citirana bi mogla i pobijediti ove godine :D
Da predložimo Klixu? :D

Ako je sauna u Hrvata znojilište, onda je spavaća soba u Bosanaca mećalište :D :bih:
:lol: Neko je izgleda bas inspiriran danas :kiss: :D
John Cleese
Posts: 37178
Joined: 25/05/2010 18:30

#31031 Re: Danasnji "feminizam"

Post by John Cleese »

no_sikiriki wrote: 23/03/2023 10:43 :mrgreen:
piupiu wrote: 23/03/2023 10:41

Da predložimo Klixu? :D

Ako je sauna u Hrvata znojilište, onda je spavaća soba u Bosanaca mećalište :D :bih:
:lol:
A mecava je seksualni cin?
:lol: Da ali najveceg zamislivog intenziteta, do iznemoglosti intenzivan - inace bi zadnji slog bio drugaciji :D
User avatar
Riddle
Posts: 8195
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#31032 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Riddle »

Spoiler
Show
Bloo wrote: 23/03/2023 09:57
Riddle wrote: 23/03/2023 07:31

U konačnici, da.

Ali nemoj ići u krajnost. Dobro znaš da će većina muškaraca staviti kondom. Čak šta više, dosta njih neće ni htjeti seks bez toga. Ipak, ako kojim slučajem odbiju da koriste zaštitu, na ženi je onda da zaštiti svoje tijelo ili prosto odbije da učestvuje u tom činu.

Što se tiče pilula, pretjerivanje je tražiti tako nešto od muškarca. Kažeš da neće da ih koriste. To je prosto zdrav razum. Bi li ti uzeo lijek za nešto što te ne boli ili ti ne predstavlja prijetnju, a znaš da može biti neželjenih pojava? Ne rade to zato što ne moraju. Žene, koliko god to njima možda izgledalo kao nepošteno, moraju, jer će njihovo tijelo potencijalno osjetiti posljedice.

Vazektomiju neću više ni da komentarišem i još sam u nevjerici da je to spomenuto kao neko rješenje. :lol:

Pošto ti tako ideš u krajnost, hajde da i ja pokušam. Znači po svemu što si mi rekao, mogu naslutiti da inače vjeruješ da žene treba da imaju sva prava odlučivanja što se tiče rođenja djeteta odnosno abortusa, muškarac ne može spriječiti rođenje ili abortus u zavisnosti od njene želje te onda još na sve to muškarac je taj koji treba biti odgovoran za prevenciju promjena na NJENOM tijelu? Da li te dobro razumijem?
Opet da se vratimo na brak.
Ljudi koji su u braku mogu koristiti i kondome.

Pilule?
Što se tiče pilula, pretjerivanje je tražiti tako nešto od muškarca. Kažeš da neće da ih koriste. To je prosto zdrav razum. Bi li ti uzeo lijek za nešto što te ne boli ili ti ne predstavlja prijetnju, a znaš da može biti neželjenih pojava? Ne rade to zato što ne moraju. Žene, koliko god to njima možda izgledalo kao nepošteno, moraju, jer će njihovo tijelo potencijalno osjetiti posljedice.
Znaci mi smo prisiljene da ih koristimo inace cemo ostati trudne. Moramo ih koristiti i koristimo ih vec dugo unatoc posljedicama. Kada se pojavi opcija da i vi mozete koristiti tablete, onda ide kmecanje...posljediceee....

Ovaj egoisticni post treba copy paste svaki put kada neko bilo sta zucne o pravu zena na abortus.
I svaki put kada se neko zali na to sto sudovi dodjeljuju dijete majkama.

Moje tijelo, moje dijete. Ti si samo donator sperme bez obzira sto smo u braku. Kad neko ima ovakav stav, takvu osobu treba iskljuciti iz bilo kakve odluke o odgoju djeteta. Pogotovo zenskog.


I da, muskarac moze sprijeciti abortus tako sto abortus ucini nelegalnim.
Holy fuck! :lol:

Ja ću ipak pokušati ostati civilizovan. Nije to ništa egoistično, već sam samo naveo mogući realan razlog zašto muškarci ne žele da koriste pilule. Vjerovatno ne osjećaju potrebu za tim. Žao mi je.

Zucnuo neko ili ne, nema nikakve koristi, jer ti sva ta prava već imaš i muškarac ništa i ne može učiniti. Nije ti to dovoljno, pa bi odgovornost i za zaštitu prebacila na njega. Šta je još ostalo? Da on zatrudni i rodi dijete? Nešto mi govori da se ni tu ne bi zaustavila. Već čujem da bi ti se u tom slučaju oduzelo jedinstveno pravo da budeš majka. Valar morghulis?
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21564
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#31033 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

Odgovornost je obostrana i nastaje onog momenta kad legnu zajedno. Nema tu mnogo filozofije.
John Cleese
Posts: 37178
Joined: 25/05/2010 18:30

#31034 Re: Danasnji "feminizam"

Post by John Cleese »

MarlboroGold wrote: 23/03/2023 11:25 Odgovornost je obostrana i nastaje onog momenta kad legnu zajedno. Nema tu mnogo filozofije.
Upravo tako.
User avatar
konoplja
Posts: 2414
Joined: 12/09/2018 19:31

#31035 Re: Danasnji "feminizam"

Post by konoplja »

There are no solutions, there are only trade-offs; and you try to get the best trade-off you can get, that's all you can hope for.

:D
User avatar
Riddle
Posts: 8195
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#31036 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Riddle »

MarlboroGold wrote: 23/03/2023 11:25 Odgovornost je obostrana i nastaje onog momenta kad legnu zajedno. Nema tu mnogo filozofije.
Ja sam siguran da se svi slažemo s tim. Ali na forumu se mora srati i ići na mjesta gdje inače nikad ne bi. Čuj vazektomija i pilule.

Nikad ništa nije falilo kondomu. Sasvim dovoljna zaštita.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50419
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#31037 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

MarlboroGold wrote: 23/03/2023 11:25 Odgovornost je obostrana i nastaje onog momenta kad legnu zajedno. Nema tu mnogo filozofije.
Well...Riddle se ne slaze :-D
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11046
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#31038 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Tito_i_Partija »

Riddle wrote: 23/03/2023 07:31
Tito_i_Partija wrote: 23/03/2023 01:05Znači sav teret kontracepcije trebaju da nose isključivo žene, jer posljedice pogađaju samo njihova tijela? Da li te dobro razumijem?
U konačnici, da.

Ali nemoj ići u krajnost. Dobro znaš da će većina muškaraca staviti kondom. Čak šta više, dosta njih neće ni htjeti seks bez toga. Ipak, ako kojim slučajem odbiju da koriste zaštitu, na ženi je onda da zaštiti svoje tijelo ili prosto odbije da učestvuje u tom činu.

Što se tiče pilula, pretjerivanje je tražiti tako nešto od muškarca. Kažeš da neće da ih koriste. To je prosto zdrav razum. Bi li ti uzeo lijek za nešto što te ne boli ili ti ne predstavlja prijetnju, a znaš da može biti neželjenih pojava? Ne rade to zato što ne moraju. Žene, koliko god to njima možda izgledalo kao nepošteno, moraju, jer će njihovo tijelo potencijalno osjetiti posljedice.

Vazektomiju neću više ni da komentarišem i još sam u nevjerici da je to spomenuto kao neko rješenje. :lol:

Pošto ti tako ideš u krajnost, hajde da i ja pokušam. Znači po svemu što si mi rekao, mogu naslutiti da inače vjeruješ da žene treba da imaju sva prava odlučivanja što se tiče rođenja djeteta odnosno abortusa, muškarac ne može spriječiti rođenje ili abortus u zavisnosti od njene želje te onda još na sve to muškarac je taj koji treba biti odgovoran za prevenciju promjena na NJENOM tijelu? Da li te dobro razumijem?
Kakav izuzetno sebičan stav. Hoćeš sve čari i zadovoljstva seksa bez ikakvih odgovornosti i daljnih razmišljanja. Skoro bez empatije i prihvatanja posljedica *svojih* djela. Al' nisam iznenađen.

Spominješ kondome i kako će ih većina stavit' a čak i među onima koji stave kondom imaš kamaru onih koji rade "stealthing", t.j. skidanje kondoma tokom seksa. I to se radi dovoljno često da imaš već nekoliko zemalja, poput Njemačke, Britanije i Kanade, koje taj čin već eksplicitno kažnjavaju, dok mnoge druge rade na tome.

Vazektomiju i muške pilule ne voliš jer si vjerovatno jedan od onih koji misle da ako je muškarac neplodan, on nije pravi muškarac. Ne piše eksplicitno, al' imajući u vidu šta sve ostalo pišeš i koliko spominješ Tate-a u pozitivnom kontekstu, to je otprilike to.

A što se tiče tvoga primjera krajnosti: ako muškarac neće dijete, neka fino praktikuje apstinenciju il' neka drka sam kod kuće. Zašto da se džaba izlaže nepotrebnom riziku kad može bit' sam svoj majstor?
User avatar
Riddle
Posts: 8195
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#31039 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Riddle »

Ovom ni Bloo nije ravna.
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#31040 Re: Danasnji "feminizam"

Post by n+1 »

Ma Tito being Tito. Čim se ne slažeš s njim, počne dijeliti očinske savjete. :D

Jebote, koje vratolomije. Ako muškarac neće dijete, neka drka kući. Ali ako žena neće dijete, rješenje nije da se trlja kući, nego zakoni protiv stealthinga i polukastracija muškaraca. :D
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50419
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#31041 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

Tito_i_Partija wrote: 23/03/2023 15:54 Spominješ kondome i kako će ih većina stavit' a čak i među onima koji stave kondom imaš kamaru onih koji rade "stealthing", t.j. skidanje kondoma tokom seksa. I to se radi dovoljno često da imaš već nekoliko zemalja, poput Njemačke, Britanije i Kanade, koje taj čin već eksplicitno kažnjavaju, dok mnoge druge rade na tome.
Mene vise fascinira nerazumijevanje specificnog slucaja.
Bracni par ima troje djece (malac koji doji + tek rodeni blizanci) i u braku su i odlucili su da se on podvrgne zahvatu.

Ocito ne zele da imaju vise djece, niti da se paze (izvadit cu ga metoda), niti da koriste tablete ili kondome.
Ona doji te ocito nije prakticno da se podvrgne podvezivanju jajnika
POrakticnije je da on to uradi.
Ali joooooooooooooook, on je umro.
Niti je ko potencirao da svi muskarci treba da izvrse vazektomiju, niti se to u danasnjem svijetu gura kao primarna odgovornost muskaraca, ali nevjerovatno je sta se ovdje moze procitati. Da, mislim na Riddleta, koji vjerovatno nosi fedoru.



i jbg OK je da se zene truju vec desetljecima tabletama jer ipak one imaju primarnu odgovornost.
User avatar
pici
Posts: 43565
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#31042 Re: Danasnji "feminizam"

Post by pici »

Ja ne koristim kondome, meni pucaju, jebga.Tako da mi dodje isto.Izvadim ga na vrijeme i tresnem od guzove.
User avatar
konoplja
Posts: 2414
Joined: 12/09/2018 19:31

#31043 Re: Danasnji "feminizam"

Post by konoplja »

Valjda je kvaka u tome da nije bas najpametnije saliti se s tim. Neodgovorno je i neukusno. Stoga i njegovo pitanje - Šta ako se ona ne šali da želi još jedno dijete?

I onda ljudi koji ocigledno imaju pogresno razumljevanje samog procesa ce reci da je reversibilan. Usprkos tome sto sve relevantne institucije koji vrse sami proces tvrde da nije bas tako i da smatraju proces permanentnim.
Last edited by konoplja on 23/03/2023 17:21, edited 1 time in total.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11046
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#31044 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Tito_i_Partija »

Bloo wrote: 23/03/2023 17:00
Tito_i_Partija wrote: 23/03/2023 15:54 Spominješ kondome i kako će ih većina stavit' a čak i među onima koji stave kondom imaš kamaru onih koji rade "stealthing", t.j. skidanje kondoma tokom seksa. I to se radi dovoljno često da imaš već nekoliko zemalja, poput Njemačke, Britanije i Kanade, koje taj čin već eksplicitno kažnjavaju, dok mnoge druge rade na tome.
Mene vise fascinira nerazumijevanje specificnog slucaja.
Bracni par ima troje djece (malac koji doji + tek rodeni blizanci) i u braku su i odlucili su da se on podvrgne zahvatu.

Ocito ne zele da imaju vise djece, niti da se paze (izvadit cu ga metoda), niti da koriste tablete ili kondome.
Ona doji te ocito nije prakticno da se podvrgne podvezivanju jajnika
POrakticnije je da on to uradi.
Ali joooooooooooooook, on je umro.
Niti je ko potencirao da svi muskarci treba da izvrse vazektomiju, niti se to u danasnjem svijetu gura kao primarna odgovornost muskaraca, ali nevjerovatno je sta se ovdje moze procitati. Da, mislim na Riddleta, koji vjerovatno nosi fedoru.



i jbg OK je da se zene truju vec desetljecima tabletama jer ipak one imaju primarnu odgovornost.
Dođu ti dva neckbearda, naravno nit' oženjeni nit' imaju djece, čak je i pitanje koliko kontakta sa ženama van familije uopšte imaju, i počnu da ti sude i da sole pamet kako drugi ljudi trebaju da žive, ko se i kako smije jebat' i ko snosi pri tome kakvu odgovornost. A cijelo vrijeme se ponašaju da su ugroženi k'o pande, jer ih feminizam guši, nameće im svašta, i ne dozvoljava im da budu "pravi muškarci", whatever the fuck that means. :-)
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50419
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#31045 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

konoplja wrote: 23/03/2023 17:18 Valjda je kvaka u tome da nije bas najpametnije saliti se s tim. Neodgovorno je i neukusno. Stoga i njegovo pitanje - Šta ako se ona ne šali da želi još jedno dijete?

I onda ljudi koji ocigledno imaju pogresno razumljevanje samog procesa ce reci da je reversibilan. Usprkos tome sto sve relevantne institucije koji vrse sami proces tvrde da nije bas tako i da smatraju proces permanentnim.
Onda ce on da ode do banke sperme gdje je vjerovatno spremio spermice i voila!

I opet se vracamo na sam slucaj - dvoje odraslih ljudi u braku - njihova zajednicka odluka.
KraljicaIzJajca
Posts: 3994
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#31046 Re: Danasnji "feminizam"

Post by KraljicaIzJajca »

MarlboroGold wrote: 23/03/2023 11:25 Odgovornost je obostrana i nastaje onog momenta kad legnu zajedno. Nema tu mnogo filozofije.
Problem su razlicite posljedice obostrane odgovornosti. :D

Tako da obostrana odgovornost nije jednakopravna.
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#31047 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Snake Eyes »

JUGUM PENIS

Also known as a "pollutions ring", the jugum penis featured a steel clip with serrated teeth that was attached to the base of the penis. If a man had an erection while wearing the jugum penis, he would be in a world of pain.

Image

A WOMAN ALSO INVENTED A PENIS TORTURE DEVICE

In 1908, a woman invented an anti-masturbation device for men. Ellen E. Perkins created a cloth body suit with metal plates. When asked why she created her device she explained," It is a deplorable but well-known fact that one of the most common causes of insanity, imbecility and feeble-mindedness, especially in youth, is due to masturbation or self-abuse."

Image
Last edited by Snake Eyes on 23/03/2023 20:16, edited 1 time in total.
Dzinna
Posts: 374
Joined: 02/03/2021 18:12
Location: Mars

#31048 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Dzinna »

Vi pricate kao da se svaki put pri sexu bez zastite ostaje trudan
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#31049 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MUNAFIK »

Sta kaze feminizam na to da evo u USA nagradu za ženu godine daju muškarcu u haljini :-)


KraljicaIzJajca
Posts: 3994
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#31050 Re: Danasnji "feminizam"

Post by KraljicaIzJajca »

MUNAFIK wrote: 24/03/2023 20:27 Sta kaze feminizam na to da evo u USA nagradu za ženu godine daju muškarcu u haljini :-)


Ovo je za odjeljenje transfeminizma.

Postoje razni oblici feminizma, odnosno feminizmi.

Realno, trans osobe bi trebale biti u svojoj gender kategoriji, a ne u f i m kategorijama.
Post Reply