Danasnji "feminizam"

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Hakiz
Posts: 40521
Joined: 30/07/2015 20:01

#2576 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

.
biscanka2
Posts: 1722
Joined: 07/04/2009 00:46

#2577 Re: Danasnji "feminizam"

Post by biscanka2 »

Connaisseur Karlin wrote:
Hakiz wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
sto sam oppet pogresno napisala ?
Pa, ja ti govorim da je normalno da se na službeni ručak obuče formalna odjeća, a ti meni govoriš da zato što govorim da je to normalno, mora biti da to odobravam.

Otkud ti ideja da spominjanje činjenice da se u BiH prema ženama normalno odnosi kako se odnosi da ja to odobravam? Kada sam napisao da odobravam?

Lijepo sam ti napisao, smanji doživljaj, razmisli, ne postavljaj se kao i tužilac i porota i sudija u jednoj osobi.
nigdje nisi spomenuo nekakv primjer slubenog rucka, vec nezeljeno diranje :)

ako ,jesi, gdje si spomenuo primjer sluzbenog rucka :) i gdej sam reagirala na takvu izjavu ?
Upravo pocinje filmski festival u Berlinu.
Kako na medijima objavise - glavna tema "napastovanje" zena.
Nakon sto se poznata svjetska glumica usudila optuziti rezisera koji
ju je silovao, mnoge sa ovakvim problemom,koje se na taj korak nisu
usudile, je ohrabrila.
Prava zene ponovo na dnevnom redu . :thumbup: :)
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#2578 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

biscanka2 wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
Hakiz wrote:
Pa, ja ti govorim da je normalno da se na službeni ručak obuče formalna odjeća, a ti meni govoriš da zato što govorim da je to normalno, mora biti da to odobravam.

Otkud ti ideja da spominjanje činjenice da se u BiH prema ženama normalno odnosi kako se odnosi da ja to odobravam? Kada sam napisao da odobravam?

Lijepo sam ti napisao, smanji doživljaj, razmisli, ne postavljaj se kao i tužilac i porota i sudija u jednoj osobi.
nigdje nisi spomenuo nekakv primjer slubenog rucka, vec nezeljeno diranje :)

ako ,jesi, gdje si spomenuo primjer sluzbenog rucka :) i gdej sam reagirala na takvu izjavu ?
Upravo pocinje filmski festival u Berlinu.
Kako na medijima objavise - glavna tema "napastovanje" zena.
Nakon sto se poznata svjetska glumica usudila optuziti rezisera koji
ju je silovao, mnoge sa ovakvim problemom,koje se na taj korak nisu
usudile, je ohrabrila.
Prava zene ponovo na dnevnom redu . :thumbup: :)
biscanka, hvala

u Americi imaju dokumantarce u kojim se vec dugo vremena javno intervjuriaju zene u raznim profesijama , puko im film, umorile su se i upitale su se, zasto da se dalje stide drustva , umjesto da se drustvo pocen stidjeti doticnih zena , a drustvo je sve staljalo pod tepih :)

promjene u drustviima se ne mogu desavati tiho i pod radarom
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#2579 Re: Danasnji "feminizam"

Post by madner »

Ja sam sokiran da u svijetu filma postoje takvi ljudi. Ne bi covjek nikad rekao da u takom poslu ima takvih stvari. :D
biscanka2
Posts: 1722
Joined: 07/04/2009 00:46

#2580 Re: Danasnji "feminizam"

Post by biscanka2 »

Connaisseur Karlin wrote:
biscanka, hvala

u Americi imaju dokumantarce u kojim se vec dugo vremena javno intervjuriaju zene u raznim profesijama , puko im film, umorile su se i upitale su se, zasto da se dalje stide drustva , umjesto da se drustvo pocen stidjeti doticnih zena , a drustvo je sve staljalo pod tepih :)

promjene u drustviima se ne mogu desavati tiho i pod radarom
Zene u Njemackoj su po pitanju svojih prava vrlo aktivne.
Organizovane su po raznim udruzenjima a posebno u sindikatima pa opet
po firmama se nadje da je zensko za isti posao manje od kolege placeno. :cry:
Ostvaruju uspjehe ali mislim do potpune ravnopravnosti (s muskim rodom)
dug ce to put biti. :sad:
Kod nas u BiH pa i na Balkanu to jos teze i sporije napreduje (a sindikati su nam
dosta neefikasni) ali kad se na zivot nasih nani (baki) pa onda mami i sad nas u danasnjici osvrnemo, ipak je velika razlika ( u pozitivnom smislu).
Iako smo njezniji pol ali po mnogim pitanjima smo izdrzljivije (strucno
dokazano). :-)
Nasilja i omalovazavanje zene u drustvu, tu se kod mnogih treba i na
svjesti poraditi (sto njemci raznim reportazama i cine). :)
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#2581 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

biscanka2 wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
biscanka, hvala

u Americi imaju dokumantarce u kojim se vec dugo vremena javno intervjuriaju zene u raznim profesijama , puko im film, umorile su se i upitale su se, zasto da se dalje stide drustva , umjesto da se drustvo pocen stidjeti doticnih zena , a drustvo je sve staljalo pod tepih :)

promjene u drustviima se ne mogu desavati tiho i pod radarom
Zene u Njemackoj su po pitanju svojih prava vrlo aktivne.
Organizovane su po raznim udruzenjima a posebno u sindikatima pa opet
po firmama se nadje da je zensko za isti posao manje od kolege placeno. :cry:
Ostvaruju uspjehe ali mislim do potpune ravnopravnosti (s muskim rodom)
dug ce to put biti. :sad:
Kod nas u BiH pa i na Balkanu to jos teze i sporije napreduje (a sindikati su nam
dosta neefikasni) ali kad se na zivot nasih nani (baki) pa onda mami i sad nas u danasnjici osvrnemo, ipak je velika razlika ( u pozitivnom smislu).
Iako smo njezniji pol ali po mnogim pitanjima smo izdrzljivije (strucno
dokazano). :-)
Nasilja i omalovazavanje zene u drustvu, tu se kod mnogih treba i na
svjesti poraditi (sto njemci raznim reportazama i cine). :)
biscanka, par puta su mi na linked in izasli clanci zasto polsovne zene jesu manje placene, cesto puta , zene ne traze povisice jer pretpostavljaju da ce biti odbijene,a drugi razlog je , da tokom donosenja odluka na poslu, jos uvijek manje naginju rizikovanju; zelim reci, zene i muskracu jednostavno predugo prakticirali nesto sto im drustva diriguju. Meni je drago da zene napokon pocinju da ruse barijsre stvorene u drustvu , ali i licne barijere. naravno, i Zapad ima jos takvih problema, ali srecom, kao svjedoks mogu reci, zene traze povisice. Za dnsenje odluka na poslu je vazna radna atmosfera, a radna atmosfera ovisi od Human Resources, nrp. ja sam svom starom manadzeru jasno i glasno ispred svjedoka rekla da nije u pravu sa odredjenom poslovnomm odlukom i da pretane sa pravljenje drame i histerije. Svi su mislili da cu letti sa posla, no tip je a mjesec dana dobio upozroenje iz HQ da se pakuje sa posla. :D


za reportaze u Njemackoj , eh to, to je potrbno danasnjim drustvima :thumbup:
Hakiz
Posts: 40521
Joined: 30/07/2015 20:01

#2582 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

madner wrote:Ja sam sokiran da u svijetu filma postoje takvi ljudi. Ne bi covjek nikad rekao da u takom poslu ima takvih stvari. :D
Mene više interesuju dva pitanja:

Te poznate glumice što li su do sada šutjele
I što su baš sada progovorile. Nije da se nije moglo i prije 10 godina o ovome pričati.

Ima nešto na šta treba odgovoriti. Kada te režiser ili producent prvi put natjeraju na seks možda te strah. Ali šta je sa svakim sljedećim putem?

Koja je računica, koliko filmova ili novca je dovoljno?

Konta glumica "Zaradila sam 30 miliona. Malo, mogu još kome popušiti ili se naguziti za još koju ulogu". Onda prođe vrijeme pa konta "Zaradila sam 100 miliona. E to mi je dovoljno, love imam, godine stižu, mlađe dolaze, nema više atraktivnih i dobro plaćenih uloga za mene bez obzira na to kome ću dati da me povali, sada bih se mogla malo pozabaviti društvenim pitanjima. Halo, novinar, imam ekskluzivu: MeToo".

Više poštujem glumice koje su prvi put kada ih je neko tjerao na seks tog lika poslale u neku stvar i time izgubile karijeru nego one koje su odlučile progovoriti nakon dovoljno zarađenih miliona.

Fakat, koja je suma dovoljna poslije koje se može progovoriti?

Koja vam je cijena, žene?
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#2583 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

Hakiz wrote: Mene više interesuju dva pitanja:

Te poznate glumice što li su do sada šutjele
I što su baš sada progovorile. Nije da se nije moglo i prije 10 godina o ovome pričati.

Ima nešto na šta treba odgovoriti. Kada te režiser ili producent prvi put natjeraju na seks možda te strah. Ali šta je sa svakim sljedećim putem?

Koja je računica, koliko filmova ili novca je dovoljno?

Konta glumica "Zaradila sam 30 miliona. Malo, mogu još kome popušiti ili se naguziti za još koju ulogu". Onda prođe vrijeme pa konta "Zaradila sam 100 miliona. E to mi je dovoljno, love imam, godine stižu, mlađe dolaze, nema više atraktivnih i dobro plaćenih uloga za mene bez obzira na to kome ću dati da me povali, sada bih se mogla malo pozabaviti društvenim pitanjima. Halo, novinar, imam ekskluzivu: MeToo".

Više poštujem glumice koje su prvi put kada ih je neko tjerao na seks tog lika poslale u neku stvar i time izgubile karijeru nego one koje su odlučile progovoriti nakon dovoljno zarađenih miliona.

Fakat, koja je suma dovoljna poslije koje se može progovoriti?

Koja vam je cijena, žene?
opet se vracamo na isto pitanje: a zasto isti problem nemaju muskarci :D
Hakiz
Posts: 40521
Joined: 30/07/2015 20:01

#2584 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

Connaisseur Karlin wrote:
Hakiz wrote: Mene više interesuju dva pitanja:

Te poznate glumice što li su do sada šutjele
I što su baš sada progovorile. Nije da se nije moglo i prije 10 godina o ovome pričati.

Ima nešto na šta treba odgovoriti. Kada te režiser ili producent prvi put natjeraju na seks možda te strah. Ali šta je sa svakim sljedećim putem?

Koja je računica, koliko filmova ili novca je dovoljno?

Konta glumica "Zaradila sam 30 miliona. Malo, mogu još kome popušiti ili se naguziti za još koju ulogu". Onda prođe vrijeme pa konta "Zaradila sam 100 miliona. E to mi je dovoljno, love imam, godine stižu, mlađe dolaze, nema više atraktivnih i dobro plaćenih uloga za mene bez obzira na to kome ću dati da me povali, sada bih se mogla malo pozabaviti društvenim pitanjima. Halo, novinar, imam ekskluzivu: MeToo".

Više poštujem glumice koje su prvi put kada ih je neko tjerao na seks tog lika poslale u neku stvar i time izgubile karijeru nego one koje su odlučile progovoriti nakon dovoljno zarađenih miliona.

Fakat, koja je suma dovoljna poslije koje se može progovoriti?

Koja vam je cijena, žene?
opet se vracamo na isto pitanje: a zasto isti problem nemaju muskarci :D
Imaju. I muškarce napastvuju i šefice i šefovi. Ali muškarci:

1. Manje su spremni da se podaju.
2. A ako se već podaju, onda je glupo o tome pričati.

Ne govorimo o silovanjima kada neko ženu fizičkom silom ili prijetnjom po život ili zdravlje nje ili njoj dragih prisili na seks. Govorimo o situaciji kada glumica dođe u sobu producenta i sa lijeve strane su joj vrata, propala karijera i traženje posla u nekim drugim profesijama, sa desne strane je goli matori perverznjak i nastavak karijere što u nekim slučajevima znači slavu i bogatstvo. I ona odluči da ode desno umjesto lijevo. Ta glumica bi trebala da šuti a ne da viče MeToo godinama poslije tog izbora, možda i nakon godina pristajanja na takvu praksu.

Ona koja ode lijevo ima sva prava da se buni, da viče, da radi šta hoće.

Razumijem čak i dilemu u poslovnom svijetu ili vojsci i sličnim profesijama. Tu ako nema žena, ima dovoljno muškaraca da rade te poslove. Pa nije lako bitiprincipijelna. Ali filmovi su psebna priča. Filmovi moraju imati glumice. Ne bi dugo opstala kinematografija da nema žena u filmovima. Tu su žene mogle davno mijenjati stvari. Da je bilo dovoljno glumica koje su otišle lijevo umjesto desno, ove prakse ne bi bilo. Muškarci jesu koristili moć koju su imali, ali nisu ni žene oslobođene odgovornosti za to.

Dok se za ostale profesije i može prihvatiti da je to bila cijena uopšte ulaska u krug, jer su te profesije već godinama, decenijama, stotinama godina postojale i bez žena, pa je ženama bilo teško ući u te profesije, za filmsku industriju to nije opravdanje. Film je jedna od rijetkih oblasti u kojima je bez žena nemoguće i sama ta činjenica je ženama trebala dati moć. A žene su pristajale na couch auditions.

Poslije razmišljanja "Ako mu ja ne dam neka druga će mu dati i dobiti ulogu" pa davanja, nema kajanja.
Last edited by Hakiz on 16/02/2018 00:38, edited 1 time in total.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#2585 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

Hakiz wrote:
Imaju. I muškarce napastvuju i šefice i šefovi. Ali muškarci:

1. Manje su spremni da se podaju.
2. A ako se već podaju, onda je glupo o tome pričati.

Ne govorimo o silovanjima kada neko ženu fizičkom silom ili prijetnjom po život ili zdravlje nje ili njoj dragih prisili na seks. Govorimo o situaciji kada glumica dođe u sobu producenta i sa lijeve strane su joj vrata i propala karijera traženje posla u nekim drugim profesijama, sa desne strane je goli matori perverznjak i nastavak karijere koji u nekim slučajevima znači slavu i bogatstvo. I ona odluči da ode desno umjesto lijevo. Ta glumica bi trebala da šuti a ne da viče MeToo godinama poslije tog izbra i možda i nakon godina takve prakse.

Ona koja ode lijevo ima sva prava da se buni, da viče, da radi šta hoće.
ma genijalac si :-) mnoge zene su imale problem van filmske industrije, gdje nisu imale narocito visoku platu, i opet im je trebao dug period da kazu sto i se desilo ili d da formlano dokazu ;-)

kazes, manje su spremi da se prodaju, i da je glupo da o tome pricaju :-) :lol: sad otori link:

Male Victims Of Sexual Harassment Are Suffering In Silence

https://www.unilad.co.uk/featured/opini ... ay-street/

idemo dalje :

Given the months-long stream of allegations of sexual harassment by powerful people, the big political news in Kansas on Friday sounded numbingly familiar: A prominent Democratic congressional candidate quit the 2018 race after journalists unearthed a former subordinate's claim of sexual harassment.

But there was a twist. The candidate is a woman, Andrea Ramsey, and the alleged victim is a man who said she fired him for refusing her sexual advances more than a decade ago.


sto tip nije digao frku 2005 godine :D

Muskarci se jednsotavno stide reci da ih je zena sesulano namagarcila , a ne zato jer je eto, glupo pricati o tome, a usput izgubiti posao :D

Da li sad vidis da ni cutnja muskaraca , kao ni cutnja zena nece pomoci poboljasnju radne atmosfere ako se o tome ne progovori :) ocigledno, imamo svi problem ;-) jedina razlika je da su zene progovorile, a muskarci i dalje najcesce cute :)


It is time to end the culture of silence

otvori link vezan za citirani dio : https://www.pbs.org/newshour/nation/ani ... harassment
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#2586 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

Hakiz wrote:
Razumijem čak i dilemu u poslovnom svijetu ili vojsci i sličnim profesijama. Tu ako nema žena, ima dovoljno muškaraca da rade te poslove. Pa nije lako bitiprincipijelna. Ali filmovi su psebna priča. Filmovi moraju imati glumice. Ne bi dugo opstala kinematografija da nema žena u filmovima. Tu su žene mogle davno mijenjati stvari. Da je bilo dovoljno glumica koje su otišle lijevo umjesto desno, ove prakse ne bi bilo. Muškarci jesu koristili moć koju su imali, ali nisu ni žene oslobođene odgovornosti za to.

Dok se za ostale profesije i može prihvatiti da je to bila cijena uopšte ulaska u krug, jer su te profesije već godinama, decenijama, stotinama godina postojale i bez žena, pa je ženama bilo teško ući u te profesije, za filmsku industriju to nije opravdanje. Film je jedna od rijetkih oblasti u kojima je bez žena nemoguće i sama ta činjenica je ženama trebala dati moć. A žene su pristajale na couch auditions.

Poslije razmišljanja "Ako mu ja ne dam neka druga će mu dati i dobiti ulogu" pa davanja, nema kajanja.
a, asad se skoncentrisi, i skontaj , zasto se to nije desilo :)
Hakiz
Posts: 40521
Joined: 30/07/2015 20:01

#2587 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

Connaisseur Karlin wrote:...
Prvo, dva linka ne znače statistiku. Ali t onije toliko važno.

U pravu si, muškarci šute. Ali to je logično. Ako sam pred odlukom da pustim šefici da je povalim zbog posla, i odaberem da mi je posao toliko važan da ću na to pristati, čemu onda plakanje poslije toga. Budi muško, stisni zube i izdrži.

Muškarci su manje od žena skloni prevelikom analiziranju, samokritici i naknadnom kajanju, pa zato i drugačija reakcija. Dobio da biram, odabrao, bilo, prošlo, idemo dalje.

Ono malo muškaraca koji poslije pate, ti nisu statistički relevantni, imaju neki sebični cilj promovišući svoju "tešku i tužnu sudbinu" ili nešto treće.

A, zavisi i od šefice. Ako je zgodna i dobra u krevetu, ta žrtva mi neće teško pasti.

A ako šefica nije čemu, jedan put se može doći, biti loš u krevetu i riješiti se problema.
Hakiz
Posts: 40521
Joined: 30/07/2015 20:01

#2588 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

Connaisseur Karlin wrote:
Hakiz wrote:
Razumijem čak i dilemu u poslovnom svijetu ili vojsci i sličnim profesijama. Tu ako nema žena, ima dovoljno muškaraca da rade te poslove. Pa nije lako bitiprincipijelna. Ali filmovi su psebna priča. Filmovi moraju imati glumice. Ne bi dugo opstala kinematografija da nema žena u filmovima. Tu su žene mogle davno mijenjati stvari. Da je bilo dovoljno glumica koje su otišle lijevo umjesto desno, ove prakse ne bi bilo. Muškarci jesu koristili moć koju su imali, ali nisu ni žene oslobođene odgovornosti za to.

Dok se za ostale profesije i može prihvatiti da je to bila cijena uopšte ulaska u krug, jer su te profesije već godinama, decenijama, stotinama godina postojale i bez žena, pa je ženama bilo teško ući u te profesije, za filmsku industriju to nije opravdanje. Film je jedna od rijetkih oblasti u kojima je bez žena nemoguće i sama ta činjenica je ženama trebala dati moć. A žene su pristajale na couch auditions.

Poslije razmišljanja "Ako mu ja ne dam neka druga će mu dati i dobiti ulogu" pa davanja, nema kajanja.
a, asad se skoncentrisi, i skontaj , zasto se to nije desilo :)
Jer je dovoljno žena bilo spremno da se to ne desi. Lijepo sam rekao, ako jedna žena pristane na seks jer se plaši da ako ona odbije druga će pristati i dobiti ulogu, to neka njih dvije između sebe riješe. Muškarac će samo uzeti ono šta mu se nudi.

imaš dvije žene na audiciji i ni jedna na pristane na seks zbog uloge. Ili nećeš imati žensku ulogu a to znači propast filma ili ćeš morati dati ulogu zbog glumačkih kvaliteta a ne zbog seksa. Ako barem jedna od njih a pogotovo obje pristanu na seks zbog uloge, žena postaje saučesnik.

Sa tim što ako samo jedna pristane na seks, ona će dobiti ulogu poslije seksa. A ako obje pristanu, poslije seksa sa obje, opet će ulogu dobiti bolja glumica. Jer seks tada više nije eliminatorni faktor.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#2589 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

Hakiz wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
a, asad se skoncentrisi, i skontaj , zasto se to nije desilo :)
Jer je dovoljno žena bilo spremno da se to ne desi. Lijepo sam rekao, ako jedna žena pristane na seks jer se plaši da ako ona odbije druga će pristati i dobiti ulogu, to neka njih dvije između sebe riješe. Muškarac će samo uzeti ono šta mu se nudi.
n narotico u doba pocektaka fima, zene naucene od malena da cute i trpe, tipicna psihologija tupljenja mozga zenama da budu inferiorne , drugo, vecina zena koje su pristajal ne snimanje filmova su vec bile nemorlane u tadasnji drstvima, osudjene od morlanih muzkaraca i zena :D
biscanka2
Posts: 1722
Joined: 07/04/2009 00:46

#2590 Re: Danasnji "feminizam"

Post by biscanka2 »

Connaisseur Karlin wrote:
biscanka, par puta su mi na linked in izasli clanci zasto polsovne zene jesu manje placene, cesto puta , zene ne traze povisice jer pretpostavljaju da ce biti odbijene,a drugi razlog je , da tokom donosenja odluka na poslu, jos uvijek manje naginju rizikovanju; zelim reci, zene i muskracu jednostavno predugo prakticirali nesto sto im drustva diriguju. Meni je drago da zene napokon pocinju da ruse barijsre stvorene u drustvu , ali i licne barijere. naravno, i Zapad ima jos takvih problema, ali srecom, kao svjedoks mogu reci, zene traze povisice. Za dnsenje odluka na poslu je vazna radna atmosfera, a radna atmosfera ovisi od Human Resources, nrp. ja sam svom starom manadzeru jasno i glasno ispred svjedoka rekla da nije u pravu sa odredjenom poslovnomm odlukom i da pretane sa pravljenje drame i histerije. Svi su mislili da cu letti sa posla, no tip je a mjesec dana dobio upozroenje iz HQ da se pakuje sa posla. :D


za reportaze u Njemackoj , eh to, to je potrbno danasnjim drustvima :thumbup:
Mislim da licne barijere i jesu veci problem,sto od iz straha ali i nespoznaje
svoje vrijednosti. :cry:
To ujedno utice i na radnu klimu jer takve, u svom krugu (timu) unose
nesigurnost.
Ovamo vece firme u odjelima imaju povjerenicu za zene (povezano sa sindikatom)
koje doticnu moze ohrabriti, uliti joj samouvjerenje,ukazati na njeno zakonsko
pravo i tako joj tu barijeru raskrinkati.
To isto moze i dobra radna kolegica uspjesno odraditi.
U privatnom zivotu na osobe stim barijerama dobra prijateljica cuda
napraviti moze.
Gdje medju zenama veca medjusobna solidarnost postoji, manje ih je sa
licnim barijerama ;-)
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#2591 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

Hakiz wrote:
Connaisseur Karlin wrote:...
Prvo, dva linka ne znače statistiku. Ali t onije toliko važno.

U pravu si, muškarci šute. Ali to je logično. Ako sam pred odlukom da pustim šefici da je povalim zbog posla, i odaberem da mi je posao toliko važan da ću na to pristati, čemu onda plakanje poslije toga. Budi muško, stisni zube i izdrži.

Muškarci su manje od žena skloni prevelikom analiziranju, samokritici i naknadnom kajanju, pa zato i drugačija reakcija. Dobio da biram, odabrao, bilo, prošlo, idemo dalje.

Ono malo muškaraca koji poslije pate, ti nisu statistički relevantni, imaju neki sebični cilj promovišući svoju "tešku i tužnu sudbinu" ili nešto treće.

A, zavisi i od šefice. Ako je zgodna i dobra u krevetu, ta žrtva mi neće teško pasti.

A ako šefica nije čemu, jedan put se može doći, biti loš u krevetu i riješiti se problema.
a sto ako je sef musko , gej i trazi uslugu :) imas masu zabiljeznih slucjaeva na Zapadu ;-)

Ma moze sefica biti seks bomba, ali ti kasnije dobijes otkaz , bacite ko smece u kantu :D

a ako ne zadovoljis seficu ili odbijes seficu , opet dobijes otkaz :D
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#2592 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

biscanka2 wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
biscanka, par puta su mi na linked in izasli clanci zasto polsovne zene jesu manje placene, cesto puta , zene ne traze povisice jer pretpostavljaju da ce biti odbijene,a drugi razlog je , da tokom donosenja odluka na poslu, jos uvijek manje naginju rizikovanju; zelim reci, zene i muskracu jednostavno predugo prakticirali nesto sto im drustva diriguju. Meni je drago da zene napokon pocinju da ruse barijsre stvorene u drustvu , ali i licne barijere. naravno, i Zapad ima jos takvih problema, ali srecom, kao svjedoks mogu reci, zene traze povisice. Za dnsenje odluka na poslu je vazna radna atmosfera, a radna atmosfera ovisi od Human Resources, nrp. ja sam svom starom manadzeru jasno i glasno ispred svjedoka rekla da nije u pravu sa odredjenom poslovnomm odlukom i da pretane sa pravljenje drame i histerije. Svi su mislili da cu letti sa posla, no tip je a mjesec dana dobio upozroenje iz HQ da se pakuje sa posla. :D


za reportaze u Njemackoj , eh to, to je potrbno danasnjim drustvima :thumbup:
Mislim da licne barijere i jesu veci problem,sto od iz straha ali i nespoznaje
svoje vrijednosti. :cry:
To ujedno utice i na radnu klimu jer takve, u svom krugu (timu) unose
nesigurnost.
Ovamo vece firme u odjelima imaju povjerenicu za zene (povezano sa sindikatom)
koje doticnu moze ohrabriti, uliti joj samouvjerenje,ukazati na njeno zakonsko
pravo i tako joj tu barijeru raskrinkati.
To isto moze i dobra radna kolegica uspjesno odraditi.
U privatnom zivotu na osobe stim barijerama dobra prijateljica cuda
napraviti moze.
Gdje medju zenama veca medjusobna solidarnost postoji, manje ih je sa
licnim barijerama ;-)
to si odlicno nappisala :thumbup: ja sam radila i u odjelima gdje su zene mnogobrojnije i na dobrim polozajima, i zaista , podrska i razgovor su najazniji :thumbup: ali moram podvuci, meni su muskarci pokazali solidarnost svojim zastitnickim statusom , a i to je miks srece okolnosti i mog ponasanja, ali , podvlacim, na poslu je najvaznije znati radnu atsmoferu, i kako funkcionira HR odjel
naravno, nemoguce je sve unapred predvidjeti na radnom mjestu , svasta se moze desiti
Hakiz
Posts: 40521
Joined: 30/07/2015 20:01

#2593 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

Connaisseur Karlin wrote:
Hakiz wrote:
Connaisseur Karlin wrote:...
Prvo, dva linka ne znače statistiku. Ali t onije toliko važno.

U pravu si, muškarci šute. Ali to je logično. Ako sam pred odlukom da pustim šefici da je povalim zbog posla, i odaberem da mi je posao toliko važan da ću na to pristati, čemu onda plakanje poslije toga. Budi muško, stisni zube i izdrži.

Muškarci su manje od žena skloni prevelikom analiziranju, samokritici i naknadnom kajanju, pa zato i drugačija reakcija. Dobio da biram, odabrao, bilo, prošlo, idemo dalje.

Ono malo muškaraca koji poslije pate, ti nisu statistički relevantni, imaju neki sebični cilj promovišući svoju "tešku i tužnu sudbinu" ili nešto treće.

A, zavisi i od šefice. Ako je zgodna i dobra u krevetu, ta žrtva mi neće teško pasti.

A ako šefica nije čemu, jedan put se može doći, biti loš u krevetu i riješiti se problema.
a sto ako je sef musko , gej i trazi uslugu :)
Kao što kaže posljednji stih pjesme "Zenica blues"

"Al' raduje me jedna istina
Iz KP doma vratiću se ja
Ali Hakija nikad neće sa Bara
Sa Bara se niko ne vraća"
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#2594 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

a gubljenje posla jer nisi seficu zadovoljio nije problem :D
Hakiz
Posts: 40521
Joined: 30/07/2015 20:01

#2595 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

Connaisseur Karlin wrote:
Ma moze sefica biti seks bomba, ali ti kasnije dobijes otkaz , bacite ko smece u kantu :D

a ako ne zadovoljis seficu ili odbijes seficu , opet dobijes otkaz :D
21. je vijek, tehnika je uznapredovala. Kamere su postale toliko male da ih možeš sakriti gdje hoćeš. Pa, neka daje otkaz. Snimak ne mora završiti samo na sudu. Može i na youtubeu, u drugim medijima itd. So, bring it on baby.

Ja kada idem na neke razgovore uvijek u džepu ili na drugom mestu, zavisi od situacije i očekivanja od razgovora imam barem uključen diktafon. Razgovori u doktorskoj ordinaciji ako sumnjam da bi doktor mogao tražiti mito, razgovori koji izgledaju da bi me mogli uvući u probleme i slični. Možda snimak nije dokaz u sudnici, ali sud javnosti je druga priča. Manja je šteta i kazna biti optužen za neovlašteno snimanje od štete koju može imati onaj na snimku kao i zadovoljstva činom osvete.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#2596 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

Hakiz wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
Ma moze sefica biti seks bomba, ali ti kasnije dobijes otkaz , bacite ko smece u kantu :D

a ako ne zadovoljis seficu ili odbijes seficu , opet dobijes otkaz :D
21. je vijek, tehnika je uznapredovala. Kamere su postale toliko male da ih možeš sakriti gdje hoćeš. Pa, neka daje otkaz. Snimak ne mora završiti samo na sudu. Može i na youtubeu, u drugim medijima itd. So, bring it on baby.

Ja kada idem na neke razgovore uvijek u džepu ili na drugom mestu, zavisi od situacije i očekivanja od razgovora imam barem uključen diktafon. Razgovori u doktorskoj ordinaciji ako sumnjam da bi doktor mogao tražiti mito, razgovori koji izgledaju da bi me mogli uvući u probleme i slični. Možda snimak nije dokaz u sudnici, ali sud javnosti je druga priča. Manja je šteta i kazna biti optužen za neovlašteno snimanje od štete koju može imati onaj na snimku kao i zadovoljstva činom osvete.
jah , pa ti si wow kao James Bond, pun tenike, cak imas plan caki kad ides piskiti u WC na poslu :lol:

znaci, svi msukraci koji su dobili otkaz radi nezadovolljene sefice su glupani :D pa ti vec pravis salu na njhov racun, a ljudi izgubili posao :-)
Hakiz
Posts: 40521
Joined: 30/07/2015 20:01

#2597 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

Connaisseur Karlin wrote:
Hakiz wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
Ma moze sefica biti seks bomba, ali ti kasnije dobijes otkaz , bacite ko smece u kantu :D

a ako ne zadovoljis seficu ili odbijes seficu , opet dobijes otkaz :D
21. je vijek, tehnika je uznapredovala. Kamere su postale toliko male da ih možeš sakriti gdje hoćeš. Pa, neka daje otkaz. Snimak ne mora završiti samo na sudu. Može i na youtubeu, u drugim medijima itd. So, bring it on baby.

Ja kada idem na neke razgovore uvijek u džepu ili na drugom mestu, zavisi od situacije i očekivanja od razgovora imam barem uključen diktafon. Razgovori u doktorskoj ordinaciji ako sumnjam da bi doktor mogao tražiti mito, razgovori koji izgledaju da bi me mogli uvući u probleme i slični. Možda snimak nije dokaz u sudnici, ali sud javnosti je druga priča. Manja je šteta i kazna biti optužen za neovlašteno snimanje od štete koju može imati onaj na snimku kao i zadovoljstva činom osvete.
jah , pa ti si wow kao James Bond, pun tenike, cak imas plan caki kad ides piskiti u WC na poslu :lol:

znaci, svi msukraci koji su dobili otkaz radi nezadovolljene sefice su glupani :D pa ti vec pravis salu na njhov racun, a ljudi izgubili posao :-)
Nisu oni glupani. Ljudima takve stvari naprosto ne padaju na pamet, niko o tome ne razmišlja. Osim onih koji su naučili na svom ili na iskustvu bliskih. A uz to nemaju stav da se stvari dešavaju uvijek drugima ili samo na filmu.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#2598 Re: Danasnji "feminizam"

Post by seln »

madner wrote:Samo konkretno, prvo zakljucak pa diskusija. :D
Jesmo li balkanci ili nismo?
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#2599 Re: Danasnji "feminizam"

Post by madner »

Pravo pitanje je, jesmo li gori od ovih sto nas prozivaju. :D
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#2600 Re: Danasnji "feminizam"

Post by seln »

madner wrote:Ja sam sokiran da u svijetu filma postoje takvi ljudi. Ne bi covjek nikad rekao da u takom poslu ima takvih stvari. :D
Ja sam sokiran cinjenicom da su zene TOLIKO zaplasene, pa su cutale po 20 godina....
dok se ne izgradi karijera i dok neka druga nesretnica ne progovori.


Sarkazam off: lahko je onda kenjati #MeeToo...
Post Reply