Danasnji "feminizam"

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
vjeshalica
Posts: 16991
Joined: 31/03/2019 14:56

#20752 Re: Danasnji "feminizam"

Post by vjeshalica »

FunkyzeitGames wrote: 25/01/2022 18:04
vjeshalica wrote: 25/01/2022 17:48

Zasto vi muskarci stavljate takvim zenama hhhh
Upravo. Razlika je što mi snosimo posljedice za to (sa pravom), dok biste vi da ih izbjegnete ovim abortus aktivizmom.

@no_sikiriki, abortus jeste ubijanje djeteta. Naročito sa posljednjim valom aktivizma i borbom za "pravo" na abortiranje nakon trećeg tromjesečja (u prevodu, kada se dijete rodi) nemam nikakve dileme da su moderne feministice kult bolesnih ubica djece.
Ne mora posljedica iskljucivo biti trudnoca, nego ima i drugih.Naprosto muskarci koji su bez kriterija bili u tim prolazim sevama nisu pozeljan materijal.U svakom smislu.
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#20753 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

i da pitaš pro-life muškarce isto ovo za usvajanje, većinski odgovor bi bio da nisu usvojili. to ima smisla za oba pola, što bi neko investirao u tuđ genetski materijal ako može imati svoje potomstvo. jeste sebično, ali tako funkcioniše u praksi.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#20754 Re: Danasnji "feminizam"

Post by S4mpion »

hadzinicasa wrote: 25/01/2022 13:56
S4mpion wrote: 25/01/2022 12:48

Ne znam čime bismo se tačno trebali pozabavit' u njegovom postu.

Definitivno nismo društvo u kojem je abortus zabranjen ili onemogućen, vrlo su česti, izvode se k'o dobar dan. Toliko je slobodan pristup da je postao regularno, a nekima i redovno, sredstvo kontracepcije.

Možemo se sada baviti uticajem crkve u Americi, ili dešavanjima u Ruandi, ali nikakve veze s nama.
hoces da ga rastavim na proste faktore, pa mozemo o svakoj tacki posebce diskutovati, a onda da se osvrnemo zasto je jedino @MarlboroGold iole reagovao?

ili pak ne. eto mozemo onda diskutovati zasto ovdje i sada (sto ima veze s nama) - evo da generaliziram niko (ti - op.a.) ne vidi cime bi se trebali pozabaviti u njegovom postu. pa je okej tako to napisati.
Nije uopšte stvar u tome je li ok ili nije napisati takvo nešto, nego kakav nam konkretan problem pravi to pisanje? Da li nam uopšte pravi problem?

Čime bi, konkretno, trebalo rezultirati naše bavljenje napisanim?
broj dva
Posts: 4481
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#20755 Re: Danasnji "feminizam"

Post by broj dva »

Mogu li zene isprovocirati nasilje ?

https://www.klix.ba/magazin/showbiz/crn ... /220126044
broj dva
Posts: 4481
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#20756 Re: Danasnji "feminizam"

Post by broj dva »

FunkyzeitGames wrote: 25/01/2022 17:23
KraljicaIzJajca wrote: 25/01/2022 17:05

Ti ne razumiješ članak :cry: :-)

Citiram ga, da bolje vidiš:

The research into U.S. women's reasons for having abortions has been limited. In a 1985 study of 500 women in Kansas, unreadiness to parent was the reason most often given for having an abortion, followed by lack of financial resources and absence of a partner.3 In 1987, a survey of 1,900 women at large abortion providers across the country found that women's most common reasons for having an abortion were that having a baby would interfere with school, work or other responsibilities, and that they could not afford a child.4

Why revisit this topic? One compelling reason is that the abortion rate declined by 22% between 1987 and 2002,7 and another is that the demographic characteristics of reproductive-age women in general and of abortion patients in particular have changed since 1987. For example, the proportion of abortion patients who have already had one or more children has increased, as have the proportions who are aged 30 or older, who are nonwhite and who are cohabiting. In addition, between 1994 and 2000, the proportion of women having abortions who were poor increased.8 Because social and demographic characteristics may be associated with motivations for having an abortion, it is important to reassess the reasons why women choose to terminate a pregnancy.

NEUDANO

The most common subreason given was that the woman could not afford a baby now because she was unmarried (42%).

Fino piše, nijedna žena nije podvukla jedan razlog, već dva tri ili vise razloga.


Ovo istraživanje je malo i isklj7čivo za jednu od američkih država.
I u čemu je tu dokaz tvoje tvrdnje? Ubile su djecu jer su pogrešno procjenile partnere za jednu noć, nisu mogle da priušte dijete ili im dijete nije dalo da završe fakultet. Šta je tu muška krivica za abortus? Zašto su širile noge likovima kojih se ni ne sjećaju, jer da ih se sjećaju znale bi u koga da upere prstom?

Muškarce koji ne mogu da priušte dijete, ili nafiluju budalu na jedno veče pa se pokaju, ili im dijete ne da da završe fakultet sud prisili da nađu posao i tako nespremni troše sebe rintajući za alimentaciju skoro dvije decenije, u suprotnom su krivično gonjeni. Žene bi da ubiju dijete ako ne mogu da dobiju diplomu zbog njega i to svi treba da slavimo ovdje kao progresivno pravo na raposlaganjem svojim tijelom.


Edit: Ako imaš neku studiju koja šire područje pokriva, idealno naše, postavi je. Toliko tvrdnji i procjena sa vaše strane o nečijoj krivici a nigdje dokaza za te tvrdnje.
Abort fetusa je jedna stvar, ubistvo djece druga.
Ili mislis da radis genocid svaki put kad izdrkas ??
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#20757 Re: Danasnji "feminizam"

Post by hadzinicasa »

broj dva wrote: 26/01/2022 12:30 Mogu li zene isprovocirati nasilje ?

https://www.klix.ba/magazin/showbiz/crn ... /220126044
po tom principu, ako neko (bez obzira musko ili zensko) baci papiric pored kante u blizini nekog zadrtog pripadnika pokreta za ocuvanje okoline, i ovaj ga fizicki napadne - izes ga, isprovociran....

dakle - ne.
nema opravdanja za nasilje i victim blaming.
(vec vidim spin ovoga sto sam napisala :lol: )
no_sikiriki
Posts: 16543
Joined: 11/12/2012 13:21

#20758 Re: Danasnji "feminizam"

Post by no_sikiriki »

broj dva wrote: 26/01/2022 12:30 Mogu li zene isprovocirati nasilje ?

https://www.klix.ba/magazin/showbiz/crn ... /220126044
Naravno, isto kao i silovanje.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#20759 Re: Danasnji "feminizam"

Post by hadzinicasa »

S4mpion wrote: 26/01/2022 00:07
hadzinicasa wrote: 25/01/2022 13:56

hoces da ga rastavim na proste faktore, pa mozemo o svakoj tacki posebce diskutovati, a onda da se osvrnemo zasto je jedino @MarlboroGold iole reagovao?

ili pak ne. eto mozemo onda diskutovati zasto ovdje i sada (sto ima veze s nama) - evo da generaliziram niko (ti - op.a.) ne vidi cime bi se trebali pozabaviti u njegovom postu. pa je okej tako to napisati.
Nije uopšte stvar u tome je li ok ili nije napisati takvo nešto, nego kakav nam konkretan problem pravi to pisanje? Da li nam uopšte pravi problem?

Čime bi, konkretno, trebalo rezultirati naše bavljenje napisanim?
pa ti si makar inteligentan i razumijes spregu izmedju prihvatljivog izrazavanja fasizma i mizoginije u jednom drustvu i stepena napretka istog u smislu zastite prava njegovih clanova i prevencije nasilja nad odredjenom populacijom.
broj dva
Posts: 4481
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#20760 Re: Danasnji "feminizam"

Post by broj dva »

no_sikiriki wrote: 26/01/2022 12:40
broj dva wrote: 26/01/2022 12:30 Mogu li zene isprovocirati nasilje ?

https://www.klix.ba/magazin/showbiz/crn ... /220126044
Naravno, isto kao i silovanje.

Ovakav komentar je medvjedja usluga zenama. Naravno da je siledzija uvjek kriv za silovanje, nema nikakvih izgovora.
A saku u glavu moze svako zaraditi. Predpostaviti da zene kao ne mogu "zasluziti" nasilje moze doci samo iz Dizney univerzuma. Necu reci da se desava svakodnevno ali se itekako zna desiti da zena(ili muskarac, ipak smo jednaki zar ne) zasluzi batine.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#20761 Re: Danasnji "feminizam"

Post by hadzinicasa »

broj dva wrote: 26/01/2022 12:48
no_sikiriki wrote: 26/01/2022 12:40

Naravno, isto kao i silovanje.

Ovakav komentar je medvjedja usluga zenama. Naravno da je siledzija uvjek kriv za silovanje, nema nikakvih izgovora.
A saku u glavu moze svako zaraditi. Predpostaviti da zene kao ne mogu "zasluziti" nasilje moze doci samo iz Dizney univerzuma. Necu reci da se desava svakodnevno ali se itekako zna desiti da zena(ili muskarac, ipak smo jednaki zar ne) zasluzi batine.
smatram da, bez obzira na spol, nema izgovora za nasilje nad nekim.
neko nema pravo da tuce ili kaznjava ni fizicki ni psihicki nekog drugoga. u tom smislu niko ne moze "zasluziti" batine.
Nierika
Posts: 4115
Joined: 17/03/2020 00:41

#20762 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Nierika »

broj dva wrote: 26/01/2022 12:30 Mogu li zene isprovocirati nasilje ?

https://www.klix.ba/magazin/showbiz/crn ... /220126044
Načelno ne može osim ako i žena nije nasilna pa se nasiljem uzvraća na nasilje, u tom slučaju bih drugačije gledala na situaciju. Ali onda bi izjava trebala vrijediti i za bilo kakav čin nasilja - ljudi ne mogu isprovocirati nasilje. Slažem se s ovim što je rekla da žena treba izaći iz takvog odnosa (ukoliko je moguće). Mada se i pitam da li isto onda vrijedi za verbalne okršaje/viku/dreku/itd da ljudi ne mogu isprovocirati tako nešto nego je odgovornost na osobi koja npr. viče ili verbalno odreaguje. Ne znam.
Nierika
Posts: 4115
Joined: 17/03/2020 00:41

#20763 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Nierika »

Znam da Zadruga nije najbolji primjer, ali tamo ima situacija pred kojima svi moji stavovi o m-ž odnosima padaju u vodu. Ne znam koliko i da li se ljudi tako ponašaju u stvarnom životu ili su ono sve redom ekstremni primjeri, ali je i dalje reality show tj. trebalo bi da prikazuje stvarne ljude i odnose, ne tamo negdje daleko nego na Balkanu.
no_sikiriki
Posts: 16543
Joined: 11/12/2012 13:21

#20764 Re: Danasnji "feminizam"

Post by no_sikiriki »

Ponekad se stvarno čovjek mora uhvatiti za glavu kad pročita neke upise ovdje i pitati se šta je to s tim našim mentalitetom pa se uopće moramo baviti temom je li ok/normalno udarati se, silovati, ko je kriv, zašto itd. Jesmo li stvarno spali na to da pričamo o "zasluživanju" batina, u bilo kojem smislu? Kome je do šerijata, ne znam što ne preselite u neku zemlju gdje je zastupljen.
Hakiz
Posts: 39899
Joined: 30/07/2015 20:01

#20765 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

Nierika wrote: 26/01/2022 13:08 Znam da Zadruga nije najbolji primjer, ali tamo ima situacija pred kojima svi moji stavovi o m-ž odnosima padaju u vodu. Ne znam koliko i da li se ljudi tako ponašaju u stvarnom životu ili su ono sve redom ekstremni primjeri, ali je i dalje reality show tj. trebalo bi da prikazuje stvarne ljude i odnose, ne tamo negdje daleko nego na Balkanu.
Takav šou nije primjer za stvarne ljude i odnose. Prvo zbog vrste ljudi koja participira, dakle nisu "stvarni ljudi", a isto ili i više važno je da zatvaranje ljudi mjesecima u ograničeni prostor, kuću, sa velikom brojem ljudi koje nisi birao da li želiš sa njima biti u tom "zatvoru" itd nije stvarni odnos.

Tako da Zadruga nije primjer.
Nierika
Posts: 4115
Joined: 17/03/2020 00:41

#20766 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Nierika »

Hakiz wrote: 26/01/2022 13:15
Nierika wrote: 26/01/2022 13:08 Znam da Zadruga nije najbolji primjer, ali tamo ima situacija pred kojima svi moji stavovi o m-ž odnosima padaju u vodu. Ne znam koliko i da li se ljudi tako ponašaju u stvarnom životu ili su ono sve redom ekstremni primjeri, ali je i dalje reality show tj. trebalo bi da prikazuje stvarne ljude i odnose, ne tamo negdje daleko nego na Balkanu.
Takav šou nije primjer za stvarne ljude i odnose. Prvo zbog vrste ljudi koja participira, dakle nisu "stvarni ljudi", a isto ili i više važno je da zatvaranje ljudi mjesecima u ograničeni prostor, kuću, sa velikom brojem ljudi koje nisi birao da li želiš sa njima biti u tom "zatvoru" itd nije stvarni odnos.

Tako da Zadruga nije primjer.
Koja vrsta ljudi participira? Osim ako nisu hologrami ili ako ono nisu stvarne nego režirane situacije, ja bih rekla da su stvarni. Za drugi dio se slažem.
1Dante1
Posts: 1200
Joined: 21/07/2012 20:09
Location: GB
Contact:

#20767 Re: Danasnji "feminizam"

Post by 1Dante1 »

broj dva wrote: 26/01/2022 12:30 Mogu li zene isprovocirati nasilje ?

https://www.klix.ba/magazin/showbiz/crn ... /220126044
Jasno kao dan, bezveze ljudi glume da su sokirani.
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#20768 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

broj dva wrote: 26/01/2022 12:30 Mogu li zene isprovocirati nasilje ?

https://www.klix.ba/magazin/showbiz/crn ... /220126044
odgovor je isti kao i na pitanje mogu li se isprovocirati muslimani crtanjem karikatura muhameda. u idealnom svetu ne, u realnom svakako da. isto i ovo, da su svi muškarci stoici i od karaktera bilo koje žensko ponašanje ne bi bilo dovoljno kao provokacija, ali to nije tako niti ikada može biti.

ako se brojne druge stvari u životu mogu isprovocirati, ne vidim zašto bi nasilje bilo izuzetak.
Nierika
Posts: 4115
Joined: 17/03/2020 00:41

#20769 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Nierika »

Znam da sam često znala pročitati da je stoicizam/samokontrola nešto što se podrazumijeva u današnjem svijetu, pa kao nemaju se žene šta zahvaljivati što je neki muškarac ne tuče i ne maltretira jer bi to tako trebalo biti uvijek i svugdje, odnosno uzima se zdravo za gotovo. I trebalo bi biti tako uvijek i svugdje, ali i mislim i da je takvo ponašanje vrijedno poštovanja. Ovo govorim i zbog slučajeva kad su drugi ljudi se odnosili stoički prema meni a i ja prema njima.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#20770 Re: Danasnji "feminizam"

Post by hadzinicasa »

Nierika wrote: 26/01/2022 13:22
Hakiz wrote: 26/01/2022 13:15

Takav šou nije primjer za stvarne ljude i odnose. Prvo zbog vrste ljudi koja participira, dakle nisu "stvarni ljudi", a isto ili i više važno je da zatvaranje ljudi mjesecima u ograničeni prostor, kuću, sa velikom brojem ljudi koje nisi birao da li želiš sa njima biti u tom "zatvoru" itd nije stvarni odnos.

Tako da Zadruga nije primjer.
Koja vrsta ljudi participira? Osim ako nisu hologrami ili ako ono nisu stvarne nego režirane situacije, ja bih rekla da su stvarni. Za drugi dio se slažem.
da ali ljudi iz slicnog miljea sa slicnim sistemom vrijednosti, koji prventveno pristaju na ucesce u takvoj vrsti "zabave".
da objasnim blize - eno na temi u Zahiragicu ima ljudi koji ga podrzavaju i razumiju jer govore "istim jezikom" ako me razumijes - odnosno koriste isti nacin komunikacije - dok je meni recimo, onakvo obracanje nezamislivo.
e jednako ima ljudi kojima je nezamislivo uopce biti u poziciji iz zadruge jer ni mrtvi ne bi uopce ucestvovali u necemu takvom, niti to gledaju niti ih zanima. ni kao koncept.
Nierika
Posts: 4115
Joined: 17/03/2020 00:41

#20771 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Nierika »

hadzinicasa wrote: 26/01/2022 15:01
Nierika wrote: 26/01/2022 13:22

Koja vrsta ljudi participira? Osim ako nisu hologrami ili ako ono nisu stvarne nego režirane situacije, ja bih rekla da su stvarni. Za drugi dio se slažem.
da ali ljudi iz slicnog miljea sa slicnim sistemom vrijednosti, koji prventveno pristaju na ucesce u takvoj vrsti "zabave".
da objasnim blize - eno na temi u Zahiragicu ima ljudi koji ga podrzavaju i razumiju jer govore "istim jezikom" ako me razumijes - odnosno koriste isti nacin komunikacije - dok je meni recimo, onakvo obracanje nezamislivo.
e jednako ima ljudi kojima je nezamislivo uopce biti u poziciji iz zadruge jer ni mrtvi ne bi uopce ucestvovali u necemu takvom, niti to gledaju niti ih zanima. ni kao koncept.
Nedavno sam gledala kao video-biografije učesnika prije ulaska, ima stvarno različitih profila ličnosti, ne znam može li se reći da pokušavaju predstaviti sve slojeve društva. Mislim da se dosta ljudi prijavi iz finansijskih razloga, neki možda da se proslave, ili nauče nositi s pritiskom javnosti, neki to možda vide kao dobar provod. Ima svega uglavnom. Moguće da će na mene loše uticati što s vremena na vrijeme pogledam klipove ali mi se i čine malo jasniji postupci i razmišljanja drugih ljudi.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#20772 Re: Danasnji "feminizam"

Post by hadzinicasa »

Nierika wrote: 26/01/2022 15:11
hadzinicasa wrote: 26/01/2022 15:01

da ali ljudi iz slicnog miljea sa slicnim sistemom vrijednosti, koji prventveno pristaju na ucesce u takvoj vrsti "zabave".
da objasnim blize - eno na temi u Zahiragicu ima ljudi koji ga podrzavaju i razumiju jer govore "istim jezikom" ako me razumijes - odnosno koriste isti nacin komunikacije - dok je meni recimo, onakvo obracanje nezamislivo.
e jednako ima ljudi kojima je nezamislivo uopce biti u poziciji iz zadruge jer ni mrtvi ne bi uopce ucestvovali u necemu takvom, niti to gledaju niti ih zanima. ni kao koncept.
Nedavno sam gledala kao video-biografije učesnika prije ulaska, ima stvarno različitih profila ličnosti, ne znam može li se reći da pokušavaju predstaviti sve slojeve društva. Mislim da se dosta ljudi prijavi iz finansijskih razloga, neki možda da se proslave, ili nauče nositi s pritiskom javnosti, neki to možda vide kao dobar provod. Ima svega uglavnom. Moguće da će na mene loše uticati što s vremena na vrijeme pogledam klipove ali mi se i čine malo jasniji postupci i razmišljanja drugih ljudi.
zato rekoh slicnog sistema vrijednosti - prvo i osnovno mora ti to biti ok kao koncept i nesto u cemu se vidis da ucestvujes.
a ne sumnjam da biraju razlicite profile.
Nierika
Posts: 4115
Joined: 17/03/2020 00:41

#20773 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Nierika »

hadzinicasa wrote: 26/01/2022 15:26
Nierika wrote: 26/01/2022 15:11

Nedavno sam gledala kao video-biografije učesnika prije ulaska, ima stvarno različitih profila ličnosti, ne znam može li se reći da pokušavaju predstaviti sve slojeve društva. Mislim da se dosta ljudi prijavi iz finansijskih razloga, neki možda da se proslave, ili nauče nositi s pritiskom javnosti, neki to možda vide kao dobar provod. Ima svega uglavnom. Moguće da će na mene loše uticati što s vremena na vrijeme pogledam klipove ali mi se i čine malo jasniji postupci i razmišljanja drugih ljudi.
zato rekoh slicnog sistema vrijednosti - prvo i osnovno mora ti to biti ok kao koncept i nesto u cemu se vidis da ucestvujes.
a ne sumnjam da biraju razlicite profile.
Mada da je sličan sistem vrijednosti ne znam da li bi dolazilo do silnih sukoba, a na sukobima je bazirana Zadruga. Ili možda kao neki generalni sistem vrijednosti oko kojeg se učesnici slažu, ali se onda počnu razilaziti oko nekih individualnih pitanja. Slažem se da je generalno zabava, ali mislim i da učesnicima do kraja sezone (pored brojnih negativnih stvari) bude jasnije ko su i šta žele, itd.
no_sikiriki
Posts: 16543
Joined: 11/12/2012 13:21

#20774 Re: Danasnji "feminizam"

Post by no_sikiriki »

Nierika wrote: 26/01/2022 15:43
hadzinicasa wrote: 26/01/2022 15:26

zato rekoh slicnog sistema vrijednosti - prvo i osnovno mora ti to biti ok kao koncept i nesto u cemu se vidis da ucestvujes.
a ne sumnjam da biraju razlicite profile.
Mada da je sličan sistem vrijednosti ne znam da li bi dolazilo do silnih sukoba, a na sukobima je bazirana Zadruga. Ili možda kao neki generalni sistem vrijednosti oko kojeg se učesnici slažu, ali se onda počnu razilaziti oko nekih individualnih pitanja. Slažem se da je generalno zabava, ali mislim i da učesnicima do kraja sezone (pored brojnih negativnih stvari) bude jasnije ko su i šta žele, itd.
Reality show ne znači da je realnost u pitanju, i taj žanr se pravi režiranjem, uređivanjem itd.
Što se boldiranog tiče, nemoj zamjeriti, ali mislim da previše "credita" daješ učesnicima. :mrgreen:
User avatar
dale cooper
Posts: 28396
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#20775 Re: Danasnji "feminizam"

Post by dale cooper »

Nierika wrote: 26/01/2022 15:43
hadzinicasa wrote: 26/01/2022 15:26

zato rekoh slicnog sistema vrijednosti - prvo i osnovno mora ti to biti ok kao koncept i nesto u cemu se vidis da ucestvujes.
a ne sumnjam da biraju razlicite profile.
Mada da je sličan sistem vrijednosti ne znam da li bi dolazilo do silnih sukoba, a na sukobima je bazirana Zadruga. Ili možda kao neki generalni sistem vrijednosti oko kojeg se učesnici slažu, ali se onda počnu razilaziti oko nekih individualnih pitanja. Slažem se da je generalno zabava, ali mislim i da učesnicima do kraja sezone (pored brojnih negativnih stvari) bude jasnije ko su i šta žele, itd.
Neki se već godinama povlače po ovom i sličnim "reality" emisijama, koliko im to treba vremena da im bude jasno ko su i šta žele?
Ili je logičnije i ispravnije reći da su ovakve show emisije lowest common denominator za ljude koji vole mahalanje, konfliktne situacije
i koji generalno nemaju pametnija posla u životu i sa učesnicima koji su obično najgora vrsta polusvijeta. Isprani "celebrity",
propali pjevači i sportaši koji nisu imali dan pošteno odrađenog posla u životu.
Post Reply