Danasnji "feminizam"

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
bandit_mo
Posts: 1390
Joined: 13/08/2020 12:03

#13526 Re: Danasnji "feminizam"

Post by bandit_mo »

MarlboroGold wrote: 11/11/2020 18:48 To se baš i ne može upotrijebiti na naše okruženje. Američko društvo je drugačije, kao i njihova svijest. Kad dodaš njihov kapitalizam i konzumerizam onda me to i ne čudi. Kod nas ćeš od mnogih žena čuti da ne mora zarađivati više, ali da je vrijedan i sposoban (pored ostalog). To mnogo više cijene.
Ovo sam i ja primjetila. I kod žena oko sebe i kod mene osobno. Moj bivši je zarađivao manje od mene, no bio je 10x radišniji i nikakav problem nije bio.
User avatar
dale cooper
Posts: 28464
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#13527 Re: Danasnji "feminizam"

Post by dale cooper »

The 51st State wrote: 11/11/2020 12:40 otprilike ovako nesto je danasnji feminizam, od sufrazetkinja nije dalje trebalo ici.

Joni Mitchell je nešto slično rekla o 60-tim i slobodnoj ljubavi:
“Free love? It’s a ruse for guys. There’s no such thing.
“Look at the rep I got, there was a list of people whose path I crossed… in the Summer Of Love they made me into a love-bandit.
“So much for free love. Nobody knows more than me what a ruse that was. That was for guys coming out of Prohibition. It was hard to get
laid before that.”
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7503
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#13528 Re: Danasnji "feminizam"

Post by AleksoMKD »

https://www.reuters.com/article/afghani ... SKBN27Q0CS

Afghan woman shot, blinded, for getting a job

She and local authorities blame the attack on Taliban militants - who deny involvement – and say the assailants acted on a tip-off from her father who vehemently opposed her working outside the home.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#13529 Re: Danasnji "feminizam"

Post by S4mpion »

bandit_mo wrote: 11/11/2020 17:17 Najjače je kad prosječni balkanoid vulgaris sa plaćom od 400€ vodi brigu da ga žena ne iskoristi za novac :lol:
Prosječna ženka homo balkanikusa se ne mora zamarat' iskorištavanjem, uhljebljenje je sasvim dovoljno, još ako je feministica, neće otići dalje od manspreadinga.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#13530 Re: Danasnji "feminizam"

Post by hadzinicasa »

Boga mi kako ova pandemija odmice, sve mi je nizi prag tolerancije.
da mi je nekog ravnog meni naci, et' ne mora biti bolji od mene...
:cry:
User avatar
Haris.ba
Posts: 24797
Joined: 08/09/2005 20:08

#13531 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Haris.ba »

...i da nema komorbiteta.
Strpljiva
Posts: 3123
Joined: 30/01/2010 23:49

#13532 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Strpljiva »

hadzinicasa wrote: 12/11/2020 14:14 Boga mi kako ova pandemija odmice, sve mi je nizi prag tolerancije.
da mi je nekog ravnog meni naci, et' ne mora biti bolji od mene...
:cry:
Feministica i jos potencijalna korisnica alimentacije. Ne moze oboje. Razumijem muskarce, ni ja bih finansirala luksuzan zivot bivsoj i djetetu.

Drzi se ti boljih od tebe, takvi ne placu za 150 maraka :bih:
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#13533 Re: Danasnji "feminizam"

Post by hadzinicasa »

Strpljiva wrote: 12/11/2020 16:56
hadzinicasa wrote: 12/11/2020 14:14 Boga mi kako ova pandemija odmice, sve mi je nizi prag tolerancije.
da mi je nekog ravnog meni naci, et' ne mora biti bolji od mene...
:cry:
Feministica i jos potencijalna korisnica alimentacije. Ne moze oboje. Razumijem muskarce, ni ja bih finansirala luksuzan zivot bivsoj i djetetu.

Drzi se ti boljih od tebe, takvi ne placu za 150 maraka :bih:
jes' vid'la... kazem ja fino krvopije. nije ni cudo da me niko nece. :cry:

pa kako bona? ne mogu ni ravnog sebi naci a kamo li boljeg!? dzaba sto ja bih... nema.
User avatar
bandit_mo
Posts: 1390
Joined: 13/08/2020 12:03

#13534 Re: Danasnji "feminizam"

Post by bandit_mo »

Strpljiva wrote: 12/11/2020 16:56
hadzinicasa wrote: 12/11/2020 14:14 Boga mi kako ova pandemija odmice, sve mi je nizi prag tolerancije.
da mi je nekog ravnog meni naci, et' ne mora biti bolji od mene...
:cry:
Feministica i jos potencijalna korisnica alimentacije. Ne moze oboje. Razumijem muskarce, ni ja bih finansirala luksuzan zivot bivsoj i djetetu.

Drzi se ti boljih od tebe, takvi ne placu za 150 maraka :bih:
Opet kuknjava oko alimentacije od 200KM ....
Kao da muškarce netko tjera da se žene i ne vade na vrijeme... :roll:
Predbračni i kondom i vaše brige oko pohlepnih žena su riješene :thumbup:
Last edited by bandit_mo on 12/11/2020 17:13, edited 1 time in total.
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#13535 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

hadzinicasa wrote: 12/11/2020 14:14 Boga mi kako ova pandemija odmice, sve mi je nizi prag tolerancije.
da mi je nekog ravnog meni naci, et' ne mora biti bolji od mene...
:cry:
Ne odnosi se na tebe lično, mada uzimam tvoj upis kao povod za ovo što ću napisati.

Utiska sam da žene često imaju preuvelicanu sliku o sebi i svojoj vrednosti. Pucaju na visoko misleći da su i same taj rang (ti lično možda i jesi, ogradjujem se jer te ne poznajem) pa kada željeni muškarac odabere nekog drugog pitaju se where all the good men have gone. :D
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#13536 Re: Danasnji "feminizam"

Post by hadzinicasa »

a cime se mjeri zenina vrijednost?

ili hajde da izadjemo iz okvira spolova, malo za promjenu...
cime se mjeri covjekova vrijednost? pa da to primjenimo na osobu bez obzira na spol. ili imamo drugacije kriterije ovisno o spolu?

mogu ja i pojednostaviti pa postavljati pitanja, ali i ovako ti je dosta i previse hintova.
User avatar
bandit_mo
Posts: 1390
Joined: 13/08/2020 12:03

#13537 Re: Danasnji "feminizam"

Post by bandit_mo »

saint_mirad wrote: 12/11/2020 17:10
hadzinicasa wrote: 12/11/2020 14:14 Boga mi kako ova pandemija odmice, sve mi je nizi prag tolerancije.
da mi je nekog ravnog meni naci, et' ne mora biti bolji od mene...
:cry:
Ne odnosi se na tebe lično, mada uzimam tvoj upis kao povod za ovo što ću napisati.

Utiska sam da žene često imaju preuvelicanu sliku o sebi i svojoj vrednosti. Pucaju na visoko misleći da su i same taj rang (ti lično možda i jesi, ogradjujem se jer te ne poznajem) pa kada željeni muškarac odabere nekog drugog pitaju se where all the good men have gone. :D
Mislim da je to boljka današnjice. Umišljenost u vlastitu veličinu. Pisano je dosta članaka na tu temu o ovim milenialsima, i pretjeranom sebeljublju.
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#13538 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

hadzinicasa wrote: 12/11/2020 17:13 a cime se mjeri zenina vrijednost?

ili hajde da izadjemo iz okvira spolova, malo za promjenu...
cime se mjeri covjekova vrijednost? pa da to primjenimo na osobu bez obzira na spol. ili imamo drugacije kriterije ovisno o spolu?

mogu ja i pojednostaviti pa postavljati pitanja, ali i ovako ti je dosta i previse hintova.
Na ovo pitanje mogu odgovoriti dvojako, cime se meri inace i cime ja merim i za sta bih voleo da bude univerzalno merilo. Koje ces od to dvoje?
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#13539 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

bandit_mo wrote: 12/11/2020 17:14 Mislim da je to boljka današnjice. Umišljenost u vlastitu veličinu. Pisano je dosta članaka na tu temu o ovim milenialsima, i pretjeranom sebeljublju.
True, i naravno da nije pojava koja dotice isljucivo zene vec ljude uopsteno.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#13540 Re: Danasnji "feminizam"

Post by hadzinicasa »

saint_mirad wrote: 12/11/2020 17:19
hadzinicasa wrote: 12/11/2020 17:13 a cime se mjeri zenina vrijednost?

ili hajde da izadjemo iz okvira spolova, malo za promjenu...
cime se mjeri covjekova vrijednost? pa da to primjenimo na osobu bez obzira na spol. ili imamo drugacije kriterije ovisno o spolu?

mogu ja i pojednostaviti pa postavljati pitanja, ali i ovako ti je dosta i previse hintova.
Na ovo pitanje mogu odgovoriti dvojako, cime se meri inace i cime ja merim i za sta bih voleo da bude univerzalno merilo. Koje ces od to dvoje?
siroko ti polje.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#13541 Re: Danasnji "feminizam"

Post by hadzinicasa »

bandit_mo wrote: 12/11/2020 17:14
saint_mirad wrote: 12/11/2020 17:10
hadzinicasa wrote: 12/11/2020 14:14 Boga mi kako ova pandemija odmice, sve mi je nizi prag tolerancije.
da mi je nekog ravnog meni naci, et' ne mora biti bolji od mene...
:cry:
Ne odnosi se na tebe lično, mada uzimam tvoj upis kao povod za ovo što ću napisati.

Utiska sam da žene često imaju preuvelicanu sliku o sebi i svojoj vrednosti. Pucaju na visoko misleći da su i same taj rang (ti lično možda i jesi, ogradjujem se jer te ne poznajem) pa kada željeni muškarac odabere nekog drugog pitaju se where all the good men have gone. :D
Mislim da je to boljka današnjice. Umišljenost u vlastitu veličinu. Pisano je dosta članaka na tu temu o ovim milenialsima, i pretjeranom sebeljublju.
kolicina samozivosti je nepojmljiva. i totalnog odsustva osjecaja o empatiji da ne govorimo, za bilo koga drugog osim sebe.
puna usta prava, bez bilo kakvih obaveza i odgovornosti...

ali ovo je offtopic pa da ne zatrpavam temu.
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#13542 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

hadzinicasa wrote: 12/11/2020 17:21 siroko ti polje
Ostavi pasivnu agresiju za nekog drugog ko ima zivaca za to. :-D
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#13543 Re: Danasnji "feminizam"

Post by hadzinicasa »

saint_mirad wrote: 12/11/2020 17:23
hadzinicasa wrote: 12/11/2020 17:21 siroko ti polje
Ostavi pasivnu agresiju za nekog drugog ko ima zivaca za to. :-D
? rekoh - siroko ti polje iliti kako ti volja... citaj ono sto je napisano, a ne svoju projekciju.
i nije ti prvi put.
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#13544 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

hadzinicasa wrote: 12/11/2020 17:25
saint_mirad wrote: 12/11/2020 17:23
hadzinicasa wrote: 12/11/2020 17:21 siroko ti polje
Ostavi pasivnu agresiju za nekog drugog ko ima zivaca za to. :-D
? rekoh - siroko ti polje iliti kako ti volja... citaj ono sto je napisano, a ne svoju projekciju.
i nije ti prvi put.
Aha, sorry, upis je bio takav da je omogucio razlicite interpretacije. :-D

Uglavnom, posto zivimo medju ljudima koji su u apsolutnoj vecini fokusirani na materijalno muskarac vredi onoliko koliko ima uticaja i moci, a uticaj se vrednuje novcem posto sve ima cenu i sve se moze kupiti ovako ili onako. Zena vredi onoliko koliko je mlada, fertilna i zgodna, prvo to pa onda sve ostalo. Ovo se uglavnom presucuje, ali kada se ogole socijalne konvencije, ovako je. I cura koja je out-and-out sponzorusa nece reci da je sa likom zbog para vec da joj se svidio njegov sarm ili smisao za humor ili tako neki eufemizam za novcanik. Isto i momci i nemacke babe sa papirima. :-D

Ja ljude vrednujem po dusevnosti i karakteru kao primarnim kriterijumima. To sad ne znaci da ostale stvari ne igraju nikakvu ulogu i da se mogu zaljubiti u dusevnu zenu koja je npr izrazito debela i ruzna. Ovo se moze tumaciti kao neki aspekt moje povrsnosti, ali ja to makar sebi priznajem, unlike ostali koji kazu da izgled zene ili sposobnost muskarca nisu nikakav kriterijum. Jesu, samo je mozda idealno da ne budu glavni kriterijum.

Kod vrednosti coveka se vise stvari uzima u razmatranje, jedino se prioriteti razlikuju od osobe do osobe.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21564
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#13545 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

AleksoMKD wrote: 12/11/2020 10:21 https://www.reuters.com/article/afghani ... SKBN27Q0CS

Afghan woman shot, blinded, for getting a job

She and local authorities blame the attack on Taliban militants - who deny involvement – and say the assailants acted on a tip-off from her father who vehemently opposed her working outside the home.
Jebeni monstrumi... skočio mi pritisak od čitanja. Otac najgori ubjedljivo. Ma njih treba odmah objesiti... kakav crni zatvor i zatvorska kazna. Takvi danas hodaju i Evropom i onda se neki ljudi čude bombaškim i drugim napadima.
Strpljiva
Posts: 3123
Joined: 30/01/2010 23:49

#13546 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Strpljiva »

saint_mirad wrote: 12/11/2020 17:31
hadzinicasa wrote: 12/11/2020 17:25
saint_mirad wrote: 12/11/2020 17:23

Ostavi pasivnu agresiju za nekog drugog ko ima zivaca za to. :-D
? rekoh - siroko ti polje iliti kako ti volja... citaj ono sto je napisano, a ne svoju projekciju.
i nije ti prvi put.
Aha, sorry, upis je bio takav da je omogucio razlicite interpretacije. :-D

Uglavnom, posto zivimo medju ljudima koji su u apsolutnoj vecini fokusirani na materijalno muskarac vredi onoliko koliko ima uticaja i moci, a uticaj se vrednuje novcem posto sve ima cenu i sve se moze kupiti ovako ili onako. Zena vredi onoliko koliko je mlada, fertilna i zgodna, prvo to pa onda sve ostalo. Ovo se uglavnom presucuje, ali kada se ogole socijalne konvencije, ovako je. I cura koja je out-and-out sponzorusa nece reci da je sa likom zbog para vec da joj se svidio njegov sarm ili smisao za humor ili tako neki eufemizam za novcanik. Isto i momci i nemacke babe sa papirima. :-D

Ja ljude vrednujem po dusevnosti i karakteru kao primarnim kriterijumima. To sad ne znaci da ostale stvari ne igraju nikakvu ulogu i da se mogu zaljubiti u dusevnu zenu koja je npr izrazito debela i ruzna. Ovo se moze tumaciti kao neki aspekt moje povrsnosti, ali ja to makar sebi priznajem, unlike ostali koji kazu da izgled zene ili sposobnost muskarca nisu nikakav kriterijum. Jesu, samo je mozda idealno da ne budu glavni kriterijum.

Kod vrednosti coveka se vise stvari uzima u razmatranje, jedino se prioriteti razlikuju od osobe do osobe.
Dobro napisano, samo osvrt na boldirano. Ovakve stvari se izgovaraju zbog druge strane. Iako je oboma ocigledno sta ko donosi u odnos, muskarac preferira interpretaciju odnosa koji ona govori naglas, svjesno birajuci da zmiri. Naravno da mozemo govoriti i o obrnutim ulogama. I zene slijepo vjeruju muskim lazima.

Sta ovo govori?! Istina je precijenjena i manipulacija je prihvatljiva kao takva. Ljudi ce uvijek oprostiti laz, ali istinu nikad :|
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#13547 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

Dobro napisano, samo osvrt na boldirano. Ovakve stvari se izgovaraju zbog druge strane. Iako je oboma ocigledno sta ko donosi u odnos, muskarac preferira interpretaciju odnosa koji ona govori naglas, svjesno birajuci da zmiri. Naravno da mozemo govoriti i o obrnutim ulogama. I zene slijepo vjeruju muskim lazima.

Sta ovo govori?! Istina je precijenjena i manipulacija je prihvatljiva kao takva. Ljudi ce uvijek oprostiti laz, ali istinu nikad :|
Slažem se, u takvoj postavci stvari obe strane se pomalo i stide istine. Njegova je da je ona s njim isključivo zbog para, a njena da je plitka gold-diggerica i ništa više. Sa druge strane, laž ja slatka i lako provarljiva, otuda je skoro svi i preferiraju i socijalno je prihvatljiva, što je možda i važnije.

Sta ti predlažes, da nastavimo lagati jedni druge za opšte dobro ili da kažemo istinu, makar se postideli sami sebe?
User avatar
bandit_mo
Posts: 1390
Joined: 13/08/2020 12:03

#13548 Re: Danasnji "feminizam"

Post by bandit_mo »

saint_mirad wrote: 12/11/2020 18:30
Dobro napisano, samo osvrt na boldirano. Ovakve stvari se izgovaraju zbog druge strane. Iako je oboma ocigledno sta ko donosi u odnos, muskarac preferira interpretaciju odnosa koji ona govori naglas, svjesno birajuci da zmiri. Naravno da mozemo govoriti i o obrnutim ulogama. I zene slijepo vjeruju muskim lazima.

Sta ovo govori?! Istina je precijenjena i manipulacija je prihvatljiva kao takva. Ljudi ce uvijek oprostiti laz, ali istinu nikad :|
Slažem se, u takvoj postavci stvari obe strane se pomalo i stide istine. Njegova je da je ona s njim isključivo zbog para, a njena da je plitka gold-diggerica i ništa više. Sa druge strane, laž ja slatka i lako provarljiva, otuda je skoro svi i preferiraju i socijalno je prihvatljiva, što je možda i važnije.

Sta ti predlažes, da nastavimo lagati jedni druge za opšte dobro ili da kažemo istinu, makar se postideli sami sebe?
Problem kod ulazaka u brak radi novca/izgleda (da pojednostavim), jest što vrlo brzo to postane nedovoljno. Kao i sa ostalim stavrima, kad nešto dobijemo, hoćemo još. Vrlo brzo novac / izgled dosadi, i hoćeš još. Hoćeš i da te mazi, pazi, i da se može razgovarati, da se brine o djeci... Što onda?
User avatar
piupiu
Posts: 16605
Joined: 05/01/2008 05:08

#13549 Re: Danasnji "feminizam"

Post by piupiu »

Haris.ba wrote: 12/11/2020 15:33 ...i da nema komorbiteta.
Komorbiditeta :)
User avatar
piupiu
Posts: 16605
Joined: 05/01/2008 05:08

#13550 Re: Danasnji "feminizam"

Post by piupiu »

bandit_mo wrote: 11/11/2020 17:17 Najjače je kad prosječni balkanoid vulgaris sa plaćom od 400€ vodi brigu da ga žena ne iskoristi za novac :lol:
:lol: :lol: :lol:

Touché, sister!

Mada se nije smijati usudu ojadjene bosanskohercegovačke radničke klase. :(
Last edited by piupiu on 13/11/2020 09:37, edited 1 time in total.
Post Reply