Danasnji "feminizam"

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21489
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#17601 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

Mah i ti kinezi nisu normalni.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21489
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#17603 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

https://www.dailymail.co.uk/news/articl ... scene.html

:roll:

Izgleda će i Snjeguljica biti cancelled zato što je princ poljubi dok spava i što nije dobio njenu saglasnost :lol:
Hakiz
Posts: 39919
Joined: 30/07/2015 20:01

#17604 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

MarlboroGold wrote: 04/05/2021 20:04 https://www.dailymail.co.uk/news/articl ... scene.html

:roll:

Izgleda će i Snjeguljica biti cancelled zato što je princ poljubi dok spava i što nije dobio njenu saglasnost :lol:

Nije je trebao poljubiti, tačno.

Trebao je ostaviti da vječno spava, to bi bilo bolje za nju nego da je ljubi bez pristanka.

A i kakav primjer to daje djeci, ljubiti bez pristanka.

Treba dečkiče naučiti da ako djevojčici treba hitno pomoć, a ona nije u stanju da da pristanak, ne smiju joj pomoći. A i smije li maloljetna dati pristanak recimo za vještačko disanje, valjda ga moraju dati roditelji/staratelji.

Davno je bio članak o tome da se muškarci sve češće odlučuju da ne reaguju u slučaju kada nekoj ženi treba pomoć, pa i hitno.

Sve ima cijenu.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21489
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#17605 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

Hakiz wrote: 04/05/2021 21:47
MarlboroGold wrote: 04/05/2021 20:04 https://www.dailymail.co.uk/news/articl ... scene.html

:roll:

Izgleda će i Snjeguljica biti cancelled zato što je princ poljubi dok spava i što nije dobio njenu saglasnost :lol:

Nije je trebao poljubiti, tačno.

Trebao je ostaviti da vječno spava, to bi bilo bolje za nju nego da je ljubi bez pristanka.

A i kakav primjer to daje djeci, ljubiti bez pristanka.

Treba dečkiče naučiti da ako djevojčici treba hitno pomoć, a ona nije u stanju da da pristanak, ne smiju joj pomoći. A i smije li maloljetna dati pristanak recimo za vještačko disanje, valjda ga moraju dati roditelji/staratelji.

Davno je bio članak o tome da se muškarci sve češće odlučuju da ne reaguju u slučaju kada nekoj ženi treba pomoć, pa i hitno.

Sve ima cijenu.
Dobra analogija. Tačno ispade da ne možeš pružiti ni umjetno disanje ukoliko se ženskoj osobi nešto desi, a da te ove ženske (i muške vjerovatno) harpije koje stoje iza ovih cancel zahtjeva ne bi optužile za seksualno zlostavljanje i što pružaš umjetničko disanje bez njene saglasnosti.
Hakiz
Posts: 39919
Joined: 30/07/2015 20:01

#17606 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

MarlboroGold wrote: 05/05/2021 07:40
Hakiz wrote: 04/05/2021 21:47
MarlboroGold wrote: 04/05/2021 20:04 https://www.dailymail.co.uk/news/articl ... scene.html

:roll:

Izgleda će i Snjeguljica biti cancelled zato što je princ poljubi dok spava i što nije dobio njenu saglasnost :lol:

Nije je trebao poljubiti, tačno.

Trebao je ostaviti da vječno spava, to bi bilo bolje za nju nego da je ljubi bez pristanka.

A i kakav primjer to daje djeci, ljubiti bez pristanka.

Treba dečkiče naučiti da ako djevojčici treba hitno pomoć, a ona nije u stanju da da pristanak, ne smiju joj pomoći. A i smije li maloljetna dati pristanak recimo za vještačko disanje, valjda ga moraju dati roditelji/staratelji.

Davno je bio članak o tome da se muškarci sve češće odlučuju da ne reaguju u slučaju kada nekoj ženi treba pomoć, pa i hitno.

Sve ima cijenu.
Dobra analogija. Tačno ispade da ne možeš pružiti ni umjetno disanje ukoliko se ženskoj osobi nešto desi, a da te ove ženske (i muške vjerovatno) harpije koje stoje iza ovih cancel zahtjeva ne bi optužile za seksualno zlostavljanje i što pružaš umjetničko disanje bez njene saglasnosti.
:P :-D
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21489
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#17607 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

:lol:

lapsus
Hakiz
Posts: 39919
Joined: 30/07/2015 20:01

#17608 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

MarlboroGold wrote: 05/05/2021 12:25 :lol:

lapsus
Hoće jezik pravo :wink:
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4869
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#17609 Re: Danasnji "feminizam"

Post by ¤ jelena ¤ »

'nači, poljubiti nekog prema kome osjećaš privrženost, simpatiju, ljubav... i spasiti život drugom čovjeku, bilo kojem, jer mu je život ugrožen i tvoja pomoć neophodna da bi preživio - to ista ravan?!


Koji li je ovo stepen moralnog razvoja po Kolbergu?

Nulti?

Prewash! :run:
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4869
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#17610 Re: Danasnji "feminizam"

Post by ¤ jelena ¤ »

Ista stvar kao i recepcija mnogih autorskih književnih djela na našim prostorima danas - nakon posljednjeg rata pa i godinama prije...

Dakle, ovo sa Snjeguljicom i seksualnim nasiljem je maltene ništa u poređenju sa onim šta sve jedan prosječan čitalac iz BiH - a broj takvih je sedmocifren - može primijetiti i okarakterisati (kao) nakaradno u književnim djelima naših najboljih i najznačajnijih pisaca (kad kažem naših, mislim na sve one koji su pisali nama razumljivim jezikom) epohe romantizma i književnosti 20. vijeka, a o narodnoj književnosti kao npr. epskim narodnim pjesmama da i ne govorim.

Nema potrebe da navodim konkretne primjere... samo ću podsjetiti da je bajka književna vrsta, a književnost kao i film je umjetnost koju svaki čitalac/gledalac doživljava onako kako mu njegov mentalni sklop nalaže... isto važi i za svako drugo književnoumjetničko djelo.

Ne znam otkud i čemu čuđenje

kad je ovo za nas samo jedno u nizu "Gle sranja u Ruandi".
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21489
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#17611 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

Poenta je u nametanju, a ne kako ko dozivljava ili tumaci. Jos ako si u ogromnoj manjini (poput ovog woke moba cancel kulture) nemas bas validnu osnovu da trazis ukidanje necega sto je vecini sasvim normalno. Uostalom pravo cudjenje se javlja kad se takvi ljudi ne mogu zaustaviti na tome da im se nesto ne svidja ili ne vole, vec moraju izaci u javnost da kmece o tome - putem drustvenih mreza, foruma, medija itd. To je ono sto je zapravo i najveci problem.

Ja recimo ne volim Andrica. Imao bih sto sta reci u vezi njega sto mi se uopste ne svidja ili sto osporavam. Medjutim, to je samo moja licna stvar.
Hakiz
Posts: 39919
Joined: 30/07/2015 20:01

#17612 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

Ama, nećeš sad prepravljati Trnoružicu, Snježanu i 7 patuljaka itd.

Histerija zbog bajki, zaboga, gore da se one čitaju nego, recimo, Mein Kampf.

Samo čekam, kada su već tako moćne i sigurne u svoju pravovjernost, da udare na "tvoje dojke kao dva laneta" ili "prilazite ženama svojim kao njivama svojim". Da krenu osporavati tekstove u kojima pišu navedene rečenice.

Pa da ih onda inkvizicija i šerijat zauvijek opamete.

Nisu normalne. Tačka.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#17613 Re: Danasnji "feminizam"

Post by foxlife »

Ja sto sam gledao trnoruzicu snjezanu i 7 sedam patuljaka i te bajke sve te glumice nemaju nista protiv cak poslije toga idu do kraja
Ono totalno razvaljivanje
Image
Image
User avatar
Romeo 80
Posts: 4343
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#17614 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Romeo 80 »

Image

Morao sam :mrgreen:
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4869
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#17615 Re: Danasnji "feminizam"

Post by ¤ jelena ¤ »

MarlboroGold wrote: 06/05/2021 15:26 Poenta je u nametanju, a ne kako ko dozivljava ili tumaci. Jos ako si u ogromnoj manjini (poput ovog woke moba cancel kulture) nemas bas validnu osnovu da trazis ukidanje necega sto je vecini sasvim normalno. Uostalom pravo cudjenje se javlja kad se takvi ljudi ne mogu zaustaviti na tome da im se nesto ne svidja ili ne vole, vec moraju izaci u javnost da kmece o tome - putem drustvenih mreza, foruma, medija itd. To je ono sto je zapravo i najveci problem.

Ja recimo ne volim Andrica. Imao bih sto sta reci u vezi njega sto mi se uopste ne svidja ili sto osporavam. Medjutim, to je samo moja licna stvar.
I ja govorim o nametanju, samo ga nisam direktno spomenula. Ono se, između ostalog, ogleda u "dobronamjernim" savjetima tipa..."znaš, nije pametno pred njima spominjati: Andrića, Njegoša, Mažuranića" ili..."joj, nemoj njima o: Kišu, Kovaču, Krleži..." da se slučajno neko ne uvrijedi ili ne izrevoltira.


NaraFno, ovo da "nije pametno" i "nemoj spominjati" navedene velikane pisane riječi, to može imati smisla i biti razumno samo u glavama onih čije je literarno iskustvo prilično zakržljalo ili ograničeno u korist potrebe da se dodvoravaju svima gdje god vide neki lični interes. I kamo lijepe sreće da takvi, kod nas, samo kmeče po društvenim mrežama, forumima i medijima, a ne sjede na odgovornim radnim mjestima i funkcijama u obrazovnim ustanovama i institucijama ove države, gdje odlučuju o kvalitetu obrazovanja budućih generacija ili ih lično, svojim primjerom obrazuju.

No, dobro, to nije problem naših narodnih masa. Tome se više i ne čudimo. Problem je što se neko, tamo negdje u svijetu, usudio da iznese svoj nebulozan stav o Snjeguljici na nekoj od društvenih mreža i medija. Kao da se to ne dešava svakodnevno.

Btw, ovo o Snjeguljici sam čula u frizerskom prije neki dan.... :lol: Ulazi čovjek, četrdesetak mu godina, sav iznerviran i priča o tome....ja reko saćemo svi prisutni popit batina što mu ukinuše Snjeguljicu, koliko je čovjek popizdio.... :lol: :-) E, tek poslije vidjeh da se i na forumu zabrinuto raspreda o tom istorijskom ukidanju Snjeguljice. :D
Last edited by ¤ jelena ¤ on 31/05/2021 01:46, edited 1 time in total.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#17616 Re: Danasnji "feminizam"

Post by S4mpion »

Feministice u ekstazi. Teško mi je povjerovat' da ovu glupost neće pokušat' prodat' pod zdrav razum.

Image
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72578
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#17617 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Velkoski »

djeco, ako budete na heroinu dešavat će vam se ove stvari da ne znate ko ste ni nakon 30 godina života :mrgreen:
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21489
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#17618 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

¤ jelena ¤ wrote: 14/05/2021 18:36
MarlboroGold wrote: 06/05/2021 15:26 Poenta je u nametanju, a ne kako ko dozivljava ili tumaci. Jos ako si u ogromnoj manjini (poput ovog woke moba cancel kulture) nemas bas validnu osnovu da trazis ukidanje necega sto je vecini sasvim normalno. Uostalom pravo cudjenje se javlja kad se takvi ljudi ne mogu zaustaviti na tome da im se nesto ne svidja ili ne vole, vec moraju izaci u javnost da kmece o tome - putem drustvenih mreza, foruma, medija itd. To je ono sto je zapravo i najveci problem.

Ja recimo ne volim Andrica. Imao bih sto sta reci u vezi njega sto mi se uopste ne svidja ili sto osporavam. Medjutim, to je samo moja licna stvar.
I ja govorim o nametanju, samo ga nisam direktno spomenula. Ono se, između ostalog, ogleda u "dobronamjernim" savjetima tipa..."znaš, nije pametno pred njima spominjati: Andrića, Njegoša, Mažuranića" ili..."joj, nemoj njima o: Kišu, Kovaču, Krleži..." da se slučajno neko ne uvrijedi ili ne izrevoltira.


NaraFno, ovo da "nije pametno" i "nemoj spominjati" navedene velikane pisane riječi, to može imati smisla i biti razumno samo u glavama onih čije je literarno iskustvo prilično zakržljalo u korist potrebe da se dodvoravaju svima gdje god vide neku ličnu korist. I kamo lijepe sreće da takvi, kod nas, samo kmeče po društvenim mrežama, forumima i medijima, a ne sjede na odgovornim radnim mjestima i funkcijama u obrazovnim ustanovama i institucijama ove države, gdje odlučuju o kvalitetu obrazovanja budućih generacija ili ih lično, svojim primjerom obrazuju.

No, dobro, to nije problem naših narodnih masa. Tome se više i ne čudimo. Problem je što se neko, tamo negdje u svijetu, usudio da iznese svoj nebulozan stav o Snjeguljici na nekoj od društvenih mreža i medija. Kao da se to ne dešava svakodnevno.

Btw, ovo o Snjeguljici sam čula u frizerskom prije neki dan.... :lol: Ulazi čovjek, četrdesetak mu godina, sav iznerviran i priča o tome....ja reko saćemo svi prisutni popit batina što mu ukinuše Snjeguljicu, koliko je čovjek popizdio.... :lol: :-) E, tek poslije vidjeh da se i na forumu zabrinuto raspreda o tom istorijskom ukidanju Snjeguljice. :D
Možda mu je Snjeguljica bio omiljeni crtić :mrgreen:

:kiss:
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#17619 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Sanjarko »

sherbett wrote: 21/05/2021 22:58 Ne kuzim
Sta joj dodje oni?
Pa kiko ih je?
Nebinarna?
Oni?
Neracuna dobro mozda pa zato nebinarna ili nebira? :zoka: Ima nas, nije da nas nema. Nas tj., oni. Ja sam mozda interseks, pa spadam u tu grupu Oni tj., nas. :zoka:
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4869
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#17620 Re: Danasnji "feminizam"

Post by ¤ jelena ¤ »

MarlboroGold wrote: 21/05/2021 18:13
¤ jelena ¤ wrote: 14/05/2021 18:36
MarlboroGold wrote: 06/05/2021 15:26 Poenta je u nametanju, a ne kako ko dozivljava ili tumaci. Jos ako si u ogromnoj manjini (poput ovog woke moba cancel kulture) nemas bas validnu osnovu da trazis ukidanje necega sto je vecini sasvim normalno. Uostalom pravo cudjenje se javlja kad se takvi ljudi ne mogu zaustaviti na tome da im se nesto ne svidja ili ne vole, vec moraju izaci u javnost da kmece o tome - putem drustvenih mreza, foruma, medija itd. To je ono sto je zapravo i najveci problem.

Ja recimo ne volim Andrica. Imao bih sto sta reci u vezi njega sto mi se uopste ne svidja ili sto osporavam. Medjutim, to je samo moja licna stvar.
I ja govorim o nametanju, samo ga nisam direktno spomenula. Ono se, između ostalog, ogleda u "dobronamjernim" savjetima tipa..."znaš, nije pametno pred njima spominjati: Andrića, Njegoša, Mažuranića" ili..."joj, nemoj njima o: Kišu, Kovaču, Krleži..." da se slučajno neko ne uvrijedi ili ne izrevoltira.


NaraFno, ovo da "nije pametno" i "nemoj spominjati" navedene velikane pisane riječi, to može imati smisla i biti razumno samo u glavama onih čije je literarno iskustvo prilično zakržljalo u korist potrebe da se dodvoravaju svima gdje god vide neku ličnu korist. I kamo lijepe sreće da takvi, kod nas, samo kmeče po društvenim mrežama, forumima i medijima, a ne sjede na odgovornim radnim mjestima i funkcijama u obrazovnim ustanovama i institucijama ove države, gdje odlučuju o kvalitetu obrazovanja budućih generacija ili ih lično, svojim primjerom obrazuju.

No, dobro, to nije problem naših narodnih masa. Tome se više i ne čudimo. Problem je što se neko, tamo negdje u svijetu, usudio da iznese svoj nebulozan stav o Snjeguljici na nekoj od društvenih mreža i medija. Kao da se to ne dešava svakodnevno.

Btw, ovo o Snjeguljici sam čula u frizerskom prije neki dan.... :lol: Ulazi čovjek, četrdesetak mu godina, sav iznerviran i priča o tome....ja reko saćemo svi prisutni popit batina što mu ukinuše Snjeguljicu, koliko je čovjek popizdio.... :lol: :-) E, tek poslije vidjeh da se i na forumu zabrinuto raspreda o tom istorijskom ukidanju Snjeguljice. :D
Možda mu je Snjeguljica bio omiljeni crtić :mrgreen:

:kiss:
Bio, a haman i ostao. :D :cmok:
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7491
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#17621 Re: Danasnji "feminizam"

Post by AleksoMKD »

S4mpion wrote: 20/05/2021 01:36 Feministice u ekstazi. Teško mi je povjerovat' da ovu glupost neće pokušat' prodat' pod zdrav razum.
Eto, zene su sada postale socijalni konstrukt.

U potrazi za saveznicima protiv patrijarhata, moderni feminizam je sam sebi pucao u nogu i na ljestvici potlacenosti izdigao iznad sebe psihicki oboljene osobe.

Prva zena na mjesecu ce imati veci penis i cupavije testise od Neil-a Armstrong-a.
omar little
Posts: 16351
Joined: 14/03/2008 21:14

#17622 Re: Danasnji "feminizam"

Post by omar little »

hu d fak iz demi lovato?
Hakiz
Posts: 39919
Joined: 30/07/2015 20:01

#17623 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

omar little wrote: 28/05/2021 18:06 hu d fak iz demi lovato?
Lafo ne znaš :)
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#17624 Re: Danasnji "feminizam"

Post by S4mpion »

Još jedan manipulatorski beskorisni pokret, gomile besposlenih ljudi, koji može, ruku pod ruku, sa feminizmom:

Image
User avatar
vaučer
Posts: 8897
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#17625 Re: Danasnji "feminizam"

Post by vaučer »

Tko je manipuliran?
Tko su besposleni, imaš neku statistiku?

Jedno su ‘token’ podrške gestama i twitovima za BLM i feminizam, a nešto sasvim drugo su rasizam i diskriminacija žena. S kojim ti točno imaš problem?
Post Reply