Danasnji "feminizam"

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50452
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#32476 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

John Cleese wrote: 10/03/2024 18:07 Kraljevska utjeha testisima?
Sve baš, sve je mrtvo: oči, dah i ruke,
Sve što očajanjem htjedoh da oživim
U slijepoj stravi i u strasti muke,

U dvorani kobnoj, mislima u sivim.
Samo testis tvoj još je bio živ,
Pa mi reče: Miruj! U erektilnoj disfunkciji se sniva.



:D
John Cleese
Posts: 37321
Joined: 25/05/2010 18:30

#32477 Re: Danasnji "feminizam"

Post by John Cleese »

Bloo wrote: 10/03/2024 18:13
John Cleese wrote: 10/03/2024 18:07 Kraljevska utjeha testisima?
Sve baš, sve je mrtvo: oči, dah i ruke,
Sve što očajanjem htjedoh da oživim
U slijepoj stravi i u strasti muke,

U dvorani kobnoj, mislima u sivim.
Samo testis tvoj još je bio živ,
Pa mi reče: Miruj! U erektilnoj disfunkciji se sniva.



:D
Image

:D :lol:
Seawolf
Posts: 7745
Joined: 14/06/2012 22:59

#32478 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Seawolf »

Bloo wrote: 10/03/2024 18:13
John Cleese wrote: 10/03/2024 18:07 Kraljevska utjeha testisima?
Sve baš, sve je mrtvo: oči, dah i ruke,
Sve što očajanjem htjedoh da oživim
U slijepoj stravi i u strasti muke,

U dvorani kobnoj, mislima u sivim.
Samo testis tvoj još je bio živ,
Pa mi reče: Miruj! U erektilnoj disfunkciji se sniva.



:D
Je l' ovo nešto od E.A. Poea?
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4881
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#32479 Re: Danasnji "feminizam"

Post by ¤ jelena ¤ »

A. G. Bloo :D
John Cleese
Posts: 37321
Joined: 25/05/2010 18:30

#32480 Re: Danasnji "feminizam"

Post by John Cleese »

Seawolf wrote: 10/03/2024 18:35
Bloo wrote: 10/03/2024 18:13
John Cleese wrote: 10/03/2024 18:07 Kraljevska utjeha testisima?
Sve baš, sve je mrtvo: oči, dah i ruke,
Sve što očajanjem htjedoh da oživim
U slijepoj stravi i u strasti muke,

U dvorani kobnoj, mislima u sivim.
Samo testis tvoj još je bio živ,
Pa mi reče: Miruj! U erektilnoj disfunkciji se sniva.



:D
Je l' ovo nešto od E.A. Poea?
Nije to taj stil - Po bi napisao:

Jednom u čas tužan noćni, dok posmatrah ud nemoćni i obline što se skriše toplog tijela što uzdiše, sve od sebe ja sam dao al' uzalud, on je pao:
blijeda sjena moćne piše - samo to i ništa više :| :D
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4881
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#32481 Re: Danasnji "feminizam"

Post by ¤ jelena ¤ »

:lol:

...
Spoiler
Show
Ustat neće - nikad više :cry:
suspect_zero
Posts: 25855
Joined: 11/10/2008 21:45

#32482 Re: Danasnji "feminizam"

Post by suspect_zero »

John Cleese wrote: 10/03/2024 19:08
Seawolf wrote: 10/03/2024 18:35
Bloo wrote: 10/03/2024 18:13

Sve baš, sve je mrtvo: oči, dah i ruke,
Sve što očajanjem htjedoh da oživim
U slijepoj stravi i u strasti muke,

U dvorani kobnoj, mislima u sivim.
Samo testis tvoj još je bio živ,
Pa mi reče: Miruj! U erektilnoj disfunkciji se sniva.



:D
Je l' ovo nešto od E.A. Poea?
Nije to taj stil - Po bi napisao:

Jednom u čas tužan noćni, dok posmatrah ud nemoćni i obline što se skriše toplog tijela što uzdiše, sve od sebe ja sam dao al' uzalud, on je pao:
blijeda sjena moćne piše - samo to i ništa više :| :D
.....al' tad za Vijagru ja nisam znao,
da ona i mrtve prodiše


:oops: :D
John Cleese
Posts: 37321
Joined: 25/05/2010 18:30

#32483 Re: Danasnji "feminizam"

Post by John Cleese »

¤ jelena ¤ wrote: 10/03/2024 19:22 :lol:

...
Spoiler
Show
Ustat neće - nikad više :cry:
:|

“Be that word our sign of parting, bird or fiend!” I shrieked, upstarting: “Get thee back into the tempest and the Brčko District shore! Leave no black plume as a token of that lie thy soul hath spoken! Leave my loneliness unbroken! Quit the bust above my door! Take thy beak from out my heart, and take thy form from off my door!”

Quoth @¤ jelena ¤:“Nevermore.”

:D :lol:
KraljicaIzJajca
Posts: 3999
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#32484 Re: Danasnji "feminizam"

Post by KraljicaIzJajca »

John Cleese wrote: 10/03/2024 16:34
KraljicaIzJajca wrote: 09/03/2024 18:32
moimoi wrote: 08/03/2024 21:59
Meni 11 god. Lik u tramvaju izvadio ispred mene kurac i slajfa ga.. “raja” se smije. Ja istrcala iz tramvaja i nikome zivom nisam godinama nista rekla (povracala na hrenovke)jer me stid bilo?? Zasto me stid bilo? Ne znam.
Koliko su me puta nepoznate spodobe uhvatile za guzicu ni ne brojim.
Nemas ba pojma sta 99% zena u zivotu presuti i preko cega sve predju od malih nogu.
Ko se smijao od raje?

Eh, meni se isto deslio kao tebi, sa 17 godina, ali u busu. Lik sjedio do mene. Kući sam isti dan ispričala događaj, i nije bilo naročitog šoka nakon moje priče, tad mi je postalo jasno, da se takve scene dešavaju znatno češće, a to se ne bi trebalo prešutjeti.
Meni je bilo mozda petnaestak - bio krenuo u skolu, pun tramvaj, ali ne bas prepun, dovoljno je mjesta i nema potrebe za tjelesnim kontaktima prije naredne stanice. I osjetim dodir necije, valjda nadlanice, na gluteusu maksimusu.
Kontam: slucajno i odmaknem se malo - opet isto.
Okrenem se, tek toliko da ugledam iza sebe nekakvu olinjalu nakazu moje visine i tridesetak godina stariju i ruzno ga pogledam, uvjeren da je u pitanju samo jos jedan od mnogobrojnih papaka lisenih osjecaja za osobni prostor i prostor opcenito.
Ne lezi vraze - opet isto.
I tada su se desile dvije stvari: potpuno sam, neopozivo i konacno odbacio vaspitanjem nametnut kriterij po kome svaka osoba koja je ocito starija od mene zasluzuje bezuvjetno postovanje i mora biti shodno tome i tretirana... i gore spomenuta spodoba je, barem po zvuku i osjecaju sudeci, prepatila frakturu nosne kosti usljed diskretnog i preciznog udarca glavom.

Onanista-egzibicionista sam vidio uzivo mnogo kasnije i to ne u tramvaju nego na ulazu u stambenu zgradu s druge strane ulicice kojom sam sticajem okolnosti prolazio - ta "predstava" nije bila za mene nego za mladju zenu s djetetom, koji korak ispred, kojoj se bio obratio prigodnim "ks-ks" ne bi li ga pogledala.
Prizor je trajao svega par sekundi, vjerojatno zbog nepozeljnih posmatraca - mene i jos nekoliko prolaznika pogresnog spola koji su u medjuvremenu bili naisli, pa je drkadzija nestao u dubinama hodnika.
Dodao bih da je izvodjac tog performansa bio poprilicna sramota za naciju koja po nekim istrazivanjima u evropskim (ili i u svjetskim?) okvirima, navodno, vazi za kuratu :|
Koliko godina je imalo dijete? :skoljka:

JC, tramvaj definitivno je teren za takva iskustva, užas.
John Cleese
Posts: 37321
Joined: 25/05/2010 18:30

#32485 Re: Danasnji "feminizam"

Post by John Cleese »

suspect_zero wrote: 10/03/2024 19:24
John Cleese wrote: 10/03/2024 19:08
Seawolf wrote: 10/03/2024 18:35
Je l' ovo nešto od E.A. Poea?
Nije to taj stil - Po bi napisao:

Jednom u čas tužan noćni, dok posmatrah ud nemoćni i obline što se skriše toplog tijela što uzdiše, sve od sebe ja sam dao al' uzalud, on je pao:
blijeda sjena moćne piše - samo to i ništa više :| :D
.....al' tad za Vijagru ja nisam znao,
da ona i mrtve prodiše


:oops: :D
Post prijavljen.
Razlog: neovlasteno i neplaceno reklamiranje medikamenata koji se nalaze u slobodnoj prodaji :| :D
suspect_zero
Posts: 25855
Joined: 11/10/2008 21:45

#32486 Re: Danasnji "feminizam"

Post by suspect_zero »

John Cleese wrote: 10/03/2024 19:41
suspect_zero wrote: 10/03/2024 19:24
John Cleese wrote: 10/03/2024 19:08

Nije to taj stil - Po bi napisao:

Jednom u čas tužan noćni, dok posmatrah ud nemoćni i obline što se skriše toplog tijela što uzdiše, sve od sebe ja sam dao al' uzalud, on je pao:
blijeda sjena moćne piše - samo to i ništa više :| :D
.....al' tad za Vijagru ja nisam znao,
da ona i mrtve prodiše


:oops: :D
Post prijavljen.
Razlog: neovlasteno i neplaceno reklamiranje medikamenata koji se nalaze u slobodnoj prodaji :| :D


Pih, znala sam da ću zbog nekih boba pasti kad tad :oops: :D
KraljicaIzJajca
Posts: 3999
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#32487 Re: Danasnji "feminizam"

Post by KraljicaIzJajca »

John Cleese wrote: 10/03/2024 17:16 Testis je na latinskom svjedok - ja sam uvjeren da ja Kraljica zapravo rekla da tu ne šamaraju puke svjedoke zbivanja, slučajne posjetitelje teme :D
Oboje kolega oboje, neke su žene Domine. :lol:

https://www.etymonline.com/word/testis :thumbup:
KraljicaIzJajca
Posts: 3999
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#32488 Re: Danasnji "feminizam"

Post by KraljicaIzJajca »

Bloo wrote: 10/03/2024 16:54 Pa nikad nisam čula izraz šamaranje testisa. Šta je obrnuto? Šamaranje vagine?
Eh, sad znaš :lol:
John Cleese
Posts: 37321
Joined: 25/05/2010 18:30

#32489 Re: Danasnji "feminizam"

Post by John Cleese »

KraljicaIzJajca wrote: 10/03/2024 19:40 Koliko godina je imalo dijete? :skoljka:
Vodila ga je trotoarom drzeci ga za ruku, ta mi je slika ostala u sjecanju i cini mi se da je bio djecacic.
KraljicaIzJajca
Posts: 3999
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#32490 Re: Danasnji "feminizam"

Post by KraljicaIzJajca »

John Cleese wrote: 10/03/2024 19:52
KraljicaIzJajca wrote: 10/03/2024 19:40 Koliko godina je imalo dijete? :skoljka:
Vodila ga je trotoarom drzeci ga za ruku, ta mi je slika ostala u sjecanju i cini mi se da je bio djecacic.
Mogu pretpostaviti, cijela scena je bila bizarna, a vi ste se taman pojavili da ludžak ode, jer mogu pretpostaviti kako se osjecala majka djeteta, jer ti ludžaci imaju nepredvidljivo ponašanje.
John Cleese
Posts: 37321
Joined: 25/05/2010 18:30

#32491 Re: Danasnji "feminizam"

Post by John Cleese »

KraljicaIzJajca wrote: 10/03/2024 19:56
John Cleese wrote: 10/03/2024 19:52
KraljicaIzJajca wrote: 10/03/2024 19:40 Koliko godina je imalo dijete? :skoljka:
Vodila ga je trotoarom drzeci ga za ruku, ta mi je slika ostala u sjecanju i cini mi se da je bio djecacic.
Mogu pretpostaviti, cijela scena je bila bizarna, a vi ste se taman pojavili da ludžak ode, jer mogu pretpostaviti kako se osjecala majka djeteta, jer ti ludžaci imaju nepredvidljivo ponašanje.
Pa izvjesno je da joj nije bilo ugodno, ali ne vjerujem da joj je prijetila veca opasnost od nezeljenog izlaganja odvratnom prizoru - usred dana, mnostvo svjedoka, bolid je bio na drugoj strani ulice, ne u neposrednoj blizini, ona se kretala, a on ne...

Iako se nisam poslije interesirao niti raspitivao, vjerujem da se radilo o osobi od ranije poznatoj, ali ne policiji nego specijaliziranom ogranku neke zdravstvene institucije. Vjerojatno je i stanovao u toj zgradi i pobjegao u stan nakon sto je uocio da je privukao vise paznje nego je namjeravao.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50452
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#32492 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

¤ jelena ¤ wrote: 10/03/2024 19:00 A. G. Bloo :D
:kiss:
Hakiz
Posts: 40556
Joined: 30/07/2015 20:01

#32493 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

John Cleese wrote: 10/03/2024 19:08
Seawolf wrote: 10/03/2024 18:35
Bloo wrote: 10/03/2024 18:13

Sve baš, sve je mrtvo: oči, dah i ruke,
Sve što očajanjem htjedoh da oživim
U slijepoj stravi i u strasti muke,

U dvorani kobnoj, mislima u sivim.
Samo testis tvoj još je bio živ,
Pa mi reče: Miruj! U erektilnoj disfunkciji se sniva.



:D
Je l' ovo nešto od E.A. Poea?
Nije to taj stil - Po bi napisao:

Jednom u čas tužan noćni, dok posmatrah ud nemoćni i obline što se skriše toplog tijela što uzdiše, sve od sebe ja sam dao al' uzalud, on je pao:
blijeda sjena moćne piše - samo to i ništa više :| :D
Nikad ništa, ništa više.

Ali, da si ga ubo, ubo si. Baš po Mićevićevom prevodu :-D
Hakiz
Posts: 40556
Joined: 30/07/2015 20:01

#32494 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

KraljicaIzJajca wrote: 10/03/2024 19:40
John Cleese wrote: 10/03/2024 16:34
KraljicaIzJajca wrote: 09/03/2024 18:32

Ko se smijao od raje?

Eh, meni se isto deslio kao tebi, sa 17 godina, ali u busu. Lik sjedio do mene. Kući sam isti dan ispričala događaj, i nije bilo naročitog šoka nakon moje priče, tad mi je postalo jasno, da se takve scene dešavaju znatno češće, a to se ne bi trebalo prešutjeti.
Meni je bilo mozda petnaestak - bio krenuo u skolu, pun tramvaj, ali ne bas prepun, dovoljno je mjesta i nema potrebe za tjelesnim kontaktima prije naredne stanice. I osjetim dodir necije, valjda nadlanice, na gluteusu maksimusu.
Kontam: slucajno i odmaknem se malo - opet isto.
Okrenem se, tek toliko da ugledam iza sebe nekakvu olinjalu nakazu moje visine i tridesetak godina stariju i ruzno ga pogledam, uvjeren da je u pitanju samo jos jedan od mnogobrojnih papaka lisenih osjecaja za osobni prostor i prostor opcenito.
Ne lezi vraze - opet isto.
I tada su se desile dvije stvari: potpuno sam, neopozivo i konacno odbacio vaspitanjem nametnut kriterij po kome svaka osoba koja je ocito starija od mene zasluzuje bezuvjetno postovanje i mora biti shodno tome i tretirana... i gore spomenuta spodoba je, barem po zvuku i osjecaju sudeci, prepatila frakturu nosne kosti usljed diskretnog i preciznog udarca glavom.

Onanista-egzibicionista sam vidio uzivo mnogo kasnije i to ne u tramvaju nego na ulazu u stambenu zgradu s druge strane ulicice kojom sam sticajem okolnosti prolazio - ta "predstava" nije bila za mene nego za mladju zenu s djetetom, koji korak ispred, kojoj se bio obratio prigodnim "ks-ks" ne bi li ga pogledala.
Prizor je trajao svega par sekundi, vjerojatno zbog nepozeljnih posmatraca - mene i jos nekoliko prolaznika pogresnog spola koji su u medjuvremenu bili naisli, pa je drkadzija nestao u dubinama hodnika.
Dodao bih da je izvodjac tog performansa bio poprilicna sramota za naciju koja po nekim istrazivanjima u evropskim (ili i u svjetskim?) okvirima, navodno, vazi za kuratu :|
Koliko godina je imalo dijete? :skoljka:

JC, tramvaj definitivno je teren za takva iskustva, užas.
Tramvaj je tlo, naročito kada su gužve jer se uvijek mogu vaditi na gužvu.

Jednom u tramavaju prema Ilidži negdje kod Stupa, zajeca curetak. Svi se okrenusmo, šta je bio dijete, plače ona, kaže ovaj me dira. A tramvaj ne da nije bio pun, nije bilo 30-ak ljudi u njemu. On govori, nisam, laže, ali panika u njenim očima i govor tijela oboje itd su bili dovoljni.

Recimo da neću dalje pisati, po amandmanu 5 američkog Ustava.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50452
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#32495 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

John Cleese wrote: 10/03/2024 19:08 Nije to taj stil - Po bi napisao:

Jednom u čas tužan noćni, dok posmatrah ud nemoćni i obline što se skriše toplog tijela što uzdiše, sve od sebe ja sam dao al' uzalud, on je pao:
blijeda sjena moćne piše - samo to i ništa više
Vrijeme je da promijenis nick u Gaius Valerius Catullus :D
User avatar
piupiu
Posts: 16649
Joined: 05/01/2008 05:08

#32496 Re: Danasnji "feminizam"

Post by piupiu »

John Cleese wrote: 10/03/2024 16:34 Dodao bih da je izvodjac tog performansa bio poprilicna sramota za naciju koja po nekim istrazivanjima u evropskim (ili i u svjetskim?) okvirima, navodno, vazi za kuratu :|
:lol: :lol: :lol:

A valjda je zato, jadan, i prepadao narod po ćoškovima. Istraumatiziran :( :D :twisted:

Imala sam i ja takvih bliskih susreta, btw. Nisam se bavila odokativnim mjerenjem, nego sigurnosnim mjerama.
breba
Posts: 1708
Joined: 19/01/2005 04:37

#32497 Re: Danasnji "feminizam"

Post by breba »

Bloo wrote: 10/03/2024 21:30
¤ jelena ¤ wrote: 10/03/2024 19:00 A. G. Bloo :D
:kiss:
:roll:
KraljicaIzJajca
Posts: 3999
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#32498 Re: Danasnji "feminizam"

Post by KraljicaIzJajca »

piupiu wrote: 11/03/2024 03:18
John Cleese wrote: 10/03/2024 16:34 Dodao bih da je izvodjac tog performansa bio poprilicna sramota za naciju koja po nekim istrazivanjima u evropskim (ili i u svjetskim?) okvirima, navodno, vazi za kuratu :|
:lol: :lol: :lol:

A valjda je zato, jadan, i prepadao narod po ćoškovima. Istraumatiziran :( :D :twisted:

Imala sam i ja takvih bliskih susreta, btw. Nisam se bavila odokativnim mjerenjem, nego sigurnosnim mjerama.
Ovo je alarmantno, ima nas puno sa ovim iskustvom na ovoj temi. :skoljka:

Moja fraza, šamaranje testisa, ima smisla.

Ah, koliko žena su pipkale u tramvaju i dr. mjestima, jer, izgleda da svi imamo iskustva sa muškom populacijom "oštečenih"?
User avatar
piupiu
Posts: 16649
Joined: 05/01/2008 05:08

#32499 Re: Danasnji "feminizam"

Post by piupiu »

KraljicaIzJajca wrote: 11/03/2024 08:05 Ovo je alarmantno, ima nas puno sa ovim iskustvom na ovoj temi. :skoljka:

Moja fraza, šamaranje testisa, ima smisla.

Ah, koliko žena su pipkale u tramvaju i dr. mjestima, jer, izgleda da svi imamo iskustva sa muškom populacijom "oštečenih"?
Ima nas puno s ovim i gorim iskustvima i van teme, samo što je - kako li je to samo praktično i zgodno - o tome 'sramota' pričati. I zato se kod nas žena koja prijavi nasilje šalje kući da riješi to s nasilnikom, i svaka se žena koja prijavi silovanje ili o njemu javno progovori raščereči na 4 vode. Zašto je to tako? Pa zato što u podsvijesti (a kod nekih bome i u svijesti) postoji vjerovanje da muškarac na to ima pravo. Zato u našoj blizini kleče po zagrebačkim trgovima, gledaju snuff na Instagramu i bune se kako je uvesti zakon o femicidu diskriminatoran. Dočim indijski šovinista koji ženu siluje, pa je onda još zaveže za drvo i krvnički mlati, ne mora da se suzdržava, jer se to od njega ne očekuje. Pa eto. Kao progres. :oops:
KraljicaIzJajca
Posts: 3999
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#32500 Re: Danasnji "feminizam"

Post by KraljicaIzJajca »

piupiu wrote: 11/03/2024 08:30
KraljicaIzJajca wrote: 11/03/2024 08:05 Ovo je alarmantno, ima nas puno sa ovim iskustvom na ovoj temi. :skoljka:

Moja fraza, šamaranje testisa, ima smisla.

Ah, koliko žena su pipkale u tramvaju i dr. mjestima, jer, izgleda da svi imamo iskustva sa muškom populacijom "oštečenih"?
Ima nas puno s ovim i gorim iskustvima i van teme, samo što je - kako li je to samo praktično i zgodno - o tome 'sramota' pričati. I zato se kod nas žena koja prijavi nasilje šalje kući da riješi to s nasilnikom, i svaka se žena koja prijavi silovanje ili o njemu javno progovori raščereči na 4 vode. Zašto je to tako? Pa zato što u podsvijesti (a kod nekih bome i u svijesti) postoji vjerovanje da muškarac na to ima pravo. Zato u našoj blizini kleče po zagrebačkim trgovima, gledaju snuff na Instagramu i bune se kako je uvesti zakon o femicidu diskriminatoran. Dočim indijski šovinista koji ženu siluje, pa je onda još zaveže za drvo i krvnički mlati, ne mora da se suzdržava, jer se to od njega ne očekuje. Pa eto. Kao progres. :oops:
Eh, to, piupiu :thumbup:

Boldani dio, pod hitno izbaciti iz upotrebe u društvima.
Post Reply