Danas u Zenici/Crnile Pitbull Fight 18.03.2007 Death Match

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Locked
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#226

Post by nineac »

@do posebno se trebas pozabaviti veterinarskom stanicom jer ubijaju iz neisparvih pusaka koje ranjavaju pse i samo jos vise pate poslije toga je robicno pobjegnu i postaju jos agresivniji!
Na snimku se pas ubija u po bjela dana puskom, mislim to nema nigdje na svjetu osim kod nas i mozda u Afganistanu!
Ovdje treba letit sef veterinarske stanice pod HITNO!
visby
Posts: 367
Joined: 15/02/2007 05:46

#227

Post by visby »

medda wrote:
Ljudi pa takvi su vlasnici pasa. Lijepo sam vam rekao na drugoj temi Very Happy
Ako se ti na ovakvoj temi i poslije onakvih snimaka mozes zajebavati onda to najvise govori o tebi... :x
hajde. nisam rekao nista sto nije istina.
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#228

Post by nineac »

A o tretmanu vetrinarske stanice prema psima, kao drzavne institucije ce se jos cuti!
E j.... vise ovu nasu pasivnost :x
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#229 Re: imam najjačeg pit bull

Post by _BosanaC »

adis071 wrote:daj te da vidim ovu borbu. :x ljudi i ja se bavim time
Cime? :?
visby
Posts: 367
Joined: 15/02/2007 05:46

#230

Post by visby »

nineac wrote:@do posebno se trebas pozabaviti veterinarskom stanicom jer ubijaju iz neisparvih pusaka koje ranjavaju pse i samo jos vise pate poslije toga je robicno pobjegnu i postaju jos agresivniji!
Na snimku se pas ubija u po bjela dana puskom, mislim to nema nigdje na svjetu osim kod nas i mozda u Afganistanu!
Ovdje treba letit sef veterinarske stanice pod HITNO!
Ima na kosovu u reziji norveskih pripadnika KFOR-a. Bio veliki skandal u Norveskoj.
vela-ze
Posts: 401
Joined: 05/01/2007 15:15

#231

Post by vela-ze »

Još uvijek nepoznate osobe organizovale su u nedjelju, u zeničkom prigradskom naselju Crnile, borbe pasa, u kojima je prikazana i jedna mrtva životnja, a cijeli snimak objavljen je na internetu putem servisa "You Tube", i to u videu nekoliko video-zapisa popraćenih muzikom i pratećim telopima. Prvi su reagovali posjetioci foruma vrlo posjećene internet stranice "Sarajevo - X", koji su zdušno, uokviru rubrike "kućni ljubimci" osudili divljaštvo i ubijanje životinja na ovakav način, a pogotovo objavljivanje toga na internetu. Jedna od posjetiteljki ovog foruma uputila je, nakon kontaktiranja sa lokalnom policijom u Sarajevu, MUP-u ZDK pismo, čiji sadržaj nam je jučer potvrdio Senaid Hasić, portparol MUP-a ZDK. - Zaprimili smo email sa linkovima ka stranici na kojoj se nalaze snimci. Obavješteni su nadležni u službama MUP-a i dalje ćemo pratiti razvoj ove istrage, jer treba prvo utvrditi vjerodostojnost ove lokacije, da li su snimci nastali u Zenici, kazao nam je jučer poslijepodne Senaid Hasić, portparol MUP-a ZDK. On je potvrdio navode da se radi "o nizu prekršaja i krivičnih djela, ali i da se za sada ne može govoriti o detaljima". - Internetom su počeli kružiti snimci borbe pasa, a s obzirom da je to krivično djelo našla sam za shodno da vam prijavim te snimke i da postupite po svojoj dužnosti, rekla je ova savjesna korisnica interneta u pismu MUP-u ZDK, upućujući ih na linkove ka video snimke koje je postavila osoba nadimka "mexx25", koja u svojim ličnim podacima se identifikuje kao "Adnan Bašić iz zeničkog naselja Klopče". Na nekoliko brojeva Bašićevih u Klopču jučer nije bilo odgovora, pa je bilo nemoguće utvrditi radi li se o stvarnom identitetu. Policija je potvrdila da će i ona, službenim putem, utvrditi identitet vlasnika snimka. - Ne bih da zvučim oholo, ali ako su tri policajca optužena na osnovu snimka sa youtube.com u slučaju Aldin Čamo i ako su na osnovu jedne skinute fotografije sa bloga AP Vikendica prije godinu dana privedeni autori tog istog bloga, iskreno se nadam da će vam gornji snimci pomoći pri identificiranju i kažnjavanju organizatora ovog krivičnog djela, u nadi da ćete uspjeti spriječiti ovo nehumano iživljavanje, navodi se u pismu dostavljenom MUP-u. Jedna Zeničanka, koja je i sama vidjela snimke na internetu, odlučila je da postojanje snimka i nehumano ponašanje prema životinjama prijavi i PETA-i, svjetskoj asocijaciji za humani tertman životinja (People for the Ethical Treatment of Animals (PETA). - Zaprimili smo zabrinjavajuću informaciju iz Bosne. PETA ima više 1, 6 miliona članova i podržavalaca, uključujući vašu zemlju. Upravo tretiramo slučaj da su u SAD životinje grubo zloupotrebljene i stradale u filmskoj industriji, a zatražićemo od vlasti BiH informaciju i o ovom, za nas otvorenom slučaju, jer nažalost znamo da se mnogo toga više dogodi, nego što mediji i javnost saznaju, rekli su nam jučer u email odgovoru iz PETA-e.
Jučer oko 15,20 sati snimak, do tog trenutka dostupan na internetu, postao je "zaključan" uz mogućnost da ga pogledaju samo oni kojima to odobri osoba koja ga je postavila na internet, dok je preostalih pet snimaka borbi jednostavno "obrisano" sa servisa YouTube. Osoba nadimka "mexx25" priznala je to na Forumu, rekavši "neka sami traže informacije o tom događaju".

preneseno s http://www.dzonlic.com
medda
Posts: 476
Joined: 29/09/2006 09:35

#232

Post by medda »

medda (citat):
Citat:
Ljudi pa takvi su vlasnici pasa. Lijepo sam vam rekao na drugoj temi Very Happy


Ako se ti na ovakvoj temi i poslije onakvih snimaka mozes zajebavati onda to najvise govori o tebi... Mad


hajde. nisam rekao nista sto nije istina.
Evo dajem ti za pravo da mi objasnis meni kakva sam to ja??? :?
A ljudi koji se mogu smijati ovome bez sumnje tvrdim da bi sa istim podsmijehom gledali mucenje covjeka.
visby
Posts: 367
Joined: 15/02/2007 05:46

#233

Post by visby »

Priznajem, moram malo ispravit prethodni post. Ima vas svakakvih vlasnika pasa, ali najvise vas je onakvih koji imaju svoje fajtere. To vi trebate rijesavati u svojim krovnim organizacijama.

A ja ne bih uzivao u mucenju covjeka. U pjesmi opjevani heroj vjerujem da jeste.
PITARKA_SA
Posts: 2817
Joined: 12/06/2005 16:13
Location: rajvosa

#234

Post by PITARKA_SA »

@ visby
aje molim te nemoj da seres eto molim te..
ako tebi nije stalo do zivotinja DOZVOLI DA NAMA JESTE i postuj to,svojim primjerenim komentarima !
hvala lijepo
zdravo
!!
visby
Posts: 367
Joined: 15/02/2007 05:46

#235

Post by visby »

Ucinite nesto onda za te zivotinje.
PITARKA_SA
Posts: 2817
Joined: 12/06/2005 16:13
Location: rajvosa

#236

Post by PITARKA_SA »

cini svako od nas koliko god moze !
kao sto rekoh,nisi ovdje zato sto volis zivotinje..pa mi nije jasno od kuda taj mazohisam u tebi
:x
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#237

Post by _BosanaC »

@visby, sta to TI cinis za pse?
visby
Posts: 367
Joined: 15/02/2007 05:46

#238

Post by visby »

_BosanaC wrote:@visby, sta to TI cinis za pse?
Nista.
visby
Posts: 367
Joined: 15/02/2007 05:46

#239

Post by visby »

Pustio bih ih u sumu da postanu vukovi :D , ionako ih drzite u zatocenistvu
PITARKA_SA
Posts: 2817
Joined: 12/06/2005 16:13
Location: rajvosa

#240

Post by PITARKA_SA »

visby wrote:Pustio bih ih u sumu da postanu vukovi :D , ionako ih drzite u zatocenistvu
pustila bi i ja tebe u dzunglu,da postanes ponovo majmun..svakako si u zatocenistvu :oops:
visby
Posts: 367
Joined: 15/02/2007 05:46

#241

Post by visby »

Mene niko na lancu ne drzi, niti me tjera u ring.
PITARKA_SA
Posts: 2817
Joined: 12/06/2005 16:13
Location: rajvosa

#242

Post by PITARKA_SA »

visby wrote:Mene niko na lancu ne drzi, niti me tjera u ring.
ti imas lance u glavi.aj zdravo
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#243

Post by _BosanaC »

visby wrote:Mene niko na lancu ne drzi, niti me tjera u ring.
Sto nick promjeni? :-)
visby
Posts: 367
Joined: 15/02/2007 05:46

#244

Post by visby »

_BosanaC wrote:
visby wrote:Mene niko na lancu ne drzi, niti me tjera u ring.
Sto nick promjeni? :-)
Pitaj administraciju koje si i sam clan. Ni kriv ni duzan nastradah.
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#245

Post by _BosanaC »

visby wrote:
_BosanaC wrote:
visby wrote:Mene niko na lancu ne drzi, niti me tjera u ring.
Sto nick promjeni? :-)
Pitaj administraciju koje si i sam clan. Ni kriv ni duzan nastradah.
Sad vidis kako je cukama :-)
FFK as Lucy01
Posts: 3336
Joined: 20/04/2005 17:57
Location: USA

#246

Post by FFK as Lucy01 »

Visby care,
da ja tebi nesto kazem. Evo meni je stalo da ti vidis ovu stranu medalje, stranu nas koji volimo zivotinje i borimo se za njih.

Primjer: ovdje gdje ja zivim, mnogo je samaca ili single people, neki su mladi a neki su vec u godinama. U razloge zasto su sami necu da ulazim, ali mnogi od njih imaju druga u psu ili macki. Mnogi od njih su razocarani u ljude, zivot...sa mnogima se zivot poigrao, mnogi su zbog bolesti unakazeni i kao takvi drustveno neprihvatljivi.

Zivotinja (pas/macka) te uvijek prihvati onakvog kakav jesi, nema predrasude i na tvoju ljubav uzvraca nesebicno i predano. Dobar je drug, raduje ti se i kada te ne vidi 10 minuta. Mnoge od ovih zivotinja su pomogle bolesnima od raka, da zadnje dane provedi okruzeni bar nekom ko ih voli bez obzira na sve.....jer familija eto, nema vremena danas, doci ce sutra...
Psi pomazu slijepima, treniraju ih u polici, vojsci...totalno zavise od ljudi, ali na dobro ponasanje, ljubav i privrzenost uzvracaju 100%.

Vjerujem da ti nije jednostavno kada se susretnes sam sa nepoznatim psom i mozda je za tebe kasno da ih zavolis sada, ali bar daj svom djetetu sansu. Nemoj svoju netrpeljivos da preneses i na nju/njega, jer ljudima nikada ne moze biti previse ljubavi, bez obzira da li ona dolazila od covjeka ili psa..
prleitihi
Posts: 4131
Joined: 24/01/2007 16:44
Location: laktaši

#247

Post by prleitihi »

_BosanaC wrote:
visby wrote:
_BosanaC wrote: Sto nick promjeni? :-)
Pitaj administraciju koje si i sam clan. Ni kriv ni duzan nastradah.
Sad vidis kako je cukama :-)
je li to dobio ban samo zato što ne misli kao većina?


nastavit će se...
visby
Posts: 367
Joined: 15/02/2007 05:46

#248

Post by visby »

Evo meni je stalo da ti vidis ovu stranu medalje, stranu nas koji volimo zivotinje i borimo se za njih.
Borite se, ne drzite ih u zatocenistvu.
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#249

Post by _BosanaC »

visby wrote:
Evo meni je stalo da ti vidis ovu stranu medalje, stranu nas koji volimo zivotinje i borimo se za njih.
Borite se, ne drzite ih u zatocenistvu.
Kazes ti koji bi upucao psa bez povodca pustenog na Bjelasnici? :?
PITARKA_SA
Posts: 2817
Joined: 12/06/2005 16:13
Location: rajvosa

#250

Post by PITARKA_SA »

visby wrote:
Evo meni je stalo da ti vidis ovu stranu medalje, stranu nas koji volimo zivotinje i borimo se za njih.
Borite se, ne drzite ih u zatocenistvu.
hajde eto,molim te za normalnu diskusiju..
reci mi,koji je to,po tebi nacin da se psi ne drze,kao sto ti kazes u zatocenistvu?
da ih pustimo u sume?
ili na ulice?

koja od te dvije varijante?
Locked