Danas sahrana Pavlu

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

pure_love
Posts: 1489
Joined: 11/11/2008 09:30

#1 Danas sahrana Pavlu

Post by pure_love »

Ocekuje se preko 500 000 ljudi predstavnika svih pravoslavnih crkava te katolicke i protestantske crkve.Pratio sam srpske medije o tome se stalno izvjestava,spominju da ce mozda cak i sam papa doci,,ima li u tome istine? inace,islamsku zajednicu nisu spomenuli ni u jednoj sekundi,,,a reis jeste poslao telegram saucesca,mozda im IZ nije toliko vazna...elem,bit ce zanimljivo,da li ce biti direktan prenos sahrane gdje? ako ko zna neka odgovori
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#2 Re: Danas sahrana Pavlu

Post by nosara »

pure_love wrote:Ocekuje se preko 500 000 ljudi predstavnika svih pravoslavnih crkava te katolicke i protestantske crkve.Pratio sam srpske medije o tome se stalno izvjestava,spominju da ce mozda cak i sam papa doci,,ima li u tome istine? inace,islamsku zajednicu nisu spomenuli ni u jednoj sekundi,,,a reis jeste poslao telegram saucesca,mozda im IZ nije toliko vazna...elem,bit ce zanimljivo,da li ce biti direktan prenos sahrane gdje? ako ko zna neka odgovori
Znaci, sa stanovista reisa, paja je bio pozitivac...? :-)
pure_love
Posts: 1489
Joined: 11/11/2008 09:30

#3 Re: Danas sahrana Pavlu

Post by pure_love »

to je vise reda radi,pa i sam papa ce haman pa cak doci,,,,ipak jedina vjerska zajednica koja nece imati svoje predstavnmike na sahrani je islamska zajednica,ali nije to tema,bila je tema o zlocincima/nezlocincima pavla vec...ovo neka bude o sahrani ;)
User avatar
karanana
Posts: 47211
Joined: 26/02/2004 00:00

#4 Re: Danas sahrana Pavlu

Post by karanana »

pure_love wrote:to je vise reda radi,pa i sam papa ce haman pa cak doci,,,,ipak jedina vjerska zajednica koja nece imati svoje predstavnmike na sahrani je islamska zajednica,ali nije to tema,bila je tema o zlocincima/nezlocincima pavla vec...ovo neka bude o sahrani ;)
kako znas da islamska zajednica nece imati predstavnike? ja sam gledao neke emisije i cuo sam komentare pohvale od celnika islamske zajednice srbije prema pavlu, pa pretpostavljam da ce doci. ko je ceric tamo? niko i nista. srbija ima svoju islamsku zajednicu, ima svog reisa (ne znam jeli se tako on tamo zove). ako je cera ovdje neko i nesto i ako predstavlja muslimane BiH, ne znaci da predstavlja i muslimane srbije.
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9882
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#5 Re: Danas sahrana Pavlu

Post by Bosanac sa dna kace »

..i ne trebaju predstavnici muslimana d aidu, sto se trebamo pravit licemjerni
pure_love
Posts: 1489
Joined: 11/11/2008 09:30

#6 Re: Danas sahrana Pavlu

Post by pure_love »

karanana wrote:
pure_love wrote:to je vise reda radi,pa i sam papa ce haman pa cak doci,,,,ipak jedina vjerska zajednica koja nece imati svoje predstavnmike na sahrani je islamska zajednica,ali nije to tema,bila je tema o zlocincima/nezlocincima pavla vec...ovo neka bude o sahrani ;)
kako znas da islamska zajednica nece imati predstavnike? ja sam gledao neke emisije i cuo sam komentare pohvale od celnika islamske zajednice srbije prema pavlu, pa pretpostavljam da ce doci. ko je ceric tamo? niko i nista. srbija ima svoju islamsku zajednicu, ima svog reisa (ne znam jeli se tako on tamo zove). ako je cera ovdje neko i nesto i ako predstavlja muslimane BiH, ne znaci da predstavlja i muslimane srbije.

nece doci jer su spomenuli sve vjerske zajednice koje ce doci i IZ nisu(ni srbijansku),ali kad si kod toga,taj "reis" je priznat samo u i oko bajrakli dzamije,,,ne glumi engleza pa da ne znas kakve su probleme ljudi pravili kada se on pokusao nametnui kao reis,,i dalje srbijanski musliman imaju svog vjerskog vodju u Sarajevu
tempora
Posts: 2798
Joined: 03/07/2002 00:00

#7 Re: Danas sahrana Pavlu

Post by tempora »

Ocigledno da vjerski poglavari ne podlijezu ovozemaljskim zakonima, vrijednostima i normama. :(
User avatar
karanana
Posts: 47211
Joined: 26/02/2004 00:00

#8 Re: Danas sahrana Pavlu

Post by karanana »

ne. taj beogradski muftija ili reis ili kako vec, je priznat na vecem dijelu teritorije. jedino je sandzak pola/pola sto se tice njega.
da se kladimo da cemo vidjeti i hodze na sahrani! upali PTPC pa nam javi ako ih vidis. a inace nemam misljenje ni za ni protiv toga. ne znam dovoljno o pavlu. da je kacavenda imao bih misljenje.
pure_love
Posts: 1489
Joined: 11/11/2008 09:30

#9 Re: Danas sahrana Pavlu

Post by pure_love »

karanana wrote:ne. taj beogradski muftija ili reis ili kako vec, je priznat na vecem dijelu teritorije. jedino je sandzak pola/pola sto se tice njega.
da se kladimo da cemo vidjeti i hodze na sahrani! upali PTPC pa nam javi ako ih vidis. a inace nemam misljenje ni za ni protiv toga. ne znam dovoljno o pavlu. da je kacavenda imao bih misljenje.
ne mozes ti kao outisder znati bolje.Kao prvo,u samoj Srbiji gotovo i nema muslimana,centar islama je u Sandzaku...a Sandzak je sam pokazao koga zeli,onda kada je 200 gradjana podrzalo Zilkica a oko 10 000 doslo da mu skandirali "izdajnice izdajnice",,pa su ga policajci morali cuvati ;)'
Last edited by pure_love on 19/11/2009 10:03, edited 2 times in total.
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9882
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#10 Re: Danas sahrana Pavlu

Post by Bosanac sa dna kace »

pure_love wrote:nece doci jer su spomenuli sve vjerske zajednice koje ce doci i IZ nisu(ni srbijansku),ali kad si kod toga,taj "reis" je priznat samo u i oko bajrakli dzamije,,,ne glumi engleza pa da ne znas kakve su probleme ljudi pravili kada se on pokusao nametnui kao reis,,i dalje srbijanski musliman imaju svog vjerskog vodju u Sarajevu
jel mislis na osnivaca dinastije Jusufspahic???? onog hodzu, muftiju sto tokom rata nije zakljuco dzamiju i smugno ispred dzemata, onog hodzu, muftiju sto je otvorio varat dzamije i svog stana za izjeglice iz Bosne,a kasnije i sa Kosova, onog muftiju kojeg su Miloseviceve bande istjerivale po bezbroj puta na ulicu......
i od njeg bi bilo licemjerno da ode....
priznat je u unutrasnjoj srbiji a ne u Sandzaku

P.s. isti je na humoristican nacin govorio patrijarhu u lice, pred zvanicnicima, kako kad god pogleda u nebo vidi zvijezdu i polumjesec a nidje njegovog krsta...
User avatar
karanana
Posts: 47211
Joined: 26/02/2004 00:00

#11 Re: Danas sahrana Pavlu

Post by karanana »

pure_love wrote:
karanana wrote:ne. taj beogradski muftija ili reis ili kako vec, je priznat na vecem dijelu teritorije. jedino je sandzak pola/pola sto se tice njega.
da se kladimo da cemo vidjeti i hodze na sahrani! upali PTPC pa nam javi ako ih vidis. a inace nemam misljenje ni za ni protiv toga. ne znam dovoljno o pavlu. da je kacavenda imao bih misljenje.
ne mozes ti kao outisder znati bolje.Kao prvo,u samoj Srbiji gotovo i nema muslimana,centar islama je u Sandzaku...a Sandzak je sam pokazao koga zeli,onda kada je 200 gradjana podrzalo Zilkica a oko 10 000 doslo da mu skandirali "izdajnice izdajnice",,pa su ga policajci morali cuvati ;)'
samo grad beograd ima skoro 200 hiljada muslimana, prema tome ne mozes reci da je to neznatno. koliko ima muslimana u sandzaku? ne racunam ove sto su u sarajevu.
tempora
Posts: 2798
Joined: 03/07/2002 00:00

#12 Re: Danas sahrana Pavlu

Post by tempora »

Pavle je na koncu, bio i bosanski poglavar jer njegovo blagosiljanje cetnickih armada koje su po ovoj zemlji posijale genocid, bile su blagosiljane od Pavla, a njegovi andjeli Karadiz i Mladic nisu bili srbijanski celnici. A danas ce istome da se odaje pocast sa svih strana svijeta. I vi bi malo ovdje o Cericevim ovlastima...... :run:
pure_love
Posts: 1489
Joined: 11/11/2008 09:30

#13 Re: Danas sahrana Pavlu

Post by pure_love »

Bosanac sa dna kace wrote:
pure_love wrote:nece doci jer su spomenuli sve vjerske zajednice koje ce doci i IZ nisu(ni srbijansku),ali kad si kod toga,taj "reis" je priznat samo u i oko bajrakli dzamije,,,ne glumi engleza pa da ne znas kakve su probleme ljudi pravili kada se on pokusao nametnui kao reis,,i dalje srbijanski musliman imaju svog vjerskog vodju u Sarajevu
jel mislis na osnivaca dinastije Jusufspahic???? onog hodzu, muftiju sto tokom rata nije zakljuco dzamiju i smugno ispred dzemata, onog hodzu, muftiju sto je otvorio varat dzamije i svog stana za izjeglice iz Bosne,a kasnije i sa Kosova, onog muftiju kojeg su Miloseviceve bande istjerivale po bezbroj puta na ulicu......
i od njeg bi bilo licemjerno da ode....
priznat je u unutrasnjoj srbiji a ne u Sandzaku

P.s. isti je na humoristican nacin govorio patrijarhu u lice, pred zvanicnicima, kako kad god pogleda u nebo vidi zvijezdu i polumjesec a nidje njegovog krsta...

ja mislim na njegovog sina i na Adema Zilkica,a nije mi poznato sve to..ne znam kakve veze ima s ovim?
pure_love
Posts: 1489
Joined: 11/11/2008 09:30

#14 Re: Danas sahrana Pavlu

Post by pure_love »

tempora wrote:Pavle je na koncu, bio i bosanski poglavar jer njegovo blagosiljanje cetnickih armada koje su po ovoj zemlji posijale genocid, bile su blagosiljane od Pavla, a njegovi andjeli Karadiz i Mladic nisu bili srbijanski celnici. A danas ce istome da se odaje pocast sa svih strana svijeta. I vi bi malo ovdje o Cericevim ovlastima...... :run:

Pavle je bosanski poglavar zbog toga sto je vjerski vodja srbima u Bosni,nesto sto se pokusava,ali bezuspjesno,zabraniti muslimanima Srbije sa Sarajevom ;) :D
pure_love
Posts: 1489
Joined: 11/11/2008 09:30

#15 Re: Danas sahrana Pavlu

Post by pure_love »

karanana wrote:
pure_love wrote:
karanana wrote:ne. taj beogradski muftija ili reis ili kako vec, je priznat na vecem dijelu teritorije. jedino je sandzak pola/pola sto se tice njega.
da se kladimo da cemo vidjeti i hodze na sahrani! upali PTPC pa nam javi ako ih vidis. a inace nemam misljenje ni za ni protiv toga. ne znam dovoljno o pavlu. da je kacavenda imao bih misljenje.
ne mozes ti kao outisder znati bolje.Kao prvo,u samoj Srbiji gotovo i nema muslimana,centar islama je u Sandzaku...a Sandzak je sam pokazao koga zeli,onda kada je 200 gradjana podrzalo Zilkica a oko 10 000 doslo da mu skandirali "izdajnice izdajnice",,pa su ga policajci morali cuvati ;)'
samo grad beograd ima skoro 200 hiljada muslimana, prema tome ne mozes reci da je to neznatno. koliko ima muslimana u sandzaku? ne racunam ove sto su u sarajevu.
zesca provala

cenzus iz 2002 godine(muslimanski narodi u Beogradu):

Muslims - 4.617
Goranci - 3.340
Albanians - 1.492
Bosnians - 1.188

eto muslimana,mozda ima jos pokoji musliman medju romima ali opet ni blizu 200 000


u sandzaku muslimana ima oko 200 000
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9882
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#16 Re: Danas sahrana Pavlu

Post by Bosanac sa dna kace »

pure_love wrote: zesca provala

cenzus iz 2002 godine(muslimanski narodi u Beogradu):

Muslims - 4.617
Goranci - 3.340
Albanians - 1.492
Bosnians - 1.188

eto muslimana,mozda ima jos pokoji musliman medju romima ali opet ni blizu 200 000


u sandzaku muslimana ima oko 200 000
Hamdija J. kazu ima sveske dje uipso imenom i prezimenom 200 000 muslimana,
mislis da se tek tako lahko izjasnit muslimanom u Beogradu poslije svih ovih godina?
jedna mama
Posts: 59
Joined: 04/02/2009 09:58

#17 Re: Danas sahrana Pavlu

Post by jedna mama »

nosara wrote:
pure_love wrote:Ocekuje se preko 500 000 ljudi predstavnika svih pravoslavnih crkava te katolicke i protestantske crkve.Pratio sam srpske medije o tome se stalno izvjestava,spominju da ce mozda cak i sam papa doci,,ima li u tome istine? inace,islamsku zajednicu nisu spomenuli ni u jednoj sekundi,,,a reis jeste poslao telegram saucesca,mozda im IZ nije toliko vazna...elem,bit ce zanimljivo,da li ce biti direktan prenos sahrane gdje? ako ko zna neka odgovori
Znaci, sa stanovista reisa, paja je bio pozitivac...? :-)
Prof.dr.Mustafa Ceric - Reis IZ BIH je clan medjureligijskog vijeca i poglavar vjerske zajednice u zemlji u kojoj je prisutno više religijskih zajednica. U cilju razvijanja tolerancije, suzivota i poštovanja različitosti u čemu poglavar IZ u BIH prednjaci upuceni su izrazi saucesca pripadnicima religije koja je prisutna u BIH bez ulazenja u analizu lika i djela Pavla.
Da kojim slucajem nisu upuceni izrazi saucesca oni kojima je Reis uzrok visegodisnjih kompleksa bi to proglasili prijerom radikalizma i slicnih gluposti.
pure_love
Posts: 1489
Joined: 11/11/2008 09:30

#18 Re: Danas sahrana Pavlu

Post by pure_love »

Bosanac sa dna kace wrote:
pure_love wrote: zesca provala

cenzus iz 2002 godine(muslimanski narodi u Beogradu):

Muslims - 4.617
Goranci - 3.340
Albanians - 1.492
Bosnians - 1.188

eto muslimana,mozda ima jos pokoji musliman medju romima ali opet ni blizu 200 000


u sandzaku muslimana ima oko 200 000
Hamdija J. kazu ima sveske dje uipso imenom i prezimenom 200 000 muslimana,
mislis da se tek tako lahko izjasnit muslimanom u Beogradu poslije svih ovih godina?
e pa kad ON tako kaze onda mora da je tako,pusti cenzus HADMIJA "kae" da nas ima 200 000 u Beogradu hahah

neka pokaze te sveske,oh please..sta je teze u beogradu biti musliman nego u sarajevu krscanin? ko je bio u beogradu zna da nema razlike,koliko negativnosti toliko i poztivnosti i kod nas i kod njih.Nerealan broj do bola
Last edited by pure_love on 19/11/2009 10:34, edited 1 time in total.
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#19 Re: Danas sahrana Pavlu

Post by nosara »

jedna mama wrote:
nosara wrote:
pure_love wrote:Ocekuje se preko 500 000 ljudi predstavnika svih pravoslavnih crkava te katolicke i protestantske crkve.Pratio sam srpske medije o tome se stalno izvjestava,spominju da ce mozda cak i sam papa doci,,ima li u tome istine? inace,islamsku zajednicu nisu spomenuli ni u jednoj sekundi,,,a reis jeste poslao telegram saucesca,mozda im IZ nije toliko vazna...elem,bit ce zanimljivo,da li ce biti direktan prenos sahrane gdje? ako ko zna neka odgovori
Znaci, sa stanovista reisa, paja je bio pozitivac...? :-)
Prof.dr.Mustafa Ceric - Reis IZ BIH je clan medjureligijskog vijeca i poglavar vjerske zajednice u zemlji u kojoj je prisutno više religijskih zajednica. U cilju razvijanja tolerancije, suzivota i poštovanja različitosti u čemu poglavar IZ u BIH prednjaci upuceni su izrazi saucesca pripadnicima religije koja je prisutna u BIH bez ulazenja u analizu lika i djela Pavla.
Da kojim slucajem nisu upuceni izrazi saucesca oni kojima je Reis uzrok visegodisnjih kompleksa bi to proglasili prijerom radikalizma i slicnih gluposti.
:-)

Tipicno...
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9882
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#20 Re: Danas sahrana Pavlu

Post by Bosanac sa dna kace »

pure_love wrote:[neka pokazete sveske,oh please..ma pusti tog starca on je vec postao haman senilan
eto treba ih pokazivat teb maksuzije na uvid
i ova opaska ''mozda ima koji musliman medju romima'' srami je se, mene ispred tebe stid, oni koje nazivaju romima u BG su uglavnom muslimani, i to s kosova i iz makedonije, pobozniji od mnogih koji imaju muslimankso ime...u BG imas citava nasleja dje zive samo muslimani romi....
tolko o tvojoj porsivjeljenosti naukom, modernom i islamom..... :zzzz: :zzzz: :zzzz: :zzzz: :zzzz:
pure_love
Posts: 1489
Joined: 11/11/2008 09:30

#21 Re: Danas sahrana Pavlu

Post by pure_love »

hajd neka ti poznajes nauku i postupas moderno pa vjerujes da postoje sveske s postpisom 200 000 muslimana,,pa to nebi ni gadaffi provalio :lol: :-)


ja i dalje vjerujem cenzusu po kojem muslimana nema jedva 10 000

romi u srbiji su mahom pravoslavci zato i kazem "pokoji musliman"
Last edited by pure_love on 19/11/2009 10:40, edited 1 time in total.
tempora
Posts: 2798
Joined: 03/07/2002 00:00

#22 Re: Danas sahrana Pavlu

Post by tempora »

Pavle treba da se pamti po tome kako je stao rame uz rame sa Karadzicem, kako je blagosiljao ratne zlocine ( na terenu i kod kuce)i branio svoga ahbaba i onda kada je Hag najavio istragu o njegovim zlodjelima - sve "u ime pravoslavlja". Od Milosevica se distancirao ne zbog genocidnog uma, vec iz drugih razloga. I Pavle se nikada nije distancirao od Karadzica, naprotiv. Pravoslavna crkva na celu s Pavlom, bila je jedna od glavnih saveznika istome i pruzala mu utociste kada je isti bio trazen. I stoga, nadam se da postoji jedan drugi svijet, gdje ce Pavla docekati svi njegovi blagoslovi.
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#23 Re: Danas sahrana Pavlu

Post by nosara »

tempora wrote:Pavle treba da se pamti po tome kako je stao rame uz rame sa Karadzicem, kako je blagosiljao ratne zlocine ( na terenu i kod kuce)i branio svoga ahbaba i onda kada je Hag najavio istragu o njegovim zlodjelima - sve "u ime pravoslavlja". Od Milosevica se distancirao ne zbog genocidnog uma, vec iz drugih razloga. I Pavle se nikada nije distancirao od Karadzica, naprotiv. Pravoslavna crkva na celu s Pavlom, bila je jedna od glavnih saveznika istome i pruzala mu utociste kada je isti bio trazen. I stoga, nadam se da postoji jedan drugi svijet, gdje ce Pavla docekati svi njegovi blagoslovi.
Ma sta mi znamo... :-) prof.dr. zna bolje od nas kome treba ljubit ruku... :roll:
User avatar
Toto
Posts: 8107
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#24 Re: Danas sahrana Pavlu

Post by Toto »

pure_love wrote:to je vise reda radi,pa i sam papa ce haman pa cak doci,,,,ipak jedina vjerska zajednica koja nece imati svoje predstavnmike na sahrani je islamska zajednica,ali nije to tema,bila je tema o zlocincima/nezlocincima pavla vec...ovo neka bude o sahrani ;)
a koga ti na ovoj temi "sahranjujes"
blue best
Posts: 45
Joined: 19/01/2009 18:37

#25 Re: Danas sahrana Pavlu

Post by blue best »

Covjece koliko ljudi na sahrani
Locked