Dan (i) nakon referenduma u RS

Post Reply
glockov kolac
Posts: 1414
Joined: 30/04/2011 15:53

#126 Re: Dan (i) nakon referenduma u RS

Post by glockov kolac »

mO k3 wrote:
glockov kolac wrote:Q: A ako bude održan referendum na nivou BiH (o ulasku u NATO)?
A: Ako Bošnjaci i Hrvati odluče "da", mi ćemo glasati za "ne". Onda opet nema NATO-a.

Miletova vizija demokratije... Kad seljak od Laktaša umisli da je faktro u međunarodnim odnosima.
Jeli ovo zajebancija ?
Izninjavam se, al u zaru zelje da prenesem sta je nasa demokratska gromada izvallila, zaboravih da kopiram izvor. Al vise se ne sjecam na kojem portalu sam to vidio. Cim nadjem stavljam.

Izvinite jos jednom
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#127 Re: Dan (i) nakon referenduma u RS

Post by tandmand »

SEYOboy wrote:kad ce sdaovci iz mostara u prdekanu za nepostivanje odluka ustavnog suda :izet:
Ustavni sud BiH naložio je parlamentu BiH da izmijeni i dopuni neustavne odredbe Izbornog zakona BiH u roku od šest mjeseci, a Gradskom vijeću grada Mostara da izvijesti Ustavni sud u roku od tri mjeseca od dana objavljivanja izmjena koje parlament izvrši u Izbornom zakonu BiH o koracima koji su preduzeti kako bi se Statut grada Mostara uskladio s Ustavom BiH.
:zzzz:
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#128 Re: Dan (i) nakon referenduma u RS

Post by seln »

elcaliente wrote:Mi iz federacije se mozemo smijati ali to samo radimo zato sto nemamo drugog objasnjenja.
Ali cinjenica je da je Dodik na vlasti 15 godina i ostati ce sve dok sam nekaze meni dosta. Njegove odluke uticu i na zivot nas u Federaciji ali jednostavno je tako kako on kaze mogu da ga mrze ono sto ga nevole i to je to.
Al svake izbore mu forumasi najave kraj a on ih pukne po usima.
Ti nisi u Federaciji.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#129 Re: Dan (i) nakon referenduma u RS

Post by Tomahawk11 »

SEYOboy wrote:kad ce sdaovci iz mostara u prdekanu za nepostivanje odluka ustavnog suda :izet:
Kad i hadezeovci.
benjen
Posts: 940
Joined: 17/07/2016 12:05

#130 Re: Dan (i) nakon referenduma u RS

Post by benjen »

Image :mrgreen:
Qoom
Posts: 1690
Joined: 17/10/2012 12:36

#131 Re: Dan (i) nakon referenduma u RS

Post by Qoom »

Tomahawk11 wrote:
SEYOboy wrote:kad ce sdaovci iz mostara u prdekanu za nepostivanje odluka ustavnog suda :izet:
Kad i hadezeovci.
Ko im jebe mater i jednim i drugim. Odluke US-a se moraju poštovati!
Tarzo
Posts: 307
Joined: 09/08/2015 18:22

#132 Re: Dan (i) nakon referenduma u RS

Post by Tarzo »

State Department i Inzko već nekoliko puta ponavljaju, maltene naređuju, da Tužilaštvo BiH i SIPA napokon počnu raditi posao za koji su namijenjeni i plaćeni.
Samim tim daju nedvosmislenu podršku Državi BiH i njenim institucijama.
Samo što još nisu rekli: "pa nećemo vam mi pisati optužnicu i privoditi Dodika!?"

Druga bitna stvar, smatram da SIPA ima kapacitete da uhapsi bilo koga u ovoj državi.
Ukoliko bi se Dodik ipak odlučio na taj očajnički korak da (zlo)upotrijebi policiju RS-a ili neke druge zaštitarske agencije i suprotstavi se SIPA-i, tada bi se morale uključti snage za brze intervencije EUFOR-a kako bi se spriječila eskalacija sukoba.

Potezi jasni i utemeljeni na zakonima BiH. Samo treba raditi mudro i odlučno i poštovati sve zakonske procedure.
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#133 Re: Dan (i) nakon referenduma u RS

Post by prog321 »

Doduk: Nisam ja nanemi, Ivanic je sve poceo. :lol:

http://www.nezavisne.com/novosti/bih/Do ... nja/389227
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#134 Re: Dan (i) nakon referenduma u RS

Post by Alfons Kauders »

Qoom wrote:
Tomahawk11 wrote:
SEYOboy wrote:kad ce sdaovci iz mostara u prdekanu za nepostivanje odluka ustavnog suda :izet:
Kad i hadezeovci.
Ko im jebe mater i jednim i drugim. Odluke US-a se moraju poštovati!
Nije ista pravna situacija.

SDA i HDZ u Mostaru nisu rekli "jebe nam se za odluku, ne postujemo Ustavni Sud i necemo implementirati odluku", vec ko fol nesto pregovaraju i pokusavaju odluku sprovesti u djelo.

Sa Dodikom to nije bio slucaj, vec je u startu rekao da ce RS odbiti implementirati presudu, te pokrenuo novu protu-ustavno avanturu nedugo nakon toga.

Dakle, koliko god bi mi bilo drago da neko pohapsi SDA i HDZ glavonje u Mostaru, moram priznati da ih po ovom osnovu jos uvijek niko ne moze hapsiti.
User avatar
bh.tornjak
Posts: 4574
Joined: 06/03/2011 11:02
Location: medju ovcama

#135 Re: Dan (i) nakon referenduma u RS

Post by bh.tornjak »

seln wrote:
elcaliente wrote:Mi iz federacije se mozemo smijati ali to samo radimo zato sto nemamo drugog objasnjenja.
Ali cinjenica je da je Dodik na vlasti 15 godina i ostati ce sve dok sam nekaze meni dosta. Njegove odluke uticu i na zivot nas u Federaciji ali jednostavno je tako kako on kaze mogu da ga mrze ono sto ga nevole i to je to.
Al svake izbore mu forumasi najave kraj a on ih pukne po usima.
Ti nisi u Federaciji.
jeste....on je iz federalne zajednice Zapadne i Istocne RS....exlusive Brcko Distrikt :D :D :D
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#136 Re: Dan (i) nakon referenduma u RS

Post by arzuhal »

Tarzo wrote:State Department i Inzko već nekoliko puta ponavljaju, maltene naređuju, da Tužilaštvo BiH i SIPA napokon počnu raditi posao za koji su namijenjeni i plaćeni.
Samim tim daju nedvosmislenu podršku Državi BiH i njenim institucijama.
Samo što još nisu rekli: "pa nećemo vam mi pisati optužnicu i privoditi Dodika!?"

Druga bitna stvar, smatram da SIPA ima kapacitete da uhapsi bilo koga u ovoj državi.
Ukoliko bi se Dodik ipak odlučio na taj očajnički korak da (zlo)upotrijebi policiju RS-a ili neke druge zaštitarske agencije i suprotstavi se SIPA-i, tada bi se morale uključti snage za brze intervencije EUFOR-a kako bi se spriječila eskalacija sukoba.

Potezi jasni i utemeljeni na zakonima BiH. Samo treba raditi mudro i odlučno i poštovati sve zakonske procedure.
Referendumom je RS probila led što se tiče narednih referenduma.
Pričalo se kako nema šanse da Dodonije održi obećano a lola ga izvrnu na sred stola, opa! Gleaj!
I ne bi ništa, nikaki incidenat, niđe vehabija, radikalnih krugova, akcije...

Dodonijem bi SIPA trebala probiti led što se tiče narednih baja.
Pričalo se kako nema šanse da SIPA privede Baju, a sa'š vi't kad ga prićeraju, k'o jajaru.
I neće biti ništa, nikakva odbrana MUP-a RS, prstena ruskih agenata ni Kozaka...

Koga privedu, mrzi Bosnu,
hej, hej, hej!
benjen
Posts: 940
Joined: 17/07/2016 12:05

#137 Re: Dan (i) nakon referenduma u RS

Post by benjen »

Image
User avatar
bh.tornjak
Posts: 4574
Joined: 06/03/2011 11:02
Location: medju ovcama

#138 Re: Dan (i) nakon referenduma u RS

Post by bh.tornjak »

Tarzo wrote:State Department i Inzko već nekoliko puta ponavljaju, maltene naređuju, da Tužilaštvo BiH i SIPA napokon počnu raditi posao za koji su namijenjeni i plaćeni.
Samim tim daju nedvosmislenu podršku Državi BiH i njenim institucijama.
Samo što još nisu rekli: "pa nećemo vam mi pisati optužnicu i privoditi Dodika!?"

Druga bitna stvar, smatram da SIPA ima kapacitete da uhapsi bilo koga u ovoj državi.
Ukoliko bi se Dodik ipak odlučio na taj očajnički korak da (zlo)upotrijebi policiju RS-a ili neke druge zaštitarske agencije i suprotstavi se SIPA-i, tada bi se morale uključti snage za brze intervencije EUFOR-a kako bi se spriječila eskalacija sukoba.

Potezi jasni i utemeljeni na zakonima BiH. Samo treba raditi mudro i odlučno i poštovati sve zakonske procedure.

vec sam objasnio.... :wink:

Re: Dan (i) nakon referenduma u RS
Postby bh.tornjak » 27/09/2016 08:53

Babo ruco.....u prevodu.....imate odrijesene ruke da se secesionistickoj politici nahebete matere...et

State Department: Referendum u RS je nelegalan, podržavamo institucije da traže odgovornost lidera
U saopćenju se navodi da je raspisivanjem referenduma prekršena odluka Ustavnog suda BiH te kako su Sjedinjene Američke Države zabrinute da je ovaj referendum samo testiranje koje bi na kraju moglo dovesti do pokušaja proglašavanja nezavisnosti RS-a od BiH.
"Sjedinjene Američke Države osuđuju ovaj ilegalni referendum i podržat će lokalne institucije dok nastoje da zatraže odgovornost lidera Republike Srpske za podrivanje vladavine prava i opstrukciju implementacije Dejtonskog mirovnog sporazuma", stoji u saopćenju koje potpisuje portparol State Departmenta Mark Toner.
Budjav_lebac
Posts: 256
Joined: 20/09/2016 10:54

#140 Re: Dan (i) nakon referenduma u RS

Post by Budjav_lebac »

arzuhal wrote:
Tarzo wrote:State Department i Inzko već nekoliko puta ponavljaju, maltene naređuju, da Tužilaštvo BiH i SIPA napokon počnu raditi posao za koji su namijenjeni i plaćeni.
Samim tim daju nedvosmislenu podršku Državi BiH i njenim institucijama.
Samo što još nisu rekli: "pa nećemo vam mi pisati optužnicu i privoditi Dodika!?"

Druga bitna stvar, smatram da SIPA ima kapacitete da uhapsi bilo koga u ovoj državi.
Ukoliko bi se Dodik ipak odlučio na taj očajnički korak da (zlo)upotrijebi policiju RS-a ili neke druge zaštitarske agencije i suprotstavi se SIPA-i, tada bi se morale uključti snage za brze intervencije EUFOR-a kako bi se spriječila eskalacija sukoba.

Potezi jasni i utemeljeni na zakonima BiH. Samo treba raditi mudro i odlučno i poštovati sve zakonske procedure.
Referendumom je RS probila led što se tiče narednih referenduma.
Pričalo se kako nema šanse da Dodonije održi obećano a lola ga izvrnu na sred stola, opa! Gleaj!
I ne bi ništa, nikaki incidenat, niđe vehabija, radikalnih krugova, akcije...

Dodonijem bi SIPA trebala probiti led što se tiče narednih baja.
Pričalo se kako nema šanse da SIPA privede Baju, a sa'š vi't kad ga prićeraju, k'o jajaru.
I neće biti ništa, nikakva odbrana MUP-a RS, prstena ruskih agenata ni Kozaka...

Koga privedu, mrzi Bosnu,
hej, hej, hej!
Nije to referendum nego anketa kako je i sam Dodick rekao tako da nisu probili led sa referendumima nego sa anketama, ziviJo. :mrgreen:
User avatar
moa
Posts: 3631
Joined: 19/09/2007 13:08
Location: nestala lokacija

#141 Re: Dan (i) nakon referenduma u RS

Post by moa »

Nije mi jasno zasto oni cekaju, sta ga imaju zvati na razgovore u Tuzilastvo, covjek ocigledno nije postovo odluku US, treba ga na granici sacekat i hapsana, kakve izjave pussy materine. Sve ovo treba pohapsit.
User avatar
ranger
Posts: 2641
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#142 Re: Dan (i) nakon referenduma u RS

Post by ranger »

dabogda šćeri...
PM72
Posts: 17784
Joined: 30/04/2012 16:54

#143 Re: Dan (i) nakon referenduma u RS

Post by PM72 »

Nemojte biti djeca.Mile neće biti uhapšen nego će pompezno kao paun otići u tužilaštvo,malo ih zajebavati,malo se slikati,dati koju izjavi i ode kući.Povući će se ko Radončić što nesmije prnuti...kad mu neko u četri oka kaže "dobro je više".
User avatar
prljavi Hare
Posts: 10553
Joined: 28/02/2011 09:14
Location: Šta se ono u Njujorku plavi,Donaldovi prameni na glavi

#144 Re: Dan (i) nakon referenduma u RS

Post by prljavi Hare »

prog321 wrote:Doduk: Nisam ja nanemi, Ivanic je sve poceo. :lol:

http://www.nezavisne.com/novosti/bih/Do ... nja/389227

Ja sam neki dan upozoravao na ove činjenice!Guardian je želio provesti jednu nedužnu anketu(malo skuplju jer su se anketni listići štampali
najkvalitetnijim tonerom :mrgreen: ),a onda su ovi ekstremisti iz opozicije navalili na taj referendum ko' nekršteni!Šta ima Guardian s tim,
on je više tu kao anketar..zapisničar što bi se reklo.Ivanić je mozak svega ovog belaja. :-D

Ako koga treba uhapsiti,to je onaj fundamentalista Ivanić,on je sve ovo zakuhao.Jebo ga referendum da ga jebo! :mrgreen:

A i SIPA-i je praktičnije uhapsiti Ivanića,ušteda goriva i vremena,nije ovo zanemarivo u današnjoj situaciji kada treba štediti na svim poljima. :)
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#145 Re: Dan (i) nakon referenduma u RS

Post by arzuhal »

prljavi Hare wrote:
prog321 wrote:Doduk: Nisam ja nanemi, Ivanic je sve poceo. :lol:

http://www.nezavisne.com/novosti/bih/Do ... nja/389227

Ja sam neki dan upozoravao na ove činjenice!Guardian je želio provesti jednu nedužnu anketu(malo skuplju jer su se anketni listići štampali
najkvalitetnijim tonerom :mrgreen: ),a onda su ovi ekstremisti iz opozicije navalili na taj referendum ko' nekršteni!Šta ima Guardian s tim,
on je više tu kao anketar..zapisničar što bi se reklo.Ivanić je mozak svega ovog belaja. :-D

Ako koga treba uhapsiti,to je onaj fundamentalista Ivanić,on je sve ovo zakuhao.Jebo ga referendum da ga jebo! :mrgreen:

A i SIPA-i je praktičnije uhapsiti Ivanića,ušteda goriva i vremena,nije ovo zanemarivo u današnjoj situaciji kada treba štediti na svim poljima. :)
:lol: :lol:
seldzuk
Posts: 2824
Joined: 04/06/2007 18:51

#146 Re: Dan (i) nakon referenduma u RS

Post by seldzuk »

moa wrote:Nije mi jasno zasto oni cekaju, sta ga imaju zvati na razgovore u Tuzilastvo, covjek ocigledno nije postovo odluku US, treba ga na granici sacekat i hapsana, kakve izjave pussy materine. Sve ovo treba pohapsit.
dok se dogovore mektić, salihović, tegeltija i stanić - visokopozicionirani srbi u policijskom aparatu srbožderskog sultanata zvanog Bosna i Hercegovina
i sudskom, zaboravih
Last edited by seldzuk on 27/09/2016 12:43, edited 1 time in total.
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#147 Re: Dan (i) nakon referenduma u RS

Post by arzuhal »

:thumbup:

Evo ga ovdje za one koji ne znaju ruski, pžalusta :mrgreen:

"Dodik u sukobu sa 'svetom', uvlači i Srbiju i Rusiju"

http://www.b92.net/info/vesti/index.php ... id=1181328
Last edited by arzuhal on 27/09/2016 12:43, edited 1 time in total.
ins
Posts: 2711
Joined: 12/05/2005 10:50

#148 Re: Dan (i) nakon referenduma u RS

Post by ins »

Komersant ipak primjećuje nešto što je vrlim BiH novinarima potpuno promaklo:
Moskovski dnevnik "Kommersant" o referendumu o danu RS

Ruski mediji: Dodik u sukobu sa svijetom, uvlači i Srbiju i Rusiju, nema bezuvjetnu podršku Moskve



Referendum u RS, održan uprkos zabrani Ustavnog suda BiH, prijeti jačanjem konfrontacije međunarodne zajednice i predsjednika RS Milorada Dodika.U taj sukob mogu biti uvučene i Srbija i Rusija, ocenjuje moskovski dnevnik "Kommersant".

List piše da međunarodna zajednica ne smatra da je praznik dan RS legalan i da se, kao i Bošnjaci, boji da je ovaj referendum probni balon za kojim slijedi referendum o izlasku RS iz sastava BiH.

"Kommersant" dodaje da je Dodik samo ojačao te bojazni, nazivajući poslije referenduma RS državom i ne isključujući mogućnost održavanja referenduma o samostalnosti.Kako se navodi, međunarodna zajednica našla se u složenom položaju, jer ne može da ignorira referendum i dodaje da će oštro kažnjavanje RS samo ojačati napetost u regionu.

List piše da je najrealnija mogućnost izolacija samog Dodika i podrška manje radikalnih oponenata unutar RS.

- U slučaju realizacije takvog plana u konfrontaciju međunarodne zajednice i predsednika RS mogu biti uvučene Srbija i Rusija, na čiju podršku računa Dodik - piše "Kommersant".

Navodi se i da Moskva izbjegava bezuvjetnu podršku Dodiku, pošto se Kremlj nakon sastanka Dodika sa Vladimirom Putinom ograničio na kratko saopćenje o susretu, gdje nema ni riječi o referendumu ni o podršci.

- To može da znači da je Moskva, poslije Beograda izabrala da ne ulazi u direktne sporove oko referenduma u RS i njegovih posljedica. Jer, podrška Dodika bi za nju značila ne samo dobijanje novog povoda za svađe sa Zapadom, već i zauzimanje jače prosrpske pozicije od one koju zauzima sama Srbija, za Rusiju glavni partner na Balkanu - piše "Kommersant".

- See more at: http://www.avaz.ba/clanak/256214/ruski- ... ndXc1.dpuf
Kod nas su svi mediji prenijeli Dodikovu telefonsku izjavu za Srnu, niko nije pogledao saoštenje iz Kremlja :roll:
Last edited by ins on 27/09/2016 12:44, edited 1 time in total.
A_A_AKCIJA
Posts: 5958
Joined: 16/11/2009 02:54

#149 Re: Dan (i) nakon referenduma u RS

Post by A_A_AKCIJA »

moa wrote:Nije mi jasno zasto oni cekaju, sta ga imaju zvati na razgovore u Tuzilastvo, covjek ocigledno nije postovo odluku US, treba ga na granici sacekat i hapsana, kakve izjave pussy materine. Sve ovo treba pohapsit.
Pa u pitanju je jako mudra igra, gdje se Mileta tjera da iz prekršaja ide u još jedan prekršaj (da razumiju i ovi navijači :)).

Sam sebe gura u zatvor i sam protiv sebe gradi slučaj. Umjesto da ga nasilno hapse, sad ga tjeraju da se sam očituje na ovu temu. Ili će se odazvati ili napraviti još jedan prekršaj. Šta god da uradi, donji je.

Neku noć se na N1 hvalio kako je mudar i vuče poteze bez opasnosti da krši zakone. I to je u većini slučajeva istina. Sve njegove izjave počinju sa ja mislim i tu se u startu ograđuje, iako da postoji malo jači tužilac, i za to bi odgovarao. Na ovome će se i graditi slučaj, jer bez potpisa nema ničega.

Tu na scenu stupa Salihović, kao druga linija odbrane, koji mu javlja na čemu se bazira slučaj i koji se potrudi da sve bude traljavo i puno rupa, kako bi optužnica sama od sebe pala, a Mile trijumfalno pokazao srednji prst Državi.

Sreća, neko vodi računa i o tome, pa se vuku kontra potezi, da se to neutrališe.
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#150 Re: Dan (i) nakon referenduma u RS

Post by arzuhal »

seldzuk wrote:
moa wrote:Nije mi jasno zasto oni cekaju, sta ga imaju zvati na razgovore u Tuzilastvo, covjek ocigledno nije postovo odluku US, treba ga na granici sacekat i hapsana, kakve izjave pussy materine. Sve ovo treba pohapsit.
dok se dogovore mektić, salihović, tegeltija i stanić - visokopozicionirani srbi u policijskom aparatu srbožderskog sultanata zvanog Bosna i Hercegovina
i sudskom, zaboravih
Odnosno Mehtić, Salihović, Bosnotegeltija i Istanbulić, popoturice, poturice na drugu, dupli srpski sram, nešto neviđeno...
Post Reply