Dan cevapa?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

GOLFER
Posts: 1351
Joined: 01/06/2010 14:08

#101 Re: Dan cevapa?

Post by GOLFER »

vouvl wrote:kupi sine big mac i bice sve bolje :)
:-) :-) :-) :-) :sax:
:run:
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#102 Re: Dan cevapa?

Post by zateznistub »

GOLFER wrote: Sta je ovo na forumu ovih dana navala trolova... Ovih nekakvih proUSA proImperijalista itd...

Bilo je zanimljivo 2-3 sata, al ovo vec prelazi u vrlo bolesnu patetiku...
Mislio sam da je onaj sa Libije jedini, kad evo ih jos :shock: uzmi sine mac, a nas prave poznavaoce rostilja popusti...

Sto se tice teme, nisam je ranije vidio, dobro pravo. Al ne mozes ti nase "gazde" pomjerit iz fotelje. Oni znaju samo zabit ruke u đepove i glumiti pred radnjama brojati goste. Bilo bi ekstra kad bi se nesto tako organizovalo u saradnji sa sarajevskom pivarom ali da budu nize cijene i naravno mimo ramazana, jer bi tada bilo malo degustatora.
GOLFER
Posts: 1351
Joined: 01/06/2010 14:08

#103 Re: Dan cevapa?

Post by GOLFER »

Ja samo ne kontam otkud pivo na temi o cevapima...

Na carsiji se zna sarajevski cevapi (cevapi, somun, luk + JOGURT) to je to... Pive nema ni na mapi nigdje na carsiji kad se o cevapima prica.... Doduse bila je ona ruzna reklama na ''bosanskoj'' kuci krigla pive i nekakvi cevapi :-) :-) :-)

Al ova varijanta sa jogurtom jedino ne odgovara jevrejima sto jest jest...
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#104 Re: Dan cevapa?

Post by zateznistub »

GOLFER wrote:Ja samo ne kontam otkud pivo na temi o cevapima...

Na carsiji se zna sarajevski cevapi (cevapi, somun, luk + JOGURT) to je to... Pive nema ni na mapi nigdje na carsiji kad se o cevapima prica.... Doduse bila je ona ruzna reklama na ''bosanskoj'' kuci krigla pive i nekakvi cevapi :-) :-) :-)

Al ova varijanta sa jogurtom jedino ne odgovara jevrejima sto jest jest...
A sta fali pivi uz rostilj? I Pivo je neka tradicija u Sarajevu, zar ne?
User avatar
VeriBizi
Posts: 2565
Joined: 01/08/2011 11:00
Location: Sarajevo

#105 Re: Dan cevapa?

Post by VeriBizi »

zateznistub wrote:
GOLFER wrote:Ja samo ne kontam otkud pivo na temi o cevapima...

Na carsiji se zna sarajevski cevapi (cevapi, somun, luk + JOGURT) to je to... Pive nema ni na mapi nigdje na carsiji kad se o cevapima prica.... Doduse bila je ona ruzna reklama na ''bosanskoj'' kuci krigla pive i nekakvi cevapi :-) :-) :-)

Al ova varijanta sa jogurtom jedino ne odgovara jevrejima sto jest jest...
A sta fali pivi uz rostilj? I Pivo je neka tradicija u Sarajevu, zar ne?
Bez gajbe neću ni da pričam o roštilju :D
GOLFER
Posts: 1351
Joined: 01/06/2010 14:08

#106 Re: Dan cevapa?

Post by GOLFER »

zateznistub wrote:
GOLFER wrote:Ja samo ne kontam otkud pivo na temi o cevapima...

Na carsiji se zna sarajevski cevapi (cevapi, somun, luk + JOGURT) to je to... Pive nema ni na mapi nigdje na carsiji kad se o cevapima prica.... Doduse bila je ona ruzna reklama na ''bosanskoj'' kuci krigla pive i nekakvi cevapi :-) :-) :-)

Al ova varijanta sa jogurtom jedino ne odgovara jevrejima sto jest jest...
A sta fali pivi uz rostilj? I Pivo je neka tradicija u Sarajevu, zar ne?
Pa valjda negdje jest negdje nije... Eto u Sa imamo i pivaru od 1864 :-D mada nismo mi po pivi ni blizu nekim drugim tradicijama i kulturama... Mi smo ono vise za aksamluka i meze :-)

Nego za cevape kod na u Sarajevu je glavni JOGURT... U cevabdzinicama (uglavnom) pive nema... to valjda govori o tome da cevapi i piva nemaju bas puno veze...

A sto se izleta i rostiljanja tice... to je vrlo individualno neko pije neko ne...
User avatar
Toto
Posts: 8107
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#107 Re: Dan cevapa?

Post by Toto »

Ovo sa pivusom je navlakusa ne bi li se pivari sjetili da organizuju i sponzoriraju festival cevapa pa da uz cevap prodaju hetolitre pive.
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#108 Re: Dan cevapa?

Post by PipiDugaDevetka »

Toto wrote:Ovo sa pivusom je navlakusa ne bi li se pivari sjetili da organizuju i sponzoriraju festival cevapa pa da uz cevap prodaju hetolitre pive.
Da, slažem se! Nema fešte bez parali sponzoraa, samo direktor te fešte mora znati znanje, govoriti sve jezike svijeta kao bosanska kuhinja...ili barem naš službeni bh. jezik, engleski!
User avatar
Toto
Posts: 8107
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#109 Re: Dan cevapa?

Post by Toto »

misli li oni splicanin pravit neki domaci dernek u Seheru ili ceka da otvori i oni drive thru
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#110 Re: Dan cevapa?

Post by PipiDugaDevetka »

Buregdžijada 2010 - Niš- Republika Srbija:
http://www.juznevesti.com/Kultura/Otvor ... su.sr.html
plus VIDEO.
:(

Image
Buregdžijada - Niš- 2011:
http://cityofnis.rs/index.php?option=co ... Itemid=150
Tako mi bureka sa sirom i viceva o Husi i Hasi, pošipu li smo ''bosanski burek''.
:x
Još samo da Slovenci organizuju proslavu Dan ćevapčića sa svinjetinom!
User avatar
Sir Jack Daniels
Posts: 72
Joined: 26/09/2011 18:41
Location: Praha

#111 Re: Dan cevapa?

Post by Sir Jack Daniels »

nek se Sarajevska pivara i cevapdzinice dogovore, bilo bi hit :) Cevapa i igara !
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#112 Re: Dan cevapa?

Post by PipiDugaDevetka »

Sir Jack Daniels wrote:nek se Sarajevska pivara i cevapdzinice dogovore, bilo bi hit :) Cevapa i igara !
Dogovorili su se da će se dogovoriti, ali neda Dodick da otimaju ''srbijansku kulturnu baštinu''.
User avatar
Sir Jack Daniels
Posts: 72
Joined: 26/09/2011 18:41
Location: Praha

#113 Re: Dan cevapa?

Post by Sir Jack Daniels »

PipiDugaDevetka wrote:
Sir Jack Daniels wrote:nek se Sarajevska pivara i cevapdzinice dogovore, bilo bi hit :) Cevapa i igara !
Dogovorili su se da će se dogovoriti, ali neda Dodick da otimaju ''srbijansku kulturnu baštinu''.

Haha, mora se naci konsenzus neki, ja mislim da SAD vec sprema drugi paket butmirskih pregovora u cijem sredistu ce bit problem cevapa i ostalih jemeka . Vijece ministara je palo u u drugi plan nakon pokretanja ove " osjetljive " teme :)
User avatar
Toto
Posts: 8107
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#114 Re: Dan cevapa?

Post by Toto »

Treba "dane bosanskog cevapa" pravit u Travniku. Nek Travnik bude gastronomska prijestolnica BiH. Sarajevo se ionako odmetnulo u snobizam. Mozemo samo od Sarajeva ocekivati dane jane, mc donaldsa ili one rospije Paris Hilton.
Max Bunker
Posts: 2406
Joined: 19/03/2010 00:16

#115 Re: Dan cevapa?

Post by Max Bunker »

Dokle se doslo sa zastitom cevapa ?
Znam da je prije nekih par mjeseci, na TVSA gostovao neki covjek i da je rako da se ide sa zastitom cevapa, travnickog i livanjskog sira i jos nekih jela.
User avatar
Toto
Posts: 8107
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#116 Re: Dan cevapa?

Post by Toto »

I manifetacije ovog tipa su put i nacin ka stvaranju brenda i zastiti
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#117 Re: Dan cevapa?

Post by PipiDugaDevetka »

Toto wrote:Treba "dane bosanskog cevapa" pravit u Travniku. Nek Travnik bude gastronomska prijestolnica BiH. Sarajevo se ionako odmetnulo u snobizam. Mozemo samo od Sarajeva ocekivati dane jane, mc donaldsa ili one rospije Paris Hilton.
Tako je @Toto, što se sve moguće i nemoguće mora dešavati u Sarajevu!
Travnik da bude organizator manifestacije Ćevabdžijada: ''Milion ćevapa za komšije povodom Kurban Bajrama!''
User avatar
Toto
Posts: 8107
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#118 Re: Dan cevapa?

Post by Toto »

a kako ce reprezentacija sarajevskih cevabdzija da ide u Travnik na sajam .. :D :D
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#119 Re: Dan cevapa?

Post by PipiDugaDevetka »

Toto wrote:a kako ce reprezentacija sarajevskih cevabdzija da ide u Travnik na sajam .. :D :D
Fino, daj nabaci one slike portabl roštilja u obliku wc - šolje, pa sve do CHEVROLETE roštilja.
Travnik proglasiti za najćevabdžijski grad na svijetu. Miris trave sa Vlašića je opojan, a jagnjetina vlašićka je ''nešto najslađe'' što je u životu jeo Peter Nicole nekadašnji guverner CBBiH sa Novog Zealanda (velesile u ovčarstvu).
User avatar
Toto
Posts: 8107
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#120 Re: Dan cevapa?

Post by Toto »

evo ga Mustang medju rostiljima
Image

Image

a ima i Rollce Roys sac
Image

marketinsku prdimahovinu da ameri jedu samo mcdonalds mogu pokusati samo papani i snobovi ...
rostilj ili BBQ je americki nacionalni gastronomski sport No1. a uz taj dernek ide i siroki spektar biznisa od mesarskog bravarskog do raznih sosova koje proizvode i likovi za koje mi ni u snu ne bi pomislili da se bave seljackim biznisima:
Image

Paul Newman devri sa sosovima,

Francis ford coppola ima jednu od najvecih vinarija u Kaliforniji u koje je sprco pare zaredjenje na "mafiji"
Image

i dernek je biznis a na svakom derneku insan mora nesto pojest i popit i to je prilika za biznise sa nafakom..

ako bodljavina na cevljanovicima okupi 100 000 insana i ako je svako od njih potrosio 20 km na putne troskove, ice i pice, to je generisalo biznis od minimum 2 000 000 km u jednom danu.. milion na dan u lokalnoj valuti je svugdje velak biznis, osim kod nasih jalan biznismena ...
u jednoj porciji cevapa ima bar sedam nafaka ..stocari, mesari, cevabdzije, pekari, povrtlari (luk, ajvar), mljekadzije i pivari, prevoznici, poreznici, harmunikasi ..ako ove nafak ne zasluzju da se makar jednom godisnje proslave onda ne znam sta da se kaze..
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#121 Re: Dan cevapa?

Post by PipiDugaDevetka »

Može se bodljavina bikova organizovati i na Danima ćevapa u Travniku.
Mislim da je Paul Newman rahmetlija, ali nije nemoguće da njegovi nasljednici ne uzimaju lovu za njegov lik na tim nekim rajčicasosovima.
Image
Edit: Sad vidjeh da na reklami stoji da sva zarada ide u humanitarne svrhe od Paul Newmanovih sosrajčica.
User avatar
Toto
Posts: 8107
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#122 Re: Dan cevapa?

Post by Toto »

PipiDugaDevetka wrote:Može se bodljavina bikova organizovati i na Danima ćevapa u Travniku.
Mislim da je Paul Newman rahmetlija, ali nije nemoguće da njegovi nasljednici ne uzimaju lovu za njegov lik na tim nekim rajčicasosovima.
Image
Edit: Sad vidjeh da na reklami stoji da sva zarada ide u humanitarne svrhe od Paul Newmanovih sosrajčica.
Pol je ovi "biznis" zakuho jos za zivota. McDonaldsi su rahmetlije takodje.
Htjedoh reci da se kod naske svaki biznis oko nafake smatra nizerazrednim/seljackim. Vjerujem da je to jedini razlog zasto nemamo dane sarajevskog cevapa
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#124 Re: Dan cevapa?

Post by PipiDugaDevetka »

casa_vode wrote: The New York Times-September 27th 2011:

http://www.nytimes.com/2011/09/28/dinin ... .html?_r=2

:bih:
Ćevapi osvajaju USA, a bogami i ostale dijelove planete. Prema tome, moramo u Travniku organizovati Dane ćevapa inače će to uraditi Slovenci ili komšije iz Niša:
Buregdžijada 2010 - Niš- Republika Srbija:
http://www.juznevesti.com/Kultura/Otvor ... su.sr.html
plus VIDEO.
:(

Image
Buregdžijada - Niš- 2011:
http://cityofnis.rs/index.php?option=co ... Itemid=150
Tako mi bureka sa sirom i viceva o Husi i Hasi, pošipu li smo ''bosanski burek''.
:x
Još samo da Slovenci organizuju proslavu Dan ćevapčića od svinjetine!
vouvl
Posts: 114
Joined: 06/05/2011 23:18

#125 Re: Dan cevapa?

Post by vouvl »

bitno je da mi imamo mekdonalds.
i najbitnije je da se organizuje dan mekdonaldsa i da se proglasi za neradni dan na prostoru cijele nam drzave.
mislim da bi to dovelo do jos veceg razvoja turizma u nasoj zemlji, obnove nase industrije, privrede a i bili bi najkulja zemlja na svijetu.

djeci jos u obdanistima zakonom uvesti ishranu samo iz mekdonaldsa a u osnovnoj, srednjoj skoli da to postane najbitniji obrok.
mekdonaldsu dodjeliti i besplatane termine na TV stanicama kako bi se mogli reklamirati jer su nam toliko promjenili zivot.
cevape treba odbaciti kao nesto zastarjelo, naše i lose.

fuck chevapi...
Post Reply