Dan Bošnjaka

User avatar
Rampage
Posts: 3196
Joined: 07/08/2013 10:56

#26 Re: Dan Bošnjaka

Post by Rampage »

Tu je i glavni relativizator zločina i zločinaca.

Neka nama vas, trebate nas svaki dan podsjecati s kakvom bagrom živimo :sax:
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#27 Re: Dan Bošnjaka

Post by cyprus »

Rampage wrote:Tu je i glavni relativizator zločina i zločinaca.

Neka nama vas, trebate nas svaki dan podsjecati s kakvom bagrom živimo :sax:
To ukućanima tako reci :)
User avatar
Rampage
Posts: 3196
Joined: 07/08/2013 10:56

#28 Re: Dan Bošnjaka

Post by Rampage »

Hajd ti nama, lažove jedan, daj dokaz u kojem je Haman nesvjestan o stradanjima drugih naroda i u kojem omalovažava i relativizira stradanje drugih naroda onako kako ti radiš.

Petljanac jedan, optužuješ čojveka za nešto što nije rekao, a sve u cilju relativitziranja i ismijavanja zločina nad Bošnjacima.
cyprus wrote:
Haman2 wrote:Nas kolju vec stitinama godina bili mo dobri ili losi, radili ovo ili ono, uvijek smo krivi jer smo zivi...
Pa ima li koji narod da ga ne "kolju" već stotinama godina? Ozbiljno, viktimizacija kod Bošnjaka je dostigla tačku potpune nesvijesti o stradanjima drugih naroda... Samo su Bošnjaci najebali, i niko drugi :oops: I svi drugi imaju odavno već zbijene redove, samo Bošnjaci tek moraju da rade na tome :oops:
Petljanac lažovski, laž vam je u krvi
User avatar
Rampage
Posts: 3196
Joined: 07/08/2013 10:56

#29 Re: Dan Bošnjaka

Post by Rampage »

cyprus wrote:
Rampage wrote:Tu je i glavni relativizator zločina i zločinaca.

Neka nama vas, trebate nas svaki dan podsjecati s kakvom bagrom živimo :sax:
To ukućanima tako reci :)
Inače, ovakav rječnik ide samo petljancima i lažovima kao što si ti. A takvih nema u mojoj kući.
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#30 Re: Dan Bošnjaka

Post by cyprus »

Rampage wrote:Hajd ti nama, lažove jedan, daj dokaz u kojem je Haman nesvjestan o stradanjima drugih naroda i u kojem omalovažava i relativizira stradanje drugih naroda onako kako ti radiš.

Petljanac jedan, optužuješ čojveka za nešto što nije rekao, a sve u cilju relativitziranja i ismijavanja zločina nad Bošnjacima.
cyprus wrote:
Haman2 wrote:Nas kolju vec stitinama godina bili mo dobri ili losi, radili ovo ili ono, uvijek smo krivi jer smo zivi...
Pa ima li koji narod da ga ne "kolju" već stotinama godina? Ozbiljno, viktimizacija kod Bošnjaka je dostigla tačku potpune nesvijesti o stradanjima drugih naroda... Samo su Bošnjaci najebali, i niko drugi :oops: I svi drugi imaju odavno već zbijene redove, samo Bošnjaci tek moraju da rade na tome :oops:
Petljanac lažovski, laž vam je u krvi
Pa istina, za tvoje ukućane ne mogu reći zaista ništa, jer ih ne znam, možda su fini ljudi, ali kad govoriš o petljancima i lažovima, onda mislim da bi se ipak prvenstveno trebao pogledati u ogledalo... Ovako na prvu, lažeš da omalovažavam, relativiziram i, pazi ovo, ismijavam :-) zločine nad Bošnjacima... Nije to nimalo lijepo, bez ikakvih osnova da iznosiš takve kvalifikacije...

Što se tiče spomenutog forumaša, nisam se toliko obraćao njemu, koliko čitavoj grupaciji njemu sličnih, u koje spadaš i ti... Ta vaša grupa istomišljenika možda i jeste svjesna, ali se potpuno ignorantski odnosi prema žrtvama i stradanjima drugih naroda, selektivno i viktimizacijski tumačeći historiju (doduše, ništa tu novo nema, tako rade nacionalisti svih boja), a sve sa ciljem tzv. zbijanja nacionalnih redova... Šta to zbijanje podrazumijeva, valjda ne trebam crtati, samo ću reći da sam alergičan na sve forme istog...

Za kraj, onako čisto rekreativno da upitam - a kome to nama? Ko smo to mi? :D
Moenx
Posts: 1625
Joined: 26/06/2013 10:36

#31 Re: Dan Bošnjaka

Post by Moenx »

cyprus wrote:
Haman2 wrote:Nas kolju vec stitinama godina bili mo dobri ili losi, radili ovo ili ono, uvijek smo krivi jer smo zivi...
Pa ima li koji narod da ga ne "kolju" već stotinama godina? Ozbiljno, viktimizacija kod Bošnjaka je dostigla tačku potpune nesvijesti o stradanjima drugih naroda... Samo su Bošnjaci najebali, i niko drugi :oops: I svi drugi imaju odavno već zbijene redove, samo Bošnjaci tek moraju da rade na tome :oops:
Ja , kao Bošnjak , mogu da razumijem tvoje riječi i potrebu da kazes iste.
St varno
Ja bih rekao da se nesto sto se zove nacionalni iskok izricaj sba triju nasa naroda treba koncipirati tako da svi podjednako cvrsto i ponosno drzimo grumen zemlje nase
Srbi i Hrvati Bosanski su svu kocku bacili da uzmu nake teritorije sto im je Raso Boban namjenio dok se Bosnjaci prpose sanjarski kako je teza Bosnjak Bosna najlogicnija u toj gunguli
Evo ja kazem kao Bosnjak hajmo sta mjenjati bizt fleksi a ne hardly
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#32 Re: Dan Bošnjaka

Post by uglavnomja »

neka teme :thumbup:

da me podsjeti zasto nisam niti cu ikada biti bosnjak :-D
User avatar
Rampage
Posts: 3196
Joined: 07/08/2013 10:56

#33 Re: Dan Bošnjaka

Post by Rampage »

cyprus wrote:
Pa istina, za tvoje ukućane ne mogu reći zaista ništa, jer ih ne znam, možda su fini ljudi, ali kad govoriš o petljancima i lažovima, onda mislim da bi se ipak prvenstveno trebao pogledati u ogledalo... Ovako na prvu, lažeš da omalovažavam, relativiziram i, pazi ovo, ismijavam :-) zločine nad Bošnjacima... Nije to nimalo lijepo, bez ikakvih osnova da iznosiš takve kvalifikacije...

Što se tiče spomenutog forumaša, nisam se toliko obraćao njemu, koliko čitavoj grupaciji njemu sličnih, u koje spadaš i ti... Ta vaša grupa istomišljenika možda i jeste svjesna, ali se potpuno ignorantski odnosi prema žrtvama i stradanjima drugih naroda, selektivno i viktimizacijski tumačeći historiju (doduše, ništa tu novo nema, tako rade nacionalisti svih boja), a sve sa ciljem tzv. zbijanja nacionalnih redova... Šta to zbijanje podrazumijeva, valjda ne trebam crtati, samo ću reći da sam alergičan na sve forme istog...

Za kraj, onako čisto rekreativno da upitam - a kome to nama? Ko smo to mi? :D
Eto opet lazes i petljas, ovog puta citav narod omalozavas pripisujuci mu to sto vec pripisujes.

A za tebe i takve kao ti svaki Bosnjak kome su zrtve agresije na BiH crvena linija koju ne daju gaziti je nacionalista.
User avatar
Rampage
Posts: 3196
Joined: 07/08/2013 10:56

#34 Re: Dan Bošnjaka

Post by Rampage »

uglavnomja wrote:neka teme :thumbup:

da me podsjeti zasto nisam niti cu ikada biti bosnjak :-D
Naravno da nisi niti ikada mozes biti :thumbup:
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#35 Re: Dan Bošnjaka

Post by tranquil »

escobar__ wrote:Kako je uopšte moguće bit bivši BOšnjak osim ako preseliš/umreš? :)
Nisam mislio na to, nego na promjenu etničkog izjašnjavanja žive osobe. Ono kao kada se u jednom periodu etnički izjašnjavaš kao Musliman, pa poslije kao Bošnjak, pa onda opet promijeniš.

Ali intrigantna teorija, znači po tome je i npr. Alija Izetbegović takođe bivši Bošnjak? Zanimljivo.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#36 Re: Dan Bošnjaka

Post by tranquil »

Rampage wrote:Hajd ti nama, lažove jedan, daj dokaz u kojem je Haman nesvjestan o stradanjima drugih naroda i u kojem omalovažava i relativizira stradanje drugih naroda onako kako ti radiš.

Petljanac jedan, optužuješ čojveka za nešto što nije rekao, a sve u cilju relativitziranja i ismijavanja zločina nad Bošnjacima.
cyprus wrote:
Haman2 wrote:Nas kolju vec stitinama godina bili mo dobri ili losi, radili ovo ili ono, uvijek smo krivi jer smo zivi...
Pa ima li koji narod da ga ne "kolju" već stotinama godina? Ozbiljno, viktimizacija kod Bošnjaka je dostigla tačku potpune nesvijesti o stradanjima drugih naroda... Samo su Bošnjaci najebali, i niko drugi :oops: I svi drugi imaju odavno već zbijene redove, samo Bošnjaci tek moraju da rade na tome :oops:
Petljanac lažovski, laž vam je u krvi
:kontrabas:
Zbog tebe sanjamo Cigane
I smišljamo laži i prevare
Petljanje ne prestaje
To nam je u krrrrvviiiiiii
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4869
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#37 Re: Dan Bošnjaka

Post by ¤ jelena ¤ »

Joj, sad će opet onaj Ćosićev so... citat o lažovima. :D

:facepalm:
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#38 Re: Dan Bošnjaka

Post by mali jomu »

Uh malo ste me prepali, ali mic po mic ide... de ba to, ulijenili ste se nesto, hajde hajde :mrgreen:
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#39 Re: Dan Bošnjaka

Post by tranquil »

mali jomu wrote:Uh malo ste me prepali, ali mic po mic ide... de ba to, ulijenili ste se nesto, hajde hajde :mrgreen:
Što se ba sikiraš, ako ti propadne ova tema uradićeš ono što najbolje znaš.

Napravićeš novu :D
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#40 Re: Dan Bošnjaka

Post by mali jomu »

Dan Bošnjaka svečano obilježen u sarajevskoj Vijećnici


Image



Gradonačelnik Sarajeva Abdulah Skaka rekao je da su Bošnjaci autentičan evropski narod koji u sebi baštini istok i zapad, a time i specifično bogatstvo.

"Prije 26 godine Bošnjaci su uz liderstvo Alije Izetbegovića vratili svoji historijsko ime kao neodvojivi dio identiteta. Bez tog čina teško da bi moja generacija danas ovako uzdignute glave mogla reći mi smo Bošnjaci. Proces vraćanja identiteta, tradicije, nacionalnog i državnog suvereniteta nastavlja se i danas. Našim generacijama je pripala čast i obaveza da spasimo, vratimo i gradimo ono što su neki htjeli da nestane", podvukao je Skaka.


https://www.klix.ba/vijesti/bih/dan-bos ... /190928094
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#41 Re: Dan Bošnjaka

Post by tranquil »

Vidiš, kada si otvorio temu, nisam baš sve čitao, i mislio sam da je Dan Bošnjaka ili neko marginalno fatmirovanje, ili nečija zajebancija, pa sam temi i pristupio s malo šprdanja, što sada priznajem da je bila greška.

Sada kada znam da nije zajebancija...

mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#42 Re: Dan Bošnjaka

Post by mali jomu »

tranquil wrote: Vidiš, kada si otvorio temu, nisam baš sve čitao, i mislio sam da je Dan Bošnjaka ili neko marginalno fatmirovanje, ili nečija zajebancija, pa sam temi i pristupio s malo šprdanja, što sada priznajem da je bila greška.

Sada kada znam da nije zajebancija...




Bio si me nesto zabrinuo... :mrgreen:
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#43 Re: Dan Bošnjaka

Post by cyprus »

Rampage wrote:
cyprus wrote:
Pa istina, za tvoje ukućane ne mogu reći zaista ništa, jer ih ne znam, možda su fini ljudi, ali kad govoriš o petljancima i lažovima, onda mislim da bi se ipak prvenstveno trebao pogledati u ogledalo... Ovako na prvu, lažeš da omalovažavam, relativiziram i, pazi ovo, ismijavam :-) zločine nad Bošnjacima... Nije to nimalo lijepo, bez ikakvih osnova da iznosiš takve kvalifikacije...

Što se tiče spomenutog forumaša, nisam se toliko obraćao njemu, koliko čitavoj grupaciji njemu sličnih, u koje spadaš i ti... Ta vaša grupa istomišljenika možda i jeste svjesna, ali se potpuno ignorantski odnosi prema žrtvama i stradanjima drugih naroda, selektivno i viktimizacijski tumačeći historiju (doduše, ništa tu novo nema, tako rade nacionalisti svih boja), a sve sa ciljem tzv. zbijanja nacionalnih redova... Šta to zbijanje podrazumijeva, valjda ne trebam crtati, samo ću reći da sam alergičan na sve forme istog...

Za kraj, onako čisto rekreativno da upitam - a kome to nama? Ko smo to mi? :D
Eto opet lazes i petljas, ovog puta citav narod omalozavas pripisujuci mu to sto vec pripisujes.

A za tebe i takve kao ti svaki Bosnjak kome su zrtve agresije na BiH crvena linija koju ne daju gaziti je nacionalista.
:lol:

A gdje to 'ovog puta' omalovažavam čitav narod i pripisujem mu to što mu pripisujem, šta god da mu pripisujem? Žao mi je što ću te razočarati, ali ti, Haman i vaši istomišljenici niste čitav narod... Vama zaista pripisujem štošta, ali ne baš ničim izazvan, bez osnove i na čistu miru :-D Još kad bi mi mogao nekako objasniti šta je to u mom pisanju na ovoj i svim drugim temama gaženje crvene linije, odnosno žrtava, bilo bi korisno za diskusiju... Međutim, ti to ne možeš, jelde? I onda mene (opetovano) optužuješ da lažem i petljam? Sjajna zamjena teza, nema šta :D
User avatar
Rampage
Posts: 3196
Joined: 07/08/2013 10:56

#44 Re: Dan Bošnjaka

Post by Rampage »

Evo vidiš da lažeš i petljaš, opet i ponovo. Gdje sam to ja rekao da su samo Bošnjaci najebali, odnosno gdje i kada sam rekao da su Bošnjaci najebali? Tebi i takvim kao ti tipkati o tome :-)

Evo, petljanac jedan, ovo je tvoj post u kojem tvrdiš da sam ja (i slični kao ja :-) ) nesvjestan o stradanjima drugih naroda. Da li je ovo tvoj post ili nije?
cyprus wrote:
Pa ima li koji narod da ga ne "kolju" već stotinama godina? Ozbiljno, viktimizacija kod Bošnjaka je dostigla tačku potpune nesvijesti o stradanjima drugih naroda... Samo su Bošnjaci najebali, i niko drugi :oops: I svi drugi imaju odavno već zbijene redove, samo Bošnjaci tek moraju da rade na tome :oops:
Daj dokaz da sam "ja" negdje relativizirao i umanjivao zločine nad drugim narodima.

A ti to radiš konstatno, svakodnevno, na svakoj mogućoj i nemogućoj temi.

Lažove
User avatar
Kejn
Posts: 2630
Joined: 24/09/2016 12:24
Location: Sarajevo Temple Prime. U prvom safu

#45 Re: Dan Bošnjaka

Post by Kejn »

uglavnomja wrote:neka teme :thumbup:

da me podsjeti zasto nisam niti cu ikada biti bosnjak :-D
Pa i ne možeš biti kad nisi i da hoćeš :D
Haman2
Posts: 3998
Joined: 09/12/2016 20:04

#46 Re: Dan Bošnjaka

Post by Haman2 »

Rampage wrote:Evo vidiš da lažeš i petljaš, opet i ponovo. Gdje sam to ja rekao da su samo Bošnjaci najebali, odnosno gdje i kada sam rekao da su Bošnjaci najebali? Tebi i takvim kao ti tipkati o tome :-)

Evo, petljanac jedan, ovo je tvoj post u kojem tvrdiš da sam ja (i slični kao ja :-) ) nesvjestan o stradanjima drugih naroda. Da li je ovo tvoj post ili nije?
cyprus wrote:
Pa ima li koji narod da ga ne "kolju" već stotinama godina? Ozbiljno, viktimizacija kod Bošnjaka je dostigla tačku potpune nesvijesti o stradanjima drugih naroda... Samo su Bošnjaci najebali, i niko drugi :oops: I svi drugi imaju odavno već zbijene redove, samo Bošnjaci tek moraju da rade na tome :oops:
Daj dokaz da sam "ja" negdje relativizirao i umanjivao zločine nad drugim narodima.

A ti to radiš konstatno, svakodnevno, na svakoj mogućoj i nemogućoj temi.

Lažove
Dobro si kazao da su samo Bosnjaci n.....li i niko drugi jer imaju takve komsije, koji malo po malo hvataju puske i nozeve i krecu u boj ubijajuci Bosnjake, tvrdeci da su Turci, jer su ih tako ucili Njegos i Andric. Bosnjaci se kroz povjest nikad nisu izjasnjavali kao Turci. To zna svaka budala samo ne znaju nese komsije i ova dva ugledna knjizevnika, opterecena fasistckom ideologijom. Ovaj drugi gdje je mogao tu se slikao fasistima.
User avatar
scarface32
Posts: 874
Joined: 12/12/2004 11:54

#47 Re: Dan Bošnjaka

Post by scarface32 »

kad vidim sve ko je Bosnjak , drago mi je sto sam Bosanac.
Ali je zanimljivo da je svim nacionalistima ista prica.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#48 Re: Dan Bošnjaka

Post by uglavnomja »

:lol:
mozda vas odredjuje vjera koju je neki vas predak izabrao prije 500, 1000 ili 2000 godina

pa mislite da su svi utjerani u sisu i rodjenjem predodredjeni da pripadaju nekoj ideoloskoj grupaciji



mogu da hocu, dapace imam ime i pedigre zapisan u istoriji balkaskih muslimana
ali necu, zbog bosnjaka, od onih sto su izmislili naziv do ovih sto su sad perjanice bosnjstva i njihovih branitelja
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#49 Re: Dan Bošnjaka

Post by salik79 »

uglavnomja wrote::lol:
mozda vas odredjuje vjera koju je neki vas predak izabrao prije 500, 1000 ili 2000 godina

pa mislite da su svi utjerani u sisu i rodjenjem predodredjeni da pripadaju nekoj ideoloskoj grupaciji



mogu da hocu, dapace imam ime i pedigre zapisan u istoriji balkaskih muslimana
ali necu, zbog bosnjaka, od onih sto su izmislili naziv do ovih sto su sad perjanice bosnjstva i njihovih branitelja
Dijana, jesi li to ti?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#50 Re: Dan Bošnjaka

Post by insomnia78 »

:lol: :lol: :lol:
Post Reply