Damir Nikšić - all about - ESPo

Post Reply
User avatar
piupiu
Posts: 16642
Joined: 05/01/2008 05:08

#76 Re: Damir Niksic - ESP

Post by piupiu »

ExNihilo wrote: 22/07/2020 01:26
piupiu wrote: 21/07/2020 23:19
ExNihilo wrote: 16/07/2020 19:27
Tako da, lik koji priča o državi, dok jede njen hljeb a vrši utaju poreza, za mene nije alternativa.
Kako znaš da vrši utaju poreza?
Kada je započela furtutma sa freelancerima, Damir je javno izašao i rekao da je, između ostalog, i on dobio poziv da se javi u PU. Poziv su dobivali isključivo ljudi koji akontacije poreza na dohodak po osnovu prihoda od freelancerskih aktivnosti nisu pravovremeno izmirili prema državi.

Nadalje, Damir preko svog YT kanala i društvenih mreža prodaje slike. S obzirom da nije registrovan za navedenu djelatnost (a ovaj navod sam provjerio u Registru poslovnih subjekata Bosne i Hercegovine) Damir akontacije poreza na ostvareni prihod ne može ni uplatiti, jer uopće nije registrovan, čime ne samo da vrši utaju poreza, nego i prekršaj obavljanja neregistrirane djelatnosti, za koji su Zakonom o obrtu i srodnim djelatnostima (član 112.) predviđene zasebne kazne.

Jesam li odgovorio na tvoje pitanje?
Donekle. Kako prodaje slike preko FB i YT kanala? Ja ga godinama pratim i do sada nisam upratila niti jednu sliku ili aktivnost prodaje ovim putem? Mislim, vjerovatno je do mene, pa me sad to fakat zanima?
User avatar
piupiu
Posts: 16642
Joined: 05/01/2008 05:08

#77 Re: Damir Niksic - ESP

Post by piupiu »

BHCluster wrote: 22/07/2020 02:19
piupiu wrote: 22/07/2020 00:24
ANamelessGhoul wrote: 21/07/2020 18:07 Jedna velika ubleha. Još u ratu bio u Bg. :roll:
Nije tačno. BTW, ima li kakav inovativniji pristup diskreditiranju političkih nepodobnih opcija u 2021.?
Kako god okrenes on je dezerter!
Jah. Dočim su razni Novalići i Čovići prave patriote, koji su, usput, i kradljivci državnog proračuna, prodavači magle, uništavači privrede, okoline, kulturnog nasljedja, pravnog i obrazovnog sistema, uzurpatori rijeka i same države, na kraju balade; i najveći lažovi koji su prošetali Bosnom u istoriji svih civilizacija koje su ovuda prošle. Ali su ratno kvalifikovani za učešće u političkom životu. Nešto kao Bakirova o(d)brana Sarajlića... 'nemojte njega, on je zaslužio da krade i ucjenjuje jer je branio BiH'. A ako je "naš", može i ubiti čovjeka u mirnodopsko vrijeme i biti nosilac izborne liste i načelnik opštine, na primjer.

Inače su nam i društvo i država pravo profitirali od 'ratnih zasluga' kao osnovnog kriterija za sposobnost za upravljanje i političko predstavljane. Otkad je na vlasti kartel 'zaslužnih', sve cvjeta.
User avatar
drndalo
Posts: 22820
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#78 Re: Damir Niksic - ESP

Post by drndalo »

dumpa wrote: 22/07/2020 02:47
BHCluster wrote: 22/07/2020 02:19

Kako god okrenes on je dezerter!
I ne samo to, nego je upitno u čemu je ikad nešto postigao, šta zna u životu osim šupljirati?
Pa nije valjda jedini kriterij za ulazak u politiku da te nije stid govoriti pred više ljudi?

Ili izgleda da jeste?
A ostali politicari koji nam jebu kevu vec 30 godina, neki i duze jer su presli iz SKJ u Demokrate, su postigli sta tacno? Osim jebanja nas u male mozgove?

“Supljiranje” spocitavati bilo kome ko nije u vlasti vec dugo, pored ovih koji jesu je dvolicnost na kvadrat, tj. Cetverolicnost!
User avatar
dumpa
Posts: 392
Joined: 16/04/2020 12:47

#79 Re: Damir Niksic - ESP

Post by dumpa »

Ne mislim da "četveroličnost" postoji kao riječ.

Narod koji sudbinu veže za neostvarene likove bolju sudbinu nije ni zaslužio. Slobodno ga brani, dabogda ti se sutra bavio životom. 🙂
User avatar
drndalo
Posts: 22820
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#80 Re: Damir Niksic - ESP

Post by drndalo »

Pa evo ja izmislio novu rijec, za rijecnika... To se u HRV placa 10.000 kuna.

Pa da i ja sta inkasiram...

Sto se kletvi tice, ne sluzim se istim, mada bih ti mogao odgovoriti sa:”Dabogda ti Asim bio kadrovik vazda...”

Kako ti znas da je Damir neostvaren? Otkud ti znas sta on sebi smatra kao ostvarenje? Imas li primjer nekog “ostvarenjaka”?

Ovaj je neostvaren ali se izgleda trudi da nesto pokrene prema boljem, a vecina tvojih “ostvarenih” se trudi da ostane status-quo, gdje su oni veliki Veziri, a raja se otima za zrno zita...

Sta li je bolje od te 2 solucije za vecinu...? :koluta:
doremifa
Posts: 713
Joined: 13/02/2020 23:09

#81 Re: Damir Niksic - ESP

Post by doremifa »

DEMONIKA wrote: 22/07/2020 01:47 pa hebemu
ima li itko da vam valja :run:

isto da tražite izgovore da bi mogli ponovo glasati za iste mafijaše
titami :roll:
oni ce sigurno glasati za iste mafijase, ono sto zele postici je da i mi povjerujemo da su svi isti i da se ne isplati glasati. npr. "Damir je ukrao čokoladicu kad je bio 12 godina a ovi iz dana u dan kradu milione" i njhov zakljucak je "svi isto kradu"
doremifa
Posts: 713
Joined: 13/02/2020 23:09

#82 Re: Damir Niksic - ESP

Post by doremifa »

BHCluster wrote: 22/07/2020 02:19
piupiu wrote: 22/07/2020 00:24
ANamelessGhoul wrote: 21/07/2020 18:07 Jedna velika ubleha. Još u ratu bio u Bg. :roll:
Nije tačno. BTW, ima li kakav inovativniji pristup diskreditiranju političkih nepodobnih opcija u 2021.?
Kako god okrenes on je dezerter!
u pravu si, za razliku od Ajnadzica on je dezertirao iz JNA
User avatar
BHCluster
Posts: 23419
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#83 Re: Damir Niksic - ESP

Post by BHCluster »

drndalo wrote: 22/07/2020 10:39 Pa evo ja izmislio novu rijec, za rijecnika... To se u HRV placa 10.000 kuna.

Pa da i ja sta inkasiram...

Sto se kletvi tice, ne sluzim se istim, mada bih ti mogao odgovoriti sa:”Dabogda ti Asim bio kadrovik vazda...”

Kako ti znas da je Damir neostvaren? Otkud ti znas sta on sebi smatra kao ostvarenje? Imas li primjer nekog “ostvarenjaka”?

Ovaj je neostvaren ali se izgleda trudi da nesto pokrene prema boljem, a vecina tvojih “ostvarenih” se trudi da ostane status-quo, gdje su oni veliki Veziri, a raja se otima za zrno zita...

Sta li je bolje od te 2 solucije za vecinu...? :koluta:
Da li se u HRV kaze rijecnika ili rjecnik?
User avatar
BHCluster
Posts: 23419
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#84 Re: Damir Niksic - ESP

Post by BHCluster »

piupiu wrote: 22/07/2020 07:06
BHCluster wrote: 22/07/2020 02:19
piupiu wrote: 22/07/2020 00:24

Nije tačno. BTW, ima li kakav inovativniji pristup diskreditiranju političkih nepodobnih opcija u 2021.?
Kako god okrenes on je dezerter!
Jah. Dočim su razni Novalići i Čovići prave patriote, koji su, usput, i kradljivci državnog proračuna, prodavači magle, uništavači privrede, okoline, kulturnog nasljedja, pravnog i obrazovnog sistema, uzurpatori rijeka i same države, na kraju balade; i najveći lažovi koji su prošetali Bosnom u istoriji svih civilizacija koje su ovuda prošle. Ali su ratno kvalifikovani za učešće u političkom životu. Nešto kao Bakirova o(d)brana Sarajlića... 'nemojte njega, on je zaslužio da krade i ucjenjuje jer je branio BiH'. A ako je "naš", može i ubiti čovjeka u mirnodopsko vrijeme i biti nosilac izborne liste i načelnik opštine, na primjer.

Inače su nam i društvo i država pravo profitirali od 'ratnih zasluga' kao osnovnog kriterija za sposobnost za upravljanje i političko predstavljane. Otkad je na vlasti kartel 'zaslužnih', sve cvjeta.
Slazem se, medjutim ovo sto si napisala ne mijenja cinjenicu da je Damir Niksic dezerter. Ipored raznih izdajnika koje si navela postojali su istinski heroji njih na desetine hiljada (njegovih vrsnjaka) koji su ipak ostalo braniti ovu zemlju pa se ne kurche kao on.
doremifa
Posts: 713
Joined: 13/02/2020 23:09

#85 Re: Damir Niksic - ESP

Post by doremifa »

BHCluster wrote: 22/07/2020 12:09
piupiu wrote: 22/07/2020 07:06
BHCluster wrote: 22/07/2020 02:19

Kako god okrenes on je dezerter!
Jah. Dočim su razni Novalići i Čovići prave patriote, koji su, usput, i kradljivci državnog proračuna, prodavači magle, uništavači privrede, okoline, kulturnog nasljedja, pravnog i obrazovnog sistema, uzurpatori rijeka i same države, na kraju balade; i najveći lažovi koji su prošetali Bosnom u istoriji svih civilizacija koje su ovuda prošle. Ali su ratno kvalifikovani za učešće u političkom životu. Nešto kao Bakirova o(d)brana Sarajlića... 'nemojte njega, on je zaslužio da krade i ucjenjuje jer je branio BiH'. A ako je "naš", može i ubiti čovjeka u mirnodopsko vrijeme i biti nosilac izborne liste i načelnik opštine, na primjer.

Inače su nam i društvo i država pravo profitirali od 'ratnih zasluga' kao osnovnog kriterija za sposobnost za upravljanje i političko predstavljane. Otkad je na vlasti kartel 'zaslužnih', sve cvjeta.
Slazem se, medjutim ovo sto si napisala ne mijenja cinjenicu da je Damir Niksic dezerter. Ipored raznih izdajnika koje si navela postojali su istinski heroji njih na desetine hiljada (njegovih vrsnjaka) koji su ipak ostalo braniti ovu zemlju pa se ne kurche kao on.
kako se tacno kurchi? tako sto se bavi politikom i promovira svoje ideje? kritizira "patrijote" iz SDA i DF?
User avatar
BHCluster
Posts: 23419
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#86 Re: Damir Niksic - ESP

Post by BHCluster »

doremifa wrote: 22/07/2020 12:30
BHCluster wrote: 22/07/2020 12:09
piupiu wrote: 22/07/2020 07:06

Jah. Dočim su razni Novalići i Čovići prave patriote, koji su, usput, i kradljivci državnog proračuna, prodavači magle, uništavači privrede, okoline, kulturnog nasljedja, pravnog i obrazovnog sistema, uzurpatori rijeka i same države, na kraju balade; i najveći lažovi koji su prošetali Bosnom u istoriji svih civilizacija koje su ovuda prošle. Ali su ratno kvalifikovani za učešće u političkom životu. Nešto kao Bakirova o(d)brana Sarajlića... 'nemojte njega, on je zaslužio da krade i ucjenjuje jer je branio BiH'. A ako je "naš", može i ubiti čovjeka u mirnodopsko vrijeme i biti nosilac izborne liste i načelnik opštine, na primjer.

Inače su nam i društvo i država pravo profitirali od 'ratnih zasluga' kao osnovnog kriterija za sposobnost za upravljanje i političko predstavljane. Otkad je na vlasti kartel 'zaslužnih', sve cvjeta.
Slazem se, medjutim ovo sto si napisala ne mijenja cinjenicu da je Damir Niksic dezerter. Ipored raznih izdajnika koje si navela postojali su istinski heroji njih na desetine hiljada (njegovih vrsnjaka) koji su ipak ostalo braniti ovu zemlju pa se ne kurche kao on.
kako se tacno kurchi? tako sto se bavi politikom i promovira svoje ideje? kritizira "patrijote" iz SDA i DF?
Dezerter protiv izdajnika, priceless. :lol:
doremifa
Posts: 713
Joined: 13/02/2020 23:09

#87 Re: Damir Niksic - ESP

Post by doremifa »

BHCluster wrote: 22/07/2020 13:09
doremifa wrote: 22/07/2020 12:30
BHCluster wrote: 22/07/2020 12:09

Slazem se, medjutim ovo sto si napisala ne mijenja cinjenicu da je Damir Niksic dezerter. Ipored raznih izdajnika koje si navela postojali su istinski heroji njih na desetine hiljada (njegovih vrsnjaka) koji su ipak ostalo braniti ovu zemlju pa se ne kurche kao on.
kako se tacno kurchi? tako sto se bavi politikom i promovira svoje ideje? kritizira "patrijote" iz SDA i DF?
Dezerter protiv izdajnika, priceless. :lol:
mislim da svaki tvoj post ima cijenu, nista nije priceless kod tebe :lol: :lol: :lol:
doremifa
Posts: 713
Joined: 13/02/2020 23:09

#88 Re: Damir Niksic - ESP

Post by doremifa »

piupiu wrote: 22/07/2020 06:54
ExNihilo wrote: 22/07/2020 01:26
piupiu wrote: 21/07/2020 23:19

Kako znaš da vrši utaju poreza?
Kada je započela furtutma sa freelancerima, Damir je javno izašao i rekao da je, između ostalog, i on dobio poziv da se javi u PU. Poziv su dobivali isključivo ljudi koji akontacije poreza na dohodak po osnovu prihoda od freelancerskih aktivnosti nisu pravovremeno izmirili prema državi.

Nadalje, Damir preko svog YT kanala i društvenih mreža prodaje slike. S obzirom da nije registrovan za navedenu djelatnost (a ovaj navod sam provjerio u Registru poslovnih subjekata Bosne i Hercegovine) Damir akontacije poreza na ostvareni prihod ne može ni uplatiti, jer uopće nije registrovan, čime ne samo da vrši utaju poreza, nego i prekršaj obavljanja neregistrirane djelatnosti, za koji su Zakonom o obrtu i srodnim djelatnostima (član 112.) predviđene zasebne kazne.

Jesam li odgovorio na tvoje pitanje?
Donekle. Kako prodaje slike preko FB i YT kanala? Ja ga godinama pratim i do sada nisam upratila niti jednu sliku ili aktivnost prodaje ovim putem? Mislim, vjerovatno je do mene, pa me sad to fakat zanima?
On je to cuo negdje i vidio, naravno ne zna gdje ali je siguran da je negdje bilo. Pricao mu je i jaran a i kolegica mu je isto rekla ali ne moze da se sjeti tacno sta
User avatar
BHCluster
Posts: 23419
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#89 Re: Damir Niksic - ESP

Post by BHCluster »

doremifa wrote: 22/07/2020 14:03
BHCluster wrote: 22/07/2020 13:09
doremifa wrote: 22/07/2020 12:30

kako se tacno kurchi? tako sto se bavi politikom i promovira svoje ideje? kritizira "patrijote" iz SDA i DF?
Dezerter protiv izdajnika, priceless. :lol:
mislim da svaki tvoj post ima cijenu, nista nije priceless kod tebe :lol: :lol: :lol:
Nemoj se ozlijediti.
doremifa
Posts: 713
Joined: 13/02/2020 23:09

#90 Re: Damir Niksic - ESP

Post by doremifa »

BHCluster wrote: 22/07/2020 14:22
doremifa wrote: 22/07/2020 14:03
BHCluster wrote: 22/07/2020 13:09

Dezerter protiv izdajnika, priceless. :lol:
mislim da svaki tvoj post ima cijenu, nista nije priceless kod tebe :lol: :lol: :lol:
Nemoj se ozlijediti.
pricas iz iskustva? :lol: :lol: :lol:
User avatar
BHCluster
Posts: 23419
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#91 Re: Damir Niksic - ESP

Post by BHCluster »

doremifa wrote: 22/07/2020 14:34
BHCluster wrote: 22/07/2020 14:22
doremifa wrote: 22/07/2020 14:03

mislim da svaki tvoj post ima cijenu, nista nije priceless kod tebe :lol: :lol: :lol:
Nemoj se ozlijediti.
pricas iz iskustva? :lol: :lol: :lol:
Naravno, pa vidim sta ti se desava. :koluta:
doremifa
Posts: 713
Joined: 13/02/2020 23:09

#92 Re: Damir Niksic - ESP

Post by doremifa »

BHCluster wrote: 22/07/2020 15:00
doremifa wrote: 22/07/2020 14:34
BHCluster wrote: 22/07/2020 14:22

Nemoj se ozlijediti.
pricas iz iskustva? :lol: :lol: :lol:
Naravno, pa vidim sta ti se desava. :koluta:
izgleda da je neka zafrkana ozljeda kod tebe bila kad tako slabo vidis a i mozak sporo kotrlja :lol: :lol: :lol:
User avatar
DEMONIKA
Posts: 3542
Joined: 06/03/2016 02:35

#93 Re: Damir Niksic - ESP

Post by DEMONIKA »

doremifa wrote: 22/07/2020 11:54
DEMONIKA wrote: 22/07/2020 01:47 pa hebemu
ima li itko da vam valja :run:

isto da tražite izgovore da bi mogli ponovo glasati za iste mafijaše
titami :roll:
oni ce sigurno glasati za iste mafijase, ono sto zele postici je da i mi povjerujemo da su svi isti i da se ne isplati glasati. npr. "Damir je ukrao čokoladicu kad je bio 12 godina a ovi iz dana u dan kradu milione" i njhov zakljucak je "svi isto kradu"
da
ona šuplja, kradu i jedni i drugi
haj nek bar kradu naši
FFS ko su naši i zašto bi itko želio da ga se krade
koji debilizam
User avatar
drag_gost
Posts: 5536
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#94 Re: Damir Niksic - ESP

Post by drag_gost »

DonieBrasco wrote: 21/07/2020 13:27 Jedva cekam da se pokaze ciji je on privjesak.
Nije on niciji privjesak.
User avatar
karanana
Posts: 47252
Joined: 26/02/2004 00:00

#95 Re: Damir Niksic - ESP

Post by karanana »

ne znam, nije mi nesto on. nesto sve na silu vjestacki. nije ni neki posebno duhovit niti smijesan frajer. uzasno gostovanje na pressingu prije mjesec-dva. sve nesto hoce da bude duhovit i da na duhovit nacin komentarise dnevno-politicka desavanja, i zukic mu nabacivo raznorazne teme, ali sve nekako suho, neduhovito, nesmijesno, nezanimljivo, na silu fol nesto kaze.....
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50438
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#96 Re: Damir Niksic - ESP

Post by Bloo »

Pometlane gluposti.
User avatar
dumpa
Posts: 392
Joined: 16/04/2020 12:47

#97 Re: Damir Niksic - ESP

Post by dumpa »

Bloo wrote: 24/07/2020 17:34 Pometlane gluposti.
Molim da malo više obratite pažnju na hajke i etiketiranje članova ovdje. Pojedinci određene ljude, prema svojim nekim umobolnim konstrukcijama označavaju ovim i onim, pa ih onda napadaju iz samo sebi znanih razloga. Više puta sam primjetio da i u vašim redovima ima onih koji se tome potiho pridruže, a vaše je da omogućite slobodu izražavanja i mišljenja.

Konkretno na ovoj temi, zbog mog komentara da je Nikšić osoba bez ljudskih i političkih kvaliteta, nađe se skorojević da meni pripisuje ljubav prema SDA, što je čisti idiotizam. Ali ja ne želim nikome da to objašnjavam, to je vaše da mi takve skinete s leđa. Ista stvar se odnosi na paranoike koji ne trpe bilo kakav komentar protiv tzv Naše stranke ili Konakovića npr. Odmah si SDA, a ja, da prostiš na izražavanju, poserem kompletnu našu političku scenu, i dokazane debile i lažne alternative. I to je moje pravo.
User avatar
drag_gost
Posts: 5536
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#98 Re: Damir Niksic - ESP

Post by drag_gost »

Bloo wrote: 24/07/2020 17:34 Pometlane gluposti.
Nadam se da ste i pometlali papka sa teme, jer kao sto ste i sami mogli da uvidite mnogo se takvih nakotilo. Nije problem, ja se u dosta stvari sa Damirom prvi ne slazem, ali pisati i mjeriti po tome ko je gdje bio u ratu, i da li je dezertirao, mnogi bi se za glavu uhvatili. Valjda neka skorojevicka politika, cin odgoja, kucni odgoj takoreci. Za takve i jeste metla. Drvena, stara, po guzici metla. :D
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#99 Re: Damir Niksic - ESP

Post by Kikibombona »

BHCluster wrote: 22/07/2020 12:09Slazem se, medjutim ovo sto si napisala ne mijenja cinjenicu da je Damir Niksic dezerter. Ipored raznih izdajnika koje si navela postojali su istinski heroji njih na desetine hiljada (njegovih vrsnjaka) koji su ipak ostalo braniti ovu zemlju pa se ne kurche kao on.
Dezerter je cist kao suza. Ni pomogao ni odmogao.

Od dezertera je sto puta gora izdajnicka SDA sekta koja je krala dok je sirotinja ratovala. I nikad nisu prestali krasti.

...

A ovako izgleda sudbina borca

https://www.klix.ba/vijesti/bih/tuzna-i ... /191204033
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#100 Re: Damir Niksic - ESP

Post by JoseMujica »

ljucka prava stvar :thumbup:
Post Reply