Damir Marjanović - Ministar obrazovanja KS

Post Reply
kemalba
Posts: 305
Joined: 04/04/2009 21:51

#1 Damir Marjanović - Ministar obrazovanja KS

Post by kemalba »

Zgrožen sam člankom na Avazovom portalu - http://www.avaz.ba/vijesti/sarajevo/sdp ... i-neznanja.
Ovo je prvi ministar obrazovanja u posljednje vrijeme koji, čini mi se, radi svoj posao kako treba.I SDP i Avaz su dotakli dno dna.

Jako mi se dopala odluka ministra da se najboljim studentima pruži mogućnost besplatnog doktorskog studija, što je nagrada koja dolazi u prave ruke, a dodatno ima pozitivne posljedice u smislu povećavanja šansi da zaista najbolji budu oni koji će sutra podučavati na visokoškolskim ustanovama.

Također sam čuo da su uvedene mjere, navodno po prvi put po izjavama sindikalista, kojima se na pošten način uređuje oblast zapošljavanja u školske ustanove.

Ne pratim toliko politiku, ali čini mi se ministar na svom mjestu.
User avatar
basicm
Posts: 10482
Joined: 16/01/2012 21:38

#2 Re: Damir Marjanović - Ministar obrazovanja KS

Post by basicm »

Pa nisu puno daleko od istine ovaj put!
Kao strucnjaku u svom polju skidam kapu, covjek koji bi trebao biti ponos cijele drzave. Ali za ministra nije, njegov imidz nije ozbiljan za tu poziciju, i veoma je podlozan formiranju predrasude pri prvom vizuelnom kontaktu koji ce zasjeniti sve nakon toga.
I druga stvar, pokvarice ga!
Nika77
Posts: 3
Joined: 05/08/2008 08:53

#3 Re: Damir Marjanović - Ministar obrazovanja KS

Post by Nika77 »

Pravi covjek na pravom mjestu! Kamo srece da je na jos visoj funkciji i to u FBIH i BIH, a ne na kantonalnom nivou. Imidz - apsolutno nebitna stvar. Imamo dovoljno nacifranih sa odijelima, kravatama, obicnim okvirima naocala i kratkom kosom (cast postenim izuzecima). Za one koji imaju nesto protiv vanjskog izgleda, neka pogledaju Bibliografiju na sljedecem sajtu http://www.ingeb.ba/damir_cv.html
Imdiz se gradi djelima. Res, non verba.
Covjek ima stav i svoje JA
LP
kox
Posts: 3202
Joined: 12/09/2008 12:48

#4 Re: Damir Marjanović - Ministar obrazovanja KS

Post by kox »

basicm wrote:Pa nisu puno daleko od istine ovaj put!
Kao strucnjaku u svom polju skidam kapu, covjek koji bi trebao biti ponos cijele drzave. Ali za ministra nije, njegov imidz nije ozbiljan za tu poziciju, i veoma je podlozan formiranju predrasude pri prvom vizuelnom kontaktu koji ce zasjeniti sve nakon toga.
I druga stvar, pokvarice ga!
Mi imamo pogresnu predodzbu o tome kako ministar treba izgledati. Ocekujemo da izadje iz blindiranog Audia vrijednog pola miliona maraka i sa pet gorila oko sebe. Covjek je kantonalni ministar obrazovanja, i mislim da izgleda bas onako kako treba - normalno. Treba ga pustiti da radi svoj posao i cijeniti ga po rezultatima, a ove SDP-SBB politikantske bljuvotine mnogo vise govore o njima nego o Marjanovicu.
User avatar
Meshtar
Posts: 1922
Joined: 04/02/2006 17:08
Location: Sarajevo

#5 Re: Damir Marjanović - Ministar obrazovanja KS

Post by Meshtar »

Ne ulazeći u njegov ministarski angažman, jer realno prekratko je tu da bi se moglo nešto podrobnije analizirati, ali napisati za njega da je, citiram, "znanstveni diletant"...e to može napisati samo neko ko nema ni zrno stida i obraza.
User avatar
karanana
Posts: 47254
Joined: 26/02/2004 00:00

#6 Re: Damir Marjanović - Ministar obrazovanja KS

Post by karanana »

ne vidim problem sa njegovim izgledom i nosenjem. vidite premijera citave drzaave, vidite onog sdp-ovog u parlamentu federacije sa nausnicom....
mislim da se on nosi mnogo bolje od mnogih odjelasha i ugladjenih.
cini mi se da je dobar covjek i da ima dobre namjere.
User avatar
johnny_blazze
Posts: 888
Joined: 29/09/2009 00:27

#7 Re: Damir Marjanović - Ministar obrazovanja KS

Post by johnny_blazze »

ako iko posjeduje znanje to je onda profesor Marjanovic, puna podrska ovom covjeku ipak je on prevelika licnost da bijedni avaz sa jadnim sdp-om narusi to
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55687
Joined: 15/12/2008 16:53

#8 Re: Damir Marjanović - Ministar obrazovanja KS

Post by ultima_palabra »

Ulaskom u koaliciju sa SBB-om, SDP je poprimio riječnik i nastup Avaza i zakucao se za civilizacijsko dno. Toliko gluposti i djetinjarija da je to nevjerovatno...
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#9 Re: Damir Marjanović - Ministar obrazovanja KS

Post by Michun »

ja sam sigurna da je sdp imao nekog mladiTJa u vidu za ovu poziciju al' ih zeznuse pa dali nekome ko nije u politici i koga ne mozes podmititi sicom.
nece ga pokvariti, ali sam sigurna da ce u neka doba posustati. borba sa vjetrenjacama :shock:
BIONA
Posts: 1340
Joined: 02/09/2009 21:53
Contact:

#10 Re: Damir Marjanović - Ministar obrazovanja KS

Post by BIONA »

Ne znam ko vise cita taj avaz! Nemaju sta drugo pametnije da kazu, jer im je ocigledno trn u oku, pa se uhavatili razglabati o njegovom izgledu!!! I ne razumijem, kako to izgleda ministar pa se stalno mora to potencirati!
Mlad, uspjesan, zgodan, pristupacan, sa strasnom biografijom, ne stranacki orijentisan - eto zato im smeta.
A napisala sam negdje ranije - tuga me uhvati kad procitam biografije ostalih ministara! STASNO - koliko nepismenosti na jednom mjestu!
Zato ministre - SAMO NAPRIJED! :thumbup:
User avatar
jazzer
Posts: 7216
Joined: 20/12/2004 14:44

#11 Re: Damir Marjanović - Ministar obrazovanja KS

Post by jazzer »

ultima_palabra wrote:Ulaskom u koaliciju sa SBB-om, SDP je poprimio riječnik i nastup Avaza i zakucao se za civilizacijsko dno. Toliko gluposti i djetinjarija da je to nevjerovatno...
A svaki dan pisu neka saopstenja glede situacije u kantonu (koja je btw uzasna) ali uvijek fule,
sto temu sto izbor rijeci. Kao da ih sam Fazlija pise :)
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#12 Re: Damir Marjanović - Ministar obrazovanja KS

Post by UnscarD »

Uopste ne znam ko je Damir Marjanovic niti u kojoj je stranci. Juce sam ga slusao na radiju oko 17-18h i obicno nastimam sebi neku muziku dok se vozim ali njega sam ostavio...odavno nisam cuo bolju pricu ...decko je elokventan, out-of-box, i onako na prvu, pravo osvijezenje u ovoj zabokrecini istih polu-pismenih faca. Narafvno za konacni sud mu treba vremena ali sad za sad je pozitivan. Dobro sam upamtio sta je obecao...ukoliko ne ispuni planove iz programa, sam ce odstupiti i pouditi mjesto sposobnijem.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55687
Joined: 15/12/2008 16:53

#13 Re: Damir Marjanović - Ministar obrazovanja KS

Post by ultima_palabra »

jazzer wrote:
ultima_palabra wrote:Ulaskom u koaliciju sa SBB-om, SDP je poprimio riječnik i nastup Avaza i zakucao se za civilizacijsko dno. Toliko gluposti i djetinjarija da je to nevjerovatno...
A svaki dan pisu neka saopstenja glede situacije u kantonu (koja je btw uzasna) ali uvijek fule,
sto temu sto izbor rijeci. Kao da ih sam Fazlija pise :)
Ma Fazlija je još i pogodio par stvari onaj dan na Skupštini... doduše, vjerovatno iz nehata :mrgreen:

Sva su im saopštenja kao prepisana iz Avaza... mahalaška, primitivna, neinventivna, djetinjasta, ad hominem. Pogotovo oko ovog ministra o kojem nemam pojma, ali djeluje kao jedini kompetentan u toj sklepanoj vladi... vjerovatno im to i smeta.
glockov kolac
Posts: 1414
Joined: 30/04/2011 15:53

#14 Re: Damir Marjanović - Ministar obrazovanja KS

Post by glockov kolac »

ultima_palabra wrote:Ulaskom u koaliciju sa SBB-om, SDP je poprimio riječnik i nastup Avaza i zakucao se za civilizacijsko dno. Toliko gluposti i djetinjarija da je to nevjerovatno...
Upravo tako, učili su od "najboljih."

Nego, zna li neko ko su autori ovih "saopštenja za javnost?"
User avatar
heckler
Posts: 3763
Joined: 24/01/2010 03:14

#15 Re: Damir Marjanović - Ministar obrazovanja KS

Post by heckler »

Fakat, cita li iko zaista ovo najgore smedje u okeanu odpada od novina? Moze li se otkriti koji im je tiraz i koliko od toga ide u institucije koje sve po komandi tamo gdje drze vlast imaju i obavezne pretplate a koliko se proda obicnim ljudima?


A u slucaju da Damir slucajno procita ovu temu ujedno bih i pozelio srecu u radu.

Respekt za dosadasnji naucni rad u svakom slucaju :thumbup:
User avatar
Truba
Posts: 81781
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#16 Re: Damir Marjanović - Ministar obrazovanja KS

Post by Truba »

UnscarD wrote:Uopste ne znam ko je Damir Marjanovic niti u kojoj je stranci. Juce sam ga slusao na radiju oko 17-18h i obicno nastimam sebi neku muziku dok se vozim ali njega sam ostavio...odavno nisam cuo bolju pricu ...decko je elokventan, out-of-box, i onako na prvu, pravo osvijezenje u ovoj zabokrecini istih polu-pismenih faca. Narafvno za konacni sud mu treba vremena ali sad za sad je pozitivan. Dobro sam upamtio sta je obecao...ukoliko ne ispuni planove iz programa, sam ce odstupiti i pouditi mjesto sposobnijem.
pa mora biti sposoban kad je doktorirao molekuralnu biologiju ili šta već

samo običnom čovjeku više odgovara krkan za ministra
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#17 Re: Damir Marjanović - Ministar obrazovanja KS

Post by StupskaBitanga »

Koliko god neko bio stručan i kompetentan u naučno-istraživačkom radu ne znači nužno da će iste uspjehe postići u politici
Šteta da osoba kalibra Damira M. se uhvatila u kolo sa ljudima tipa Radeljaš, Zeljković ili totalne anonimusa tipa Bandić kao i porodicom Memić
BIONA
Posts: 1340
Joined: 02/09/2009 21:53
Contact:

#18 Re: Damir Marjanović - Ministar obrazovanja KS

Post by BIONA »

Da, ne znaci nuzno, ali sta su nam ostali ublehasi ikada imali ponuditi pametno, uraditi neko dobro za sve nas????
Nikad, nista! Samo tonemo sve dublje i dublje!!!
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#19 Re: Damir Marjanović - Ministar obrazovanja KS

Post by StupskaBitanga »

i dublje ćemo
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#20 Re: Damir Marjanović - Ministar obrazovanja KS

Post by -LIBERO- »

Ljudi, ko pise ova SDP obavjestenja, a vezano za tematiku u KS??

Ovo je dno dna.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55687
Joined: 15/12/2008 16:53

#21 Re: Damir Marjanović - Ministar obrazovanja KS

Post by ultima_palabra »

-LIBERO- wrote:Ljudi, ko pise ova SDP obavjestenja, a vezano za tematiku u KS??

Ovo je dno dna.
Da nije Mandal ili ona Edina Latif? :D
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#22 Re: Damir Marjanović - Ministar obrazovanja KS

Post by -LIBERO- »

Taman tako i zvuci :D

Mada kontam da je to ipak neko iz strukture SDP-a. Sumnjiva su mi 2-3 imane :D , ali hajde necu sada ulaziti u tu raspravu.

A da su ova obavjestenja na nivou avazovih tekstova, to svakako stoji.
Last edited by -LIBERO- on 19/02/2013 13:35, edited 1 time in total.
bebeSa
Posts: 340
Joined: 21/11/2009 20:10

#23 Re: Damir Marjanović - Ministar obrazovanja KS

Post by bebeSa »

Neko rece:"Za slucaj da ministar procita ovu temu" ... i od mene podrska. Pravo osvjezenje i za gledati i za slusati! Mislim da ce, ako ne poklekne pred "vucibatinama i leziljebovicima", uspjeti. Cini mi se da zna sta hoce i da je u ciljeve postavio ostvarivo, a ne maglu koja bi se veoma lako rastjerala. Samo naprijed, reforma skolstva, posebno osnovnog "odgoja i obrazovanja"! Nasa djeca zasluzuju bolje, ili bar onako dobro kao sto smo mi imali!
Sretno
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#24 Re: Damir Marjanović - Ministar obrazovanja KS

Post by nosara »

Rahmetli sdp kopa sebi raku... To je prirodan tijek stvari, jer raka je na dnu svega, taman tamo gdje je sdp sebe doveo...

O ministru, kao i o svim ostalim, tek nakon rezultata... Na njegovim naucnim predispozicijama cestitke, jos malo pa eto ga k'o ja... :D
Konjanik
Posts: 417
Joined: 18/01/2009 11:09

#25 Re: Damir Marjanović - Ministar obrazovanja KS

Post by Konjanik »

Damir Marjanovic kao ministar Obrazovanja KS je dobitak za ovaj kanton,poptuno podrzava tog covjeka mislim da je pravi covjek na pravom mjestu ali se plasim da ce sagorit u ministarstvu okruzen polupismenim mahalasima koji su se tu uhljebili na rodbinskim i politickim stelama a ne znaju ni PC upalit i poslat e mail a kamoli da rade tako odgovar posao kao sto je osiguravanje i unapredjenje obrazovanja za hiljade ljudi..svejedno ja bih samo prof.Marjanovicu predloyio ako ikako moze da najde nacin da kontrolise razne prof koji vec mjesecima nisu dosli na fakultete da odrze predavanje ili rade kao profesori za 4 -5 predmeta na 5 -6 fakulteta nema tu kvaliteta obrazovanja ni trunku..

Jos jednom se i zahvaljujem na inicijativi da se spase studenti koje razliciti profesori ucjenjuju godinama da svake nove god moraju kupovat knjige od istih profesora koji im drze predavanja a ne pustaju te da prodjes na ispitu ukoliko nemas njihovu knjigu ali kupljenu original ne kopiju ..kriminal
Post Reply