Damir Hadzic vol.2

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
taxi_driver
Posts: 3118
Joined: 26/09/2005 08:23
Location: taxi stand

#226

Post by taxi_driver »

Fox Mulder wrote:
Dobitak wrote:Hihihihihihi ja odrastao na dobrinji sav rat pregulio i zivim na dobrinji 5.Ovaj mulder spominje da gubi clanstvo SDP bas u opcini novi grad.Pa bas mu je tu najjachi bastion odnosno svake izbore bude opcinske izbore bude bez problema izabran.Ocigledno niko od vas nije se provozao padinskim dijelovima opcine Novi Grad(buca potok,boljakov potok itd.Pa pitaj tamosnje stanovnike da li su ili nisu zadovoljni damirom.
Tipicni primjer gradske deponije do 2000 godine vazda se iz boljakovog potoka pusilo kao da je zeljezara a ne deponija.Fox otidji sad do deponije pa pogledaj kako je uredjena i kad si zadnji put vidjeo dim s te iste deponije.
Primjer lokacije za merkator centar.Zar taj damir nije mogao uzeti milion maraka koliko je kostala dvorana pored merkator centra?
Covjek je dao uslov merkatoru da ce im odobriti lokaciju izmedju c-5 i dvice ali uz uslov da naprave sportsku salu sto su ovi ucinili.Koliko se sjecam tu salu damir nece ponjeti sa sobom na kraju 2 mandata.
A da ti ne nabrajam kakve je taj isti damir rijesio probleme moje prve komsinice kad su je zavlacili za papire kad je htjela da otkupi stan 2004-e.
peace
Znas li ko je uzeo lovu? Damirov pomocnik Zuhdija. I Damir naravno. Je li to nacelnik sredio stvari. Ma jest qurac. To nijedan ne radi. Imaju irgete koji dobiju naredbe sta da rade a Damir k'o i ostali uzima pilav...


fox,dobro si informisan iako si u USA. :D :D ja ne kontam koji k... se ti bunis iz USA a stanovnici novog grada i dalje glasaju za njega.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#227 Re: damir hadzic - pulen krnjeg SDP-a

Post by mIRCerka »

Fox Mulder wrote:
dashing wrote:ne mogu tvrditi sta je uzeo, a sta nije. damira licno poznajem iz vremena kada je vodio kantonalni forum mladih u kojem sam i sama bila clan.

covjek je fokusiran na svoju karijeru 100%, dosta arogantan i ne drzi puno bas do neistomisljanika. mislim da je to preduslov za uspjeh u novom u krnjem sdp-u. mislim da ce njegove sanse u sdp-u biti manje nakon odlaska lagumdzije, jer je cinjenica da ga on gura. socijaldemokrata sam 100%, ALI ZA OVAKAV SDP GLASATI NE MOGU! valjda ce nakon drugog izbornog kraha konacno podnijeti ostavku, te ova jedina bh politicka sansa (sdp) konacno moze krenuti naprijed.
Mircerko ovo je stvarno stanje. Ja malo bolje znam od ovog forumasa da je to strasan lopov i zato je SDP izgubio sve izbore. Zao mi je, ali tako je...
Navedi konkretno dokaze ili nastavi pricati paushalno. Dashing je vec godinama negdje u Aziji, ali naravno ona bolje zna od mene sta se meni pod prozorom desava.
User avatar
Mikado
Posts: 1413
Joined: 17/05/2007 11:48
Location: Sarajevo
Contact:

#228

Post by Mikado »

karanana wrote:kako odjednom neki ilegalni objekti za koje se govorilo da ce se rusiti nastavljaju da se grade. malo se podmazalo.

2 primjera gradjevina koja su se, gotovo simultano nakon najava o rusenju odnosno o ne dozvoli gradnje, nastavila praviti:

Poslovna zgrada kod mosta Bosmal i stambena zgrada u hrasnom preko puta pumpe Selex. Uletila je tu lova 1.000.000%
Sigurno mislis na buduci restoran. Jedan od vlasnika je Eka (on je prije rata poceo sa videotekom iz dvoriste obliznje osnovne skole, pa je onda to pretvorio u cevabdzinicu i prisvojio je svu zemlju okolo i napravio veliku bastu). Gradnjom Bosmalovog mosta je prisiljen da se odseli i to je ucinio preselivsi na drugu stranu i onda je zajedno sa siptarom koji ondje ima zelenaru napravio onaj objekat. Dva puta je izdato rjesenje za rusenje medjutim ocito niko sad nezeli da srusi taj objekat. Vlasnik se obracao Damiru ali nacelnik ga je glatko odbio. Sad ocekuje od kantonalne skupstine usvajanje pravilnika koji ce mu pomoci da legalizira onaj objekat.

Posto su teme o nacelniku otvorene zbog mog naselja (C.Vila 2), da i ja dodam sta smo dobili od njegovog mandata do sada. Hilmo Selimovic je na mjestu nekadasnjeg rugla napravio lijep trzni centar i parking s podzemnom garazom, dobili smo nekoliko pjesackih staza al su skoro sve zelene povrsine predvidjene za gradnju. Na jednoj od najvecih livada u mahali (pored Miljacke) napravljen je stambeno poslovni objekat na 4 etaze, pored obdanista se pravi slican objekat, a i na preostaloj najvecoj meraji :-D predvidjena je gradnja. Trotoari i cesta (kojom prolazi trola) su unisteni za vrijeme gradnje Merkura i nikad nisu obnovljeni. Uveliko se prica kako ce i igraliste koje se nalazi podno najvecih stepenica u gradu biti iskoristeno za novu gradnju.
Bosmal je prica za sebe. 5 godina kasne s otvaranjem a planirali su i izmjestanje kotlovnice i izgradnju hotelskog kompleksa na mjestu gdje se sada nalazi 100-tinjak garaza. Tu je i izmjestanje trolejbuske trase.

Sve u svemu, bolje je nego u vremenu kad smo imali svog nacelnika (Ismet Cengic), al daleko od stanja kakvo bi trebalo da bude.
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#229

Post by uvjek dobar gost »

Ma vala pomenuti načelnik je podlegao pod pritiskom klanova, talova, divlje gradnje i svega ostalog..... lično ga znam i mogu reći da me je razočarao....
koler
Posts: 118
Joined: 21/08/2006 16:15

#230

Post by koler »

Iako sam naklonjen SDP-u moram priznati da je Damir Hadzic najveca greska SDP-ovog rukovodstva. Ono sto je trebao je da opravda ukazano povjerenje odnosno da pokaze istinsku pokretacku snagu mladih u BiH. Trebao je da pokaze kako se postenim radom moze mnogo toga promjeniti, kako se novim pristupom stice povjerenje gradjana. Trebao je ali nije. Cak sta vise, nastavio je putem svojih prethodnika (istina tokom drugog mandata). Znam mu i za bruku talova ali nebih sad o tome. Bilo kako bilo, dno dna a najveci gubitnik je SDP zbog ufurane uzdanice slabog kapaciteta....
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#231

Post by The 51st State »

Kenjate pretjerano..., svi ga satro znaju i svi znaju u kakvim je talovima, kakvim je lobijima, pritiscima i slicno podlegao, pa kad je Cavka imo damu da uhapsi Gasija sto to se Vi plasite jednog Damira Hadzica da prijavite tuzilastvu za radnje proizasle iz gore spomenutih relacija. Necete naravno, zato sto je lakse onako opljunuti i reci "e jesam mu/im rek'o" i tako ispasti veca faca u sopstvenim ocima nego nesta uraditi u tom smislu ili makar sutiti.
Postedite me price o sistemu....
User avatar
Korisnicko ime
Posts: 826
Joined: 20/01/2006 16:38
Location: Sarajevo

#232

Post by Korisnicko ime »

Kako bosanac mose gledati stvari crno-bijelo to je cudo jedno...je li vi sto branite malog Damira zaista mislite da je on toliko glup da bas nista dobro ne napravi za opcinu i da samo krade...
Logika je - napravi nesto za raju (nesto od toga je zaista OK) ali sakom i kapom rasprodaj svaki slobodni kvadratni centimetar opcine i uzmi tal...

Btw, ja znam da bi bar 80% ljudi to isto ili slicno uradilo da je na njegovom mjestu (isto toliko bi ih reklo da je levat sto to ne radi kad to ne bi radio)...ali to malog Damira ne oslobadja krivice...

Mada, ruku na srce, nije ni jedini...u svim strankama imas ljude koji koriste ili su koristili javnu politicku poziciju za licno bogacenje...samo sto njegov slucaj (nezaposlenog dvadesetpetogodisnjeg svrsenog politologa (ili sta vec) koji uskace na poziciju nacelnika najvece opcine u drzavi i nakon 5-6 godina posjeduje bogatstvo koje ni pomocu trikova nije mogao priustiti sa zeninom i svojom placom) stvarno bode oci svakom covjeku s imalo zdrave logike i minimumom poznavanja prilika u BiH...
User avatar
Fiore
Posts: 1154
Joined: 28/03/2007 15:18
Location: IRRIDUCIBILI

#233

Post by Fiore »

Teufik iz Los Angelesa wrote:damir hadzic je u prvom mandatu bio izvrstan nacelnik. sjecal se ko vec bivsih parkova na alipasinom? sda vlast prije njega je namjeravala izdati dozvole za gradnju na tom prostoru, cak je i gradiliste bilo ogradjeno, ali kada je damir dosao na vlast odlucio je da je ipak bitniji djeciji prostor za igru.

no, kad vlast ponese, nakon sto je izabran drugi put, zna da ne moze bit i treci put, tako je odlucio iskoristiti sto se moze iskoristiti. i tako su se na toj lokaciji otvorila gradilista odvratnih poslovnih zgrada :-? :sad:
Back the past., sad se parkinzi i parkovi otimaju i prave nove zgrade za borce.,invalide.. (citaj po jako povoljnim cjenama 800E po kvadratu..) pa ti procjeni ko gradi i ko kupuje.. 8-)
Iskreno zao mi je obicnih ljudi ., ali ne mogu se jos vise nacuditi gdje je reakcija na taj silni javasluk.,samo se suti i okrece glava.. pa uzimaju njihovo..
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#234

Post by Jara »

Vi koji sve znate o Damirovim maKinacijama :D - otkud to znate? Rekla, kazala? :-) Ako su vaše priče istinite, što ih fino ne objelodanite ? :roll:
Bojite se? :shock:
Nećete iz straha za egzistenciju?
Straha od odmazde? :D
Neko će vam nauditi?
Ko? :-?
Općinske vlasti? Pa u općini čiji je Damir načelnik nije njegova stranka na vlasti nego ona koja bi možda :D jedva dočekala da ima dokaze protiv njega...što vam samo ide u prilog. :D
Ne bojte se, slobodno ga općinskim i inim vlastima prijavite!
Ovako - bez dokaza, sve je talašika...i govori više o vama nego o Damiru.
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#235

Post by Jara »

S jednog bloga :)
Tada nas je ambasador Hrvatske u BiH gosp. Josip Vrbošić, kao selektor diplomatske ekipe, pokušao "prevariti" i u svoj tim je stavio pola ne - diplomata, a sve odličnih igrača. To smo mu oprostili, jer smo mi pobijedili. Sreća je naša da smo mi u našem timu imali političare-fudbalere: Alaima i Biščevića, kao i fudbalske "fanatike", guvernera Centralne banke Kemu Kozarića i definitvno najboljeg igrača te utakmice Damira Hadžića, aktuelnog načelnika općine Novi Grad, jer bi inače svašta bilo
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#236

Post by Neelix »

Jara wrote:Vi koji sve znate o Damirovim maKinacijama :D - otkud to znate? Rekla, kazala? :-) Ako su vaše priče istinite, što ih fino ne objelodanite ? :roll:
Bojite se? :shock:
Nećete iz straha za egzistenciju?
Straha od odmazde? :D
Neko će vam nauditi?
Ko? :-?
Općinske vlasti? Pa u općini čiji je Damir načelnik nije njegova stranka na vlasti nego ona koja bi možda :D jedva dočekala da ima dokaze protiv njega...što vam samo ide u prilog. :D
Ne bojte se, slobodno ga općinskim i inim vlastima prijavite!
Ovako - bez dokaza, sve je talašika...i govori više o vama nego o Damiru.
a sta je sa onima koji "seru" o dodiku? o haretu? o radoncicu? o njima je ok "srat"?
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#237

Post by mIRCerka »

Neelix wrote:
Jara wrote:Vi koji sve znate o Damirovim maKinacijama :D - otkud to znate? Rekla, kazala? :-) Ako su vaše priče istinite, što ih fino ne objelodanite ? :roll:
Bojite se? :shock:
Nećete iz straha za egzistenciju?
Straha od odmazde? :D
Neko će vam nauditi?
Ko? :-?
Općinske vlasti? Pa u općini čiji je Damir načelnik nije njegova stranka na vlasti nego ona koja bi možda :D jedva dočekala da ima dokaze protiv njega...što vam samo ide u prilog. :D
Ne bojte se, slobodno ga općinskim i inim vlastima prijavite!
Ovako - bez dokaza, sve je talašika...i govori više o vama nego o Damiru.
a sta je sa onima koji "seru" o dodiku? o haretu? o radoncicu? o njima je ok "srat"?
ko je ovdje napisao ZNAM DODIKA LICNO...ili ZNAM HARETA LICNO...ovdje ocigledno cijeli sax zna damira...zato je Jara i napisala to sto je napisala...
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#238

Post by Neelix »

haj husnije ti procitaj jos jednom sta si napisala...i sta sam ja napisao...i pokusaj nac i najmanju vezu izmedju tog dvoga....
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#239

Post by Jara »

Neelix wrote:
Jara wrote:Vi koji sve znate o Damirovim maKinacijama :D - otkud to znate? Rekla, kazala? :-) Ako su vaše priče istinite, što ih fino ne objelodanite ? :roll:
Bojite se? :shock:
Nećete iz straha za egzistenciju?
Straha od odmazde? :D
Neko će vam nauditi?
Ko? :-?
Općinske vlasti? Pa u općini čiji je Damir načelnik nije njegova stranka na vlasti nego ona koja bi možda :D jedva dočekala da ima dokaze protiv njega...što vam samo ide u prilog. :D
Ne bojte se, slobodno ga općinskim i inim vlastima prijavite!
Ovako - bez dokaza, sve je talašika...i govori više o vama nego o Damiru.
a sta je sa onima koji "seru" o dodiku? o haretu? o radoncicu? o njima je ok "srat"?
Nije ni o kome OK "to" :D ako nema dokaza...
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#240

Post by Neelix »

a ocito da nema, jer nijedan od njih nije u zatvoru. pa to ne sprecava forumske mahalase da "to" :D o njima po citav dan. ne vidim zasto bi damir bio ista drugaciji :-)
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#241

Post by Jara »

Neelix wrote:a ocito da nema, jer nijedan od njih nije u zatvoru. pa to ne sprecava forumske mahalase da "to" :D o njima po citav dan. ne vidim zasto bi damir bio ista drugaciji :-)
Međutim, za ove se ponekad plasiraju nekakvi dokazi u medijima, a za Damira nikad ništa osim forumskog šupljiranja...ako ima šta, bujrum, da znamo...
Kralj Tvrtko XXVIII
Posts: 562
Joined: 11/02/2007 16:03

#242

Post by Kralj Tvrtko XXVIII »

Ja ne kontam sta je vama. Vi mislite da ce neko biti nacelnik, predsjednik, ministar i da nece uzeti nista u svoju korist. To nigdje ne egzistira. Svaki od nasih politicara koji je doso do vlasti se dobro obezbjedio za buducnost. Ovi koji napadaju samo jedne a brane druge nisu nista drugo do ovce. Svaka za svojim cobanom. Ja postenog politicara u BiH nisam vidio. Jedino mozda Zeljko. Ovo ostalo sve isto nemojte se zavaravati bezze.
ZELJANICA
Posts: 36
Joined: 12/10/2007 16:09
Location: SARAJEVO STATE

#243

Post by ZELJANICA »

Sjećam se kad je Damir došao na čelo opštine Novi Grad.Ne znam da li je bitno napomenuti da na Dobrinji nije radila ulična rasvjeta,da još nije bilo poznato kome će pripasti jedan dio te iste Dobrinje (između ostalog,zahvaljujući velikom Damirovom angažmanu to je pripalo kantonu Sarajevo a ne RS-u),da na teritoriji te iste opštine (iako je najveća u državi) nije postojao niti jedan tržni centar,da je ta ista opština nosila epitet spavaonice... (da ne nabrajam dalje).Sad je ljudima izgleda malo da imaju tržne centre,igrališta,škole,gimnaziju (zaprave a ne u nekom poslovnom prostoru),olimpijski bazen... Šta ćeš,lobisti su lobisti...
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#244

Post by Neelix »

Jara wrote:
Neelix wrote:a ocito da nema, jer nijedan od njih nije u zatvoru. pa to ne sprecava forumske mahalase da "to" :D o njima po citav dan. ne vidim zasto bi damir bio ista drugaciji :-)
Međutim, za ove se ponekad plasiraju nekakvi dokazi u medijima, a za Damira nikad ništa osim forumskog šupljiranja...ako ima šta, bujrum, da znamo...
da su to dokazi, a ne supljiranje identicno ovom forumskom, svi bi oni odavno iza resetaka bili. nemoj me pogresno shvatit, ne branim ih, ali ne zelim ni izdvajat tamo nekog damira, koji je mozda uradio neke dobre stvari, ali i milion losih. nema razloga za to.
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#245

Post by Jara »

Neelix wrote:
Jara wrote:
Neelix wrote:a ocito da nema, jer nijedan od njih nije u zatvoru. pa to ne sprecava forumske mahalase da "to" :D o njima po citav dan. ne vidim zasto bi damir bio ista drugaciji :-)
Međutim, za ove se ponekad plasiraju nekakvi dokazi u medijima, a za Damira nikad ništa osim forumskog šupljiranja...ako ima šta, bujrum, da znamo...
da su to dokazi, a ne supljiranje identicno ovom forumskom, svi bi oni odavno iza resetaka bili. nemoj me pogresno shvatit, ne branim ih, ali ne zelim ni izdvajat tamo nekog damira, koji je mozda uradio neke dobre stvari, ali i milion losih. nema razloga za to.
Bar ti znaš :-D da u medijima optuživanje nije isto k'o na forumu - nije anonimno...
Ergo, ima razlike ...
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#246

Post by Neelix »

a bar bi i ti :-) trebao/la znati da ni forum nije anoniman koliko vjerujes da jeste :-)

uostalom ne govorim ja nista za medijsko prozivanje, to si ti uveo/la u pricu. ja kazem da, ako se vec moze prozivati druge glavonje, moze i damir hadzic, pogotovo zato sto postoji osnova.
User avatar
Pakleni
Posts: 89
Joined: 21/01/2008 01:31

#247

Post by Pakleni »

Samo znam Dobrinja je izgeldala na smetljiste prije njega, sad izgleda puno bolje. Kakav god Damir bio, ovi iz sbih, sda i slicnih stranaka koje su ovdje u borbi mogu samo 400x gori biti...400x je jos optimisticno

bjez, kenjaju protiv SDP a vamo glasaju za jos gore. Fala Bogu iz SDP nisu cvijecke (osim Komsica) al doci i reci SDP ovo, SDP ono, kriminalci, komunjare, anti ovo, anti ono, i onda odu glasati za fasiste, jos vece kriminalce itd...

to se desi kad sa brda sidju :(
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#248

Post by Neelix »

¸isto tako je i A faza i onaj dio nedzarica uz glavnu ulicu izgledao mnogo bolje i bio mnogo ugodniji za zivjeti, slazes se?

tebi je ok biranje manjeg ZLA od dva?
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#249

Post by Jara »

Neelix wrote:a bar bi i ti :-) trebao/la znati da ni forum nije anoniman koliko vjerujes da jeste :-)

uostalom ne govorim ja nista za medijsko prozivanje, to si ti uveo/la u pricu. ja kazem da, ako se vec moze prozivati druge glavonje, moze i damir hadzic, pogotovo zato sto postoji osnova.
Ako postoje osnove, objelodani ih, čovječe, da se zna (ovo rekla-kazala je samo šuplja).
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#250

Post by Neelix »

Jara wrote:
Neelix wrote:a bar bi i ti :-) trebao/la znati da ni forum nije anoniman koliko vjerujes da jeste :-)

uostalom ne govorim ja nista za medijsko prozivanje, to si ti uveo/la u pricu. ja kazem da, ako se vec moze prozivati druge glavonje, moze i damir hadzic, pogotovo zato sto postoji osnova.
Ako postoje osnove, objelodani ih, čovječe, da se zna (ovo rekla-kazala je samo šuplja).
procitaj ovu temu, objelodanjene su milion puta. sto ne mogu duplih arsina.
Post Reply