Damir Dzumhur

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55633
Joined: 15/12/2008 16:53

#4351 Re: Damir Dzumhur

Post by ultima_palabra »

Dobio je Tsitsipasa koji je u top 15 ... da se suprotstavi Noletu je malo previse cak i da je na vrhuncu forme.
kazo
Posts: 1517
Joined: 08/03/2012 19:57

#4352 Re: Damir Dzumhur

Post by kazo »

Dzontra_Volta wrote:Ima li neka lista igrača koji su najviše puta predali meč?
Vjerujem da je Dzumhur na njoj pri vrhu.
1. Janko Tipsarevic
User avatar
House
Posts: 46721
Joined: 17/03/2010 15:36

#4353 Re: Damir Dzumhur

Post by House »

grka riješio sa bolnim leđima jbt. a taj isti grk želi top 20. vazda je šamarao tsitsipase, čoriće i sl.


džumi :bih: najbitnije da se spremi za AO. mislim da je vrijeme za novog trenera.
User avatar
drndalo
Posts: 22808
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#4354 Re: Damir Dzumhur

Post by drndalo »

ultima_palabra wrote:Dobio je Tsitsipasa koji je u top 15 ... da se suprotstavi Noletu je malo previse cak i da je na vrhuncu forme.
Slazem se, vec 2 vezana meca u Parizu koja je dobio, su za njegov prosjek u zadnje vrijeme napredak... Cicipas nije taraba ni lak protivnik, pa je to dobar pokazatelj... Bio bi jos bolji da ga zrijeb nije bacio na Noleta u trecem kolu, nego da mu je naletio opet neki Cicipas... Ovako i da ga nisu presjekla ledja najbolje cemu se mogao nadati sada s Noletom je bilo 6:3 i 6:4... Od njega vise nije moglo u ovom trenu...
User avatar
Xavier1
Posts: 4043
Joined: 08/07/2018 03:38

#4355 Re: Damir Dzumhur

Post by Xavier1 »

Izgleda da ce mu ona prosla godina da bude najbolja u karijeri. Steta stvarno sto nije visi. Najvisi smo narod na svijetu, a njega bas zapalo da bude nizak. Zna decko da igra tenis. Nema mu se tu sta prigovoriti. Samo da je servis bolji i udarci jaci bio bi medju 10-15 na svijetu.
User avatar
necko_hz
Posts: 3592
Joined: 18/04/2009 12:36

#4356 Re: Damir Dzumhur

Post by necko_hz »

Meni je neshvatljivo da i dalje ima onih koji pljuju po njemu, naročito nakon svega što je uradio. Jebote, lik je došao nadomak 20 najboljih tenisera svijeta, a ništa od toga mu nije niti poklonjeno niti došlo samo od sebe.

Vjerujem da će mu naredne sezone biti lakše tim prije što će sa manje pritiska ući u istu. S tog aspekta, ova sezona mu je bila teža, jer su nakon praktično savršene prošlogodišnje jeseni svi očekivali jednako dobar prvi dio godine, posebno uzimajući u obzir da nije branio puno bodova.

Treba istaći i da nije imao ni sreće na dosta turnira ove godine. U prvom dijelu je zbog prehlade i gripe zakazao na nekoliko turnira, na američkoj turneji su ga leđa počela jebavati, a evo i sada. Svaki fizički problem, čak i ako je minoran (a leđa to nisu) na igrača njegove fizičke konstitucije i stila koji bazira igru na vrhunskom tajmingu, djeluje pogubno.

Nek se oporavi i što bolje spremi za narednu sezonu, gdje možda nije isključen i neki bolji rezultat na Grand slamu.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8532
Joined: 15/04/2015 11:26

#4357 Re: Damir Dzumhur

Post by Thorgerson »

necko_hz wrote:Meni je neshvatljivo da i dalje ima onih koji pljuju po njemu...
Pa apetiti rastu. Narocito neupucenih.

Kontaju evo ga dosao u prvih 20, ma moze on jos, a ne kontaju da je ono sto je Dzumhur uradio u uslovima koje je imao ravno 1. rankingu na ATP listi.
User avatar
Xavier1
Posts: 4043
Joined: 08/07/2018 03:38

#4358 Re: Damir Dzumhur

Post by Xavier1 »

Thorgerson wrote:
necko_hz wrote:Meni je neshvatljivo da i dalje ima onih koji pljuju po njemu...
Pa apetiti rastu. Narocito neupucenih.

Kontaju evo ga dosao u prvih 20, ma moze on jos, a ne kontaju da je ono sto je Dzumhur uradio u uslovima koje je imao ravno 1. rankingu na ATP listi.
Upravo to. Nakon prosle godine se ocekivalo puno vise od ove. Sada mu je 26-27 godina i trebao bi da bude na vrhuncu.
Ali cini se da se i on malo opustio i popustio sa treningom. Poceo neke kurvice da izvodi i zabavlja se. Ima pravo na to. Njegov zivot.
User avatar
Leopold_IV
Posts: 3507
Joined: 04/11/2008 15:48

#4359 Re: Damir Dzumhur

Post by Leopold_IV »

Dzontra_Volta wrote:Ima li neka lista igrača koji su najviše puta predali meč?
Vjerujem da je Dzumhur na njoj pri vrhu.
Tipsarević / Troicki su vrlo visoko na ovoj listi. Sjećam se da je Tipsarević predao baš u Parizu , jer je osjetio da ga grlo nešto grebe, hahaha.
Nadal je strašan sportaš ali isto tako je predao pozamašan broj mečeva do sada....
Baš bi me zanimalo kako izgleda ova lista.
Istomin-a bi npr udaljio trajno iz tenisa zbog toga.

Pogledajte samo RF, odigrao je preko 1.400 mečeva i niti jednom nije predao započeti meč.
A bilo je tu boli u leđima (Del Bonis npr u Hamburgu 2013, jedva se kretao ljeti u puloveru).

Dzumhur je sasvim sigurno mogao još 4 gamea odigrati. Nije bitno, izgubiš 6:1, 6:1 ali si odigrao do kraja, svakako je kraj sezone i 2 mjeseca pauze.
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#4360 Re: Damir Dzumhur

Post by Nadzorna_ploca »

Meni Dzumbur djeluje kao jedini ili bar jedan od rijetkih igraca iz top50 ili top 30 jer mislim da je nedavno bio i u tom krugu koji ovoj velikoj trojci ne moze nista. Uvijek kad ga gledas protiv velikih tenisera nekako je u velikom zaostatku, da li je fizika ili je servis ili psiha..
klosar pravi
Posts: 2720
Joined: 26/05/2018 12:00

#4361 Re: Damir Dzumhur

Post by klosar pravi »

Nadzorna_ploca wrote:Meni Dzumbur djeluje kao jedini ili bar jedan od rijetkih igraca iz top50 ili top 30 jer mislim da je nedavno bio i u tom krugu koji ovoj velikoj trojci ne moze nista. Uvijek kad ga gledas protiv velikih tenisera nekako je u velikom zaostatku, da li je fizika ili je servis ili psiha..

Nedostatak kvaliteta prosto k'o pasulj.
User avatar
drndalo
Posts: 22808
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#4362 Re: Damir Dzumhur

Post by drndalo »

Thorgerson wrote:
necko_hz wrote:Meni je neshvatljivo da i dalje ima onih koji pljuju po njemu...
Pa apetiti rastu. Narocito neupucenih.

Kontaju evo ga dosao u prvih 20, ma moze on jos, a ne kontaju da je ono sto je Dzumhur uradio u uslovima koje je imao ravno 1. rankingu na ATP listi.
Stoji to, medjtim, isto tako stoji da neko ko je dosao u prvih 20, ne treba i ne smije da se zadovoljava prolascima prvog kruga jacih turnira, i da je redovan alahimanet-lija u drugoj rundi... Ako ni na sta drugo, onda na iskustvo, godine staza i tako to...Puno je u sportu do psihe, i mentaliteta pobjednika... Damir tu ima mislim problem i veci nego sa visinom... I kada je trebao pobjedjivati, uspijevali su ga izbaciti iz takta razni Kirgiosi, pa je sam sebe precesto pobjedjivao...

Mislim, makar nikad ne usao u prvih 10, treba ozbiljan rad i za ostati u 20... Ali to nosi dividende u boljem zrijebu na svim turnirima, nego kad si 56-i... Mislim, nauka je to, nije samo udaranje loptice tenis... Tim bi svasta nesta morao da konta i planira tokom sezone, ne samo gem unaprijed...

Neki spominju previse turnira u godini, pa kako da ih ne igra kad svuda ispadne prerano, pa mora ici negdje drugo, da se sta zaradi, pa umjesto 2 postena turnira odigra 5 losijih lokacija... I tu se umora skuplja i ritam slama...
SSemir
Posts: 4577
Joined: 26/02/2009 08:42

#4363 Re: Damir Dzumhur

Post by SSemir »

Ono kad forumas misli da zna o tenisu bolje od profesionalnog tenisera
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55633
Joined: 15/12/2008 16:53

#4364 Re: Damir Dzumhur

Post by ultima_palabra »

Njegov najbolji renking je 23.
User avatar
Leopold_IV
Posts: 3507
Joined: 04/11/2008 15:48

#4365 Re: Damir Dzumhur

Post by Leopold_IV »

Nadzorna_ploca wrote:Meni Dzumbur djeluje kao jedini ili bar jedan od rijetkih igraca iz top50 ili top 30 jer mislim da je nedavno bio i u tom krugu koji ovoj velikoj trojci ne moze nista. Uvijek kad ga gledas protiv velikih tenisera nekako je u velikom zaostatku, da li je fizika ili je servis ili psiha..
David Ferer je bio više od 10 godina u top 10 i opet velikoj trojici nije mogao ništa...
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#4366 Re: Damir Dzumhur

Post by Tomahawk11 »

Kaže prijatelji :oops:

Image

Damšo, šejtane!
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20531
Joined: 12/08/2013 12:51

#4367 Re: Damir Dzumhur

Post by insaneinthebrain »

Sad ce ga rasim ufatiti sto mu se oko bivse mota :zzzz:
noviclan
Posts: 10903
Joined: 31/10/2013 06:48

#4368 Re: Damir Dzumhur

Post by noviclan »

Jevem ti snajdera kad ostane bez materijala pa fufica mora ovako hodati a cedna i iz postene kuce
radostan dan
Posts: 27092
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#4369 Re: Damir Dzumhur

Post by radostan dan »

morel info za neupućene, tko je mlada?
breuer
Posts: 7205
Joined: 06/07/2009 15:44

#4370 Re: Damir Dzumhur

Post by breuer »

allaham najgora od svih 'fini' cura današnjice...mršava, nikakava, faca prosjek...najprecjenjenija definitivno

tek je sad uočljivo koliko je Nole imao ukusa i pameti
radostan dan
Posts: 27092
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#4371 Re: Damir Dzumhur

Post by radostan dan »

:roll:
ko forumaša sam te cijenio, ko estetičara - nikad.
rekni mi, mlada...od kojih je, đe se kopa i te stvari?
User avatar
Xavier1
Posts: 4043
Joined: 08/07/2018 03:38

#4372 Re: Damir Dzumhur

Post by Xavier1 »

radostan dan wrote:morel info za neupućene, tko je mlada?
I mene zanima. :zoka:
breuer
Posts: 7205
Joined: 06/07/2009 15:44

#4373 Re: Damir Dzumhur

Post by breuer »

radostan dan wrote::roll:
ko forumaša sam te cijenio, ko estetičara - nikad.
rekni mi, mlada...od kojih je, đe se kopa i te stvari?
Sofija 'pupu' Milošević...nekad rezbario Bošnjak Ljajić, sad Bosanac Džumhur :D

jel bolje? :D
User avatar
Xavier1
Posts: 4043
Joined: 08/07/2018 03:38

#4374 Re: Damir Dzumhur

Post by Xavier1 »

Sto stalno ove visoke manekenke trazi, a on onako malen? Nek nadje kakvu normalnu nepoznatu curu. Treba ga Nerfid savjetovati.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72791
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#4375 Re: Damir Dzumhur

Post by Velkoski »

ne'a ukusa nikako :mrgreen:
Post Reply