Dali vas muchi ako vam ulje nije bilo nevino prije obroka

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...
Saian
Been thanked: 1 time

Dali vas muchi ako vam ulje nije bilo nevino prije obroka

Post by Saian » 08/04/2008 15:33

Eh raja , ako moze da se porazgovara ozbiljno o ovoj temi, bas me pravo interesuje, posto ja nisam dosao u tu situaciju pa da cujem vasha misljenja, a niko mi ne garantuje da necu, ako moze ikako bez zajebancije, nisam otvorio ovaj topic da zbijam shale, nego jednostvano da se vodi ozbiljna diskusija, vasha misljenja i prijedlozi itd.

Interesuje me dali je neko od vas dosao u situaciju da je zachinio salatu uljem koje je izgubilo nevinost prije obroka u ranim godinama, a tek se to saznalo pri obroku. Kako ste postupili , kako ste se osjecali, dali prevareno, ili ste presli preko toga. Posto ja sam neznam kako bi postupio da mi oci izvadite :-? :? samo znam da mi nimalo nebi bilo drago :sad:

dali moze covjek preci preko toga ako se vole, dali to dolazi cesto u mislima , tipa skim je bilo, kad je bilo, sa koliko njih je bilo ???

Ja sam uvjeren da bi meni samo extra vergine maslinovo ulje dolazilo u obzir, ne znam, tu sam beskompromisan

Image
Image

:D :D :D
Last edited by Saian on 08/04/2008 16:52, edited 1 time in total.

callmethebreeeze

Re: Da li vas muchi ako vam ulje nije bilo nevino prije obroka

Post by callmethebreeeze » 08/04/2008 15:36

veliki je problem ako ulje nije bilo nevino, ono sto zelim reci je da to problem i za organizam i za dusu.

Tesssa

Post by Tesssa » 08/04/2008 15:38

joj :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Saian

Post by Saian » 08/04/2008 15:42

dobro, kako kazete

a ineteresuje me dali vas to muci ako znas da je tvoje ulje imalo obroke prije obroka sa vise muskaraca, ne mislim odjednom :D ??

ja znam da je to sad malo cudno pitanje o nevinosti, ali eto samo pitam
( :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: )

da to mi je krivo ako mi nebi reklo iskreno da je bilo u intertestinalnim odnosima sa muskarcima prije obroka pa onda ko grom iz vedra neba u obroku sve isprica, jer kad bi rekla prije obroka onda bi covjek mozda mogao preci preko toga, (stavim vishe soli i bibera :D) ko prizna pola mu sa prasta.

Saian

Post by Saian » 08/04/2008 15:43

callmethebreeeze wrote:veliki je problem ako ulje nije bilo nevino, ono sto zelim reci je da to problem i za organizam i za dusu.

svaka cast momcino za komentar, ako moze jos neko ovakih komentara, dobro bi bilo :D :D :D

Tesssa

Post by Tesssa » 08/04/2008 15:45

najvaznije je povjerenje :D jer zamisli da ti se desi da potrosis citavu bocu i onda saznas da su i drugi konzumirali to isto ulje :shock: :run:

callmethebreeeze

Post by callmethebreeeze » 08/04/2008 15:46

Saian wrote:
callmethebreeeze wrote:veliki je problem ako ulje nije bilo nevino, ono sto zelim reci je da to problem i za organizam i za dusu.

svaka cast momcino za komentar, ako moze jos neko ovakih komentara, dobro bi bilo :D :D :D

nista brate, svoji smo, tu smo da se pomognemo, savjet jedan drugom dadnemo, ja bih na svoje prethodno izlaganje htio dodati jos i ovo:
ako je nijet cist onda mozda nije bitno da extra nevino. i jos bih zamolio da se razjasne ove jezicke neodoumice; sta zapravo znaci extra nevino? moze li, recimo, (ovo da bude malo jasnije) zena biti extra nevina? gdje granica gubljenja nevinosti?
unaprijed zahvalan.
:D

Tesssa

Post by Tesssa » 08/04/2008 15:48

Ja bih samo da naglasim jos jedan problem modernog doba :oops: naime, kazu da se ona gore pipa moze vrlo lako zamijeniti, izgleda ko nova, tako da je jos teze odrediti DALI je ulje koristeno ili ne :oops:

mojgrad

Post by mojgrad » 08/04/2008 15:49

U ovom slucaju velika greska osobe je ta sto nije rekla iskreno da nije nevina, vec je lagala o svom 'stanju' i pravila drugu osobu budalom.
Ne radi se vise ni o toj nevinosti vec o tome sto je lagala. To je ono sto boli. Sad je oko toga slagala a sta ce biti sljedece.. ne smijem ni da pomislim

Saian

Post by Saian » 08/04/2008 15:51

callmethebreeeze wrote:
Saian wrote:

nista brate, svoji smo, tu smo da se pomognemo, savjet jedan drugom dadnemo, ja bih na svoje prethodno izlaganje htio dodati jos i ovo:
ako je nijet cist onda mozda nije bitno da extra nevino. i jos bih zamolio da se razjasne ove jezicke neodoumice; sta zapravo znaci extra nevino? moze li, recimo, (ovo da bude malo jasnije) zena biti extra nevina? gdje granica gubljenja nevinosti?
unaprijed zahvalan.

ekstra nevino ulje je samo jedno fino cijedjenje maslina i to samo mehanichko bez bilo kakIjeh hemijskih primjesa (latex tobe jarabi il lubrikatori kakvi) ili tehnoloshko - perverznih (centrifugiranje gluho bilo) postupaka, eto sta bi kad bi saznali da su ga po trojica vrtila u centrifuZi i cijedila nedozvoljenim sredstvima, vjeruj mi kad bi ovako nesto ispricali, mrak bi ti pao na oci, i ja bi te pitao ko je kriv a ko nevin :D

callmethebreeeze

Post by callmethebreeeze » 08/04/2008 15:52

Tesssa wrote:Ja bih samo da naglasim jos jedan problem modernog doba :oops: naime, kazu da se ona gore pipa moze vrlo lako zamijeniti, izgleda ko nova, tako da je jos teze odrediti DALI je ulje koristeno ili ne :oops:

je li doslo vrijeme da se dotaknemo extra opipljive teme a naslov iste glasi: "extra nevino ulje i svrhe u koje se isto koristi". jedno je ulje u salatu stavljati, a nesto sasvim drugo je isto to ulje za masazu koristiti, ili, gluho, daleko i coravo bilo, koristiti ga na mjesto lubrikanta.

callmethebreeeze

Post by callmethebreeeze » 08/04/2008 15:54

Saian wrote: :D

ekstra nevino ulje je samo jedno fino cijedjenje maslina i to samo mehanichko bez bilo kakIjeh hemijskih primjesa (latex tobe jarabi il lubrikatori kakvi) ili tehnoloshko - perverznih (centrifugiranje gluho bilo) postupaka, eto sta bi kad bi saznali da su ga po trojica vrtila u centrifuZi i cijedila nedozvoljenim sredstvima, vjeruj mi kad bi ovako nesto ispricali, mrak bi ti pao na oci, i ja bi te pitao ko je kriv a ko nevin :D[/quote]

najvaznije je da je jednom rukom cijedjeno. moze i sa dvije, ali samo ako su ruke istom insanu pripadale. :D

Saian

Post by Saian » 08/04/2008 15:55

Tesssa wrote:najvaznije je povjerenje :D jer zamisli da ti se desi da potrosis citavu bocu i onda saznas da su i drugi konzumirali to isto ulje :shock: :run:

pa stani malo junace, sta mislis da tebi neko kaze, sa tim momkom je imalo sos, onom drugom je polilo, a sa onom dvojicom je imalo grupni sos, ovaj jedan u vaniliju ovaj drugi u cokoladu

Tesssa

Post by Tesssa » 08/04/2008 15:55

callmethebreeeze wrote:najvaznije je da je jednom rukom cijedjeno. moze i sa dvije, ali samo ako su ruke istom insanu pripadale. :D

da, a DALI je prihvatljivo ako ih je vise ljudi doticalo, ali sa latex rukavicama? :?

Zaista, mnoga se pitanja sama od sebe namecu :oops:

Saian

Post by Saian » 08/04/2008 15:57

mojgrad wrote:U ovom slucaju velika greska osobe je ta sto nije rekla iskreno da nije nevina, vec je lagala o svom 'stanju' i pravila drugu osobu budalom.
Ne radi se vise ni o toj nevinosti vec o tome sto je lagala. To je ono sto boli. Sad je oko toga slagala a sta ce biti sljedece.. ne smijem ni da pomislim

pa mislio sam ako bi krilo sve to ali poslije u obroku saznam za ovako nesto, sta covjek da radi?? :D :D :D :D

Tesssa

Post by Tesssa » 08/04/2008 15:58

Saian wrote:
Tesssa wrote:najvaznije je povjerenje :D jer zamisli da ti se desi da potrosis citavu bocu i onda saznas da su i drugi konzumirali to isto ulje :shock: :run:

pa stani malo junace, sta mislis da tebi neko kaze, sa tim momkom je imalo sos, onom drugom je polilo, a sa onom dvojicom je imalo grupni sos, ovaj jedan u vaniliju ovaj drugi u cokoladu

ne smijem na da pomislim :oops: mislim ako se ja iz svojih ubjedjenja pridrzavam nekih stvari, od svog ulja ocekujem isto :oops:

Saian

Post by Saian » 08/04/2008 16:03

Tesssa wrote:

mene samo interesuje kako se covjek osjeca ako tek sazna u obroku da mu je ulje svasta radilo sa momcima prije obroka ali je to nekako uspjelo da sakrije pa se sve otkrilo poslije u obroku, ili da onda samo kaze sve ili da cuje od nekog covjek ako je on njim polijevao prije njega itd (WTF :lol: :lol: :lol: )

samo me intresuje kako se ocvjek osjeca u toj situaciji,dali se moze preci preko toga ili ne, ja nisam ozenjen, ali imam puru, pa me samo intresuje to?

pitt

Post by pitt » 08/04/2008 16:05

Saian wrote:
Tesssa wrote:

mene samo interesuje kako se covjek osjeca ako tek sazna u obroku da mu je ulje svasta radilo sa momcima prije obroka ali je to nekako uspjelo da sakrije pa se sve otkrilo poslije u obroku, ili da onda samo kaze sve ili da cuje od nekog covjek ako je on njim polijevao prije njega itd (WTF :lol: :lol: :lol: )

samo me intresuje kako se ocvjek osjeca u toj situaciji,dali se moze preci preko toga ili ne, ja nisam ozenjen, ali imam puru, pa me samo intresuje to?

ako je svasta radilo sa momcima....big problem :D sa curama bih i nekako oprostio :D Al na moje oci samo :D

callmethebreeeze

Post by callmethebreeeze » 08/04/2008 16:06

pitt wrote:
Saian wrote:
Tesssa wrote:

ako je svasta radilo sa momcima....big problem :D sa curama bih i nekako oprostio :D Al na moje oci samo :D

isti sam taki.

Saian

Post by Saian » 08/04/2008 16:07

pitt wrote:

pa istina ulje je curama nekako prirodjenije, prirodnije je to, ne bih ni ja imao toliko problema, ako su se samo cure uljile :D :D :D

pitt

Post by pitt » 08/04/2008 16:07

Saian wrote:
pitt wrote:

pa istina ulje je curama nekako prirodjenije, prirodnije je to, ne bih ni ja imao toliko problema, ako su se samo cure uljile :D :D :D

masirale mislis :D :D tako se najzdravije ulje i dobija :D

Tesssa

Post by Tesssa » 08/04/2008 16:08

Saian wrote:samo me intresuje kako se ocvjek osjeca u toj situaciji,dali se moze preci preko toga ili ne, ja nisam ozenjen, ali imam puru, pa me samo intresuje to?

pa tesko...nije to mala stvar. Opet ti kazem, najbitnija je iskrenost i povjerenje. Jer u neke stvari nikad ne mozes biti siguran. A kad ti se neko ulje bas svidi, kad ti bude prijalo u svakoj kombinaciji, onda ce ti mozda biti i svejedno :oops:

strogo se ja uzivila i razmisljam o odgovorima, dumam...

callmethebreeeze

Post by callmethebreeeze » 08/04/2008 16:12

Saian wrote:
pitt wrote:

ako su se uljilje s ciljem da im koza ostane sjajna i glatka onda je sasvim u redu. ne valja biti namcor.
Last edited by callmethebreeeze on 08/04/2008 16:13, edited 1 time in total.

Tesssa

Post by Tesssa » 08/04/2008 16:13

callmethebreeeze wrote:
ako su uljilje s ciljem da im koza ostane sjajna i glatka onda je sasvim u redu. ne valja biti namcor.

da, ali se ipak treba drzati nekih svojih principa :oops:

mIRCerka
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

Post by mIRCerka » 08/04/2008 16:13

ulje...volim ga i rado ga se sjecam...

Post Reply