Dali pri kupovini obraćamo pažnju da je proizvod domaći???

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Dali pri kupovini obraćamo pažnju da je proizvod domaći:

DA
31
82%
NE
7
18%
 
Total votes: 38

User avatar
campa_xxx
Posts: 4082
Joined: 23/11/2007 22:04
Location: Metropola

#26

Post by campa_xxx »

50% domace 50% uvozno
bezzeze
Posts: 156
Joined: 13/10/2005 21:53

#27

Post by bezzeze »

strong69 wrote:"Mi smo valjda jedina drzava na svijetu ciji gradani pljuju po svemu sto je bosansko."
Ne bih NIKAD kupio: mineralnu vodu,
Kiseljak (Hrvatska) nisu domaci proizvodaci.
cuj kiseljak nije domaci.
mozda vlasnici nisu iz BiH, ali voda i produkt jesu
doo Sarajevski kiseljak
ti si taj koji pljuje.

zemlje u koje se izvozi kiseljak
1.USA
2.Kanda
3.Hrvatska
HiBreeD
Posts: 329
Joined: 23/01/2007 17:05
Location: Travnik

#28

Post by HiBreeD »

Uglavnom se trudim da kupim domaci proizvod, drazi mi je moj covjek od koga ce mljekara otkupiti mlijeko za daljnu preradu i prozvodnju, svjestan samkoliko ce to njemu doprinijet (uglavnom svi znamo kloliko je "lagan" zivot na selu) A kada su mlijecni proizvodi u pitanju jasno mi je sve kada pogledam rok trajanja i proces obrade takvog proizvoda...ako pavlaka, sto je slucaj sa slovenskom pavlakom "pomurske mlekarne" i mnoge druge, otvorene u frizideru mogu stajati po nekoliko dana, tu onda nesto dasmr...100% je puno razlicitih konzervansa, reagenasa koji odrzavaju trajnost tog proizvoda, a to je ono sto nikako nije zdravo i cesto po ovom kriteriju, nase uglavnom, neuko i nepismeno stanovnistvo ocjenjeje kvalitet ili kakvocu, pa npr. kupi slovensku pavlaku, jer toboze, ona je bolja i moze trajat po nekoliko dana nakon otvaranja, isti slucaj je sa mlijekom...A mlijeko i mlijecni proizvodi bi nakon otvaranja trebali imati sto manji rok trajanja, kako bi se sprijecio razvoj bakterija i pljesni, a iskoristilo ono najbolje u njima (naravno da i domace firme u proizvodnji koriste i konzervanse, dodatke, pojacivace okusa...sigurno da da, u nekoj manjoj mjeri)

Neko je vec pomenuo Poljorad proizvode, kisele paprike sa kajmakom, kajmak, dimljeni sir, sir ribanac, sve je extra

Gracanicki jogurt i pavlaka MIG, Vegafruit i Swity, iako su im vocni sokovi preslatki, njihova zimnica je odlicna, VISPAK-kafa, njihovi slatkisi meni ne odgovaraju, Kiseljak, sudzuk-Brajlovic...
milano
Posts: 329
Joined: 23/04/2007 11:59
Location: Italia

#29

Post by milano »

ja se drzim gesla kupujmo domace-uzimam samo italijanske proizvode-parmezan, mortadela,vozim fiata,cipele domace italijanske, slusam nasu italijansku muziku (Al Bano Carrisi je najbolji pjevac), a Nek nije los, Jalisee je super, ma najbolje je domace :D
n.a.v.i.g.a.t.o.r
Posts: 30
Joined: 05/10/2007 23:03
Location: novo sarajevo, malta

#30

Post by n.a.v.i.g.a.t.o.r »

milano wrote:ja se drzim gesla kupujmo domace-uzimam samo italijanske proizvode-parmezan, mortadela,vozim fiata,cipele domace italijanske, slusam nasu italijansku muziku (Al Bano Carrisi je najbolji pjevac), a Nek nije los, Jalisee je super, ma najbolje je domace :D


Prodana duso! :D

@HiBreeD: covjece samo si potvrdio moju konstataciju - Vegafruit&Sweety - vlasnistvo Selimovica... :lol:
Post Reply