Dainese u Sarajevu

Podforum za motocikliste...
Post Reply
TouringBiker
Posts: 1271
Joined: 03/04/2013 21:52
Grijem se na: Struju

#1 Dainese u Sarajevu

Post by TouringBiker »

Danas prolazeći Titovom, vidim u izlogu prodavnice "Prevent Labs" (do Narodne banke, ispod prijeratne poslovnice Ljubljanske banke) kozni kombinezon Dainese. Kako je Prevent Nijaza Hastora kupio i fabrike u Visokom, vjerovatno odatle potječu. Nisam ulazio da se raspitam za asortiman i cijene jer mi je njihov dizajn fuj, ali ako koga zanima - neka ode...
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15463
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#2 Re: Dainese u Sarajevu

Post by problemnatravunu »

Da, bio sam poslom u Preventu u Visokom, i vidio, tamo šiju Dainese kožne jakne
staradis
Posts: 1872
Joined: 03/04/2012 17:40

#3 Re: Dainese u Sarajevu

Post by staradis »

Wow jbt vrhunska stvar

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
TouringBiker
Posts: 1271
Joined: 03/04/2013 21:52
Grijem se na: Struju

#4 Re: Dainese u Sarajevu

Post by TouringBiker »

i Alpinestars čizme se prave u Hrvatskoj, na žalost se nigdje ne mogu jeftinije kupiti nego u normalnim radnjama u Italiji i drugdje
frngla
Posts: 3157
Joined: 30/05/2009 14:29
Location: Manila

#5 Re: Dainese u Sarajevu

Post by frngla »

Prije par godina sam bio u tvornici KTK Visoko, dok su radili još uvijek.
U tom momentu su imali potpisane ugovore sa kompanijama Spidi i Dainese. Nisam mogao da vjerujem da se tako nešto uopće proizvodi kod nas.
Tadašnji direktor KTK mi je rekao da su proizvodi šiveni isključivo za izvoz, te da Valentino Rossi lično na utrkama GP-a nosi kombinezone koji su sašiveni u njihovoj tvornici. Svako odijelo koje su šili je pregledao manadžer, odnosno dio tima VR-a, te su mjerili šublerom ubode igle po jednom cm (čini mi se da je tada rekao 3 uboda igle po jednom cm da su morala biti, u suprotnom odijelo je išlo u škart i uništavalo se). Oni su im dostavljali štitnike koji su šiveni u samo odijelo, a koža i radna snaga su bili naši.
mzungu
Posts: 483
Joined: 17/04/2007 14:29

#6 Re: Dainese u Sarajevu

Post by mzungu »

Pozdrav raja,

Da ne otvaram novu temu, gdje kupiti opremu u Sa ovih dana. Hlace/jakna, kacige.
Hvala


P.S. povratak otpisanog
User avatar
klixoris
Posts: 6329
Joined: 07/11/2012 09:36
Location: u zavoju....na koljenu

#7 Re: Dainese u Sarajevu

Post by klixoris »

mzungu wrote:Pozdrav raja,

Da ne otvaram novu temu, gdje kupiti opremu u Sa ovih dana. Hlace/jakna, kacige.
Hvala


P.S. povratak otpisanog
Ako trazis kakvu normalnu opremu, onda tesko da ces ista u BiH naci... Najblize ti je Hrvatska, Novema-Nova npr
A ako mozes skoknuti dalje, onda Austrija i pravac Louis :thumbup:
mzungu
Posts: 483
Joined: 17/04/2007 14:29

#8 Re: Dainese u Sarajevu

Post by mzungu »

klixoris wrote:
mzungu wrote:Pozdrav raja,

Da ne otvaram novu temu, gdje kupiti opremu u Sa ovih dana. Hlace/jakna, kacige.
Hvala


P.S. povratak otpisanog
Ako trazis kakvu normalnu opremu, onda tesko da ces ista u BiH naci... Najblize ti je Hrvatska, Novema-Nova npr
A ako mozes skoknuti dalje, onda Austrija i pravac Louis :thumbup:
Problem je "skoknuti" s ovim sto imam:) A ne smijem se usuditi narucivati, dok ne probam...

Skontamo nesto.
TheGodfather001
Posts: 1551
Joined: 24/05/2004 10:44
Location: Sarajevo

#9 Re: Dainese u Sarajevu

Post by TheGodfather001 »

Pogledaj opremu od nekog lika sa Pala, prodaje na OLX-u. Dosta raje kupuje kod njega i kažu da je povoljan, daje i neke popuste.
ITNet
Posts: 770
Joined: 30/09/2016 11:47

#10 Re: Dainese u Sarajevu

Post by ITNet »

Ne znam radi li jos ona neka Yamaha na Stupu u Tibrama, Imas Yamaha shop Bijeljina imaju shop i u Doboju imaju opreme i svega pa ili otidji sa autom ili dogovori nesto da ti posalju pa da vratis ako ti ne odgovara, isto SBK Brcko, ostalo jedino PIK, tuga od glavnog grada za nas motoriste, ni shopa ni servisa kako treba :?

https://www.facebook.com/motoshopyamahabijeljina/

A inace za ovu pricu oko Dainese-a, moji su drugovi prije 10 godina kupovali ova odjela u Visokom sjecam se isli skupa, ali od ljudi koji su radili u fabrici po dosta jeftinijim cijenama, sjecam se bas odijelo bilo 800km a u radnji 2000km, bilo bi dobro da ima toga i danas
Post Reply