Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#276 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by sadie_forever »

moonca wrote:
sadie_forever wrote:
moonca wrote::roll:
.Kcerka ne treba da uzima stranu-- ako je otac napustio majku-bio je razlog- nije bitno koji je za nju.
Ne mijesa se , kako to zakljuci.
I zasto je bitno imaju li zajednicke djece- bitno je jedino za --nasljedstvo- .

to da se djeca ne trebaju mjesati vazi ukoliko je bilo neke razlike u stavovima,svadje i sl..ali ako se otac odluci prevarit i zenu ostavit na pravdi boga,ja da ga gledam kao oca nakon toga necu.isto vazi i da majka uradi isto

imam prijateljicu ciji je otac poginuo u saobracajki jer je saznao za zeninu prevaru ...tragican kraj .ona dan danas s majkom ne prica,i s pravom
..Ne znamo kako bi reagovali, ako nam se nije desilo.
Djeca prekidaju odnos -samo ako je neko od roditelja bio fizicki agresivan prema njima ...moguce i kada je prema ocu/majci...

hm ... saobracajnu nesrecu - bez veze komentarisati.... predpostavke.. :roll:
svako ima svoje
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#277 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by moonca »

sadie_forever wrote: svako ima svoje
..slazem .... se...zasto onda napisa :zoka:
quote="sadie--- sta se ti mjesas izmedju oca i kcerke
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#278 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by sadie_forever »

moonca wrote:
sadie_forever wrote: svako ima svoje
..slazem .... se...zasto onda napisa :zoka:
quote="sadie--- sta se ti mjesas izmedju oca i kcerke
to je drugo,moj komentar se odnosio na to kako reagirati na probleme izmedju majke i oca
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#279 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by animals »

sadie_forever wrote:
moonca wrote:
sadie_forever wrote: svako ima svoje
..slazem .... se...zasto onda napisa :zoka:
quote="sadie--- sta se ti mjesas izmedju oca i kcerke
to je drugo,moj komentar se odnosio na to kako reagirati na probleme izmedju majke i oca
Nikako..
to je problem izmedju njih..
ne treba se mijesati..
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#280 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by moonca »

realna do boli wrote:Ne..mi smo se upoznali dvije godine nakon njegovod razvoda
Da li si ti ikada njegovim unukama kupila- . igracku, cokoladu .. bilo sta ..?
realna do boli
Posts: 1674
Joined: 08/06/2006 13:04
Location: na mjestu ...

#281 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by realna do boli »

Da, kupovala sam i pelene, jer ona tada nije radila i rodzendanske poklone i tutnula novac da otac ne vidi..zasta da ne..ja s njom stvarno nemam problema. Sve ovo je napisano u kontekstu...da "novi" partner nema pravo na nista..pa ja mislim da ima..shodno ulaganju.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#282 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by moonca »

Ispravno SI postupila. Lijepo od tebe.
Sanja 123
Posts: 3
Joined: 08/12/2019 23:09

#283 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by Sanja 123 »

Nova sam na forumu,a vidim da nije vec par mjeseci niko pisao..
Imam situaciju gde sam pre godinu dana ostala bez majke koja je bolovala od karcinoma i nazalost izgubila bitku..
Ostao je otac koji ima 57god.I u zadnje vreme govori kako bi doveo sebi nekog,prvo naravno da ga podrzavam ali sa druge strane jel bas mora biti neki potpis pa da on nju obezbedi necim danas sutra posle njegove smrti..i kako ja da dolazim u tu svoju rodjenu kucu a da npr dodju njoj u goste njena djeca..vise ne bi imala ja svoje slobode ko sto je imam do sad.I da naravno tu je i imovina i tatino dobro finansijsko stanje.kad pitam jel to nesto ozbiljno,jel on vec pricao sa njom o tome..ma nee,ali eto ide zima,i ona je isto udovica,slabo stoji finansijski,pa bi on njoj pomogao..jel jedino ja uocavam tu problem ili..ne mogu mu reci da branim,ali nesto mi to ne stima.da ja dodjem tu a ona mi posluzuje kafu iz maminih solja,ili rucak iz maminog sudja..Kako bi vi reagovali?
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#284 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by moonca »

Sanja - tata je mlad.... vjerujem da mu je to na umu- ali- nije ni logocno da djeci sada prepisuje imovinu- da bi ih zastitio---
Mada:
Lijepo, da je nasao 'prijatelja' - nisam odusevljena s njegovim objasnjenjem- da zeli da joj pomogne- ili mu je neugodno da ti kaze, da se zaljubio..
No, gledaj pozitivno- zena je vjerujem ok- zasto ne bi imale dobar odnos, kao i druzenje s njenom djecom --

.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#285 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by Tomahawk11 »

Ne vidim problem. Čovjek ima pravo da ne bude sam.
Ne trebaš biti toliko sebična. Ne zauzima ona mjesto tvoje rahmetli majke.
User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#286 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by Euridika »

Pusti oca neka nađe sebi prijateljicu. Vjerujem da ti jeste šok sad u početku, ali pusti da se stvari vremenom slegnu, možda ti čak i bude prijalo. Kako reče kolega Tomahawk, ne zauzima ona mjesto tvoje majke. Što se tvog nasljedstva tiče, dogovori se s ocem da on tebi obezbijedi tvoj dio (testamentom, ugovorom i sl.), tako da dio koji bude odvajao za novu ženu neće ugrožavati tebe (i ostale nasljednike ako ih ima).
User avatar
Euphoria
Posts: 10638
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#287 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by Euphoria »

Sanja 123 wrote: 08/12/2019 23:29 Nova sam na forumu,a vidim da nije vec par mjeseci niko pisao..
Imam situaciju gde sam pre godinu dana ostala bez majke koja je bolovala od karcinoma i nazalost izgubila bitku..
Ostao je otac koji ima 57god.I u zadnje vreme govori kako bi doveo sebi nekog,prvo naravno da ga podrzavam ali sa druge strane jel bas mora biti neki potpis pa da on nju obezbedi necim danas sutra posle njegove smrti..i kako ja da dolazim u tu svoju rodjenu kucu a da npr dodju njoj u goste njena djeca..vise ne bi imala ja svoje slobode ko sto je imam do sad.I da naravno tu je i imovina i tatino dobro finansijsko stanje.kad pitam jel to nesto ozbiljno,jel on vec pricao sa njom o tome..ma nee,ali eto ide zima,i ona je isto udovica,slabo stoji finansijski,pa bi on njoj pomogao..jel jedino ja uocavam tu problem ili..ne mogu mu reci da branim,ali nesto mi to ne stima.da ja dodjem tu a ona mi posluzuje kafu iz maminih solja,ili rucak iz maminog sudja..Kako bi vi reagovali?
Sanja, tebi su uspomene na majku još sviježe, a i biće uvijek, niko tvoju majku ne može zamijeniti. Ne trebaš to tako ni gledati. Gledaj nju kao nekoga ko će vašem ocu pomoći. Ne znam u kakvim uslovima ta žena živi. Šta će biti s njom ako se nešto vašem ocu desi? Možda je zato želi obezbjediti. A i oni su stare generacije, kod kojih je taj potpis važan i ne dolazi u obzir život bez njega, kao što je to kod naših mladih sada najnormalnije, čak i poželjno.
Nemoj misliti da je ona sa tvojim ocem zbog njegovog finansijskog stanja. Ne znam koliko ti imaš godina, ali je normalno da žena i to gleda kod muškarca nakon 30-te godine. Ne da ga voli i želi zbog toga, već joj je to jednostavno mjerilo njegove zrelosti i kompatibilnosti. Niko ne želi još jedno dijete usvojiti, izdržavati i o njemu brinuti. Posebno kada se žena u tim godinama odluči na život sa nekim, to je radi podrške i zaštite, nikako radi dosade.
Nije to problem, to je realna životna situacija. Daj priliku i njoj i njenoj djeci. Nemoj gledati na to kao da ti neko nešto uzima i upada u tvoj dom. Probaj to gledati kao priliku da proširiš svoju porodicu i obogatiš se nekim novim, nadam se divnim, ljudima :kiss:
User avatar
Thorgerson
Posts: 8549
Joined: 15/04/2015 11:26

#288 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by Thorgerson »

Izvinite, ali i vi malo ono...lako je tudjim...da tako kazem.

Ostao bez zene prije godinu dana i ajmo odmah novu naci. Vjerovatno frajko ne zna krišku hljeba da odreze, pa ko biva, daj da ja sebi privedem stagod, neka mi ima ko kuhati, spremati sto je sigurno, sigurno je.


Cura sebi postavlja sasvim normalna pitanja. Uostalom. Ko je ta žena? Otkada se znaju? Je li to neka stara prijateljica, pa se sad rodila ljubav? Ili je tek upoznao? Ako je tek upoznao? Mislim, ono...dovodiš kući ženu koju si tek upoznao. :roll:

Misilm nemojte curi pričati bajke, da će biti med i mlijeko, jer može isto tako da ne bude. Šta onda?

Rođaku od mojih roditelja je isto tako supruga umrla, nedugo potom je doveo nekakvu, prvo otuđio se od ostale familije, djece nema, ali znači totalno je drugi lik, obrlatila ga oko malo prsta.

Ne želim da nekoga sad prepadam, ali samo kažem, nemojte curi pričati da će biti sve super, družit će se svi zajendno i živjeti sretno do kraja života. Da, može biti tako. Ali i ne mora.

Kazete nemoj biti sebicna? A to sto je tata sebican, pa hoce da sebi dovede nekoga? To je jel ok? Pa valjda trebaju pronaci neki konsenzus.

Ja bih ti preporučio da popričaš sa ocem i da to ide polako. Dakle, da kažeš njemu tata ja nisam spremna da odjednom dođe sad treća osoba da živi s nama, a mama tek umrla. Neka dođe na večeru, da se upoznamo. Pa da vidimo, družit ćemo se jedno vrijeme, da to ide polako, lagano...sve je još svježe... Ja se nadam da cete otac shvatiti.

A to sve na brzaka, meni je to vec odmah sumnjivo... I da zena se tek tako trpa da se useli u kucu, gdje je zena te kuce umrla prije godinu dana. :( :roll:
User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#289 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by Euridika »

Pa niko nije rekao da će biti bajno i sjajno, već da pruži priliku, MOŽDA bude ok. A kako si ti zaključio da se ta druga žena trpa u tuđu kuću? Ja sam iz Sanjinog posta skontala samo to da otac želi da je dovede i finansijski obezbijedi, nije riječi bilo o tome da se neko trpa. :-)
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#290 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by moonca »

:facepalm:
Thorgerson
.o cemu ti pises

... Covjek od 57- njemu ce neko reci kako da zivi i s kim da zivi.
zoomba
Posts: 44810
Joined: 19/12/2013 14:11

#291 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by zoomba »

Sanja 123 wrote: 08/12/2019 23:29 Nova sam na forumu,a vidim da nije vec par mjeseci niko pisao..
Imam situaciju gde sam pre godinu dana ostala bez majke koja je bolovala od karcinoma i nazalost izgubila bitku..
Ostao je otac koji ima 57god.I u zadnje vreme govori kako bi doveo sebi nekog,prvo naravno da ga podrzavam ali sa druge strane jel bas mora biti neki potpis pa da on nju obezbedi necim danas sutra posle njegove smrti..i kako ja da dolazim u tu svoju rodjenu kucu a da npr dodju njoj u goste njena djeca..vise ne bi imala ja svoje slobode ko sto je imam do sad.I da naravno tu je i imovina i tatino dobro finansijsko stanje.kad pitam jel to nesto ozbiljno,jel on vec pricao sa njom o tome..ma nee,ali eto ide zima,i ona je isto udovica,slabo stoji finansijski,pa bi on njoj pomogao..jel jedino ja uocavam tu problem ili..ne mogu mu reci da branim,ali nesto mi to ne stima.da ja dodjem tu a ona mi posluzuje kafu iz maminih solja,ili rucak iz maminog sudja..Kako bi vi reagovali?
Ma ne misli se zeniti,vec da ima nekoga pored sebe a mozda se zaljubio,stas se odma prepala, muskima je teze samima.. treba da ti bude drago za njega da nije potonuo.. sve odredjuje testament.. 😏
User avatar
Thorgerson
Posts: 8549
Joined: 15/04/2015 11:26

#292 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by Thorgerson »

moonca wrote: 09/12/2019 12:50 :facepalm:
Thorgerson
.o cemu ti pises

... Covjek od 57- njemu ce neko reci kako da zivi i s kim da zivi.
Pa da je sam, uredu. Niko mu nece govoriti kako i gdje da zivi. Neka radi sta hoce.

Obzirom da ima kcerku, i ona se valjda nesto pita? Ako je punoljetna, pita se itekako ko ce zivjeti i jednim dijelom u njenoj kuci. Ako je maloljetna, onda treba i s njom popricati valjda, uvaziti i njene osjecaje.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#293 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by Tomahawk11 »

Thorgerson wrote: 09/12/2019 14:22
Pa da je sam, uredu. Niko mu nece govoriti kako i gdje da zivi. Neka radi sta hoce.

Obzirom da ima kcerku, i ona se valjda nesto pita? Ako je punoljetna, pita se itekako ko ce zivjeti i jednim dijelom u njenoj kuci. Ako je maloljetna, onda treba i s njom popricati valjda, uvaziti i njene osjecaje.
Ako sam dobro shvatio, sam je.

Kćerka se pita šta kad dođe u posjetu.

Znači da ima svoj život, svoju porodicu.

Eto popričao je.

Ja sam tog stava da je kuća njegova dok god je živ.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8549
Joined: 15/04/2015 11:26

#294 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by Thorgerson »

Aha, izvinjavam se ja sam mislio da ona zivi tu s njim.

U tom slucaju, neka trazi testament i gotovo. Mislim da je to ovdje glavni problem.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#295 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by moonca »

Odakle joj pravo da trazi testament- sve je njegova volja.

Ne bih joj savjetovala da to trazi od oca.
User avatar
dulekrele
Posts: 3845
Joined: 10/04/2014 18:25

#296 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by dulekrele »

Ako si samostalna, odrasla i neovisna osoba onda vjerojatno nece biti problema ako otac ili majka dovedu drugu osobu u svoj zivot. Sa malodobnom djecom je vec druga prica. Tesko se prilagodavaju na novu osobu u zivotu i treba proci dosta vremena da im to legne. Nekima nikad ni ne legne.
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#297 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by dobar osjecaj »

Meni je strašno koliko ljudi ima jako niko mišljenje o vlastitim roditeljima.
Roditelje, pa čak i u odličnim godinama kakva je dob od 57 godina, se opisuje kao neke metuzaleme koji ne bi trebali imati nikakve vlastite potrebe ni volju za životom. Ne daj bože da uživaju u životu ili da na sebe i nekoga s kim im je lijepo troše imovinu koju su stekli svojim radom. Šta će zaboga ostaviti odrasloj djeci koja uglavnom nisu sama sposobna da išta steknu ili nemaju vremena da rade od obaveza da brane roditelje od napada raznih u 100% situacija strašnih žena i muškaraca. Naši roditelji su izgleda uglavnom loši ljudi koji ne treba da uživaju u životu i nisu dovoljno dobri da bi iko poželio da živi s njima da nije te strašne imovine.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#298 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by moonca »

moonca wrote: 09/12/2019 14:54 Odakle joj pravo da trazi testament- sve je njegova volja.

Ne bih joj savjetovala da to trazi od oca.
Edit :

Nije upuceno @Sanja 123-
............ bilo koga..
Sanja 123
Posts: 3
Joined: 08/12/2019 23:09

#299 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by Sanja 123 »

Da detaljnije opisem..
Pomenuta zenska osoba je komsinica koja bukvalno zivi kuca do nase kuce.I sama je udovica ,takodje joj muz umro ubrzo posle moje majke.Otac ima mene i brata,oboje imamo svoje porodice.S tim da brat zivi na spratu porodicne kuce.Komsinica takodje ima troje odrasle djece koji imaju svoje porodice.Mozda je bitan i detalj da kod nas poale mamine smrti,nisu bas odnosi tako kao pre,npr. izmedju snahe i tate,i mog muza tj.zeta i tate.Kako neko gore napisa,ne zna sam sebi snitu kruha da osjece..pa vise manje je tako..Navikao je dok on radi na gradjevini,da kad dodje kuci sve bude spremno..i sad odjednom on sve radi sam.Tj radili bi mu mi,vrlo rado,ali tvrdoglav covjek,kao ne zeli da zavisi ni od koga,a ovamo govori mi kako bi doveo sebi tu komsinicu.A takodje ni kod nje odnos sa jednim od sinova nije sjajan..Mislim da ce to samo dodatno napraviti stetu nas djece mefjusobno zbog njih dvoje..
I da pitanje koje je postavljam je,sta sam ja onda u rodjenoj kuci kad dodjem a ona predje da zivi tu?Podrzavam to neka se vidjaju,ali zar mora da predje tu da bi on njoj pomogao finansijski a ona zauzvrat bila tu da on ne bude sam..Ja sam iskreno sokirana time,jos pre svega prva komsinica😮
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#300 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by Tomahawk11 »

Zamisli da je tebe tvoj otac uslovio da se ne možeš udati (mislim, šta se imaš udavati, šta ti fali :? ), da trebaš ostati s njim u porodičnoj kući, eto taman sad da mu spremaš kuću, pripremaš hranu....
Imaš svoj život, otac ima svoj. Dođeš u posjetu i to je to.
Ljudi bezveze komplikuju. U principu je tebe briga samo kako ćeš ti kad dođeš, otac ko otac je statista u toj priči.
Jasno da se ništa neće promijeniti što ja ovo pišem, ti ćeš i dalje imati isti stav.
Post Reply